Setari Cookie-uri

eu pestoaica..el gemeni...oare o sa mearga??

cine ma poate ajuta sa imi spuna oare ce sanse are sa supravietuiasca relatia dintr o pestoaica si un geaman??
mersi anticipat fetelor!
dana10bomboana
Postat pe 4 Noiembrie 2008 08:47
Cred ca doar tu si el va puteti ajuta si va puteti da o sansa
ELADA36
Postat pe 4 Noiembrie 2008 08:52
o sansa ne dam deja..dar e mai greu decat am crezut..oare toti gemenii se inchid in ei si nu vorbesc cu nimeni atunci cand sunt suparati si au probleme?
mersi pt raspuns elada36
dana10bomboana
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:05
Nu renunta si daca nu vrea sa vb cand e suparat lasa-l,o sa vb cand o sa-i treaca .Nu doar gemenii sunt asa.
ELADA36
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:44
De la: dana10bomboana, la data 2008-11-04 09:05:34o sansa ne dam deja..dar e mai greu decat am crezut..oare toti gemenii se inchid in ei si nu vorbesc cu nimeni atunci cand sunt suparati si au probleme?
mersi pt raspuns elada36


Poate nu toti, dar majoritatea!
Am fost sotia unui " geaman" peste 25 de ani, m am straduit din toate puterile si... in final am abdicat!
Eu cutreieram scolile, sa fac bani, el statea comod acasa, cand veneam , cica era frustrat, facea scandal, eu invatam, el cica nu i trebuia, eu imi antrenam baietii, unul acum de 23 de ani si celalalt de 26, sa fac tot felul de treburi in casa iar el ne batea pe toti.... nu i cazul de zis!!!
Nu stiu de astrele s vinovate de asta , dar se spune ca racul e apa ca si pestii, iar gemenii sunt aer, iar cand apa intalneste aerul, ies " bule".
Iar cu MUTENIA.... niciodata nu am stiut ce gandeste, ce vrea, si nu conteaza cat am fost de vorbareata, nu l am scos din papuci!
Dar poate la tine i altfel!
Sa va fie bine!
valibilic
Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:10
De la: dana10bomboana, la data 2008-11-04 08:47:39cine ma poate ajuta sa imi spuna oare ce sanse are sa supravietuiasca relatia dintr o pestoaica si un geaman??
mersi anticipat fetelor!

Eu nu prea cred.
La prietenele mele nu a mers deloc.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:26
eu geaman el geaman dar nu avem probleme. suntem iubiti de opt ani (cu ttrei ani departe unul de altul eu in Spania si el in Italia)si casatoriti de trei anisori. relatia merge bine suntem identici numai ca eu sunt vorbareata el nu. dar amandoi ascundem ce simtim cand intervine o problema.avem nevoie sa o asilmilam si apoi vb despre ea.
este de altfel adevarat ca eu sunt mai aeriana si dau mai mult din gura cu bune si rele si el este mai inchis si mai cerebral, insa, eu fac din tantar cal si el stie exact cum sa mi reproduca situatiile critice prin care trece.
la capitolul sentimente, ne a trebuit foarte mult timp sa ne deschidem
pesti gemeni (al meu a avut una pesti si spunea ca l a plictisit cu telefoanele si mesajele- se simtea incatusat iar ciurul s a invechit destul de repede)
poate voua va merge
ah! si ma surprinde sa aud de gemeni violenti fizic nu doar verbal
Lunera
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:24
De la: dana10bomboana, la data 2008-11-04 08:47:39cine ma poate ajuta sa imi spuna oare ce sanse are sa supravietuiasca relatia dintr o pestoaica si un geaman??
mersi anticipat fetelor!

