Setari Cookie-uri

ce sunt?o scurtatura de a ajunge la prietena mea cea mai buna?

sunt cu un baiat de 2 luni si pana acum o saptamana totul a fost ok dar de o saptamana incoace nu stiu ce sa fac nu ma mai suna si nici nu ma mai cauta sa ne intalnim in schimb o suna pe prietena mea cea mai buna si vb foarte mult cu ea la tel si isi dau si intalniri ea spune ca nu e nimik intre ei ca se inteleg bine ca niste buni amici dar nimik mai mult acelasi lucru imi spune si el dar nu stiu ce sa cred .oare el vrea ceva cu ea si vrea sa ma paraseasca ?ce sa fac sa il parasesc eu prima inainte de a ma parasi el?
onitza_dorutzu
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:29
De ce nu îl suni si discuti cu el treaba asta? Sau crezi ca te injosesti prea mult, daca te demiti tu sa il suni?
Vezi cum sta treaba si poate te scapi de amandoi, de un prieten care tea folosit si de o prietena mincinoasa.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:44
Nu inteleg...de ce o suna pe ea si nu te suna pe tine?
De ce se intalneste cu ea si nu se intalneste cu tine?
Cum a zis si bestdevilinside, suna-l, meriti o explicatie si taie raul de la radacina.
Mi se pare o lipsa de respect din partea lui. Daca nu te mai place, sau daca nu ii place ceva la tine, macar sa-ti spuna ceva, nu sa se ascunda dupa "fustele" "prietenei" tale. Ca aia nu mai e prietena, din moment ce se intalneste cu el si vorbeste la telefon cu el. Daca chiar iti era prietena, putea sa-i spuna sa-si rezolve problemele cu tine nu?
Sunt doar prieteni si atat...asta nu o mai cred.
lonely_soul
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:55
am vb de foarte multe ori cu el pe tema asta si i-am zis ca daca eu nu il mai interesez ca iubita sa imi spuna fara nici o suparare ca nu ma deranjeaza odata ce imi spune adevarul .dar el o tine una si buna ca el chiar nu vrea nimik de la prietena mea ca sa inteleg bine si atata tot chiar nu mai stiu ce sa cred el imi repeta tot timpul ca ma iubeste si ca chiar nu vrea sa ne certam .m-as desparti de el dar mie teama sa nu cumva sa gresesc si sa fie lucrurile cum zice el.chiar nu stiu ce sa fac
onitza_dorutzu
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:01
Pai ai zis ca nu te mai cauta...si te iubeste?
Poate vrea sa fie cu amandoua.
Sa aplic o expresie mai plastica de pe la noi: vrea sa fie "cu kuru-n doua luntri"
Scuze, dar asta mi se pare expresia potrivita.
Am avut si eu un prieten care a zis ca ma iubeste numai pe mine, ca nu mai are nimic cu "fosta", dar nu a tinut minciuna prea mult, ca intr-o zi m-am intalnit cu ei, adica el si "fosta" tinandu-se de mana...nici macar nu l-am salutat. Dupa aceea cand il vedeam treceam strada. De atunci pentru mine nu a mai existat. Nu m-a durut, dsar am simtit o furie intensa ca mi-am pierdut timpul cu el. In timp ce actualul meu sot imi facea o curte asidua, facea km intregi sa ma vada macar o data pe saptamana. Asa mi-am dat seama ca cine te iubeste cu adevarat nu-i mai trebuie nici prieteni nici "prietene" ...vrea doar sa fie cu tine si sa te vada pe tine...chiar daca vine de la km departare, schimba 2 trenuri...doar ca sa fie macar o zi cu tine...si chiar toata viata.
lonely_soul
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:16
total de acord cu irina..baiatu asta pare a fi un neserios
razz
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:39
Si daca se inteleg asa de bine de ce nu vrea sa iesiti impreuna? de ce iese cu ea si tu stai pe forum si scri?Asa mi s-ar parea mai normal.Sa iesiti toti 3...sau 4....ca daca o place ca amica, sunt sigura ca mai are si un amic pe care sa ii placa la fel de tare...nu?Eu zic sa mergi linistita mai departe....daca dureaza doar de 2 luni....gaseste si tu unul care sa nu o placa pe prietena ta mai mult decat pe tine!
andronescu_v_anamaria
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:32
draga mea , asculta la mine , sant trecuta prin viata am 42 ani , daca numai dupa 2 luni el simte nevoia sa petreaca timpul cu altcineva (fie si doar prietenie) relatia voastra nu are nici un viitor. nu trebuie sa-l invinovatesti pe el, pe tine sau pe prietena ta (e adevarat e trist ca prietena ta accepta asta, ea e singura care greseste cel mai mult , tradeaza o prietenie) ..nu poti forta sentimentul de iubire si oricare ar fi motivul lui de indepartare, asta arata ca nu sunteti facut unul pentru altul, deci eu zic sa mergi mai departe si sa elimini din viata ta falsele prietenii ca te vor face doar sa suferi.
multa bafta
Elly

Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:56
De la: maumau, la data 2008-11-09 17:01:48am vb de foarte multe ori cu el pe tema asta si i-am zis ca daca eu nu il mai interesez ca iubita sa imi spuna fara nici o suparare ca nu ma deranjeaza odata ce imi spune adevarul .dar el o tine una si buna ca el chiar nu vrea nimik de la prietena mea ca sa inteleg bine si atata tot chiar nu mai stiu ce sa cred el imi repeta tot timpul ca ma iubeste si ca chiar nu vrea sa ne certam .m-as desparti de el dar mie teama sa nu cumva sa gresesc si sa fie lucrurile cum zice el.chiar nu stiu ce sa fac


parerea mea e ca el este asa un mare ticaloooooooooos! deci nici nu stii cu cine stai de vorba! va duce cu presul pe amandoua! si se foloseste temeinic de asta!
loveactually
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:31
Eu zic sa analizezi bine situatia..adica poate vrea doar sa vorbeasca mai mult cu ea ca sa afle mai multe despre tine..ca daca sunteti de doar 2 luni impreuna nu stiu cate lucruri cunoaste despre tine..sau exista si posibilitatea sa o placa..dar cel mai bine intai vorbeste cu ea si apoi cu el...si daca ti se pare ceva dubios..da-i papucii..nu merita sa te injosesti pentru el..!Multa bafta
kitshki
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:22
De la: kitshki, la data 2009-04-07 20:22:55Eu zic sa analizezi bine situatia..adica poate vrea doar sa vorbeasca mai mult cu ea ca sa afle mai multe despre tine..ca daca sunteti de doar 2 luni impreuna nu stiu cate lucruri cunoaste despre tine..sau exista si posibilitatea sa o placa..dar cel mai bine intai vorbeste cu ea si apoi cu el...si daca ti se pare ceva dubios..da-i papucii..nu merita sa te injosesti pentru el..!Multa bafta


hai maa! deci cunosc eu generatia asta "consumista" ! tipul a gustat un fruct si acum vrea si din celalalt...imi pare rau dar sunt atat de convinsa....s-au dus vremurile alea despre care vorbesti tu kitshki...eu zic sa aiba mare mare grija!!!! si bat pariu ca nefericita cealalta nici macar nu isi da seama ce se petrece ...
loveactually
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:55
eu nu inteleg ce fel de prietena e tipa aia....mi se pare penibil ca cea mai buna prietena sa vbeasca cu iubitul tau la telefon si sa iti mai arunce si asta in nas!suna-l si intreaba-l ce are de gand si ce vrea de la tine si daca evita sa iti raspunda si arata aceeasi indiferenta eu zic sa te desparti de el pentru ca asta nu e relatie
cuddles
Postat pe 25 August 2009 02:11
Intr-o asemenea situatie ... nici nu as mai cauta explicatiile. Sa il intreb pe el, ce? Ce este evident? sa o intreb pe ea, ce? Nu mi-e suficient de clar?
As paria ca dupa despartire.. cei doi devin din "amici buni" iubiti... Ca o consolare.

Lasa-l.. inainte de a vedea cu ochii tai tradarea amandurora.
rashela
Postat pe 25 August 2009 02:17
De la: rashela, la data 2009-08-25 02:17:37Intr-o asemenea situatie ... nici nu as mai cauta explicatiile. Sa il intreb pe el, ce? Ce este evident? sa o intreb pe ea, ce? Nu mi-e suficient de clar?
As paria ca dupa despartire.. cei doi devin din "amici buni" iubiti... Ca o consolare.

Lasa-l.. inainte de a vedea cu ochii tai tradarea amandurora.
f.adevarat ce ai zis!astea sunt numai pretexte!faptul ca el se intalneste cu prietena ta,(in loc sa te caute pe tine)denota ca intre ei e mult mai mult decat o relatie de prietenie...
ella_tody
Postat pe 25 August 2009 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt VERISOARA cretinei!! 21 De la: Alexandr_a 8 Martie 2011 16:03
iertarea 13 De la: kudika_21905 24 Noiembrie 2012 08:45
INDOIALA?IUBIRE?STREES??? 14 De la: ella_c 13 Aprilie 2009 20:09
Am nevoie de ajutor! 4 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 21:24
buna!! 47 De la: kudika517359 31 Martie 2012 14:49