Setari Cookie-uri

A fii sau a nu fii...

Alexandra, da-mi voie sa te contrazic.
acelea sunt ipostaze absolut firesti, de unde concluzia jenibila???
apelativul cu pricina se acorda in circumstante bine definite, care implica batalioane intregi, ori plata in natura sau numerar.
googoodoll
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:19
doar nu credeai ca adjectivul era pentru tine?
era pentru ala cu blogul lui cu tot
googoodoll
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:20
Ai jignit atunci cand ai spus ca ,,adevarul doare'' sau poate ....sa zicem ca am inteles eu gresit

Personal nu consider nimic rau in a avea fantezii cu nenea de la vulcanizare sau cu , colegul de birou .Atata timp cat raman fantezii nu vad de ce ai crede despre tine ca ai fi un puiut de dama de companie

Nenea de la vulcanizare ....vara , el doar in sort,plin de pete negre pe spate ,maini si picioare...corp atletic cu muschi bine definiti dar nu dizgratiosi....umfla o roata frate , cand s-a uitat la mine eu deja ma vedeam impinsa in magazia aia sau ce naiba era si in al noualea cer

Asta inseamna ca-s un pui de c ?

Din pacate eram cu prietenul de mana si cand i-am spus ce senzatii am avut la vederea tipului ...mi-a interzis sa mai trec pe strada respectiva
iris_4_ever
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:42
De la: Iris4ever, la data 2008-11-04 22:42:28Ai jignit atunci cand ai spus ca ,,adevarul doare'' sau poate ....sa zicem ca am inteles eu gresit

Personal nu consider nimic rau in a avea fantezii cu nenea de la vulcanizare sau cu , colegul de birou .Atata timp cat raman fantezii nu vad de ce ai crede despre tine ca ai fi un puiut de dama de companie

Nenea de la vulcanizare ....vara , el doar in sort,plin de pete negre pe spate ,maini si picioare...corp atletic cu muschi bine definiti dar nu dizgratiosi....umfla o roata frate , cand s-a uitat la mine eu deja ma vedeam impinsa in magazia aia sau ce naiba era si in al noualea cer

Asta inseamna ca-s un pui de c ?

Din pacate eram cu prietenul de mana si cand i-am spus ce senzatii am avut la vederea tipului ...mi-a interzis sa mai trec pe strada respectiva


Iar dai alt sens cuvintelor.
Una este dama de companie si alta este puiul...aici in discutia noastra.
Sau poate nu suntem deacord cu un aspect.
Se spune ca atat timp cat iti fug ochii,esti un pui...
Dar de la a fugi pana la a face este cale, nu lunga,dar este.
Aici ar interveni alt aspect,dar nu vreau sa ajungem pana acolo.
Alexandra09
Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:02
De la: Alexandra09, la data 2008-11-04 22:14:57
Adica sa inteleg ca tu nu ai intors capul dupa un tip misto,ca nu ai avut un coleg de birou pe care cateodata nu l-ai analizat de la juma in jos,ca in scoala nu visai la tipul ala popular cu 2-3 clase mai mare ca tine,ca la tv nu ai vazut un actor frumos si nu ai visat erotic cu ochii deschisi?!

Asta nu o pot crede.Asta era directia intrebari.

Asta-i definitia c... la tine!
Oi oi oi, esti tare
Nu ma mai pot orpi din ras

Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:18
De la: Alexandra09, la data 2008-11-04 23:02:43
Iar dai alt sens cuvintelor.
Una este dama de companie si alta este puiul...aici in discutia noastra.
Sau poate nu suntem deacord cu un aspect.
Se spune ca atat timp cat iti fug ochii,esti un pui...
Dar de la a fugi pana la a face este cale, nu lunga,dar este.
Aici ar interveni alt aspect,dar nu vreau sa ajungem pana acolo.


nu vreau sa fiu cinica dar tu ai luat cuvantul "ad literam" ????
mi se pare o chestie dusa la niste extreme care nu isi au rostul.
cum spunea googoodoll daca unul mi-ar spune asa ceva, indiferent de motive , probabil ca in secunda 2 ar avea ochiul vanat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:32
Deci eu ce trebuie sa rasp aici..daca sunt sau nu macar putin cu**a ?
fluturas_
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:45
Trai-ti-ar DEXul:

(da, c...a exista in DEX)

cu rva= 1. (pop) femeie care duce o viata desfranata / prostituata; 2.fig. om ipocrit, josnic; cutra.

Ia zi, Alexandra, te regasesti?

Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:48
De la: fluturas_, la data 2008-11-05 00:45:26Deci eu ce trebuie sa rasp aici..daca sunt sau nu macar putin cu**a ?


