Setari Cookie-uri

Nu mai stiu daca sunt amanta sau nevasta

..In fine, sunt plecata de un an din tara, el a ramas acasa. Am fost 3 ani impreuna inainte de a pleca, ne consideram sot si sotie, familiile ambilor de asemenea cu toate ca nu aveam actele acelea care sa confirme. In tot timpul asta - zilnic telefoane , conversatii interminabile pe net ( webcam), planuri si juraminte si cautarea unei rezolvari de a reusi sa fim impreuna ( eu sunt in SUA- el nu primeste viza( a incercat de 2 ori).Urma sa incerce iar, deoarece si-a aranjat dosarul cu toate cele necesare.
Insa...surpriza, sun si imi raspunde o femeie...care spune ca este iubita lui....Va dati seama ca in primul moment am crezut ca este gluma.Inchid si sun iar, aceeasi femeie cu alte date.." o sa ne casatorim, urmeaza sa incepem constructia casei si nu imi pasa de tine, eu am toata increderea in mine si in el".
Situatia de acum este total neclara pentru mine.El imi spune ca nu e nimic, decat sex.Eu ma mir cum de raspunde la telefonul lui cu tupeu daca e doar sex. Continuam discutiile interminabile , cu aceleasi juraminte is planuri ( dar nu am voie sa-l sun ziua la telefon). Este adevarat ca in fiecare seara este acasa si pot suna oricand in timpul noptii.Imi jura si ma implora sa am rabdare ca ma iubeste enorm dar are nevoi de sex si nu vrea sa schimbe femeile ( stiu ca nu este genul care sa accepte o prostituata si nu este genul nici care sa insele) Inteleg ca are nevoie de sex, ce nu inteleg este de ce ma distruge pe mine( am trecut prin toate simtomele necesare - lacrimi varsate noapte si zi, durerea aceea imensa care te cuprinde si dorinta de a muri). Il iubesc si nu pot sa renunt si mereu ma face sa am incredere in el seara si dimineata cand vorbim, insa in timpul zilei cand nu am voie sa sun imi revin toate sentimentele acelea de frustrare si neputinta si nu inteleg nimic din ceea ce face.
Ea mi-a spus la telefon ca deja ii cunoaste familia , iar cand am intrebat ( mi-a fost greu sa o fac dar am facut-o) o cumnat a ramas uimita, a zis ca alta femeie decat mine nu stie sa existe in viata lui si doar il vede caum intra disperat ep net ca sa vorbeasca cu mine, nu lipseste noaptea de acasa si doar cu mine vorbeste la telefon( stau in aceeasi casa).
El spune ca imediat cum are toate actele va merge iar pentru viza si ca daca as veni in orice clipa in tara ar termina cu totul.
Ce nu inteleg, de ce ma sacrifica pe mine, nelasandu-ma sa sun cand imi e dor, doar pentru a o proteja pe ea.
Sunt amanta cu care urmeaza sa o insele pe ea sau sotia inselata cu amanta...?
Nu conteaza ce sunt, doar ca nu inteleg ce face si de ce.....
arinik
Postat pe 31 Octombrie 2008 23:27
Draga mea , un barbat daca doreste doar sex de la o femeie stie sa o faca sa devina amanta aia cuminte care nu raspunde la telefonul sau si care atunci cand suna sotia stie sa faca pasi in alta camera.

Daca era vorba strict de sex intre ei doi femeia nu-si mai lua nasul la purtare si iti aducea la cunostiinta relatia lor asa ca ...

II trimiti bani cumva ?
iris_4_ever
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:23
Ce dilema ... interesant ... si eu care credeam ca deja stiu totul despre femei ... "izvor nesecat de "...inspiratie ...

Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:51
Care e dilema, ca nu m-am prins...?
arinik
Postat pe 2 Noiembrie 2008 01:14

...
De la: Iris4ever, la data 2008-11-01 11:23:21Draga mea , un barbat daca doreste doar sex de la o femeie stie sa o faca sa devina amanta aia cuminte care nu raspunde la telefonul sau si care atunci cand suna sotia stie sa faca pasi in alta camera.

