Setari Cookie-uri

cine ma poate ajuta?

trec si eu printr o situatie dificila:( ma intalnesc cu cineva cu 10 ani mai mare k mn...eu am 19..l am cunoscut acum un an si jumatate si mi a spus din start k nu vrea o relatie serioasa desi era singur.eu eram f indragostita de el si mi a fost km greu pana am aceeptat!! ne am intalnit doar pt sex,dar eu nu ma simteam o -amanta- se purta cu mine de park eram impreuna..ne am intalnit 2 luni apoi eu am rupt orice legatura timp de 5 luni.. apoi mi am amintit de el inainte de bac si i am tr un msg..era f suparat k nu l am mai cautat..si deja isi facuse prietena:( ne am gvazut pt prima data fara sa se intample nimik m a calmat pt k eram stresata de bac si a inceput sa fie mai interesat de mine..se interesa de ce fac,unde sunt si alte chestii..intre timp s a certa q prietena si ne vedeam mai des..a venit chiar si la mine la facultate in alt oras intr o seara k s ma vada..eram uimita!!!am profitat de asta sa aduc vorba de cv mai serios dar el nu a vrut sa discute..a zis k nu poate sa mi promita nimik..k nu vrea sa sufar..i am zis k il iubesc..am vazut k era confuz si am inchis sub..si ma intalnesc cu el in continuare in aceeasi situatie..sex si atat!!!desi nu e un sex cum pot sa zic k se face cu o amanta,e cv normal si frumos.se poarta k si km as fi eu prietena lui si nu ma pune la nush ce chestii!!! acum s a impacat cu prietena si ne vedem mai rar:(:(:( nu pot sa stiu de fapt ce vrea pentru k nu mai inteleg nimik.l am pus sa mi promita k o sa ne intalnim intotdeauna si k o s fie alaturi de mine...si mi a promis..eu ce sa mai inteleg?? am nevoie de niste sfaturi,niste pareri...:(:(:( va rog!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:44
Depinde ce vrei si ce astepti tu de la viata.
El ti-a zis ca nu îti promite nimic... Numai tu poti stii daca doresti sa te multumesti cu atat.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:13
"nu e un sex cum pot sa zic k se face cu o amanta,e cv normal si frumos.se poarta k si km as fi eu prietena lui si nu ma pune la nush ce chestii!!!" :)
dar cine ti-a spus tie ca toti barbatii isi "supun " amantele la nu stiu " ce chestii"??? pot sa aiba amante si sa faca sex cu ele asa cum simt ei ...adica asa cum zici si tu ..frumos!
e prea mare diferenta de varsta dintre voi si nu o sa mearga si acum inteleg ca mai e si diferenta de locatie.te-ai gandit ca poate vine la tine pt ca sufera dupa fosta iar cu tine e deja obisnuit si oricum stie ca tu il primesti oricand??( nu vreau sa te supar)
lauracris
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:59
daca ai citit cu atentie LAURACRIS am specificat k s a impacat q fosta si tot se intl q mn...si knd l am cun era singur...si nu si dorea o relatie serioasa pentru k nu vrea sa s implice...
SweetHappyButterfly
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:17
Dar cu prietena lui de ce poate sa aiba o relatie cat de cat serioasa? imi vine greu sa cred ca si p aia tot sex o tine. Oricum la 29 ani mi se pare destul de aiurea ca nu vrea o relatie serioasa...mai exact ca nu vrea cu tine, poate esti prea mik pt el si daca e asa inseamna ca n-o sa fi niciodata buna pt el. Scuze ca poate nu am abordat situatia altfel dar nu-mi plac ocolisurile
kris07
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:12
pentru sex :"> scuze! ce face graba....
kris07
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:20
cu prietena lui are o relatie serioasa?dak cu ea poate sa aiba o astfel de relatie cu tine atunci de ce nu?l-ai intrebat asta?tu te-ai intrebat asta?si dak nu vrea sa aiba o relatie serioasa nici cu ea si o tine doar pentru sex atunci de ce mai e si cu tine?
deiutza_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:55
Buna, am trecut si eu prin asa ceva...doar ca aveam rolul de prietena, si stiu foarte bine pe tine pt ce te-a tinut: pt sex si atat! Deci daca esti o fata desteapta, il uiti, daca vrei sa mai suferi...te gandesti in continuare la el. Noi ne vom casatori....asa ca probabil asta va face si el cu prietena lui..
Bafta multa si e cineva acolo si pt tine!
anamariastreanga
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:36
stiu k nu am mai postat de mult...in legatura cu situatia,a ramas la fel...oricum am sa renunt in curand..va multumesc pentru sfaturi*:*:*:*:o zi buna
SweetHappyButterfly
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum poti scapa de un barbat complexat? 12 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:41
parfum 2 De la: iulia069834 17 Octombrie 2009 13:33
Halloween 5 De la: geo_xx 1 Noiembrie 2009 17:05
nu se pot uita in ochii mei! 16 De la: _dulcik_ 4 Mai 2009 00:20
Chestionar 1 De la: kudika102626 14 Iunie 2010 10:13