Setari Cookie-uri

Provocare: atunci cand trucurile femeiesti nu mai sunt de ajuns...

Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:46
Mie da ,eu-s setata pe genul asta de provocari as spune iar senzatia pe care o ai cand iti dai seama ca ti-ai atins telul este de n ori mai mare decat daca l-ai avea pe x pur si simplu.
Din pacate dupa ce ,,pica'' tipul ....incepe sa-si piarda din farmec si atunci cauti alta provocare
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:51
mi-e imi place sa le cuceresc si sa le las cu buza umflata!

Postat pe 11 Octombrie 2008 13:10
Da, ai dreptate este interesant jocul pana atunci cand tipul"pica", dar daca nu pica? Ar exista si posibilitatea asta.Si atunci dezamagirea va fi mult mai mare, pentru ca ai pierdut o batalie,nu esti chiar asa de buna pe cat credeai.Sau?
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:10
ce sa inteleg geo ca esti un "sfasietor de inimi"?
inseamna ca nu ai intalnit o adevarata provocare pana acum.
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:13
nuuuu, vai de mine! sunt insurat!

Postat pe 11 Octombrie 2008 13:15
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.


Eu sunt obisnuita sa fiu curtata, nu invers. Daca nu e interesat ii dau pace si cu asta basta, doar dragoste cu sila nu se poate.
Kathara
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:16
Da este adevarat si eu eram obisnuita sa fiu curtata si nu invers, dar totusi in viata te mai intalnesti si cu astfel de situatii.Adevarul este ca mie imi plac provocarile, intotdeauna am vrut sa-mi demonstrez ca pot mai mult, iar atunci cand reusesti ce ti-ai propus senzatia e excelenta.
Si totusi hai sa nu vorbim despre "dragoste cu sila",sa spunem ca exista si din partea lui un interes.
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:23
De la: HJKH, la data 2008-10-11 13:23:36Da este adevarat si eu eram obisnuita sa fiu curtata si nu invers, dar totusi in viata te mai intalnesti si cu astfel de situatii.Adevarul este ca mie imi plac provocarile, intotdeauna am vrut sa-mi demonstrez ca pot mai mult, iar atunci cand reusesti ce ti-ai propus senzatia e excelenta.
Si totusi hai sa nu vorbim despre "dragoste cu sila",sa spunem ca exista si din partea lui un interes.


Ei, daca si el vrea dar se lasa greu, alta-i povestea.

Sincera sa fiu eu mi-as arata interesul mai puternic intr-o perioada, dupa care m-as afisa cu altul.
Kathara
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:25
Tocmai asta este ca si el isi arata interesul dar se lasa greu.Crezi tu ca daca te-ai afisa cu altul i-ai trezi interesul sau nu ai face altceva decat sa il indepartezi si mai mult?Sa nu uitam ca tipul tocmai a iesit dintr-o relatie care l-a facut sa sufere, si atunci ar putea sa spuna ca nici tu nu esti mai buna decat celelalte.
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:31
De la: HJKH, la data 2008-10-11 13:31:17Tocmai asta este ca si el isi arata interesul dar se lasa greu.Crezi tu ca daca te-ai afisa cu altul i-ai trezi interesul sau nu ai face altceva decat sa il indepartezi si mai mult?Sa nu uitam ca tipul tocmai a iesit dintr-o relatie care l-a facut sa sufere, si atunci ar putea sa spuna ca nici tu nu esti mai buna decat celelalte.


Cred ca fiecarui om de pe planeta asta ii place sa se stie dorit, mai ales daca si el e interesat de respectiva persoana. Aici totul tine de o situatie pe care nu o pot evalua, respectiv de cat de mult timp il curtezi, cat de intens etc. Miscarea poate fi benefica sau letala in functie de parametrii astia.
Kathara
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:36
eu am fost curtata de 2 pers si sunt cu ele.....de restul i-am curtat eu si m-am plictisit.....de obicei cand curtez si vad ca pica tipul il las balta.......prefer sa fiu curtata..........e mai fascinant......bineinteles sa iti si placa tipul

Postat pe 11 Octombrie 2008 20:37
geo virtual te lasi curtat?

Postat pe 11 Octombrie 2008 20:37
evident ...doar e campion la orgasme virtuale...pana acum....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 20:40
virtual , ma las si.......cucerit!

Postat pe 11 Octombrie 2008 20:45
Din cate spuneti voi se pare ca va place sa stati pe margine si sa va lasati curtati?Doar atat?Daca pica ceva bine,daca nu asta e?
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 20:48
vorbesti despre barbati in general sau cu apropouri indecente spre mine?

Postat pe 11 Octombrie 2008 21:01
Nu, dragul meu, ma refeream mai mult la femei.Le stiam mai ambitioase,mai luptatoare.Ce noi nu putem sa provocam barbatii,sa ii cucerim,trebuie doar sa stam pe margine si sa ne lasam curtate?De unde ideea asta?
HJKH
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:07
De la: HJKH, la data 2008-10-11 13:10:46Da, ai dreptate este interesant jocul pana atunci cand tipul"pica", dar daca nu pica? Ar exista si posibilitatea asta.Si atunci dezamagirea va fi mult mai mare, pentru ca ai pierdut o batalie,nu esti chiar asa de buna pe cat credeai.Sau?


