Setari Cookie-uri

Cand v-ati simtit femei pt prima oara?

Imi amintesc ca, pe la varsta de 5 anisori, am furat sticluta cu oja a mamei, ne-am mazgalit de mare arta pe unghii impreuna cu sora mea, ne-am incaltat cu pantofii ei cu toc...aveam asa o senzatie: uite mai ce femei suntem defapt!
Voua cand vi sa intamplat sa va simtiti femei pt prima oara?
Intrebarea se adreseaza doamnelor si domnisoarelor, bineinteles...domnii sa ma scuze, doar daca au ceva de marturisit...

Postat pe 29 Octombrie 2008 11:21
he he...interesant!....stiu ca simbolul feminitatii perfecte era pt. mine mama mea...o urmaream, fiecare gest plin de gratie (ii spuneam ca e cea mai frumoasa mamica din lume), vocea cu anumite tonalitati senzuale...ce mai, mama mea era f feminina si frumoasa iar eu, copil fiind, nu aveam nimic din toate astea si vroiam sa cresc ca sa le capat.....urmaream eu pe mama si vedeam cat se transforma cand se machiaza cu dermatograf negru, se facea foarte frumoasa....m-am dat si eu dat nu statea la fel!....urmaream ce bine ii statea intr-o fusta neagra de catifea...doamne, ma gandeam , abea astept sa cresc sa stea si pe mine la fel.....m-am simtit femeie cand am ajuns mare si am capatat toate acele lucruri: forma trupului, feminitatea, pe care le-am mostenit pana la urma...poate pt. ca mi-am dorit si m-am straduit!...si pt. ca acum daca ma machez are efect!....nu mai vreau sa fiu o copie ca m-am descoperit pe mine insami si simt ca cu cat inaintez mai mult in viata devin din ce in ce mai tare o persona care imi place, care are acel ceva tipic feminin si sunt bucuroasa!....ma simt mai fericita ca in adolescenta cand nu eram inca coapta pe deplin ....cam pe la 21-22 am inceput sa fiu femeie, zic eu!
dar inca mai admir femeile mai mature decat mine dar nu toate...nu cele care par gospodine...ci cele care se imbraca intr-un anumite fel si au o anumita atitudine

Postat pe 29 Octombrie 2008 11:42
Prima oara cand am realizat, practic nu m-am simtit femeie dar am realizat diferenta intre baietei si fetite...eram la mare aveam vreo 10 ani, cand eram pe plaja si ma uitam la fundul meu in timp ce mergeam si vedeam cum se misca in stanga si in dreapta, am fugit repede la mama sa ii spun marea mea realizare...la care ea a replicat "pai asa ii sta bine unei femei ! " :) ....
Rorry
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:45
Prima mea tentativa de a deveni femeie a fost dezastruoasa as spune
Am vazut o mama cand se pensa , am intrebat-o ce face si mi-a explicat cum sta treaba cu pensatul.
La vreo doua ore am pus mana pe penseta si da-i bataie....ca de ,trebuia sa le aranjez si eu daca asa fac femeile nu ?
Norocul meu a fost ca m-a prins mama ( nu la timp din pacate ) tocmai cand imi pensam genele .....am tras vreo 5-6 gene si tin minte ca durea ingrozitor la cei 9 ani ai mei dar am suferit cu stoicism

De atunci am inteles eu cat de greu e sa fii femeie asa ca am inceput sa ma bat cu baietii mai mari decat mine , sa exacaladez blocul ca testoasele ninja si multe alte treburi de baieti care nu dureau asa tare ca extrasul genelor
iris_4_ever
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:31
deci, pana acum sunt cea mai versata, eu am inceput cu oja la 5 ani...iris, mi-ai amintit de fetita mea, si-a smuls sprancenele cu o penseta improvizata din doua picioruse de plastic de la masuta din casa de papusi, mai exact spus, le-a rupt, dar a fost ft mandra de ea...si avea tot 5 ani, ei , aschia nu sare departe...

Postat pe 29 Octombrie 2008 13:46
De la: oktober, la data 2008-10-29 13:46:58deci, pana acum sunt cea mai versata, eu am inceput cu oja la 5 ani...iris, mi-ai amintit de fetita mea, si-a smuls sprancenele cu o penseta improvizata din doua picioruse de plastic de la masuta din casa de papusi, mai exact spus, le-a rupt, dar a fost ft mandra de ea...si avea tot 5 ani, ei , aschia nu sare departe...


vezi sa nu-si smulga genele ca alea nu mai cresc
iris_4_ever
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:07
in pat........solo.....intinsa......mda...

