Setari Cookie-uri

despre scorpioni

ce parere aveti despre scorpioni in general? ...in special fata scorpion?....si ce parere avetzi despre relatia intre o scorpioanca si un rac???

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:03
:(((

Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:36
De la: 123456789o_O, la data 2008-11-03 21:36:07 :((([/quotesi la mn e la fel eu sunt scorpion si baiatul care il iubesc e rac?

Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:36
De la: 123456789o_O, la data 2008-11-03 21:36:50
De la: 123456789o_O, la data 2008-11-03 21:36:07 :((([/quotesi la mn e la fel eu sunt scorpion si baiatul care il iubesc e rac?



si ......te intelegi bine cu persoana aceea...adik sunteti impreuna ...sau momentan doar amici ....vreau sa stiu cum va intelegeti ...sunteti buni amici ...sau e indiferent???

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:21
Buna.
Si eu sunt scorpioanca...Cunosc un baiat rac..Suntem fff buni prieteni
Acum..nu stiu ce sa`ti zic..depinde de el daca vrea ceva mai mult cu tine sau nu..
In general racii sunt destul de timizi..sau cel putin asa par la prima vedere.
Racul e o persoana de incredere...De asta poti fi sigura!
Insa e destul de nehotarat cu sentimentele...Azi te ridica la cer..maine te poate ignora total..depinde de starea pe care o are. Daca el nu are chef de tine intr`o zi, n`o sa se oboseasca prea tare sa te faca sa te simti bine. Dupa ce`i trece vine sa`si ceara scuze... Si tot asa...
De asemenea racii sunt ff sensibili... Trebuie sa ai grija ce si cum le zici, pentru se pot simti lezati din chestii banale uneori... Mi s`a intamplat si de atunci sunt foarte atenta cu ce ii zic.. Cam trebuie sa imi aleg cuvintele ca sa fiu sigura ca va fi ok si ca nu ma voi \"trezi\" cu el imbufnat...
Eu una, ma inteleg bine cu acest baiat! Am foarte mare incredere in el, si il pot considera chiar cel mai bun prieten (din randul baietilor).
Potrivit horoscopului,,,relatia Scorpion-Rac este una dintre cele mai reusite... Eu cred insa ca depinde de fiecare om in parte...Nu toti racii sunt la fel..si nu toti scorpionii sunt la fel...Dar in principiu poti zice ca fac casa buna impreuna...


Mult succes!
calypsso
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:46
De la: calypsso, la data 2008-12-02 15:46:02Buna.
Si eu sunt scorpioanca...Cunosc un baiat rac..Suntem fff buni prieteni
Acum..nu stiu ce sa`ti zic..depinde de el daca vrea ceva mai mult cu tine sau nu..
In general racii sunt destul de timizi..sau cel putin asa par la prima vedere.
Racul e o persoana de incredere...De asta poti fi sigura!
Insa e destul de nehotarat cu sentimentele...Azi te ridica la cer..maine te poate ignora total..depinde de starea pe care o are. Daca el nu are chef de tine intr`o zi, n`o sa se oboseasca prea tare sa te faca sa te simti bine. Dupa ce`i trece vine sa`si ceara scuze... Si tot asa...
De asemenea racii sunt ff sensibili... Trebuie sa ai grija ce si cum le zici, pentru se pot simti lezati din chestii banale uneori... Mi s`a intamplat si de atunci sunt foarte atenta cu ce ii zic.. Cam trebuie sa imi aleg cuvintele ca sa fiu sigura ca va fi ok si ca nu ma voi \"trezi\" cu el imbufnat...
Eu una, ma inteleg bine cu acest baiat! Am foarte mare incredere in el, si il pot considera chiar cel mai bun prieten (din randul baietilor).
Potrivit horoscopului,,,relatia Scorpion-Rac este una dintre cele mai reusite... Eu cred insa ca depinde de fiecare om in parte...Nu toti racii sunt la fel..si nu toti scorpionii sunt la fel...Dar in principiu poti zice ca fac casa buna impreuna...


