Setari Cookie-uri

Operatii estetice!!!

Ce parere aveti despre operatiile estetice? Sunt ele doar un moft, sau o necesitate? Astazi am fost pentru a 3-a oara operata(primele 2 operatii esuasera, acum 6 ani).Am fost complexata de acest lucru din copilarie cand copii, colegii radeau de mine. Acum, cand m-am operat, toata lumea imi spune ca sunt nebuna, ca nici macar nu se observa, ca toate erau numai in mintea mea. Pentru mine defect=complex. Pentru voi?
Calinutza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:34
Si moft si necesitate.Depinde ce renovezi
Ce oparatie ai avut?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:01
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-10 21:01:13Si moft si necesitate.Depinde ce renovezi
Ce oparatie ai avut?

Mi-am aranjat o ureche.....mult am mai suferit de pe urma ei....mama ei de ureche...acu sper sa fie bine.
Calinutza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:32
Sper sa fie bine.

Consider ok... urechi, nas...
Singurul lucru care mi se pare [mie] moft este marirea sanilor.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:59
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-10 22:59:08 Sper sa fie bine.

Consider ok... urechi, nas...
Singurul lucru care mi se pare [mie] moft este marirea sanilor.

Sper si eu sa fie bine, dar si cu marirea sanilor...sa stii ca la unele femei e chiar o mare problema....deci cine nu are chiar deloc...eu le inteleg.
Calinutza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:24
Moft sau necesitate,depinde de persoana in cauza...implicit de anumitul "defect".Eu spre exemplu,mereu am fost complexata de aspectul meu fizic,care mi se parea hidos in comparatie cu cel al prietenelor mele.
Deocamdata nu am posibilitate financiara,dar planuiesc intr-un an sa fac operatia estetica..care ma va scapa de cel mai mare complex al meu...nasul...Ce-i drept am o frica ingrozitoare,nu suport nici macar sa mi se ia sange,dar "baba la frumusete sufera"
Si daca nu reusesc sa imi tratez cuperoza..m-am gandit la un laser..stiu,e costisitor si asta,dar toate la timpul lor ...chiar despre asta am vb in seara asta cu o prietena de-a mea....ea se intreaba cand o sa imi vina mintea la cap,pt ca sunt chiar ok si asa...dar ca sa ma placa altii,trebuie sa ma plac pe mine in primul rand..si credeti-ma ca asta nu se va intampla pana nu mi se va implini visul
Stilll_MeG
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:54
De la: Stilll_MeG, la data 2008-11-13 22:54:55Moft sau necesitate,depinde de persoana in cauza...implicit de anumitul "defect".Eu spre exemplu,mereu am fost complexata de aspectul meu fizic,care mi se parea hidos in comparatie cu cel al prietenelor mele.
Deocamdata nu am posibilitate financiara,dar planuiesc intr-un an sa fac operatia estetica..care ma va scapa de cel mai mare complex al meu...nasul...Ce-i drept am o frica ingrozitoare,nu suport nici macar sa mi se ia sange,dar "baba la frumusete sufera"
Si daca nu reusesc sa imi tratez cuperoza..m-am gandit la un laser..stiu,e costisitor si asta,dar toate la timpul lor ...chiar despre asta am vb in seara asta cu o prietena de-a mea....ea se intreaba cand o sa imi vina mintea la cap,pt ca sunt chiar ok si asa...dar ca sa ma placa altii,trebuie sa ma plac pe mine in primul rand..si credeti-ma ca asta nu se va intampla pana nu mi se va implini visul

M-am uitat pe poze si nu vad ce e urat la nasul tau. Explica exact ce nu îti place si cum îl doresti.
Si unde ai tu cuperoza?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:09
Well..pozele sunt facute intr-o maniera care sa-mi ascunda cat mai mult defectele..respectiv nasul,iar cuperoza..fondul de ten nu ii face fata 100%,dar ma multumesc si cu atat
Stilll_MeG
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:02
Pai..nu vreau decat sa fie mai mic.. ..pana si frate-miu face misto de mine..si ca sa ma supere are o vb.."mai bine il sari decat sa il ocolesti"
Stilll_MeG
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:03
in cazuri grave, cum ar fi anumite malformatii, anomalii, etc. sigur ca da.sau daca nu se exagereaza.....daca omul se simte mai bine dupa, e treaba lui.numai sa nu cada in cealalta extrema, pt orice fleac sa dea fuga la doctor.plus ca pot aparea atatea complicatii dupa operatiile astea...eu una m-as gandi ff bine inainte.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:44
eu consider ca e ok..adica,daca te face sa te simti bine,de ce nu?face bine si la psihic...dupa ce am nascut,mi-a ramas burta ft urata,creatza chiar...fiind ft slaba,pielea s-a intins ft mult si nu am avut ce sa fac,toate cremele nu au dat rezultat...ma gandesc la o operatie..poate si de ridicare a sanilor...dar nu acum...
mary_ct
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:43
Absolt orice te ajuta sa te simti mai bine cu tine insuti e perfect. Dar oricum, orice operatie, orice taietura, trebuie considerata cu atentie...
Dor_a
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:46
De la: Calinutza, la data 2008-11-10 22:32:26
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-10 21:01:13Si moft si necesitate.Depinde ce renovezi
Ce operatie ai avut?