Incearca la "mama-omida".Numai ea are raspunsul.
ana_lili36
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:06
esec total
totul va fi bn la inceput... mai apoi..... nu stiu ce sa zis si eu sunt pestoaica am vb 4 ani cu un geaman... si nimik
ony_ony_ony
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:08
buna DANA .I-TI DAU UN SFAT NU TE LUA NICIODATA DUPA ZODII SI DUPA CE ZIC ALTII.FA CE I-TI SPUNE INIMA,DACA VA INTELEGETI SI IN PRIMU RIND TE RESPECTA NU CRED CA CONTEAZA CE ZIC ALTII.ASTA E PAREREA MEA

Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:11
De la: dana10bomboana, la data 2008-11-04 08:47:39cine ma poate ajuta sa imi spuna oare ce sanse are sa supravietuiasca relatia dintr o pestoaica si un geaman??
mersi anticipat fetelor!



NU!!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:13
GARANTAT 100%
Lillix
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:15
De la: ANTONIA96, la data 2008-11-20 22:11:07buna DANA .I-TI DAU UN SFAT NU TE LUA NICIODATA DUPA ZODII SI DUPA CE ZIC ALTII.FA CE I-TI SPUNE INIMA,DACA VA INTELEGETI SI IN PRIMU RIND TE RESPECTA NU CRED CA CONTEAZA CE ZIC ALTII.ASTA E PAREREA MEA



FOARTE BINE ZIS ASA SI ESTE FELICITARI... NU CRED CA GEMENII SUNT ASA o sansa ne dam deja..dar e mai greu decat am crezut..oare toti gemenii se inchid in ei si nu vorbesc cu nimeni atunci cand sunt suparati si au probleme?
mersi pt raspuns elada36