Mult succes!
chestia asta cu schimbarea starilor am observat'o si la el ....si am mai observat si timiditatea lui ...lucrul care ma face sa fiu confuza de ce vrea e k intr'o ora ne intelegem de minune ..iar in pauza ...nimic ...k si cum nu as exista ....recunosc in ultimile saptamani ne intelegem din ce in ce mai bine ...vb foarte mult radem ..glumim etc ...dar pur si simplu nu inteleg de ce a zis in trecut lucrurile care mi le'a spus ....si multumesc k mi'ai spus k sunt sensibili ..de acum sa stiu sa imi caut bine cuvintele ultimul lucru care vreau sa il fac e sa ii spun cva si el sa se simta prost ....pt k eo sunt genul de fata care intotdeauna knd o deranjeaza ceva ...spune direct ....acum o sa incerc sa fiu ...mai "blanda " cu el ...ms mult pt sfaturi

Postat pe 2 Decembrie 2008 16:29
Ma bucur ca te`am putut ajuta intr`un fel..
Trebuie sa ai foarte multa rabdare cu un baiat rac.. Asa sunt ei..si trebuie sa ii acceptam asa cum sunt.
Iti urez din suflet mult succes!
Sa ma tii la curent cu ce se intampla!
Sper sa ai noroc!


calypsso
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:00
De la: , la data 2008-10-31 16:03:54 ce parere aveti despre scorpioni in general? ...in special fata scorpion?....si ce parere avetzi despre relatia intre o scorpioanca si un rac???


....prietenul meu este rac si eu sunt scorpion.....compatibilitate fffoarte buna intre scorpion si rac din toate punctele de vedere . Sunt foarte multumita de prietenul meu, il iubesc foarte mult. Este un barbatl romantic si protectiv. , milos ,uneori da dovada de o sensibilitate extraordinara care se manifesta printr-o capacitate de a-si schimba foarte rapid starea de spirit. Intr-o secunda poate trece de la voie buna la tristete, de la vorbarie exagerata la mutenie absoluta.
Ii plac foarte mult copiii.
Pentru el ideea de fericire este alcatuita din familie, sotie, unul sau mai multi copii si un camin stabi.

El poate fi misterios si capricios in acelasi timp. Ca sa ii castigi dragostea trebuie sa iti insusesti un comportament dragut, copilaros. Iubeste concertele si cinele in doi. Apreciaza inteligenta si isi doreste sa fie ajutat. Daca esti fericita va fi si el fericit, insa daca esti moroconoasa nu va reusi sa te scoata din starea aceasta, ba din contra, se va deprima si el. Respecta-i optiunile si ierarhiile, exista lucruri la care tine mai mult. Fii diplomata daca vrei sa il domini si nu ii vei crea frustrari. Sfat: Nu il contrazice, se supara foarte usor.

IL IUBESC FFFOARTE MULT, ESTE TOT CE IMI DORESC DE LA VIATA....
kryna_85
Postat pe 6 Noiembrie 2009 03:57
O femeie scorpion inselata ...este un dusman periculos.....