Poti sa treci maideparte!
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 09:23
De la: crista_galli, la data 2008-11-05 00:48:57Trai-ti-ar DEXul:

(da, c...a exista in DEX)

cu rva= 1. (pop) femeie care duce o viata desfranata / prostituata; 2.fig. om ipocrit, josnic; cutra.

Ia zi, Alexandra, te regasesti?


Cred ca vad in tine lupul moralist sau mai degraba ala care striga lupul.
Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.

om ipocrit, josnic; cutra- hmm ,te-ai uitat putin si la tine?
Acum si eu sunt,ipocrita,josnica si cutra.

Era o intrebare simpla,chiar putin amuzanta,zic eu.Nu am gandit nicio clipa ca ma intalnrsc cu Maica Tereza si-mi da definitii si lecti de moralitate.
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 09:29
Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.



sa inteleg ca daca imi arunc privirea asupra unui barbat pe strada sunt c...,si pe gratis??? hai,ca asta-i buna!
aimee31
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:05
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:23:56
De la: fluturas_, la data 2008-11-05 00:45:26Deci eu ce trebuie sa rasp aici..daca sunt sau nu macar putin cu**a ?


Poti sa treci maideparte!


cam pe la ce pagina ?

fluturas_
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:11
De la: aimee31, la data 2008-11-05 12:05:44Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.



sa inteleg ca daca imi arunc privirea asupra unui barbat pe strada sunt c...,si pe gratis??? hai,ca asta-i buna!


Nu,nu asta,pt un om cu o gandire deschisa.
Pt unele asta este o dovada de c.....
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:12
De la: aimee31, la data 2008-11-05 12:05:44 sa inteleg ca daca imi arunc privirea asupra unui barbat pe strada sunt c...,si pe gratis??? hai,ca asta-i buna!


nu prea cred ca despre asta este vorba.
inseamna ca in fiecare dintre noi se afla o c..

oricum si fara "definitia" asta..

iti spun eu ce sta in mine...

Da,ma uit la altul pe strada,da imi spun "ce m-as vedea in bratele lui..sau patul lui..depinde acum"..
Da,imi permit sa fac cu iubitul meu cam tot ce-mi da satisfactie..
Da,am fost si sunt in stare sa ma uit la altul sau sa am ceva cu altul chiar si cand am pe cineva langa mine..

Asta ma face o c...? Ca daca da,imi place la nebunie !

fluturas_
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:17
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:29:59
De la: crista_galli, la data 2008-11-05 00:48:57Trai-ti-ar DEXul:

(da, c...a exista in DEX)

cu rva= 1. (pop) femeie care duce o viata desfranata / prostituata; 2.fig. om ipocrit, josnic; cutra.

Ia zi, Alexandra, te regasesti?


Cred ca vad in tine lupul moralist sau mai degraba ala care striga lupul.
Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.

om ipocrit, josnic; cutra- hmm ,te-ai uitat putin si la tine?
Acum si eu sunt,ipocrita,josnica si cutra.

Era o intrebare simpla,chiar putin amuzanta,zic eu.Nu am gandit nicio clipa ca ma intalnrsc cu Maica Tereza si-mi da definitii si lecti de moralitate.


In ce sat ziceai ca stai?
Eu am dat definitia din DEX, pentru ca ti-au zis si alte fete ca nu stii definitia c***ei. Iar tu ai declarat raspicat ca esti. De-aia te-am intrebat daca te regasesti. Doar ca sa-ti demonstrez ca tu vorbesti depre cu totul altceva decat o c***a

Greu cu sinapsele astea..offfff

Tu vorbesti despre o femeie care se iubeste si se simte bine in pielea ei. Daca asta-i c***a, nu-mi doresc sa fiu sfanta

Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:22
De la: fluturas_, la data 2008-11-05 12:17:30
Da,ma uit la altul pe strada,da imi spun "ce m-as vedea in bratele lui..sau patul lui..depinde acum"..
Da,imi permit sa fac cu iubitul meu cam tot ce-mi da satisfactie..
Da,am fost si sunt in stare sa ma uit la altul sau sa am ceva cu altul chiar si cand am pe cineva langa mine..

Asta ma face o c...? Ca daca da,imi place la nebunie !



Alta care a recunoscut
Vezi sa nu treci pe la vulcanizatorul meu preferat vara ca ti bat clar ?
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:52
De la: Iris4ever, la data 2008-11-04 22:42:28
Nenea de la vulcanizare ....vara , el doar in sort,plin de pete negre pe spate ,maini si picioare...corp atletic cu muschi bine definiti dar nu dizgratiosi....umfla o roata frate , cand s-a uitat la mine eu deja ma vedeam impinsa in magazia aia sau ce naiba era si in al noualea cer

Asta inseamna ca-s un pui de c ?