Mi-am aranjat o ureche.....mult am mai suferit de pe urma ei....mama ei de ureche...acu sper sa fie bine.

A reusit? Arata frumos? Asa cum ai dorti?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:25
In ziua de azi sunt un MOFT ....acum mii de ani existau operatii estetice...??? NU ! Parca atunci toata lumea era"hidoasa"....ca azi,de isi fac toate....
liza24_84
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:28
Eu sunt Pro daca cineva se simte complexat de ceva si ultima solutie ar fi operatia estetica de ce nu?Conteaza cel mai mult sa te simti bine in pielea ta.......Ce nu inteleg , e de ce dumnezeu unele femei care au de toate mai apeleaza la chirurgie estetica asta da moft si chiar prostie.....
jeanpierre
Postat pe 4 Februarie 2009 19:37
eu sunt de acord in special dak te fac sa te simti mai bine
ho7princess
Postat pe 5 Februarie 2009 03:05
eu una in ultimul timp ma gandesc tot mai serios la o rinoplastie...ar fi visul meu implinit...m-ar ajuta sa am mai multa incredere in mine si sa privesc...nush...mai cu vointa...in oglinda...
atat de tare ma obsedat pana acum incat am foarte multe vise noaptea referitor la asta...
sper sa se intample totul cat mai repede...nu imi este frica de operatie,de urmari...atat este de mare dorinta ...:)
so...din punctul meu de vedere operatiile in sine nu sunt un moft...(exceptie super imensele silicoane) :)
in cazul in care sunt anume modificari. "anormale" ...nush mi se pare chiar indicata o astfel de operatie...pentru ca nu face decat sa te inveseleasca...sa iti dea mai multa incredere atunci cand interactionezi cu ceilalti...
patricioasa
Postat pe 16 Februarie 2009 14:20
Ofer 2 kit-uri pentru tratament marirea sanilor......tratament ptr 9 luni la pret redus 30% fata de pretul de vinzare 450$. mai multe informatii pe siteul mama: www.bountifulbreast.com
functioneaza garantat, este natural si are rezultate. banii inapoi in 30 de zile daca nu functioneaza.
zuzuzuza
Postat pe 21 Februarie 2009 11:18
Si eu sunt de aceeasi parere. Operatiile estetice sunt un moft care au devenit la moda si care te claseaza in grupa persoanelor "cool". Nu neg insa faptul ca si eu as schimba ceva la mine, daca as fii intrebata. Si oricine ar gasi cate ceva de corectat. Ca doar nimeni nu e perfect!!!
the_dragoness
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:37
as dori sa stiu cat COSTA o operatie pentru pleoape !!!
am 21 de ani si arat de 30 nu stiu ce sa mai fac !!
nu pot sa ma machez pentru ca tot fardul se strange sau nu se vede !!!
va rog sa ma ajutati cu un sfat la ce clinica sa ma duc!!!
(sunt din bucuresti)
Astept cu nerabdare un raspuns
andraflp
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:53
De la: mary_ct, la data 2008-11-28 10:43:04eu consider ca e ok..adica,daca te face sa te simti bine,de ce nu?face bine si la psihic...dupa ce am nascut,mi-a ramas burta ft urata,creatza chiar...fiind ft slaba,pielea s-a intins ft mult si nu am avut ce sa fac,toate cremele nu au dat rezultat...ma gandesc la o operatie..poate si de ridicare a sanilor...dar nu acum...


