Setari Cookie-uri

E urat sa te masturbezi?

Eu cred ca nu este ceva urat ci este mai degraba ceva normal....am prietene care nu stiu sa o faca....eu am fost mai norocoasa ca am descoperit cum se face....sincer nici nu mai stiu cum am inceput chestia asta si cum am ajuns prima oara la orgasm masturbandu-ma !!!!!!ahahahaha:P:P:P
alexandrailiubestepealex
Postat pe 30 Octombrie 2008 01:58
Nu stiu ca nu am incercat-sincer-dar te anunt cand incerc.Insa nu inteleg de ce ne intrebi...
sweetpink
Postat pe 30 Octombrie 2008 02:55
nu-i nimik anormal in a te masturba. shi nici urat. asha ajungi sa-ti cunosti organismul, sa stii ce-ti place, unde-ti place...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 30 Octombrie 2008 08:11
este o tema de discutie si cine nu vrea sa raspunda sau nu ii face placere nu este obligat sa raspunda....eram pur si simplu curioasa de acest lucru !!!adik daca e urat ceea ce fac eu :)
alexandrailiubestepealex
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:20
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-31 18:20:14este o tema de discutie si cine nu vrea sa raspunda sau nu ii face placere nu este obligat sa raspunda....eram pur si simplu curioasa de acest lucru !!!adik daca e urat ceea ce fac eu :)


Bun , si daca o sa-ti spunem ca e urat sa te masturbezi o sa incetezi a te mai masturba ?

E foarte urat ceea ce faci
iris_4_ever
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:33
De la: Iris4ever, la data 2008-10-31 18:33:55
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-31 18:20:14este o tema de discutie si cine nu vrea sa raspunda sau nu ii face placere nu este obligat sa raspunda....eram pur si simplu curioasa de acest lucru !!!adik daca e urat ceea ce fac eu :)


Bun , si daca o sa-ti spunem ca e urat sa te masturbezi o sa incetezi a te mai masturba ?

E foarte urat ceea ce faci



donttouch
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:39
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-30 01:58:19Eu cred ca nu este ceva urat ci este mai degraba ceva normal....am prietene care nu stiu sa o faca....eu am fost mai norocoasa ca am descoperit cum se face....sincer nici nu mai stiu cum am inceput chestia asta si cum am ajuns prima oara la orgasm masturbandu-ma !!!!!!ahahahaha:P:P:P

Eu consider ca in cazul unei fete de 19 ani nu e ok; esti tanara, poate frumoasa - e pacat sa te masturbezi! Mai bine exploateaza-l mai des pe prietenul tau!

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:24
E urat daca o faci in public

Cum adica dulcevenin nu e ok la 19 ani? Pai masturbarea nu e doar pentru eliberarea hormonilor, cu ocazia asta inveti si ce te infierbanta... ce fel de atingeri, intensitati alea-alea

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:46
De la: crista_galli, la data 2008-11-02 22:46:31E urat daca o faci in public

Cum adica dulcevenin nu e ok la 19 ani? Pai masturbarea nu e doar pentru eliberarea hormonilor, cu ocazia asta inveti si ce te infierbanta... ce fel de atingeri, intensitati alea-alea




oau!! si toate astea le aflii singura? n-ar fi mai frumos ca cineva sa le descopere?
ca pana la urma , masturbatia este un act reparator. din lipsa!

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:48
De la: geo32, la data 2008-11-02 22:48:51
De la: crista_galli, la data 2008-11-02 22:46:31E urat daca o faci in public

Cum adica dulcevenin nu e ok la 19 ani? Pai masturbarea nu e doar pentru eliberarea hormonilor, cu ocazia asta inveti si ce te infierbanta... ce fel de atingeri, intensitati alea-alea




oau!! si toate astea le aflii singura? n-ar fi mai frumos ca cineva sa le descopere?
ca pana la urma , masturbatia este un act reparator. din lipsa!


pai da, ca trebuie sa-i invete cineva si pe de-alde coman, nu?

