Setari Cookie-uri

parul meu se incurca foarte des

nu m-ai stiu ce sa folosesc ,cu ce sa-l samponez,sa-l balsamez,sa-l pieptan,ce tratamente sa-i m-ai aplic totul pare degeaba deorece nimic nu-l opreste sa se incurce dak cnva are vreo idee sau cva d genu' o rog sa ma ajute

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:04
tuns regulat, pieptanat regulat, de asemenea mai bine ai cere sfatul unei cosmeticiene bune

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:06
De la: Georgia99, la data 2008-11-11 00:06:09tuns regulat, pieptanat regulat, de asemenea mai bine ai cere sfatul unei cosmeticiene bune

pieptanat e foarte regulat deoarece am placerea pt k e f mare parul meu si d aceea m-ar durea inima sa-l tund!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:08
UNDE UNDE E REGULT

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:10
REGULAT

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:11
esti obsedat

Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:30
si mie mi se intimpla acelasi lucru.Nu mai stiu ce sa fac cu el,dar imi pare rau sa il tund,e prea lung (www.leairodita.blogspot.com).Astept sa ies la pensie si atunci adio.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:10
si eu am parul lung, si aveam inainte problema asta, din cauza ca imi arsesem parul cu vopsea, si se incurca mai ales la spate, foloseam balsam si degeaba, nu l-am mai vopsit deloc vreo jumatate de an, imi dadeam cu balsam dupa fiecare spalare, si acum nu se mai incurca.
my_melody
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:40
a-l tunde nu e o solutie, pentru ca eu l-am avut mult mai scurt decat il am acum cand se incurca...
my_melody
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:42
incearca sa il dai la varfuri cu ulei de ricin,inainte sa il speli caldut..... apoi samponeaza-l si da cu balsam ca si pana acum. repeta chestia asta de vreo 3-4 ori .... la mine a facut minuni ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Noiembrie 2008 22:43
tina si eu am aceasi problema ca si tine dar am rezolvat o deja.parul probabil este degradat de aceea se incurca.iti recomand un produs care merge de minune la mine:l'oreal absolut repair-balsam leave in.il poti gasi doar in saloanele de infrumusetare si costa cam 60 de lei.parul sta descurcat pana la urmatoare spalare si capata stralucire.de asemeni repara varfurile despicate.daca il dai si cu o masca eu zic ca vei scapa de problema incurcarii.eu nu m am mai tuns de 1 an.normal ar fi sa l tund pentru ca varfurile sunt matuite si de aia se incurca dar am mult de tuns si vreau sa mi las parul sa creasca.iti doresc succes.
elisa_me
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:53
Produsele de la Satinique.Calitate superioara,ecologice,rezolva orice problema pentru ingrijirea parului.Inf:allexia55@yahoo.com
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:41
INCEARCA PRODUSELE DE LA ARTEGO EXISTA O MASCA PTR DESCURCAT PARUL FOARTE BUNA CU MIERE DE ALBINE
albinuta1981
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:29
pe mine o coafeza m-a sfatuit sa ma dau cu balsam si sa nu ma mai clatesc dupa aia...merge! dar se ingrasa mult mai repede...
o alta varianta ar fi sa amesteci balsam cu apa si sa-ti pulverizezi amestecul pe par (cu o sticla din aia cu pulverizator, in genul alora cu care se spala geamurile :D)
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 21:36
DOAMNE CE TAMPENIE..CE COAFEZA ...CAND EXISTA ATATEA PRODUSE BUNE PE PIATA EXISTA LA PAUL MITCHELL UN BALSAM FARA CLATIRESAU UN ALT PRODUS SPECIAL PTR DESCURCARE SE NUMESTE THE DETANGLER
albinuta1981
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:31
Pai... lasa-l incurcat, mai ciufulit, asa !

Fumeile cu freza ciufulita, dau impresia ca au recent parte de sex !

In general, relatiile lor sunt foarte incurcate !
Smecher_Mare
Postat pe 12 Decembrie 2008 04:06
De la: tyna20, la data 2008-11-11 00:04:56nu m-ai stiu ce sa folosesc ,cu ce sa-l samponez,sa-l balsamez,sa-l pieptan,ce tratamente sa-i m-ai aplic totul pare degeaba deorece nimic nu-l opreste sa se incurce dak cnva are vreo idee sau cva d genu' o rog sa ma ajute

clateste parul cu apa rece....apa rece aseaza cuticulele firului de par...apoi parul trebuie vosit nici prea des (strat peste strat) ca se degradeaza, dar nici prea rar....o aplicare, cu vopsea fara amoniac pe par, il va face mai stralucitor si lucios decat daca il lasam natural....eu am observat ca nici nu se mai toceste la varfuri daca e vopsit

