Setari Cookie-uri

pete pe fata

Salut!cum pot scapa de petele maronii de pe fata?cel putin in jurul nasului din cauza cosurilor ca le-am mai scos :( .ceva mai naturist , un tratament stie cineva?
ellacoty
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:55
Astept si eu sa raspunda cineva la intrebarea asta :)....am incercat mii de creme si nici un rezultat.
sweety25
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:01
FETELOR INCERCATI SA VA STERGETI FATA SEARA BINEINTELES CU ZEMA DE LAMIIE.PETELE NU VOR MAI FI ACCENTUATE.SUCCES VA PUP
kudika026653
Postat pe 30 Aprilie 2010 11:30
De la: kudika026653, la data 2010-04-30 11:30:11FETELOR INCERCATI SA VA STERGETI FATA SEARA BINEINTELES CU ZEMA DE LAMIIE.PETELE NU VOR MAI FI ACCENTUATE.SUCCES VA PUP


Nu mersi ca mi-am bagat in ochi...si nu-i relaxant deloc
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 30 Aprilie 2010 11:34
Buna .Eu sunt kosmetikiana in Germania .Tu trebuie samergi la un medic de piele sa iti spuna clar de unde provin petele maroni de pe fata.Nu stiu cati ani ai ,dar petele provin normal din medicamete hormonale de exemplu pilule .Dar pana la medic poti sa iti cumperi din Romania cred ca este Peeling de fructe si sa il folosesti de 3 ori pe saptamina dupa ce te dai cu Peeling si te speli cred ca exista un ser care are un Q10 de regenerare .Daca medicul iti spune ca petele se numesc CLOASMA atunci numai prin laser se pot scoate.
Mult succes
kudika177402
Postat pe 3 Mai 2010 21:47
Ai cerut si niste remedi naturiste..Nu stiu cat ajuta..Eu ti le scriu aici..sper sa ajute cu cv..Le-am gasit intr-o revista si mi se par interesante:
1) Intr-o lingurita de ulei extravirgin de masline,stoarce cateva picaturi de lamaie proaspata.Poti folosi acest amestec zilnic,in locul cremei de fata.Dupa numai cateva zile,tenul o sa arate mai luminos si intinerit.(egiptencele preparau acest amestec)
2) Vechii egipteni tratau acneea cu o masca pe baza de miere:
Amesteca o lingurita de miere pura cu o lingurita de ulei din germeni de grau.Aplica pe piele si lasa sa actioneze 10 min, apoi clatesti.
Mierea este extrem de bogata in substante antibacteriene care au capacitatea sa elimine impuritatile din piele si sa vindece urmele lasate de punctele infectioase(am inteles ca asta era problema ta).
3) Femeile din Barcelona preparau o lotiune pe baza rozmarinului si lavanda:
Inmoaie 30 g de flori de lavanda si 30 g de flori de rozmarin in 120 ml de otet de mere.Dupa 2 sapt,inlatura florile.Poti folosi solutia obtinuta pe post de lotiune tonica,dupa ce o diluezi intr-un litru de apa.In fiecare seara aplica pe fata cu tifon sterilizat.


Personal primele 2 mi se par accesibile.Cn poate sa o faca pe a3a..bv! Sper sa va ajute cu cv:)
insoumis
Postat pe 3 Mai 2010 22:25
In BUCURESTI la SPITALUL COLENTINA sunt 2 sectii importante de dermatologie. Puteti sa apelati la cabinet privat DERMASTYLE - gasiti pe google.
ema_rice
Postat pe 3 Mai 2010 23:10
Eu iti recomand sa mergi la o farmacie (Ardealul), nu stiu daca aceste farmacii sunt in toata tara. Acolo iti va prepara o crema de curatat pentru pete, foarte ieftina si foarte buna. Am avut si eu aceeasi probema cu pete de la cosuri, la saloanele cosmetice nu a reusit sa imi faca nimic iar crema aceasta chiar a dat rezultate, acum nu mai am deloc pete. Trebuie doar sa ai rabdare, in maxim o luna si jumatate se duc definitiv!
alexya23
Postat pe 4 Mai 2010 10:52
eu am in jurul gurii pata maronie e oribil,se numeste ptiriasis versicolor,ma poate ajuta cineva cu un medic bun,retete ,cabinete ,orice,vreau sa scap odata de aceasta stare,am fost acum ani de zile pe la diferiti medici,dar am lasat-o balta,cheltuiam o gramada de bani si fara efect,de la soare mi se pronunta mai tare,am luat crema recomandata de medic dermatolog+50 dar fara efect si scumpa ,si nu am cum ma feri de soare,unii mai spun palarie,dar cum este sa fii inbracata in costum si cu palarie pe cap?va multumesc si astept ajutorul vostru
angela_toader39
Postat pe 4 Mai 2010 12:24
De la: angela_toader39, la data 2010-05-04 12:24:41eu am in jurul gurii pata maronie e oribil,se numeste ptiriasis versicolor,ma poate ajuta cineva cu un medic bun,retete ,cabinete ,orice,vreau sa scap odata de aceasta stare,am fost acum ani de zile pe la diferiti medici,dar am lasat-o balta,cheltuiam o gramada de bani si fara efect,de la soare mi se pronunta mai tare,am luat crema recomandata de medic dermatolog+50 dar fara efect si scumpa ,si nu am cum ma feri de soare,unii mai spun palarie,dar cum este sa fii inbracata in costum si cu palarie pe cap?va multumesc si astept ajutorul vostru

Citeste http://www.sfatulmedicului.ro/Pitiriazis/tinea-versicolor-pitiriazis-versicolor_1350
Pentru unele tratamente ai nevoie de "foarte multa rabdare" pana vezi un rezultat positiv.
Iar o crema de soare foarte tot recomandata de medic ar fi Daylong 50, nu stiu daca tot de aceasi e si la tine vorba. Dar ce are o palarie de soare sa te protejezi cu faptul ca esti la strand in costum de baie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Mai 2010 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
b 1 De la: kudika085490 22 Martie 2010 09:07
---- 6 De la: ralu_zar 13 Mai 2009 00:06
relatie pe mess .. 32 De la: carmina33 6 Septembrie 2009 00:21
il iubesc insa recent ceva ma indeparteaza de el si nu stiu ce!!! 10 De la: oudry 28 Martie 2013 17:33
un refuz............ 5 De la: irina_teodora 9 Noiembrie 2008 00:00