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:51
sper mata , da' speri degeaba , ca d-alde coman , prefera nefolosite. si nestiutoare!

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:53
De la: geo32, la data 2008-11-02 22:48:51
De la: crista_galli, la data 2008-11-02 22:46:31E urat daca o faci in public

Cum adica dulcevenin nu e ok la 19 ani? Pai masturbarea nu e doar pentru eliberarea hormonilor, cu ocazia asta inveti si ce te infierbanta... ce fel de atingeri, intensitati alea-alea




oau!! si toate astea le aflii singura? n-ar fi mai frumos ca cineva sa le descopere?
ca pana la urma , masturbatia este un act reparator. din lipsa!


sau din lehamite
googoodoll
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:56
De la: geo32, la data 2008-11-02 22:53:53sper mata , da' speri degeaba


Asta-i vorba lu' tata

Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:56
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-30 01:58:19Eu cred ca nu este ceva urat ci este mai degraba ceva normal....am prietene care nu stiu sa o faca....eu am fost mai norocoasa ca am descoperit cum se face....sincer nici nu mai stiu cum am inceput chestia asta si cum am ajuns prima oara la orgasm masturbandu-ma !!!!!!ahahahaha:P:P:P


Cat ti-a luat sa descoperi? Chiar te invidiez ...
(Incep sa fiu din ce in ce mai uimit de acest forum - asa ca paranteza)

Postat pe 3 Noiembrie 2008 00:15
De la: Un_Domn, la data 2008-11-03 00:15:23
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-30 01:58:19Eu cred ca nu este ceva urat ci este mai degraba ceva normal....am prietene care nu stiu sa o faca....eu am fost mai norocoasa ca am descoperit cum se face....sincer nici nu mai stiu cum am inceput chestia asta si cum am ajuns prima oara la orgasm masturbandu-ma !!!!!!ahahahaha:P:P:P


Cat ti-a luat sa descoperi? Chiar te invidiez ... e ceva sa stapanesti tehnica asta ... mda...
(Incep sa fiu din ce in ce mai uimit de acest forum - asa ca paranteza)

Postat pe 3 Noiembrie 2008 00:47
nu cred ca e urat sa vrei sa te cunosti pe tine..sau ca vrei sa te simti bine..si daca in mom in care vrei sa te simti bine..un "penis" nu e prin preajma nu faci nimic rau...
ca nu se compara cu un orgasm rezultat dintr-o partida de sex..e adevarat..dar eu zic ca merge atunci cand vrei sa te mai eliberezi..
pinky_ellf
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:08

Nu stiu ca nu am incercat-sincer-dar te anunt cand incerc.Insa nu inteleg de ce ne intrebi...



Chiar nu cred k intereseaza pe nimeni knd o sa incerci tu !!!!!!!
alexandrailiubestepealex
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:26
e frumos sa privesti cum se masturbeaza partenera.. (glumesc..) (glumesc???)

Postat pe 1 Decembrie 2008 10:31
De la: alexandrailiubestepealex, la data 2008-10-30 01:58:19Eu cred ca nu este ceva urat ci este mai degraba ceva normal....am prietene care nu stiu sa o faca....eu am fost mai norocoasa ca am descoperit cum se face....sincer nici nu mai stiu cum am inceput chestia asta si cum am ajuns prima oara la orgasm masturbandu-ma !!!!!!ahahahaha:P:P:P





toata lumea o face doar ca le e jena sa recunoasca....