BOMBOANA


DOAR NU AU INEBUNIT EI SUNT VOIOSI SENSIBILI SI JUCAUSI ASA I VAD EU ....CONTINUATI SI PUNETI MULTA INIMA CACI TRUP STIU CA O FACETI MAI ALES REGINUTO NU TE DAI INAPOI D E LA NIMIC SI ASTA E BINE PT CA SI LUI II PLACE MULT............... IUBITIVA MULT DE TOT SI COMUNICATI SI MAI MULT ASTA E KEA SUCCESULUI GARANTAT
gratuit89
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:15
Si eu sunt la fel - pestisor, de 10 ani cu un geaman. De 4 ani suntem casatoriti.Al meu e linistit, nu e violent,nici gelos, sau nu se arata, pt ca uneori mai face remarci acide.E baiat bun, sotul ideal : nu ma bate, nu ma injura,nu ma inseala- sau nu stiu, nu ma ajuta cu nimic :)))Dupa 10 ani clar , ne-am schimbat amandoi, in sensul rau mai degraba decat in cel bun, cel putin eu nu mai cedez nimic si nu eram asa acum 3 ani de exemplu.Dar la cate mi-a facut...ma mir ca ma rezum doar la atat. Am avut vreo 3 tentative de divort, dar nu s-au concretizat:))Inainte de casatorie ne certam din nimicuri dar ne impacam repede, cred ca eram mai tineri si mai necopti, credeam ca orice se rezolva in pat..in timp, am realizat ca nu e chiar asa...Uneori ma satur sa fac eu tot, pt ca el e de pe Marte, vorbesc de una singura si tot eu fac, ce sa fac daca l-am educat prost? Alteori, cand vad in jur cum sunt alti barbati ma felicit ca al meu e totusi bun...Ma enerveaza grozav pasivitatea de care da dovada, in timp ce eu ma agit ca un pepsi, vorba lui. Pe mine ma pasioneaza astrologia si am citit in toate partile ca pesti+gemeni = esec, fiasco sau cum vrei tu, nu merge. Uite ca la noi de 10 ani merge, mai scartie ca la fiecare, dar merge..Uneori te uiti la om nu doar la zodie. Foarte sincer iti spun ca uneori ma visez alaturi de un tip care sa fie cu o secunda inaintea mea, sa ghiceasca ce vreau. Dar ma uit la sotul si imi dau seama ca cel din vis m-ar enerva rau de tot daca s-ar concretiza in fapt.Tot ce-i lipseste geamanului meu e putin romantism, ca eu mor sa dansez si el moare sa stea la prieteni...si ti-as mai putea povesti vreo 3 zile, dar fiecare relatie e altfel, daca tii la zodie stii ca si ascendentul are o influenta semnificativa, eu va doresc multa bafta si iubiti-va mult, daca vrei mai multe contacteaza-ma pe mess ceci_iceci
ceci82
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:05
fetelor...lasati la o parte horoscopul si compatibilitatile astea.....o relatie bazata pe comunicare si constanta nu are de ce sa nu mearga. eu sunt gemeni si se zice k nu fac echipa buna cu fecioara dar....pot contrazice in totalitate asta..
irina_solaw
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:38
Asa este,comunicarea este cea mai importanta intr-o relatie.Nici mie si sotului meu nu ne dadea nimeni nici o sansa dar uite ca au trecut aproape saptesprezece ani si suntem tot impreuna.Nimeni nu poate garanta nimic indiferent de zodie.
ELADA36
Postat pe 30 Noiembrie 2008 09:57
eu peste , el geaman - au fost 2 variante dar ambii mi s-au parut usori "ochi alunecosi"; de fapt gemenii si pestii sunt semne duale si din cate am citit despre zodii ambii ( si pestii si gemenii) sunt dispusi la dublare fie si casatoriti .sa revenim la rel peste- geaman eu cred ca ar merge pt ca sunt firi destul de opuse (asta din cati gemeni si pesti stiu eu) si opusurile se atrag ,dar nu va bazati doar pe ce zice zodiacul , luati realitatea de buna ! va pupa o pestoaica !
MYL
Postat pe 5 Decembrie 2008 22:11
am avut o prietena care a divortat dupa 12 ani de casatorie ,geman- pesti, DEZASTRU, MAI DEVREAMA SAU MAI TARZIU TOT SE VOR DESPARTI, DEZASTRUOS!!!!
dorina73
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:39
nu nu nu nu nu
moldovan_filip
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:54
Buna,
Eu sunt pesti,iar el gemeni....Suntem impreuna de 3 ani...Intr-adevar sunt destul de dificili,si nici nu stii la ce sa te astepti de la ei.
Dar vreau sa-ti spun ca n-o sa gasesti mai iubitori,mai calzi,mai apropiati de tine decat ei.Toata lumea zice ca aceaste zodii nu sunt compatibile,dar nu-i mai asculta.Daca intr-adevar iti doresti aceasta relatie,o sa reusesti sa fii fericita alaturi de el.
cristynn
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:01
Mersi fetelor pentru sfaturi..

Acum relatia s-a incheiat..a fost un geaman in toata puterea cuvantului (inca este k nu a murit). Zic geaman in toata puterea cuvantului caci omului, asa cum incepusem eu sa cred, ii placea sa joace pe mai multe fronturi..si nu doar 2..din pacate vreo 3 sau poate 4 sau cine mai stie cate au fost sau or fi..


M-am convins singurica cand am inceput sa caut mai mult decat trebuia..

Eu va doresc la toate si toti cei care mi-au raspuns multa iubire
dana10bomboana
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:54
vai m-am saturat de topicurile gen.
eu nuj ce zodie, el nuj ce zodie, sau invers.
terminati-va fratilor.
sunt niste prostii.
merge daca va intelegeti, daca aveti puncte comune, daca va iubiti. nu va merge pt ca saturn sau mai nuj ce planeta e nuj unde.
astea sunt aberatii. traim in anul 2009 totusi. inca nu se vede, insa.
acestea fiind spuse, ma duc sa fac o vraja :) poate-mi gasesc printul.
pretty_me
Postat pe 7 Ianuarie 2009 02:54
De la: pretty_me, la data 2009-01-07 02:54:10vai m-am saturat de topicurile gen.
eu nuj ce zodie, el nuj ce zodie, sau invers.
terminati-va fratilor.
sunt niste prostii.
merge daca va intelegeti, daca aveti puncte comune, daca va iubiti. nu va merge pt ca saturn sau mai nuj ce planeta e nuj unde.
astea sunt aberatii. traim in anul 2009 totusi. inca nu se vede, insa.
acestea fiind spuse, ma duc sa fac o vraja :) poate-mi gasesc printul.