Daca era vorba strict de sex intre ei doi femeia nu-si mai lua nasul la purtare si iti aducea la cunostiinta relatia lor asa ca ...

II trimiti bani cumva ?


Nu, tocmai.Nu i-am dat niciodata bani, si nici nu are nevoie, amandoi ne descurcam destul de bine. Ideea este ca el a trebuit sa cumpere o proprietate, nu avea nici una pe numele lui, iar la amabasada ai nevoie de dovada aceasta. Nu l-am ajutat cu nimic, insa, azi nu m-am putut abtine si am sunat...mi-a raspuns ea, si printre altele mi-a spus ca habar nu am eu cat de mult l-a ajutat ea pe el....probabil a luat bani de la ea ca sa poata cumpara ce a cumparat sau Dumnezeu stie ce se intampla acolo..
arinik
Postat pe 2 Noiembrie 2008 01:17
Draga Arinik, doar el are nevoie de sex? Tu nu ai? Cred ca ar fi bine sa incepi sa-ti satisfaci si tu nevoia de sex.... daca ma-ntelegi...
darksukkubus69
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:22
De la: darksukkubus69, la data 2008-11-02 23:22:17Draga Arinik, doar el are nevoie de sex? Tu nu ai? Cred ca ar fi bine sa incepi sa-ti satisfaci si tu nevoia de sex.... daca ma-ntelegi...


Daca s-ar putea, poate ca as face asta, dar nu sunt capabila sa ma gandesc macar.
Probabil ca va trece timp pana cand voi reusi sa mai las pe cineva sa puna mana pe mine.
Daca am nevoie de ceva in momentele astea ?
Da, am nevoie sa fac golul din stomac sa dispara, sa imi recapat increderea, sa il scot din inima, din gand, sa reusesc sa invat sa traiesc fara el,fiindca planurile erau facute pentru mine si el, iar acum trebuie sa sterg tot si sa refac.Nu sunt genul care sa faca sex inafara cuplului, si dintr-o aventura de genul asta as iesi mai mult sifonata decat razbunata sau inviorata.
El spune prin prieteni(a inceput sa se afle si lumea il intreaba) ca ma iubeste dar e debusolat si nu stie ce are de facut.
arinik
Postat pe 3 Noiembrie 2008 04:56
Nu ma refer doar la sex propriu zis. Ma gandeam ca ar trebui sa-i arati individului ca nu este deloc de neinlocuit si ca poti alege foaaaarte usor! Mie nu mi se pare ca te-ar iubi. Aste sunt vrajeli de doua parale " te iubesc de nu mai pot, dar am nevoie de sex"! Ce sa spun, nu mai poate de iubire! Linistea si fericirea ta conteaza, arata-i ca daca nu este capabil sa ti le ofere, altul va fi!
darksukkubus69
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:20
De la: darksukkubus69, la data 2008-11-03 12:20:01Nu ma refer doar la sex propriu zis. Ma gandeam ca ar trebui sa-i arati individului ca nu este deloc de neinlocuit si ca poti alege foaaaarte usor! Mie nu mi se pare ca te-ar iubi. Aste sunt vrajeli de doua parale " te iubesc de nu mai pot, dar am nevoie de sex"! Ce sa spun, nu mai poate de iubire! Linistea si fericirea ta conteaza, arata-i ca daca nu este capabil sa ti le ofere, altul va fi!