Postat pe 29 Octombrie 2008 19:03
De la: Iris4ever, la data 2008-10-29 13:31:02Prima mea tentativa de a deveni femeie a fost dezastruoasa as spune
Am vazut o mama cand se pensa , am intrebat-o ce face si mi-a explicat cum sta treaba cu pensatul.
La vreo doua ore am pus mana pe penseta si da-i bataie....ca de ,trebuia sa le aranjez si eu daca asa fac femeile nu ?
Norocul meu a fost ca m-a prins mama ( nu la timp din pacate ) tocmai cand imi pensam genele .....am tras vreo 5-6 gene si tin minte ca durea ingrozitor la cei 9 ani ai mei dar am suferit cu stoicism

De atunci am inteles eu cat de greu e sa fii femeie asa ca am inceput sa ma bat cu baietii mai mari decat mine , sa exacaladez blocul ca testoasele ninja si multe alte treburi de baieti care nu dureau asa tare ca extrasul genelor
ai fost mortala... nu ma pot opri din ras
focsa05
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:06
Imi amintesc ca imbracam si eu lucrurile mamei.Aveam un sifonier care avea o usa cu oglinda. Ma incaltam cu papucii ei cu toc,ma pictam cu creioane colorate ,pt. ca mama mea nu a folosit niciodata machiaj(femeie de la tara) si-mi mai puneam si ceva hainute sau gheme de ata pentru a-mi face sani.Doamne ce ma mai admiram!
ana_lili36
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:10
Ca tot zice lili de sani mi-am mai amintit o faza nasoala
Ai mei au inceput sa se dezvolte mult prea repede pentru mintea mea de baietelu' tatii si pe la 13 ani deja erau mari in draci
Mergeam intr-o zi pe strada si aud in spatele meu 3 barbati care vorbeau exact de sanii mei.
Ceva de genu ,, uite-te la fata asta ce sani are'' ....,,da mah ,asa e''
Am venit acasa plangand de suparare si cand i-am spus mamei care-i baiul saraca a ramas blocata pt ca nu stia ce sa-mi zica sa ma linisteasa
iris_4_ever
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:28
De la: Iris4ever, la data 2008-10-29 13:31:02Prima mea tentativa de a deveni femeie a fost dezastruoasa as spune
Am vazut o mama cand se pensa , am intrebat-o ce face si mi-a explicat cum sta treaba cu pensatul.
La vreo doua ore am pus mana pe penseta si da-i bataie....ca de ,trebuia sa le aranjez si eu daca asa fac femeile nu ?
Norocul meu a fost ca m-a prins mama ( nu la timp din pacate ) tocmai cand imi pensam genele .....am tras vreo 5-6 gene si tin minte ca durea ingrozitor la cei 9 ani ai mei dar am suferit cu stoicism

De atunci am inteles eu cat de greu e sa fii femeie asa ca am inceput sa ma bat cu baietii mai mari decat mine , sa exacaladez blocul ca testoasele ninja si multe alte treburi de baieti care nu dureau asa tare ca extrasul genelor


eu le-am taiat aveam 6 ani
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:36
De la: oktober, la data 2008-10-29 11:21:12Imi amintesc ca, pe la varsta de 5 anisori, am furat sticluta cu oja a mamei, ne-am mazgalit de mare arta pe unghii impreuna cu sora mea, ne-am incaltat cu pantofii ei cu toc...aveam asa o senzatie: uite mai ce femei suntem defapt!
Voua cand vi sa intamplat sa va simtiti femei pt prima oara?
Intrebarea se adreseaza doamnelor si domnisoarelor, bineinteles...domnii sa ma scuze, doar daca au ceva de marturisit...


pe la 21 de ani ... cand am imbracat pt prima oara o tinuta eleganta pt o nunta cu pretentii, atunci mi-am dat pt prima oara seama ca...fac furori si ca se uita barbatii la mine ca la masini straine.
pana in ziua aia ma simteam doar...o idioata de cate ori era vb sa ma simt femeie.
toata nunta am dansat am ras si m-am distrat ca nicodata pana atunci...unde mai pui ca am prins si buchetul miresii..
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:52
oooo, ce amintire faina!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:57
ma determinati sa imi aduc aminte de rochii, esarfe, palarii si posete ale mamei purtate prin casa, facand zgomot cat mai strident pe cimentul din balcon, obligatoriu cu cei mai inalti si zgmotosi pantofi... sa fii avut vreo 9-10 ani. dupa aceea, nu stiu ce mi-a venit mie ca atunci cand voi fi mare e obligatoriu sa am o freza pubiana; poate si pt ca nu aveam firisor de par pe corp, dar vazusem eu la "tanti" la televizor, femei fatale in perceptia mea...