Postat pe 12 Decembrie 2008 10:20
Piaptana-l bine chiar inainte de a-l spala. parul unmed se incurca si mai tare, daca insa l-ai descalcit bine inainte, itzi va fi mult mai usor sa il aranjezi dupa uscare. Eu ahsa fac, si nu am probleme. Il pieptan bine, il spal, il las sa se ususce in prosop, si abia apoi il pieptan putin (sa nu incerci sa il descalcesti umed ca il rupi, si apoi firele rebele se incalcesc mai repede). Poate trebuie sa iti schimbi si samponul sau balsamul
Aladiah
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:54
Mai fetelor incetati cu prostia cu repararea varfurilor despicate.Odata despicat firul de par il mai repari cu... foarfeca.Cat despre parul care se incurca repede si des,poate ar trebui sa-l mai lasi si pe el sa "respire",mai usor cu fixativul ,spuma ,ceara de par sau ce folosesti tu.Si incearca tratamente naturiste pt. par uscat,gasesti o gramada de retete pe net. Bafta!
diana1981
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:07
NU E ADEVARAT CA FIRELE DESPICATE LE INDREPTI DOAR CU FOARFECA.....ASA CREDEAM SI EU LA INCEPUT...AM AVUT CELEASI PROBLEME ..MI SE INCURCA SI SE RUPEA IAR VARFURILE ERAU SUB ORICE CRITICA....L-AM LASAT ASA NU L-AM, TUNS DELOK SI M-AM AXAT PE O SINGURA GAMA DE PRODUSE(SAMPON MASCA BALSAM)SI ANUME ELSELVE...FOARTE BUNA CONSIDER EU...IL FOLOSESC DE MAI BN DE UN AN SI NU MAI AM NICI O PROBLEMA NU SE MAI RUPE NU SI MAI INCURCA SI VREAU SA ZIC CA AM UN PAR LUNG SI VOPSIT MAI MEREU ...SI AKUM AM SI STRALUCIRE LA EL SI SUPLETE SI DE TOATE...DECI IA SI INCEARCA ELSELVE....E SUPER !!!!BAFTA
ramonikelenush
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:00
ceau,eu folosesc din gama Gliss Kur balsamul lichid pt descalcirea parului,sunt foarte multumita de el,eu il folosesc pe acela cu ulei nutrtiv ,se aplica dupa spalare si nu se clateste,incearcal daca nu lai incercat,poate iti foloseste.
aghi_agneta
Postat pe 26 Ianuarie 2009 07:30
E bine sa te piepteni cu un pieptene din lemn.
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:44
incearca masca pt par degradat gerovital plant de la farmec e cu keratina si provitamina B5 ii super buna iti garantez
andreeea_deya
Postat pe 3 Februarie 2009 16:22
Cat parul este inca umed,aplica un Leave in Conditioner,iti recomand L'oreal din gama profesionala...cel galben este cel folosit de mine, dar din pacate nu ilpoti gasi in magazine,ci numai in saloane. Mai este sub forma de spray...pulverizezi doar la varfuri, din gama Tresemme. Hidratare,hidratare,hidratare....
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 11:24
Incearca gama Asience cu extracte din soia si germeni de orez,ginseng,amino si proteine din scoici si proteine din floare de Camelie. Este super bun, eu folosesc toata gama inclusiv apa de par si crema tratament. Desi aveam parul gras la radacina la varfuri era uscat se incurca si se rupea pur si simplu cand il pieptanam ,era groaznic. Mie Asience mi-a rezolvat problema. In magazine nu am vazut dar se gaseste pe net. (Cand tii parul pe spate mai ai grije sa nu porti haine din lana)
vernisdoll
Postat pe 9 Februarie 2009 18:19
multumesc pt. produsele care le-ai citat k si eu am mari probleme cu parul incurcat , pt k il am cret , te pup
kudika323452
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:43
multumesc albinuta 1981
kudika323452
Postat pe 28 Septembrie 2010 11:46
De ce se incurca parul???
In primul rand - folosesti un sampon + balsam nepotrivit!!!!! alege unul care sa iti mearga - par vopsit- protectie culoare; -par gras- volum si curatare intensa; par subtire- protectie fir si stralucire; par cret- pentru par cret!!
2.- pentru a fi sigura ca nu vei ramane cu jum din podoaba capilara in pieptene inainte de al usca - spergel bine cu prosopul si nu cu miscari bruste ci imbiband apa in prosop.
inainte de a pieptana - usuca putin cu feonul!
dupa ce piepteni suvita cu suvita aplica un gel special pentru protectie temperatura, si usuca bine pana la capat.!

Succes
Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:07
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:57

Recomandari