Ai dreptate in ce il priveste. Tocmai de aceea nici eu nu pot face deocamdata nimic, fiindca il iubesc. Ma lupt sa trec peste asta, imi e groaznic de greu.
Cand imi voi reveni probabil ca voi face multe, deocamdata sunt la pamant...
arinik
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:57
De 2 zile a inceput iar sa ma caute.Nu poate fara mine, si stie clar ca pe mine ma vrea dar...inca nu a terminat contractul...daca as veni in tara ar renunta imediat si la contract si la bani si la tot...si o sa faca in asa fel sa nu imi mai amintesc niciodata nimic. Eu deja nu imi mai amintesc :roll: ..problema e cum o sa faca el sa uite...ca doar fuse iubire mare daca a riscat relatia noastra pt ea...sau nu?
arinik
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:31
Pai nu stiu ce sa mai zic, vezi si tu cum decurg lucrurile. Succes!
darksukkubus69
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:35
La ambasada ai nevoie de o dovada a proprietatilor detinute daca vrei sa obtii viza de turist cred .....plus multe altele.

Care-i faza cu contractul ala ? nu trebuia ca EL sa vina in sua la tine acum de ce se pune problema revenirii tale ?

Sa-ti explic o treaba ...sotul meu e in sua de un an de zile iar eu sunt in Buc.....desi am o relatie stabila aici niciodata tipul cu care sunt nu a indraznit sa raspunda la telefonul meu sau sa intre pe mess-ul meu sa vorbeasca cu sotul....asta pentru ca i-am explicat exact termenii relatiei noastre.
De aceea tind sa am dubii in privinta iubitului tau care nu putea sta fara sex asa ca locuieste cu alta femeie in casa si ii permite sa raspunda la tel in locului lui.....

iris_4_ever
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:53
De la: Iris4ever, la data 2008-11-05 13:53:03La ambasada ai nevoie de o dovada a proprietatilor detinute daca vrei sa obtii viza de turist cred .....plus multe altele.

Care-i faza cu contractul ala ? nu trebuia ca EL sa vina in sua la tine acum de ce se pune problema revenirii tale ?

Sa-ti explic o treaba ...sotul meu e in sua de un an de zile iar eu sunt in Buc.....desi am o relatie stabila aici niciodata tipul cu care sunt nu a indraznit sa raspunda la telefonul meu sau sa intre pe mess-ul meu sa vorbeasca cu sotul....asta pentru ca i-am explicat exact termenii relatiei noastre.
De aceea tind sa am dubii in privinta iubitului tau care nu putea sta fara sex asa ca locuieste cu alta femeie in casa si ii permite sa raspunda la tel in locului lui.....



Nu sta in casa cu ea. Seara si dimineata vorbim ore in sir pe net, mereu pune webcam ( e acasa si e singur).Ma suna si il sun serara sau dimineata.Sambata si duminica nu este cu ea.
Ea apare numai ziua. Cand este la munca, ea este cu el.
Spune sa vin eu in tara fiindca el nu a primit viza.Sa incerce incontinuare, dar in timpul asta sa fim impreuna.
Nu o sa ma duc, ma simt penibil, si nu am inteles nimic din toate astea. Asa cum spui, se putea orice, important era sa ma protejeze.Sa ma tina departe de prostiile lui.
arinik
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:56
Stii ceva? Mai bine s-ar tine individul asta departe de tine cu totul, ce fel de viata ai putea avea cu unul ca el?!
darksukkubus69
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:05
Stii ceva? Mai bine s-ar tine individul asta departe de tine cu totul, ce fel de viata ai putea avea cu unul ca el?!
darksukkubus69
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:07
Stii ceva? Mai bine s-ar tine individul asta departe de tine cu totul, ce fel de viata ai putea avea cu unul ca el?!
darksukkubus69
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:07
De la: darksukkubus69, la data 2008-11-06 16:07:12Stii ceva? Mai bine s-ar tine individul asta departe de tine cu totul, ce fel de viata ai putea avea cu unul ca el?!