nota 10 de la mine
sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 02:56
hello !

fetelor nu stiu ce influenta are zodiacul :) si cat este adevart din ce scrie in el ...dar am incercat si eu sa am o relatie cu un geaman, inceputul a fost ca intr o poveste din carti...insa nu am ajuns nicaieri...este foarte inchis in el, fuge de tot ce ar putea sa l raneasca, dar este fara desavarsire un barbat cald si iubitor :)

insa ce sa fac sa fug dupa el?:))))

vom vedea ce se va mai intampla in viitor ...eu totusi cred ca uneori zodiile nimeresc realiatatea

Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:02
Sincer....mai rar, dar am vazut si casatorii fericite. Doua cupluri cunosc....si chiar au o casnicie fericita. iar daca ne luam 100% dupa zodii ar trebui sa ne gandim si la ascendent. Restul barbatilor gemeni, pe care ii stiu, sunt un dezastru...
Ce pot sa-ti spun este ....BAFTA!!! cu geamanul
laurici8
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:22
Draga mea,

scuza-ma ca trebuie sa-ti spun ca ASTROLOGIA , FACE PARTE DIN STIINTE, SI SPUNE CA POZITIA PLANETELOR IN MOMENTUL NASTERII UNUI OM ESTE UNUL DIN CEI TREI FACTORI ESENTIALI CARE DETERMINA DESTINUL UNUI OM: DACA NU II STII , O SA-TI SPUN EU...

1.FAMILIA
2.SCOALA , SI MEDIUL SOCIAL
3.HARTA ASTRALA

RESTUL TINE DE LIBERUL ARBITRU, SI CEEA CE ISI DORESTE UN OM DE LA ACEASTA VIATA!
LA FEL DE ADEVARAT, ESTE CA BIBLIA SPUNE " ADEVARAT VIATA , NU ESTE PE ACEST PAMANT1

DACA NU-TI INDEPLINESTE KARMA, TE REINTORCI , SI PLATESTI, INTR-O ALTA VIATA!!
TOTUL DEPINDE DE NOI!
PUTEREA, FORTA ,,SI DORINTA!! , O GASIM , NUMAI IN NOI, IN NIMENI ALTCINEVA!
NE NASTEM , SI MURIM SINGURI, IAR LA JUDECATA, IN FATA LUI DUMNEZEU, SUNTEM SINGURI , NOI SI CONSTIINTA NOASTRA!!!
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:57
cum mai merge relatia cu geamannul
kudika019359
Postat pe 1 Mai 2009 10:02
Sincer?Dc tu,la cat de usor de ranit esti,crezi ca ai sa rezisti alaturi de o pesoana care acum i-ti spune ca te iubeste si peste o ora i-ti arata contrariul,nu ai decat!Barbatii gemeni,sunt cum bate vantul afara!sunt foarte ciudati,gelosi,posesivi,curvari si egoisti!Ai mare grija caci ai sa suferi rau!
sofiamoty
Postat pe 13 Mai 2009 02:35
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:40
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Informatii 4 De la: kudika_1000503 29 Ianuarie 2016 07:44
capricorn vs varsator 8 De la: o_kudica 21 Septembrie 2009 09:07
Doar pentru Berbeci 46 De la: kudika295505 25 August 2010 14:02
ajutor! 8 De la: kudika026577 17 Martie 2011 15:28
buna 3 De la: yumalai 15 Ianuarie 2010 06:57