Setari Cookie-uri

Test de sarcina

Buna fetelor !
Am si eu o nelamurire in privinta acestor teste
Sa va explic,am facut sex neprotejat cu iubita fara sa ejaculez in vaginul ei.Asta s-a intamplat pe 17 iulie iar pe 16 agust si-a facut un test de sarcina (mentionez ca a avut ciclu regulat si normal dupa partida de sex neprotejata).
Din nefericire acel test a iesit pozitiv,amandoi fiind socati la o zi dupa a mai facut inca 2 teste de marci diferite ambele avand rezultat negativ.Azi si-a facut inca un test rezultatul fiind tot negativ...
Acum stau si ma gandesc : o fi sau no fi insarcinata ? de ce a iesit ala pozitiv....noi am ajuns la concluzia ca a fost ceva in neregula cu acel test (era un sure check).
Sa isi faca o analiza la sange sau inca un sure check ?
Astept raspunsuri daca a mai patit cineva .....sfaturi etc.

Va multumesc !
Cartouche
Postat pe 19 August 2010 12:02
"Acum stau si ma gandesc : o fi sau no fi insarcinata ?"

E bine ca stati si va ganditi amundoi daca e insarcinata,la un doctor v-ati gandit sa mergeti sau vreti sa gasiti raspunsul aici?
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 12:06
Pai am zis sa mergem sa-si faca o analiza la sange am inteles ca aia nu are cum sa dea gres.
Nu am de gand sa gasesc raspunsul aici,ci doar sa-mi formez o parere....
Cartouche
Postat pe 19 August 2010 12:09
pai sa faca o dozare beta hCG si va lamuriti! plus ca este mult mai sigur decat orice test de sarcina!
size_back
Postat pe 19 August 2010 13:55
De la: Cartouche, la data 2010-08-19 12:09:08Pai am zis sa mergem sa-si faca o analiza la sange am inteles ca aia nu are cum sa dea gres.
Nu am de gand sa gasesc raspunsul aici,ci doar sa-mi formez o parere....


De ginecolog si ecograf a auzit prietena ta?
Sa nu-mi zici ca ii e rusine sa mearga la ginecolog!?

Cel mai indicat e ginecologul, nu sangele!
stem_29
Postat pe 19 August 2010 14:20
Testele de sarcina de la farmacie mai dau gresh uneori. Am o prietena care a facut un test de sarcina,care a iesit pozitiv, dar cand s-a dus la medicul ginecolog a aflat ca nu e insarcinata ci ca are o raceala la nivelul ovarelor... Deci... Pentru rezultate 100% sigure, fuga la ginecolog.
calypsso
Postat pe 21 August 2010 22:12
Cam grele intrebarile la testul asta de sarcina!!! Glumeam.
Prietena ta nu are cum sa fie insarcinata,desi din cate stiu ,un test de sarcina nu da niciodata un rezultat pozitiv atunci cand femeia nu este insarcinata(dar poate ma insel),dar poate da un rezultat negativ in cazul in care femeia este insarcinata.Din moment ce a avut ciclu regulat dupa partida de sex neprotejat, e putin probabil ca ea sa fie insarcinata.Posibil ca era ceva in neregula cu primul test, sa nu fi fost in garantie, etc...parerea mea e sa repete testul acela(sure check) pentru a va linisti amandoi.
kudika176534
Postat pe 22 August 2010 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantezie 1 De la: 8 Decembrie 2020 18:47
un sfat, o parere?! 7 De la: kudika_1005027 11 Aprilie 2016 21:13
amanta (?!) 65 De la: ytu 7 Ianuarie 2010 22:02
VIDEOCHAT CONSTANTA 5 De la: Lucia_41 25 Martie 2013 22:14
jurnalul meu 8 De la: mrskattousa 6 Martie 2009 16:25