Nu exista ,,nu pica'' ,poate doar sa te plictisesti tu sa mai joci teatru si atunci sa o lasi balta ......
iris_4_ever
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:04
De la: heaven_gate, la data 2008-10-11 20:37:26geo virtual te lasi curtat?

.......................................................
dar cum se face "curtea" asta?
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:29
Daca si el ar vrea dar se lasa mai greu din anumite motive...daca tin cu adevarat sa fiu cu el, atunci...."rabdare si tutun"...
cnmoha86
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:53
buna.postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com.have a look
_madalina_alexandra_
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:56
De la: Iris4ever, la data 2008-10-11 12:51:55Mie da ,eu-s setata pe genul asta de provocari as spune iar senzatia pe care o ai cand iti dai seama ca ti-ai atins telul este de n ori mai mare decat daca l-ai avea pe x pur si simplu.
Din pacate dupa ce ,,pica'' tipul ....incepe sa-si piarda din farmec si atunci cauti alta provocare




ai perfecta dreptate

Postat pe 21 Noiembrie 2008 01:10
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.

eu l-as face un pic gelos....l-as lasa sa vada cum ma curteaza altcineva, ca sa isi dea seama ce poate pierde...daca e interesat de tine, va grabi lucrurile.dar depinde de persoana....tu il cunosti mai bine.
mkdisk
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:23
De la: mkdisk, la data 2009-01-23 13:23:10
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.

eu l-as face un pic gelos....l-as lasa sa vada cum ma curteaza altcineva, ca sa isi dea seama ce poate pierde...daca e interesat de tine, va grabi lucrurile.dar depinde de persoana....tu il cunosti mai bine.


Draga mea , nu poti face gelos un tip care de abia a iesit dintr-o relatie pentru ca exista riscul sa ajunga la concluzia ca toate femeile sunt c si sa se inchida si mai mult in el .
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:53
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 13:53:04
De la: mkdisk, la data 2009-01-23 13:23:10
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.

eu l-as face un pic gelos....l-as lasa sa vada cum ma curteaza altcineva, ca sa isi dea seama ce poate pierde...daca e interesat de tine, va grabi lucrurile.dar depinde de persoana....tu il cunosti mai bine.


Draga mea , nu poti face gelos un tip care de abia a iesit dintr-o relatie pentru ca exista riscul sa ajunga la concluzia ca toate femeile sunt c si sa se inchida si mai mult in el .

cand am zis asta m-am referit la altceva, ca el sa vada ca e dorita.nu inseamna ca trebuie sa si raspunda la curtoazie.dar ai dreptate si tu....daca a suferit atat din cauza femeilor, nu mai are incredere in ele.....in cazul asta trebuie RABDARE MULTA......
mkdisk
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:56
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.



Decat sa fii penibila si insistenta, mai bine il lasi in pace. Mai exista si alti barbati pe lumea asta

Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:14
De la: StrangerInAStrangeLand, la data 2008-10-11 23:29:38
De la: heaven_gate, la data 2008-10-11 20:37:26geo virtual te lasi curtat?

.......................................................
dar cum se face "curtea" asta?



cu mult pietris.....................sau daca preferi asfaltul.....................
portitza_Maria
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:16
Trucurile femeiesti sunt inepuizabile!

Postat pe 7 Mai 2009 18:00
De la: HJKH, la data 2008-10-11 12:46:01Hello,

Dragelor,dragilor poate vi s-a intamplat macar o data in viata sa intalniti o persoana care s-a lasat greu cucerita.De exemplu, tu frumoasa,inteligenta, singura(pentru moment), el un tip bine, inteligent iesit de ceva timp dintr-o relatie care se pare ca i-a facut mult rau(si de acolo si parerea nu tocmai buna pe care o are despre femei).Tipul e ok,parca ti-ar surade ideea sa vezi daca il poti cuceri, si cu cat tipul se lasa mai greu cu atat provocarea este mai mare.Dar ce te faci cand vezi ca obisnuitele trucuri(un zambet in fata caruia un barbat s-ar putea topi, micile atingeri,etc,etc) pe care le foloseai cu alti barbati la el nu dau nici un rezultat.
Vreau sa va aud parerile.


da,tocmai acum mi s-a intamplat..sunt cu el de 3 saptamani..si de multe ori e rece si inchis in el si nici un truc femeiesc nu ma ajuta sa-l scot din starea lui...dar cu timpul...cu rabdarea treci marea:P asa ca multa rabdare..si mai apeleaza si la ratiune,afla ce-i place si cucereste-l...nu renunta la trucuri totusi
sakura_7777777
Postat pe 3 Aprilie 2010 03:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Deci ce zice-ti de ei ?!?!?! au vre-o sansa sa concureze cu vibefm!??!?!;) 17 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 23:37
Am nevoie de pareri.. 48 De la: dalilapink 16 Aprilie 2015 15:56
AVEM DREPTUL sa ne uram parintii! 229 De la: arianablue 4 Mai 2014 05:46
pff.. 38 De la: cristiana_gontea 27 Ianuarie 2010 10:07
Daca s-a tot vorbit de barbatul din ziua de azi,sa auzim parerea lor fata de femeia din ziua de azi...... 173 De la: etta 9 Septembrie 2009 15:20