Din pacate eram cu prietenul de mana si cand i-am spus ce senzatii am avut la vederea tipului ...mi-a interzis sa mai trec pe strada respectiva



Schimbam subiectul

Vi s-a intamplat sa vedeti vreun ,,jegos'' ( asa l-a caracterizat al meu pe nenea de la vulcanizare ) sa va trezeasca fantezii sau sunt singura atrasa de jegosi ?
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:55
De la: Iris4ever, la data 2008-11-05 12:55:08
De la: Iris4ever, la data 2008-11-04 22:42:28
Nenea de la vulcanizare ....vara , el doar in sort,plin de pete negre pe spate ,maini si picioare...corp atletic cu muschi bine definiti dar nu dizgratiosi....umfla o roata frate , cand s-a uitat la mine eu deja ma vedeam impinsa in magazia aia sau ce naiba era si in al noualea cer

Asta inseamna ca-s un pui de c ?

Din pacate eram cu prietenul de mana si cand i-am spus ce senzatii am avut la vederea tipului ...mi-a interzis sa mai trec pe strada respectiva



Schimbam subiectul

Vi s-a intamplat sa vedeti vreun ,,jegos'' ( asa l-a caracterizat al meu pe nenea de la vulcanizare ) sa va trezeasca fantezii sau sunt singura atrasa de jegosi ?


era gelos

Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:59
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:29:59

Cred ca vad in tine lupul moralist sau mai degraba ala care striga lupul.
Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.

om ipocrit, josnic; cutra- hmm ,te-ai uitat putin si la tine?
Acum si eu sunt,ipocrita,josnica si cutra.

Era o intrebare simpla,chiar putin amuzanta,zic eu.Nu am gandit nicio clipa ca ma intalnrsc cu Maica Tereza si-mi da definitii si lecti de moralitate.


Si ce-mi mai place cand vad o femeie trecuta de anumita varsta care crede ca te poate citi din 3 cuvinte ... M-ai nimerit exact, ce pot sa zic

Dar vazandu-ti varsta inteleg ca faci parte din alta generatie si, probabil, cand aveai tu 25 de ani ti se zicea sa te duci sa te spovedesti daca ai fantezii sexuale. Fara nici un fel de lipsa de respect, chiar cred ca asta se intampla.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:02
De la: crista_galli, la data 2008-11-05 12:59:11
De la: Iris4ever, la data 2008-11-05 12:55:08
De la: Iris4ever, la data 2008-11-04 22:42:28
Nenea de la vulcanizare ....vara , el doar in sort,plin de pete negre pe spate ,maini si picioare...corp atletic cu muschi bine definiti dar nu dizgratiosi....umfla o roata frate , cand s-a uitat la mine eu deja ma vedeam impinsa in magazia aia sau ce naiba era si in al noualea cer

Asta inseamna ca-s un pui de c ?

Din pacate eram cu prietenul de mana si cand i-am spus ce senzatii am avut la vederea tipului ...mi-a interzis sa mai trec pe strada respectiva



Schimbam subiectul

Vi s-a intamplat sa vedeti vreun ,,jegos'' ( asa l-a caracterizat al meu pe nenea de la vulcanizare ) sa va trezeasca fantezii sau sunt singura atrasa de jegosi ?


era gelos


Ca era gelos mi-am dat si eu seama mai ales ca el spre deosebire de ,,jegos'' e mic si slabut dar are doua facultati terminate cu 10 pe linie
Si am avut si proasta inspiratie sa-i explic cu lux de amanunte ce imi trecea mie prin capsor in momentul ala .....


Intrebarea era daca voi ati avut fantezii cu masculi mai ...munciti sa zicem
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:03
dap....avut...
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:24
De la: fluturas_, la data 2008-11-05 12:11:35
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:23:56
De la: fluturas_, la data 2008-11-05 00:45:26Deci eu ce trebuie sa rasp aici..daca sunt sau nu macar putin cu**a ?


Poti sa treci maideparte!


cam pe la ce pagina ?



Este alegera ta!
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:35
De la: crista_galli, la data 2008-11-05 13:02:08
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 09:29:59

Cred ca vad in tine lupul moralist sau mai degraba ala care striga lupul.
Dar hai sa-ti raspund,da,ma regasesc!
viata desfranata / prostituata; ,pai da si atunci cand te uiti la altul pe strada tot o forma de prostitutie este,numai ca o faci gratuit.

om ipocrit, josnic; cutra- hmm ,te-ai uitat putin si la tine?
Acum si eu sunt,ipocrita,josnica si cutra.

Era o intrebare simpla,chiar putin amuzanta,zic eu.Nu am gandit nicio clipa ca ma intalnrsc cu Maica Tereza si-mi da definitii si lecti de moralitate.