mai tarziu, m-am simtit cu adevarat o femeie de esenta tare cand m-am vazut iubita si pretuita in termeni pe care nu i-as fi crezut, in alte circumstante... e drept ca femeie esti si te nasti, dar e f pretios cand vezi asta si in ochii altcuiva, eventual ai barbatului pe care il consideri ACELA...

Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:52
frumos

Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:00
asa...am citit si m-am amuzant..si m-am convins si mai mult ca eram chiar o fetita destul de cuminte pe la 9-10 ani...
am facut si eu multe chestii..
de exp una pe care mi-o amintesc acu:

si eu imi puneam sani din carpe..si avea bunica un sutien cu cupa mare..si eram asa de mandra...si mai imi puneam si burta mare(cica aveam bebe acolo)...si m-au vazut o data parintii si s-au prapadit de ras...
dar eu m-am simtit asa de bn.....atat de "adulta"..."femeie"...
butterly
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:37
pe la virsta de cinci anisori inca ma cresteau bunicii la tara.........si cum la tara se fac parastase cu mese in curte fericirea noastra a copiilor era sa ne bagam sub mese pentru a linge paharele de vin ale mesenilor!in plina activitate apare coana mare de la oras(mama)care se duce la wc-ul din curte......femeia cu necesitati si ciclu menstrual.eu ca un copil nazdravan o urmaresc ce face si vad ca pune intre picioare o bucatica de vata!cu mintea mea de copil in clipa urmatoare string toate servetelele de pe mese si fug la wc -ul din curte sa repet operatiunea indesind in chiltei hirtiile necesare!finalul a fost tragic ca la sfirsitul zilei cind bunica ma bagat la spalat eram plina de basici intre picioare ca de :asa credeam eu ca fac femeile!mama si-a luat o sapuneala ca la carte iar eu nu am mai escaladat copacii cel putin o saptamina din cauza durerilor!
FRANNNCE
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:40
aaaaa,candam nascut baiatul,adica la 21de ani
elly_postolache
Postat pe 19 Decembrie 2008 00:54
Am aproape 22 de ani si inca nu ma simt femeie. Sunt independenta, castig destul de bine,am o relatie stabila de 2 ani cu un barbat care e tata si simt o mare grija materna pt copilas, dar eu tot copil ma simt.. mananc numa ciocolata, ma uit la desene.. Fac dragoste si ma simt ca o scolarita perversa. Banuiesc ca experienta nasterii ma va mai maturiza, ma va transforma in femeie, si de abia astept un bebe al meu.. dar am impresia ca tot juma copil juma femeie o sa fiu..si sa stii ca nu-i rau
ralu2323
Postat pe 19 Decembrie 2008 03:09
Toti suntem in adancul sufletului niste copii nevinovati si inocenti pe care i-am ingropat odata cu maturizarea,cu greutatile,cu viata...chestia e ca unii din acesti copii ne insotesc toata viata ,dar altii mor odata cu maturizarea noastra...sa nu renunti niciodata sa fii copil...chiar daca rar..
liza24_84
Postat pe 19 Decembrie 2008 17:53
Knd m-am simtit pt frima oara femeie .... ??? .....
Sincer .... am 21 de ani ..... dar pana aqm nu m-am simtit nicodata femeie .....
cu toate k problemele vietii sa te face sa-ti schimbi mentaliatea ..... sa devii o persoana matura inainte de timp ..... eu inca ma simt un copil ..... ji sincer ..... aja ji vreau sa raman ....
orice sut in fund ..... sunt 10 pasi inainte ....
So .... Sperantza moare ultima ...



PS : Knd totul se darama in jurul tau ....
Aminteste-ti sa NU-TI PARA RAU .....
Aminteste-ti de ce-ti spun aqm .....
O sa ramanem DOAR POZE INTR-UN ALBUM!!!!! ....
NIMeNiDeNiCAiERi
Postat pe 27 Decembrie 2008 04:24
De la: NIMeNiDeNiCAiERi, la data 2008-12-27 04:24:11Knd m-am simtit pt frima oara femeie .... ??? .....
Sincer .... am 21 de ani ..... dar pana aqm nu m-am simtit nicodata femeie .....
cu toate k problemele vietii sa te face sa-ti schimbi mentaliatea ..... sa devii o persoana matura inainte de timp ..... eu inca ma simt un copil ..... ji sincer ..... aja ji vreau sa raman ....
orice sut in fund ..... sunt 10 pasi inainte ....
So .... Sperantza moare ultima ...



