Setari Cookie-uri

a avut cineva probleme cu tenul ( roseata, dermatita, usoara acnee) de la fumat, iar apoi cand s a lasat au trecut?

salut, am auzit ca fumatul provoaca cosuri, stie cineva din prorpie experienta? imediat dupa ce s a lasat de dumat au trecut si cosrile???
fluturas1987
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:54
Nu are nicio treaba!!!Vorbesc din experienta nu din carti,insa cel mai bine mergi la un dermatolog si vezi care e cauza acneei si ce tip e!
misslory
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:17
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:21
eu am fumat...m-am lasat ...si parca acum imi apar mai multe ca inainte
alle_xandra
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:10
asa am auzit si eu...dar nu e adevarat...si eu am prb cu tenul si dupa 2 tratamente de la dermatolog tot nu mi-au trecut...vad ca acum imi trec de la sine...in fine...si io fumez 1pchet jumate la zi...asa ca nu e adv ca daca te lasi de tigari dispar petele si acneea...
lusha_ubitik
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:35
nu formeaza cosuri, dar riduri premature cu siguranta! totusi, sa nu te dai cu fond de ten sau crema de fata dupa ce fumezi fara sa te cureti cu o lotiune tonica sau alt produs de curatire...
gandacel18
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:46
Am o priuetena care dupa ce s-a lasat de fumat i-au trecut cosurile!
oricum cel mai bine e sa mergi la dermatolog. Deoarece stiu o fata careia i-au aparut deodata multe cosuri si nu fuma. A mers la dermatolog si acum e k.
dafffne
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:59
da. io. nu sint cosuri propriu-zis. e modul organismului de a elimina toxinele. organismul tau incearca cu disperare sa faca fata toxinelor, incercind sa le elimine pe toate caile posibile. deci actiunea de detoxifiere a organismului se vede, practic, pe fata. incearca sa te lasi de fumat. ai sa vezi ce ten super o sa ai. iar corpul tau o sa-ti multumeasca. ce-i drept, am vazut cazuri rare de prietene care fumau si aveau un ten super. nu stiu cum reuseau, sincer.
oricum, fumatul e naspa rau. nici macar un singur beneficiu n-aduce.
lea_zuk
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
¿¿¿poate cineva sa imi dezvaluie secretul ??? 2 De la: laurapetrean 24 Septembrie 2009 01:13
Cine stie sa imi spuna ce preturi au rochiile Laurei Oltean? 6 De la: Andreea_Zaya 18 August 2009 13:06
kit acryl !! 130 ron negociabil 6 De la: kudika_nikole 9 Ianuarie 2012 20:42
CASTIGATORII 1 De la: MYADYA 30 Martie 2010 14:39
am mare nevoie de sfaturile voastre.... 0 De la: 26 Noiembrie 2009 16:49