Ai perfecta dreptate...insa, inca ma mai pacaleste..nu pot rezista tentatiei de a vorbi cu el..iar cand vorbim, ma convinge de fiecare data ...Nu am trecut niciodata prin asa ceva.De fiecare data cand m-am despartit de cineva din anumite motive, despartirea a fost clara, eu nu l-am mai cautat iar el nu m-a mai cautat.Agonia asta prelungita dintre mine si el( face crize daca nu ma gaseste zilnic iar eu ma conformez..sunt zilnic la dispozitia lui) ma face sa am o stare groaznica, ma distruge, dar nu am putere sa renunt.Sunt o proasta!!!!
arinik
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:20
De la: Iris4ever, la data 2008-11-01 11:23:21Draga mea , un barbat daca doreste doar sex de la o femeie stie sa o faca sa devina amanta aia cuminte care nu raspunde la telefonul sau si care atunci cand suna sotia stie sa faca pasi in alta camera.

Daca era vorba strict de sex intre ei doi femeia nu-si mai lua nasul la purtare si iti aducea la cunostiinta relatia lor asa ca ...

II trimiti bani cumva ?


lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:23
sincer nu am trecut prin asa ceva dar nici nu vreau..in locul tau cred k as incerca sa lamuresc toata incurcatura asta cu el...sa imi dea o explicatie ca pe urma sa stiu ce decizie sa iau k sa fie bn si pt mine...parerea mea
crysynutza
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:31
Da..s-a lamurit..aveam eu o dilema, si acum am elucidat misterul...el este capricorn, si cine a avut de-a face cu barbatul capricorn stie despre ce vorbesc...din cate mi-a spus, i-a spus ei ca eu cand am plecat am fugit cu banii lui, iar ea i-a promis ca daca renunta sa mai vina la mine (zice ca ii e mila de el ca il voi pacali iar) ea ii va da toti banii cu care am fugit eu.I-a mai promis ca daca ramane cu ea, o sa construiasca o vila in romania pe banii ei pentur ei 2.
El cica ma iubeste enorm, dar a vazut ca ea are o inima foarte buna si ca l-a convins ca eu nu sunt de el ( spune ca atat de mult m-a criticat ea incat el a inceput sa creada ce spuen ea... [nu ma cunoaste, habar nu are cum arat si cine sunt, dar l-a convins]

Am rupt orice legatura cu el..am schimbat nr de telefon si adresele de messenger...l-am declarat bonlav mintal si astept momentul cand alta ii va promite 2 vile si plata dattoriilor pe care le are ea la el...

Ma bucur ca am fost inteligenta, stiam ca e obsedat de bani si nu i-am spus nimic din ce fac eu aici. Cand a aflat mi- aspus " de ce nu mi-a ispus mai demult ca altfel ar fi stat treburile" Castiga mult mai mult decat o vila( care deocamdata e doar promisa verbal, nu se stie daca se va infaptui...)daca iubea sincer, fara sa tina cont de banii din portofelul meu sau de contul din banca...