trebuie sa fiti foarte atente cu operatiile astea...ganditi-va de 10 ori inainte...multe sunt definitive si irevocabile (rinoplastia) si s-ar putea sa aveti surprize sa nu va placa noua infatisare! ce ne facem atunci?
lucia40
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:22
nu-s impotriva operatiilor estetice. daca ai o problema care te face nefericita si iti permiti sa o corectezi, de ce sa nu te operezi ?
nu-s insa de acord cu exagerarea (sani, buze) cat despre acele liftinguri care iti fac ochi de pisica si nu poti sa razi :))) horror!!!o femeie la 70 de ani cu fata intinsa , mi se pare hidoasa, de la gat in jos ii atarna pieile isi mai umfla si buzele....beahhhh
htania
Postat pe 2 Mai 2009 14:32
Operatiile estetice care ar corecta un defect din nastere,da sunt de acord cu ele!Operatiile estetice care implica botox sau acid hialuronic sau silicon,nu!!!
Imi par mofturi injectarea buzelor(care arata groaznic ,dupa parerea mea) si sa-ti pui silicon in fese sau cine stie pe unde!Femeile obisnuite nu au poate banii si nici timp pentru asa ceva!Ele nu merg prin cluburi sa-si arate ultimele buze tunate sau ultima pereche de sani ,pt a-si achizitiona vreun fraier cu bani,care eventul sa le sponsorizeze urmatoarea operatie pt implant de creier poate?
luyyzz
Postat pe 24 Mai 2009 16:57
depinde de operatie,pentru unii poate sunt mofturi pentru alti sunt o necesitate...depinde de fiecare...eu consider ca fiecare isi traieste viata asa cum vrea si face ce vrea...
Simovera22
Postat pe 2 Iunie 2009 10:11
Eu mi-as face de marire a sanilor, pentru ca ii am foarte mici . Pe prietenul meu nu il deranjeaza si nici pe alti baieti nu i-a deranjat... dar e pentru psihicul meu mai mult sa pot purta fara a-mi mai face probleme ce vreau si fara sa caut cel mai mic sutien si ala sa fie mare... chiar daca nu-s o persoana mondena tot mi-as face. Daca pe vremuri nu se puteau face operatii estetice nu inseamna k acum ele sunt un moft, nu se puteau face pentru ca nu evoluase stiinta in asa fel incat sa se faca. Si pana la urma ce ne pasa noua de mofturile altora care oricum au bani si fara sa ii criticam noi ei tot isi indeplinesc mofturile iar noi ramanem cu vorbele de pe forum... Succes tuturor , fie ca toti sa avem bani si mofturi indeplinite :))
alisika
Postat pe 27 August 2009 17:22
parerea mea fetelor......daca sunt operatii care trebuie facute...de ce nu....Nu e un moft....e o necesitate.Moft este doar atunci cand persoana arata destul de bine.....si se gandeste ca nu ar fi rau sa-si mai modeleze ceva...in rest daca sutn posibilitati financiare iar defectul e destul de important si uneori aceste defecte sunt chiar mutilante....................... sa fie facute.
kudika078958
Postat pe 20 Noiembrie 2009 15:11
De la: kudika078958, la data 2009-11-20 15:11:11parerea mea fetelor......daca sunt operatii care trebuie facute...de ce nu....Nu e un moft....e o necesitate.Moft este doar atunci cand persoana arata destul de bine.....si se gandeste ca nu ar fi rau sa-si mai modeleze ceva...in rest daca sutn posibilitati financiare iar defectul e destul de important si uneori aceste defecte sunt chiar mutilante....................... sa fie facute.





... operatiile estetice SINT UN MOFT si un atentat la adresa femeilor, O DISCRIMINARE pe care o acceptati singure ... asa se incepe transformarea femeilor in OBIECTE SEXUALE ... asa se incepe DISCRIMINAREA FEMEILOR pe criterii fizice ... bancurile cu managerii care aleg pe baza marimii sinilor vor deveni o simpla realitate ... in care valorile, personalitatea, caracterul, moralitatea sau etica unei femei NU VOR MAI CONTA ... nu va mai conta in viata sociala si poate nici in cea familiala ...
... asta ca sa nu mai adaug frustrarile si discriminarile la care sint supuse femeile care se nasc mai uritele (dar cu alte calitati incontestabile) care nu isi permit sa se ''tuneze'' ... in fond meritam toti sa scapam odata de pseudo-vedetele si pseudo-valorile care ne inconjoara ... de fetele grotesti buhaite de operatii estice si de caractere si personalitati de mizerie ... le vedeti si singuri/e ...

... mai ginditi-va ... daca vreti sa deveniti sau sa fiti considerati CINEVA sau CEVA ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2009 15:22
... si poate cea mai mare problema este SANATATEA VOASTRA ... nici o operatie, sau injectare de substante diverse, nu este un noroc ... orice operatie care nu este necesara poate produce urmari grave in timp ... mai ginditi-va inainte de a inhama la o idee prosteasca ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2009 15:25
operatiile estetice sunt bine venite...revin.....deoarece sunt femei tinere care din cauza unui cancer la san raman fara...........si un implant e binevenit......sau urmarile unui accident.....cand trebuie trebuie.
kudika078958
Postat pe 21 Noiembrie 2009 19:21
buna . blefaroplastie inferioara 600-700 eur si cea superioara , idem . daca te intereseaza un chirur bun , ti l recomand . eu mi am facut superioara acum 1 1|2 ani si m a intinerit cu 10 ani . asa ca merita !!! a , uitasem , pe 6 ian. 2010 o fac si pe cea inferioara , succes !
kudika091289
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Saptamana aceasta s-a lansat un nou magazin online pentru femei! 1 De la: profcosmetics 31 August 2009 13:37
Masajul o comunicare eficienta in cuplu 2 De la: kudika_11875 18 Iulie 2012 22:20
Tatuaje 62 De la: anna_27 11 Iulie 2012 08:38
cum va mentineti bronzul?? 13 De la: kudika174057 14 Septembrie 2010 22:07
produse AVON - reprezentanti avon 1 De la: kudika_alexia051568 15 Martie 2010 21:34