Setari Cookie-uri

Operatii estetice!!!

daca esti complexata iseamna ca nu ai incredere in tine si dupa aceasta operatie vor urma multe altele pt ca de fiecare data vei descoperi tot alte si alte defecte.fii multumita de felul cum arati si ganddeste-te ca orice operatie implica anumita riscuri cum ar fi anestezia.altii fug de cutit ca de naiba iar tu nu stii cum sa ajungi la el.eu iti urez bafta si daca consideri ca asta te face sa te simti mai iatragatoare te cam inseli

flinxen
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:08
am facut si eu o operatie estetica acum un an, o liposuctie pe solduri si picioare.
ma ismt mai bine ca niciodata in pielea mea. si arat mai bine ca niciodata. eu zic ca merita, iindiferent de pret si de chinuiala.
kiki_riki
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:47
Si eu mi-am operat nasul acum cativa ani buni, a durat o jumatate de ora, mi-a facut anestezie locala si nu regret nici un moment.
Gazelle
Postat pe 7 Februarie 2010 08:01
Asa cum a mai scris cineva pe pagina anterioara, operatiile estetica sunt ok atata timp cat corecteaza anumite malformatii usoare...Restul, reprezinta mofturi. Inainte de a va gandi sa apelati la operatii estetice, ar fi bine sa faceti ceva sa aveti mai multa incredere in voi, este o problema daca nu te placi asa cum esti...Nicio persoana nu este hidoasa daca are un nas putin mare, sau sanii mai mici...Asta tine de respectul fata de propria persoana.
Si..mai grav este ca f multe femei ajung sa apelelze la bisturiu pt ca li se pare lor ca nu se integreaza inr andul celorlalte, sau pt ca celelelate si-au facut operatii, sau pt ca unii barbati sunt atat de misogini incat sa le ceara sa si corecteze anumite ,,defecte''....
Summer_
Postat pe 7 Februarie 2010 08:46
De la: kudika091289, la data 2009-12-22 10:40:30buna . blefaroplastie inferioara 600-700 eur si cea superioara , idem . daca te intereseaza un chirur bun , ti l recomand . eu mi am facut superioara acum 1 1|2 ani si m a intinerit cu 10 ani . asa ca merita !!! a , uitasem , pe 6 ian. 2010 o fac si pe cea inferioara , succes !
si eu sunt PRO operatii estetice ! dece nu? atata timp cat poti sa-ti slefuiesti imaginea /?daca totusi s-a ajuns la aceasta revolutie in materie cine isi permite financiar si considera ca vrea sa arate mai bine,e normal sa apeleze la aceasta chirurgie cand considera....personal, mi-asi dori diminuarea ridurilor dela ochi(laba gastii si a acelora din jurul gurii, dar nu stiu cat ar costa o asemenea interventie....am 54 de ani, si este normal sa vreau sa mai retusez cate ceva la ceea ce se vede...in speta: fata pt ca defilam cu ea la vedere....daca stiecineva sa-mi spuna cat m-ar costa o asemenea interventie, i-asi fi recunoscatoare....si eventual sa-mi recomandeo clinica....locuiesc in provincie... va pup fetelor si femeilor frumoase !
florivizireanu
Postat pe 19 Martie 2010 08:30
Si eu sunt de acord cu operatiile estetice...De ce nu?
Nu cred ca ne transformam in obiecte sexuale daca vrem sa ne simtim bine in pielea noastra.A face tot posibilul sa arati bine nu inseamna injosirea femeii...din contra!
Eu mi-as aranja nasucul...nu ca ar fi mare...doar ca sunt obsedata de nasuri perfect drepte si finute :D Cat despre silicoane...sunt pe undeva pe la mijloc.Ideal ar fi sa apelezi la asa ceva doar daca intradevar ai nevoie si mai ales dupa ce ai nascut ;)
Bravo fetelor care fac tot posibilul sa arate bine si sa se simta bine!
krisutza
Postat pe 19 Martie 2010 20:47
si care e chirurgul bun la care ti-ai facut blefaroplastia?
kudika332239
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:22
De la: kudika091289, la data 2009-12-22 10:40:30buna . blefaroplastie inferioara 600-700 eur si cea superioara , idem . daca te intereseaza un chirur bun , ti l recomand . eu mi am facut superioara acum 1 1|2 ani si m a intinerit cu 10 ani . asa ca merita !!! a , uitasem , pe 6 ian. 2010 o fac si pe cea inferioara , succes !
kudika332239
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:23
De la: Calinutza, la data 2008-11-10 17:34:09Ce parere aveti despre operatiile estetice? Sunt ele doar un moft, sau o necesitate? Astazi am fost pentru a 3-a oara operata(primele 2 operatii esuasera, acum 6 ani).Am fost complexata de acest lucru din copilarie cand copii, colegii radeau de mine. Acum, cand m-am operat, toata lumea imi spune ca sunt nebuna, ca nici macar nu se observa, ca toate erau numai in mintea mea. Pentru mine defect=complex. Pentru voi?


eu sunt de acord, atata timp cat ai un complex care iti provoaca o suferinta, si ai posibilitatea sa rezolvi acest lucru de ce sa nu o faci
visan_georgiana
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:36
eu sunt interesata de o operatie de abdominoplastie, as vrea relatii de la cele care au facut aceasta operatie preturi si clinici bucuresti
kudika973
Postat pe 5 Ianuarie 2011 20:31
EVITATI ACEST MEDIC ORICAT DE INCREDERE VI S_AR PAREA!!!

NUMELE LUI ESTE : CONSTANTINOS KONSTANTINIDIS KARAMANLI.

ESTE FOARTE NESERIOS SI IL INTERESEAZA DOAR BANII DUMNEAVOASTRA.

CABINETUL UNDE L-AM INTALNIT EU SA AFLA PE STRADA POLONA!

DECI EVITATI, MI_A LUAT BANII SI NU SI-A FACUT LUCRAREA, APOI NU IL MAI GASEAM LA TELEFON.

ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR.
press_fashion
Postat pe 9 Decembrie 2012 16:55
buna,
ti-l recomand cu incredere pe dr iancu morad!
succes!
elena_gheorghe
Postat pe 12 Decembrie 2012 18:18
In cazul unor acidenta sau arsuri grave, intr-adevar, devin o necesitate... O vecina din blocul meu a avut ani de zile o urma foarte urata pe fata de la un accident de masina. La un moment dat, i-a mers mai bine financiar si si-a facut o operatie estetica. In cazul ei, chiar a meritat saraca... Evident, sunt si cazuri la polul opus, cand persoane care arata normal sau chiar foarte frumusele copiaza ce vad pe la televizor... si se apuca de operatii estetice, riscandu-si sanatatea.
kudika_970291
Postat pe 12 Octombrie 2014 17:37
Daca totul este facut cu bun simt, nu e nicio problema.
E ca si cum ne intrebam de ce mergem la vopsit sau la epilat...
medeeadea
Postat pe 29 Martie 2015 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce barbatii dau mereu vina pe femei? de ce zic ei ca mereu suntem noi de vina? 88 De la: kudika028774 19 August 2011 12:05
Depistati cancerul 9 De la: promovare_sanatate 26 Martie 2011 00:25
Buna fetelor!!! Vopsesc acasa in Buc!!! 6 De la: Barbie30_ 3 Martie 2011 16:14
produse cosmetice organice la preturi accesibile 1 De la: camelcutza 15 Octombrie 2009 10:35
Decolorarea 38 De la: wews 30 August 2014 23:50