Setari Cookie-uri

sex buddy's sau mai pe romaneste prieteni de sex

Nu stiu daca a mai fost deschis subiectul..eu nu am gasit..dar am si eu o nelamurire...ce parere aveti despre asta si daca voi credeti ca se poate lega ceva "serios" intre doua persoane care se intalnesc doar sa faca sex.
lostbutterfly
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:49
ms :*
lostbutterfly
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:00
De la: lostbutterfly, la data 2008-10-28 16:49:41Nu stiu daca a mai fost deschis subiectul..eu nu am gasit..dar am si eu o nelamurire...ce parere aveti despre asta si daca voi credeti ca se poate lega ceva "serios" intre doua persoane care se intalnesc doar sa faca sex.



vrei sex sau caatorie:D
mirogow
Postat pe 27 Iunie 2009 20:30
depinde modul in care faci sex........ daca faci sex in mod serios se poate lega ceva serios......
Baiat_Rezervat
Postat pe 27 Iunie 2009 20:40
sex-dragoste
dragoste-sex
2 cai indestructibile
yumy
Postat pe 27 Iunie 2009 20:45
Christinaa4ever
Postat pe 27 Iunie 2009 20:49
De la: lostbutterfly, la data 2008-10-28 16:49:41Nu stiu daca a mai fost deschis subiectul..eu nu am gasit..dar am si eu o nelamurire...ce parere aveti despre asta si daca voi credeti ca se poate lega ceva "serios" intre doua persoane care se intalnesc doar sa faca sex.


Intrebarea ta nu are logica.

Uite, am gasit si niste reguli pentru sex buddy : ( sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba)

Singurul scop al acestei relatii este sa va bucurati de partide de sex de calitate.

Daca asta nu se intampla, atunci nu are niciun sens relatia voastra. Nu are rost sa visezi la nunti cu trandafiri si valsuri vieneze. Nu un sex buddy va fi cel care-ti va pune inelul pe deget si piciorul in genunchi. Asigura-te insa ca intalnirile au loc in termenii tai, ca tot ce faceti iti convine si tie.

- Daca te stii din fire mai emotiva, genul care se ataseaza usor si pe care un orgasm o face sa se indragosteasca si se se vada bunica nepotilor lui, atunci mai bine abtine-te. E un fel de mancare pentru stomacele ceva mai rezistente.

- Este preferabil sa eviti fetii frumosi, adica barbatii de care crezi ca te-ai putea indragosti. Lasa deoparte poetii, gentlemenii, misteriosii, introvertitii si tipii rai. Alege-i pe cei care au simtul umorului. Un tip mai "light", mai sportiv. Ceva usor digerabil.

- Nu sunt permise sms-urile de dupa, florile, imbratisarile. Altfel, celalalt va crede ca esti indragostita de el si toata libertatea si dezinvoltura relatiei se vor duce de rapa. Daca nu simte nevoia sa raspunda in acelasi fel, intre voi se va instala stanjeneala, iar legatura va fi lipsita tocmai de sensul ei initial: distractia. Distractie pura, neinsotia de responsabilitati. Nu-l intreba nici macar ce face de revelion sau ce decoratii prefera de Craciun.

- Evita sa-i vorbesti despre problemele de la serviciu, cele de acasa, despre victoriile si infrangerile tale. Asta va da greutate si este tocmai acel lucru ce trebuie evitat. Intalnirile cu un sex buddy seamana cu o masa frugala, usoara, lejera, racoroasa. Maionezele si siropurile nu au ce cauta, sunt strict interzise. Desi faceti sex, asta nu inseamna ca lucrurile trebuie sa devine prea "personale". Sau prea intime.Mai este nevoie sa spun ca un sex buddy este indicat doar celor ce pot disocia clar, fara urme de echivoc, sexul de dragoste.


Din pacate insa la noi se face confuze intre sex boddy si amant, s-a importat termenul dar nu se stie exact cu ce se mananca.

Exista si astfel de relatii, cunosc o femeie divortata, satula de barbati, care considera ca :" pentru un carnat nu-mi trebuie tot porcul". Ea poate , insa nu toate femeile sunt facute dupa acelasi calapod.
valita76
Postat pe 27 Iunie 2009 21:09
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-27 20:40:53depinde modul in care faci sex........ daca faci sex in mod serios se poate lega ceva serios......

+1
felixcat
Postat pe 28 Iunie 2009 13:24
da, pt un carnat nu ti trb tot porcu, dar toti sunt porci? si noi scroafe? :))
morticia_adams
Postat pe 28 Iunie 2009 23:01
"Intrebarea ta nu are logica."
Ba are!
Maxam
Postat pe 29 Iunie 2009 05:59
De la: Rodeo, la data 2009-06-29 05:59:16"Intrebarea ta nu are logica."
Ba are!

are sau nu logica ?
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 06:44
isi are logica intrebarea.Dar din proprie experienta iti spun ca cel cu care ai relatii doar de natura sexuala , nu te va privi decat ca pe o ,,gaura" sau in cel mai bun caz , ca pe o prietena.Eu am o astel de relatie si vorbim deschis despre orice....dar in viata de zi cu zi suntem prieteni foarte buni si toata lumea stie,astel incat nu ar intra lumea la banuieli.Dar nu te astepta sa devii iubita lui,cu atat mai putin sotie:)
o_parte_din_rai
Postat pe 29 Iunie 2009 08:00
De la: lostbutterfly, la data 2008-10-28 16:49:41Nu stiu daca a mai fost deschis subiectul..eu nu am gasit..dar am si eu o nelamurire...ce parere aveti despre asta si daca voi credeti ca se poate lega ceva "serios" intre doua persoane care se intalnesc doar sa faca sex.

nu, acuma depinde de mai multi factori dar in pricipiu, nu, dar daca vrei o relatie cu respectivul nu astepta si spera la cai verzii ..... zii ce vrei si gata ...
SweetDadyD
Postat pe 29 Iunie 2009 09:37
Nu se stie niciodata la ce ajungi .

Postat pe 29 Iunie 2009 09:48
in general ajungi la ceea ce vrei
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Profunzimi feminine: Aveti ceva de completat? 19 De la: ionelaela 9 Ianuarie 2010 00:32
necesit ajutor! 10 De la: yumalai 25 Iunie 2009 13:45
ce sa fac?pe cine aleg? 8 De la: kudika417456 26 Septembrie 2011 20:39
orgasm 42 De la: gargarytzza 4 Octombrie 2009 12:51
sunt bune de ceva pastilele proherb ? 2 De la: pissy 16 Februarie 2010 21:56