Si ce-mi mai place cand vad o femeie trecuta de anumita varsta care crede ca te poate citi din 3 cuvinte ... M-ai nimerit exact, ce pot sa zic

Dar vazandu-ti varsta inteleg ca faci parte din alta generatie si, probabil, cand aveai tu 25 de ani ti se zicea sa te duci sa te spovedesti daca ai fantezii sexuale. Fara nici un fel de lipsa de respect, chiar cred ca asta se intampla.



Draga mea,nu te-am citit si nici nu vreau.
Putin mai sus,din nou,era o intrebare.

Am folosit cuvantul c...,defapt nu l-am folosit eu,ti-am spus,am spus de unde am preluat intrebarea,in sunsul ''bum'',jucaus!!!
Afla ca sunt ateu convins,nu am fost crescuta sa cred in minciuni,sa intru in biserica,sa pup pereti si obiecte.

Impresia mea de pana acum este ca am inimerit la un seminar de calugarite care dau lecti de viata si moralitate.
Dupa felul in care gandesc unele,as zice ca ele fug la nenea popa sa se spovedeasca.
Zau prefer sa spun doar atat,nu sa spun cum este cu mironositele.
Uite,ma uit la seful meu cel nou...vai de mine...cat as vrea sa ma duc ,sa ma asez in bratele lui sa-mi semneze rapoartele....

Vezi,in mine zace mai mult decat un pui de....
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:51
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-05 13:24:54dap....avut...


pai asta-i raspuns la tine ?
Detaliaza
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:54
Eu am o fantezie cu un dala ce bate fierul cat e cald ;))

Ditamai omul,plin de sudoare,stergandu-si fruntea de transpiratie ;))))



fluturas_
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:59
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:06
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 16:14:54
Da,acele doamne care au fantezi,dar raman fantezi si au o frustrare...

Ce ma fac eu cu tine acum cand incepi sa te contrazici singura ?

Intrebarea era daca in fiecare femeie exista un pui de c
Concluzia a fost ca daca ai o fantezie cu altcineva in afara de partenerul tau si nu o pui in practica nu esti c
Daca o pune in practica sa nu ramana femeia frustrata clar este c ....

Concluzia ta ...ori esti c ori esti frustrata
IQ-ul meu e prea mic ca sa-ti inteleaga rationamentul , ma dau batuta
iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:19
De la: Iris4ever, la data 2008-11-05 16:19:05
De la: Alexandra09, la data 2008-11-05 16:14:54
Da,acele doamne care au fantezi,dar raman fantezi si au o frustrare...

Ce ma fac eu cu tine acum cand incepi sa te contrazici singura ?

Intrebarea era daca in fiecare femeie exista un pui de c
Concluzia a fost ca daca ai o fantezie cu altcineva in afara de partenerul tau si nu o pui in practica nu esti c
Daca o pune in practica sa nu ramana femeia frustrata clar este c ....

Concluzia ta ...ori esti c ori esti frustrata
IQ-ul meu e prea mic ca sa-ti inteleaga rationamentul , ma dau batuta


Sincer...era timpul.
Nu ai inteles nimic.

Draga mea,viata este frumoasa!
Razi,glumeste,esti prea crispata.
Si mai ales fii sincera si onesta.
Mai priveste si partea comica a lucrurilor.
Zau,mi-am consumat destula energie,am incercat sa te provoc si la un joc,dar...
Alexandra09
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:47
stii tu cantecul ala cu urmatoarele versuri : ,, i'm a bitch, i'm a lover, i'm a child, i'm a mother ....''

Suntem si nu suntem, suntem mai multe ,, chestii'' suprapuse, unele ies la iveala in functie de situatie etc

Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:18
De la: Georgia99, la data 2008-11-05 17:18:15stii tu cantecul ala cu urmatoarele versuri : ,, i'm a bitch, i'm a lover, i'm a child, i'm a mother ....''

Suntem si nu suntem, suntem mai multe ,, chestii'' suprapuse, unele ies la iveala in functie de situatie etc


asa imi suna mie telefonul

si mai se trezea cate unul sa sune cat eram la vre-o ora si suna "i'm a bitch" si toata lumea se uita la mine
fluturas_
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu-mi spune "te iubesc"? 20 De la: Lorena26 1 August 2009 19:17
Blog unde poți obține sfaturi pentru relații! 1 De la: kudika_5837 24 Aprilie 2012 07:18
Ce sfat îmi daþi? 22 De la: biadeia 29 Iunie 2010 16:48
un ajutor 30 De la: kudika099277 30 Iulie 2010 20:31
fosta prietena in actuala relatie 127 De la: kudika_33360 30 Aprilie 2013 12:52