Sunt fericita ca am avut inteligenta sa nu ii spun ce fac aici si ma ingrozeste gandul ca as fi putut sa ma las pacalita de un vanator de averi.
arinik
Postat pe 10 Noiembrie 2008 01:57
Pai chiar ca tu nu esti de el... Nu-ti mai pierde timpul cu individul asta!
darksukkubus69
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:25
...mda, acum ma cauta prin prieteni , se intereseaza daca sunt vesela sau trista si ii roaga sa imi spuna ca ii e dor.....penibil..si..toate astea cand el are o iubita care "ii face vila"...
arinik
Postat pe 11 Noiembrie 2008 01:03
Pai atunci trebuie sa stie ca esti vesela!
darksukkubus69
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:34
esti ceea ce vrei tu sa fii...
daca vrei sa ii fii nevasta pune-l sa renunte la femeia aia, indiferent de motivul pt. care sta cu ea...
daca vrei sa fii amanta, lasa-te in continuare calcata in picioare
ramo_88
Postat pe 5 Decembrie 2008 14:55
AM CITIT DE 2 ORI CE AI SCRIS SI NU MI-A VENIT SA CRED....CUM POTI TRAII ASA?
ARE NEVOIE DE SEX?? SARACUL TRIMITE-I MAI O PAPUSA GONFLABILA SI TRIMITE-L LA PLIMBARE SU NOUA LUI ACHIZITIE CA NU MERITA...ORICATA NEVOIE DE SEX AR AVEA DACA TE-AR RESPECTA SI TE-AR IUBI MACAR PUTIN NU AR FACE ASTA..CUM ADICA SA NU-L POTI SUNA ZIUA?
PANA LA URMA AI DREPTATE...VREI SA-L AUZI..TI-E DOR DE EL SI UITE CU CE TE ALEGI!
ESTE FOARTE GREU...DAR EU ZIC SA-L FACI SA TREMURE PUTIN MACAR SA VEZI CAT DE MULT TINE EL LA TINE...SPUNE-I CA SI TU AI NEVOIE DE SEX, DE AFECTIUNE SI CUM SI-A GASIT EL UNA CU CARE SA STEA ASA TI-AI GASIT SI TU UNUL CU CARE SA STAI SI SA TE SATISFACA SI APOI O SA VEZI CUM VA REACTIONA SI CE MASURI VA LUA...
AI PUTIN ORGOLIU SI IUBESTE-TE PUTIN MAI MULT PE TINE SI NU TE MAI GANDI NUMAI LA NEVOILE LUI ...NU-I MAI CREDE NEVOILE ASTEA STUPIDE PE CARE LE INVOCA MAJORITATEA BARBATILOR SI NU-L MAI LASA SA-TI FACA ASA CEVA...
MULT NOROC ORI CU ACTUALUI ORI CU VIITORUL CA POATE ASTA NU MERITA!!!
florentyna_ct
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:03
bine ai facut ca l ai parasit.ce i chestia asta cu "il inteleg ca are nevoie de sex"?dar ce femeile nu au aceleasi nevoi ca si barbatii sau barbatii trebuie intelesi si iertati tocmai pentru ca ei sunt barbati...ca si cum ar suferi de vreo boala.vorba cuiva de mai inainte...sa si ia o papusa gonflabila sau sa se masturbeze.ce vreajeaza de 2 lei are omul asta in cap.ma bucur ca s a terminat cu bine pt tine.
elisa_me
Postat pe 7 Decembrie 2008 04:47
Nu am timp acum...maine va povestesc ce si cum....am vesti noi si interesante..
arinik
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:25
Pfff...inca o data m-am convins ca barbatul capricorn e un psihopat si un obsedat.Asta e clar.Am avut si experienta mea de 3 ani cu un capricorn(nu a iesit nimic bun din relatie) si cunostinte capricorn si am citit diverse cazuri cu capricorni,asa ca m-am convins.

F bine ca ai scapat de el!!!

Postat pe 8 Decembrie 2008 20:35

Mda....barbatul capricorn e asa cum se spune, insa hai s ava povestesc!!


Femeia minune nu era nimeni altcineva decat FOSTAAAA

Auziti si voi....cica, atunci cand eram eu cu el, fosta suna si eu nu il dadeam la telefon.Drept urmare femeia a gasit momentul potrivit pentru razbunare. L-a chemat pt 2 contracte...timp in care i-a " luminat" mintea cu tot felul de rautati despre mine (punctul forte fiind ca am vandut apartamentul si am plecat cu banii fara sa ii dau si lui...deci L-AM TRADAT)... iar ea, in bunatatea ei, i-a promis ca ii da ea banii care i se cuveneau( era apartamentul meu, el nu avea nici un drept, si nici nu l-am auzit sa ridice pretentii, insa ea i-a bagat in cap ca a fost tradare( fiind stiut ca singurul lucru de care se tem cel mai rau capricornii este tradarea) si i-a mai bagat in cap ca de fapt dupa 3 ani de convietuire in apartamentul respectiv, el capatase niste drepturi fiindca batuse cate un cui sa nu cada peretii
Ideea e ca toate au tinut pana la prima cearta intre ei, moment in care ea i-a urlat in fata ca de fapt nici nu il vrea, ci a facut totul doar din gelozie si din dorinta de a ne desparti si pentru ca cica, eu nu il dadeam la telefon cand suna ea dupa el( l-am dat ca proasta de fiecare data, insa ea a mai inventat niste dati cand cica era important si eu nici macar nu l-am anuntat)