PS : Knd totul se darama in jurul tau ....
Aminteste-ti sa NU-TI PARA RAU .....
Aminteste-ti de ce-ti spun aqm .....
O sa ramanem DOAR POZE INTR-UN ALBUM!!!!! ....


da,,,,,frumos asta cu albumul
sarutama
Postat pe 27 Decembrie 2008 04:50
ms sarutama .....
NIMeNiDeNiCAiERi
Postat pe 27 Decembrie 2008 04:58
hm...am 18 ani si am avut o relatie"clandestina"...stiu ca suna cam pervers, dar amantul, in pat m-a facut sa ma simt pt prima oara femeie.pana in prezent.....:">
andreiutza301090
Postat pe 29 Decembrie 2008 18:39
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 14:52
cassey...nu si aici! Esti o draguta, sincer, dar exagerezi!!!! o sa ma bantuie urarile tale tot anul care vine!!!Mai bine deschideai un topic nou si postai acolo, repet, apraciez dar e prea muuuulttt!!!

Postat pe 30 Decembrie 2008 16:01
eu cred ca face urarile sa ii apara si reclama cu tarotu. deh... reclama, sufletul comertului ;)
dienutza_bulinutza
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:06
intrebare intrebatoare............cred ca pe la 11,12 anisori.......knd imi mai facea cineva cate un compliment.......''''''''''''''''vai ce domnisoara..........kestii din astea....si apoi usor,usor am inceput sa inteleg si sa realizez eu unele lucruri............si cam asa a inceput sa nasca femeia din mine..........
nirvana_cukramel
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:30

free26
Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:41
De la: wwwwwwwwwww, la data 2008-10-29 11:42:07he he...interesant!....stiu ca simbolul feminitatii perfecte era pt. mine mama mea...o urmaream, fiecare gest plin de gratie (ii spuneam ca e cea mai frumoasa mamica din lume), vocea cu anumite tonalitati senzuale...ce mai, mama mea era f feminina si frumoasa iar eu, copil fiind, nu aveam nimic din toate astea si vroiam sa cresc ca sa le capat.....urmaream eu pe mama si vedeam cat se transforma cand se machiaza cu dermatograf negru, se facea foarte frumoasa....m-am dat si eu dat nu statea la fel!....urmaream ce bine ii statea intr-o fusta neagra de catifea...doamne, ma gandeam , abea astept sa cresc sa stea si pe mine la fel.....m-am simtit femeie cand am ajuns mare si am capatat toate acele lucruri: forma trupului, feminitatea, pe care le-am mostenit pana la urma...poate pt. ca mi-am dorit si m-am straduit!...si pt. ca acum daca ma machez are efect!....nu mai vreau sa fiu o copie ca m-am descoperit pe mine insami si simt ca cu cat inaintez mai mult in viata devin din ce in ce mai tare o persona care imi place, care are acel ceva tipic feminin si sunt bucuroasa!....ma simt mai fericita ca in adolescenta cand nu eram inca coapta pe deplin ....cam pe la 21-22 am inceput sa fiu femeie, zic eu!
dar inca mai admir femeile mai mature decat mine dar nu toate...nu cele care par gospodine...ci cele care se imbraca intr-un anumite fel si au o anumita atitudine



pai eu prin FEMEIE..inteleg ceva mai mult decit o amintire din copilarie!! femeie- imi asociez in minte ceva de genul cind te simti pt prima data dorita, privita........in toata goliciunea ta!! de aceea inca nu am nimic de comentat la acest subiect!!!
stellutza
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei care "ejaculeaza" 81 De la: oana0309 19 Martie 2011 01:43
knd e bn ptr a incepe vitza sexuala 22 De la: ralukutzza 13 Noiembrie 2009 12:45
Adevar sau provocare 55 De la: kudika_12406 30 Decembrie 2012 11:55
Casa de vanzare 11 De la: clau19 6 August 2010 01:11
Cum sa-ti faci barbatul sa te vrea mai mult ? 26 De la: absolutrelativ 6 Februarie 2011 22:48