Ea ar putea scrie o carte despree cum trebuie sa se poarte sau sa se miste, sa vorbeasca sau sa arate o femeie atunci cand vrea sa cucereasca un barbat. In ea innoata dorinta dupa placere si doar un barbat lipsit de libido poate sa i se impotriveasca. Daca intalneste un barbat atractiv, stie cum sa-l scoata din turma, sa-l inebuneasca intr-atat incat el sa nu mai doreasca alta femeie. Nu ar fi bine sa i sa impotriveasca. Chiar daca nu este frumoasa, in ochii ei exista ceva irezistibil, hipnotic. Barbatul afla cum se simte un iepure in momentul in care este hipnotizat de o cobra. Nu accepta un partener zgarcit, vrea sa mearga intotdeauna cu clasa intai. El nu trebuie sa-i arate ca nu-i place felul ei de a risipi banii. Astfel va pierde rapid, va fi uitat impreuna cu banii lui cu tot. Are putere de actiune pentru mai multe femei. Lucreaza si joaca tare. Este fescinanta, excesiva - poate fi si obositoarea, dar nu te poti plictisi niciodata de ea. Eventual sa ai o viata pasnica. Dragostea est ceva serios pentru eea. Este patimasa. Va depinde de barbat nu numai in sex, si asta o va face irezistibila. Putini pot ajunge la adevarata ei adancime erotica. Este pretentioasa in pat si putini barbati ar reusi sa o satisfaca. Nu are rabdare pentru oamenii care nu corespund si care sunt inselatori. Iar oamenii importanti psihic traies minuni in preajma ei. Nu face asta din altruism ci spre propria ei satisfactie. Are un cap perfect, o intuitie minunata. Foarte critica isi analizeaza partenerul si prietenii pana cand ei ajung sa joace un rol important in viata ei, vede, analizeaza, in timp ce ea ramane de nepatruns... Adevarata ei fata este greu de descifrat si poate ramane un vesnic secret. E incapatanata, isi calculeaza bine telul si nu se lasa pana nu l-a atins. Trebuie multa putere si darzenie sa i te opui. Stie ce vrea si reuseste cu o putere de nestavilit. Nu se asa oprita d la o treaba si nu se poate acomoda usor. Daca i se frustreaza viata sentimentala devine razbunatoare si destructiva. O femeie scorpion inselata este un dusman periculos. Nici o alta femeie nu este mai furioasa decat ea. Daca vrea sa se razbune nu are scrupule. Nu vrea decat razbunare si degradarea adversarului. Gelozia este greseala ei cea mai mare. Asteapta de la un amant admiratie toatala. Gaseste rivale si intrigi acolo unde nu sunt. Daca partenerul ei discuta intr-o societate cateva clipe cu o femeie se crede deja tradata si reactioneaza ca atare. Nu este tipul de femeie care se face ca nu vede, ea devine de o furie razbunatoare. Dispretuieste slabiciunea si pe cei care cedeeaza din slabiciune, pentru ei are doar mila. Cine vrea sa stea langa ea trebuie sa inghita multe. Cand este bine dispusa isi trateaza prietenii domestic. Cand te desparti in cearta de ea nu incerca sa-i dai telefon a doua zi, de parca nimic nu s-a intamplat. Ai avea impresia ca esti gresit cuplat. Intr-un punct poti fi sigur - ii este credinciasa barbatului pe care il iubeste, si acestuia ii aduce sacrificii. Daca un barbat o ajuta si o intampina la jumatatea drumului, ea ii va apartine pe veci. Este o amanta devotata care isi apara partenerul. Lupta pentru el si nu se intereseaza de gura lumii. El, insa, nu are voie sa fie instabil caci nu-l va ierta niciodata. Casatoria cu ea - daca-ti poti imagina iadul si raiul impreuna. Alta cale de mijloc nu exista. Este zodia cea mai extremista. Este o femeie de stil mare, cei slabi mai bine sa o ocoleasca.
kudika077973
Postat pe 6 Noiembrie 2009 03:59
De la: , la data 2008-10-31 16:03:54 ce parere aveti despre scorpioni in general? ...in special fata scorpion?....si ce parere avetzi despre relatia intre o scorpioanca si un rac???


ferestete sa-l ranesti.poate deveni, din cel mai romantic om pe care l-ai intalnit, cel mai aprig dusman.ce sa mai spun despre familie,pentru el cel putin,familia este sacra.daca reusesti sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un rac,poti fi sigur ca nimeni si nimic, din exterior, nu va putea zdruncina acel camin...sa fii iubita si fericita...pup
kudika077973
Postat pe 6 Noiembrie 2009 04:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mihaela 77 De la: puiut_77 18 Februarie 2011 10:30
eu fecioara si el gemeni .. ce credeti voi ? 7 De la: miss_darine 6 Iulie 2011 12:59
femeie gemeni-barbat capricorn??? 8 De la: Calandrinon 5 Ianuarie 2010 19:29
credeti in cele care citesc in carti? 54 De la: dorina_77 25 Noiembrie 2015 13:21
Cum te împaci cu o fatã pești? 16 De la: kudika_974414 23 Februarie 2015 17:06