Intre timp, din lipsa de distractie ( s-a distrat femeia cat plangeam eu si disperam pe la telefoane, daca am disparut aproape o luna, nu a mai avut distractie) drept urmare mi-a lasat mesaje peste tot( pana si pe hi5) ca nu cumva sa treaca timpul iar eu sa nu aflu ca este vorba despre ea.
In prostia si ura si gelozia ei, nu s-a gandit ca pot sa ii fac si eu rau ( probabil pentru ca a stat in coasta mea inca de la inceputul relatiei mele cu el iar eu tot timpul am stiut sa primesc din partea ei tot felul de mizerii fara sa dau niciodata).S-a inselat. De data asta am dat. Si inca bine de tot.
Ce am facut?
Pai l-am contactat pe messenger pe barbatul cu care este de 4 ani de zile....si am dat copy- paste la mesajele ei, unde imi povestea cu lux de amanunte si satisfactie cat de fericita este cand face sex cu sotul meu.Mai mult....atunci cand eu ii povesteam barbatului din viata ei ce face ea, vorbeam si cu sotul meu pe messenger.Valy ( barbatul ei) a sunat-o pe ea sa ii spuna ce spun eu, iar ea ca proasta l-a sunat pe sotul meu sa il anunte ca cineva e pe urmele lor. Sotul meu tocmai imi promisese ca nu ma mai minte cu nimic fapt pentru care mi-a scris pe messenger despre telefonul de la ea... iar mie nu mi-a ramas decat sa copiez si sa ii dau lui Valy.Nu trecusera nici 5 minute de cand Valy o sunase pe ea.Asta a fost cireasa de pe tort...Ea nu se astepta ca sotul meu sa imi spuna si nici ca in clipa aia eu sa fiu pe messenger cu Valy....a picat singura in cursa.
Nu stiu clar ce a iesit..decat ca fostul meu e urmarit de VALY,iar ce a patit ea nu am aflat si nici nu imi pasa( fostul meu m-a rugat sa vb la telefon daca vreau sa aflu ce a patit ea ca nu mai vrea sa vorbeasca pe messenger )

Am invatat un lucru...FOSTA ESTE O SCORPIEEE...care minte ca este doar prietena si de care trebuie sa scapi cat se poate de repede.Eu am lasat-o mereu, ea ne-a urmarit mereu...dupa plecarea mea s-a oferit sa faca in afacerea lui tot ce faceam eu cat am fost cu el( visa sa imi ia locul)
Cat a fost cu ea nu a realizat nimic, eu l-am sustinut si incurajat si in cativa ani realizasem multe impreuna.De la ea a plecat cu hainele dupa el in 3 ani cat au stat impreuna.
Acum probabil credea ca langa el va avea si ea parte de ceva.S-a inselat, fiindca " omul sfinteste locul"- adica, el fara mine nu realiza nimic, si nici eu fara el.Impreuna faceam o echipa...

In fine..inca mai primesc mesaje disperate de la el.Nu e limpede nici in mintea mea.Mai am tendinta sa il caut.Incerc sa scap definitiv.

arinik
Postat pe 10 Decembrie 2008 05:29
picant final
ecstasytm
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 12 De la: _oktober_ 3 August 2010 21:42
O parere va rog.... 87 De la: gigi_oprea 14 Decembrie 2010 20:27
Am nevoie de un sfat!!!Va rog!!! 7 De la: kudika_9779 1 Iulie 2012 22:13
alexa 4 De la: G_Diana 1 Septembrie 2008 22:37
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15