Postat pe 1 Decembrie 2008 11:13
De la: Iris4ever, la data 2008-10-31 18:33:55
E foarte urat ceea ce faci


Oamenii sunt de doua feluri : cei care se masturbeaza si cei care nu recunosc

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:30
Nu este urat!
Masturbarea oricat am vrea noi sa o cenzuram,este un lucru firesc si util din punct de vedere psihic,fizic si sexual,atata timp cat se face cu limite.
despinarose
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:48
Masturbarea- un subiect ink tabu pt. multi vad....haideti sa vb sincer care e aceea pesroana care nu a facut-o makar o data de unul/una singura? e absolut normal,atata timp cat nu devine obisnuinta,si la 19 ani nu e kiar deloc deplasat; deplasat e cand ai deja o relatie serioasa(k sa numai spun o casnicie) si preferi sa te satisfaci pe ascuns de unul /una singura, atunci da k devine o problema.

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:59
nu e urat sa te masturbezi e ceva normal si nu cred ca exista vreo femeie sau barbat care nu a incercat macar odata aceasta placere si chiar e o metoda de a ajunge uneori la un orgasm foarte placut

Postat pe 20 Decembrie 2008 22:33
parerea mea e ca toate aiurelile astea cu urat-frumos-corect-etc-etc sunt PREJUDECATI, si inca de-alea nasoale. poti sa-ti faci si un sex oral daca esti contorsionista, cui ar trebui sa-i pese de modul cum te descoperi tu???
fireste, cum spunea cineva mai sus, cu conditia ca asta sa nu inlocuiasca altceva.
in rest ... GO GO GO!

Postat pe 21 Decembrie 2008 08:49
uite te in oglinda si daca ti place ins ca e frumos ..
morticia_adams
Postat pe 29 Decembrie 2008 22:37
Se stie ca onanismul intareste organismul.
Nu e nimic rau in ceea ce faci, atat timp cat nu preferi sa te masturbezi in loc de sa faci sex.
redshift
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:39
Daca e urat sa te masturbezi? Pai masturbeaza-te si vezi cum e si spune-mi si mie cum a fost :))
Urat este sa stai de vorba cu persoane care-ti spun ce este frumos si ce este urat pt tine luandu-ti dreptul de a experimenta singura viatza ce o ai de la D-zeu . Porunca Totului nostru este: "cercetatzi toate si luatzi ce-i bun" ( nu am gresit cand am scris Totului nostru, au gresit cei ce au scris "Tatal nostru") si nu este singura greseala pe care au facut-o intentzionat...
denis_3d25
Postat pe 7 Februarie 2009 22:17
De la: denis_3d25, la data 2009-02-07 22:17:26 Daca e urat sa te masturbezi? Pai masturbeaza-te si vezi cum e si spune-mi si mie cum a fost :))
Urat este sa stai de vorba cu persoane care-ti spun ce este frumos si ce este urat pt tine luandu-ti dreptul de a experimenta singura viatza ce o ai de la D-zeu . Porunca Totului nostru este: "cercetatzi toate si luatzi ce-i bun" ( nu am gresit cand am scris Totului nostru, au gresit cei ce au scris "Tatal nostru") si nu este singura greseala pe care au facut-o intentzionat...

interesant raspuns
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 22:28
De la: , la data 2008-12-20 22:33:22nu e urat sa te masturbezi e ceva normal si nu cred ca exista vreo femeie sau barbat care nu a incercat macar odata aceasta placere si chiar e o metoda de a ajunge uneori la un orgasm foarte placut




eee, nu mai spune

Postat pe 7 Februarie 2009 22:32
o fi urat...daca se uita cineva la tine....altfel, ce-i urat ? poate voiai sa spui gresit ?
ocs
Postat pe 9 Februarie 2009 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o mica dilema 8 De la: lilutza09 24 Iulie 2009 15:49
CUM SA TREC PESTE UN DIVORT DUREROS ??? 50 De la: ramluca 16 Februarie 2010 20:46
El imi lipseste enorm, iar eu nu exist pentru el... 24 De la: razz 30 Iulie 2011 01:06
Una dintre sursele problemelor 18 De la: Kidutsa 1 August 2010 14:54
Il iubesc, dar simt ca nu mai vreau sa fim impreuna 17 De la: kudika098271 13 Martie 2010 12:48