Setari Cookie-uri

ajutati-ma va rog .

pana nu de mult eram vopsita blond platinat asta de 3 ani in coace si m-am c-am saturat deoarece mi-am distrus parul si am luat hotararea de al mai inchide si am ales de la lorreal preferance nuanta de saten si am ajuns aproape negru ,ce pot face sa il mai deschid cu 2-3 tonuri?fara sa il decolorez sau decapez,astept sfaturile voastre
claud1982
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:08
Pai... nu ai cum... doar sa nu'l mai vopsesti si sa astepti sa creasca
kukla23
Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:25
De la: claud1982, la data 2008-11-10 13:08:44pana nu de mult eram vopsita blond platinat asta de 3 ani in coace si m-am c-am saturat deoarece mi-am distrus parul si am luat hotararea de al mai inchide si am ales de la lorreal preferance nuanta de saten si am ajuns aproape negru ,ce pot face sa il mai deschid cu 2-3 tonuri?fara sa il decolorez sau decapez,astept sfaturile voastre

si eu am patit mie mia iesit direst negru
asa k am lasat sa creasca si mai e varianta nu stiu exact cum se spune in romaneste
este o vopsea care iti deschide cu o nuanta culoarea parului
intreaba la coofor k ele siguur stie
bestiuitza
Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:38
stie cineva unde pot sa gasesc radacina de rubarba?se spune ca are un fect puternic de decolorare a parului?
claud1982
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:08
Vad ca ai postat destul de curand deci stai linistita ca ti se va duce la spalat(acum nu te apuca sa te speli zilnic), pentru ca ai blondul deschis dedesubt si n-o sa-ti tina asa bine vopseaua. Nu mai lua L'orealul din comert ca multe au avut surpriza ta sa le iasa mult mai inchis. Si incearca sa-l inchizi treptat cu cate 2 tonuri fata de cum ai fost tu initial caci dupa 3 ani de blond nu ai cum sa te recunosti bruneta din prima si-o sa vrei sa te faci iar blonda. Daca o iei treptat n-o sa fie asa de mare socul si nici diferenta de culoare dintre varfuri si radacini pe masura ce se duce vopseaua din par.
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:12
incearca cu zeama de lamaie..se spune ca e oxidant natural.Si eu am fost bruneta si mam cam saturat de culoare si dupa fiecare spalare imi dau cu zeama de lamie si sa stii ca mi sa mai deschis
andreeea_deya
Postat pe 3 Februarie 2009 16:16
nu prea ai ce face.......lasa l sa m ai creasca......e destul de rece afara sa ca nu tre sa disperi
butterfly_sound_of_love
Postat pe 16 Februarie 2009 08:34
Eu am alta problema. Nu m-am vopsit niciodata. Parul meu natural este saten inchis dar de vreo 2 ani a inceput sa mi se deschida si a ajuns sa fie un saten deschis, cu suvite si mai am si reflexe roscate in soare. Eu nici nu mai am nevoie sa ma vopsesc, sau sa imi fac suvite. Se schimba singur.
mysterious_girl
Postat pe 9 Aprilie 2009 09:39
same here! chiar zilele trecute imi spunea o colega ce par frumos am. asta pentru ca eu ma plangeam ca vreau sa ma vopsesc
l_diana_c
Postat pe 10 Aprilie 2009 17:07
Sa sti ca negru e cel mai pacatos! fara sa il decolorezi nu ai cum si s-ar putea sa il arzi f mult...poti sa il decolorezi dar dute la o coafeza care stie ce face...si iti iei balsam si tot felu de tratamente pentru par si il ajuti sa reziste daca nu ... astepti sa creasca...il tunzi sa scoti culoarea si te vopsesti dar asta dureaza...eu zic ca mai bine nu incerca alte chestii ca s-ar putea sa il distrugi si in loc de negru sau blond o sa ai o chelie deasa...nu ma vopsesc dar mama este coafeza si deja invat si eu...!Succes si..sa scri ce ai facut pana la urma!
zuraluca
Postat pe 13 Septembrie 2009 00:48
elena_muntenu55_yahoo_com
Postat pe 14 Septembrie 2009 01:23
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:06
Prostia asta am facut-o si eu ...trebuie sa il speli mai des altfel o sa se mai deschida putin si sa te vopsesti cu nuante din ce in ce mai deschise cam odata la 3-4 luni ...iar dupa vopsit sa-ti tai varfurile despicate ...si intr-un an o sa iti revina culoarea fara prea mari pagube.
kudika105006
Postat pe 22 Martie 2011 17:19
De la: kudika105006, la data 2011-03-22 17:19:21Prostia asta am facut-o si eu ...trebuie sa il speli mai des altfel o sa se mai deschida putin si sa te vopsesti cu nuante din ce in ce mai deschise cam odata la 3-4 luni ...iar dupa vopsit sa-ti tai varfurile despicate ...si intr-un an o sa iti revina culoarea fara prea mari pagube.


Cred ca si-a revenit culoarea,au trecut 2 ani
Barbie30_
Postat pe 23 Martie 2011 02:24
De la: Barbie30_, la data 2011-03-23 02:24:03
De la: kudika105006, la data 2011-03-22 17:19:21Prostia asta am facut-o si eu ...trebuie sa il speli mai des altfel o sa se mai deschida putin si sa te vopsesti cu nuante din ce in ce mai deschise cam odata la 3-4 luni ...iar dupa vopsit sa-ti tai varfurile despicate ...si intr-un an o sa iti revina culoarea fara prea mari pagube.


Cred ca si-a revenit culoarea,au trecut 2 ani


mimi_ca29
Postat pe 23 Martie 2011 07:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haircuts 2009 2 De la: AlexandraBadPitzy 17 Decembrie 2008 04:22
extensii clip on set mare 3 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
Garnier Color Sensation... 2 De la: kudika_10630 29 Iunie 2012 13:31
Extensii clip on par natural -livrare personala in Bucuresti 2 De la: balrog 14 Martie 2011 13:03
petnru un par frumos 69 De la: balrog 14 Martie 2011 15:03