Setari Cookie-uri

electrostimulare...si slabire in acelas timp?

buna dragelor!!...eu sunt destul de micutza...si mereu am avut probleme cu greutatea...acum sunt adolescenta....am 15 ani...si sunt grasa//....grasutza ar spune uni...am 62 kg si 1.67m....mereu sunt complexata de acest lucru...si nu ma simt bn in corpul meu...am fost la endocrinolog si a sp ca am doar o mica dereglare dar ca nu poate sa faca nik ca trebuie doar sa tin regim,...am tinut dar nici un rezultat dupa cateva luni de zile nu dadusem niki un kg:((....acum tin o dieta am slabit cv...dar imi este destul de greu..va rog din suflet ajutatima cu o dieta cv sfaturi...pls
este voie sa fac electrostimulare?

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:40
va astept parerile...pls

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:47
este foarte bine sa slabesti treptat, ca sa eviti vergeturi si alte modificari neplacute, inclusiv la sani
ai rabdare, dupa un an de regim vei fi fericita posesoare a unui corp de vis
googoodoll
Postat pe 22 Noiembrie 2008 22:04
electrostimularea crezi ca imi poate face rau?....

Postat pe 22 Noiembrie 2008 22:07
nu stiu, insa stiu sigur ca un regim hiperproteic (in mare voga in Franta actualmente) ti-ar face doar bine, si ti-ar si regla metabolismul astfel incat sa nu dai dupa aceea in efectul yo-yo
googoodoll
Postat pe 22 Noiembrie 2008 23:02
62 kg la 167 cm?si te crezi grasa?eu cred ca esti prea bine.
luci02
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:37
De la: googoodoll, la data 2008-11-22 23:02:07nu stiu, insa stiu sigur ca un regim hiperproteic (in mare voga in Franta actualmente) ti-ar face doar bine, si ti-ar si regla metabolismul astfel incat sa nu dai dupa aceea in efectul yo-yo






nu cumva ai vrut sa zici hipoproteic?????pt ca stiu ca hiper inseamna mai mult....



SPORT DRAGUTA SPORT....MISCARE MULTA ....LASA DULCIURILE SI BAUTURILE DULCI INKLUSIV SUCUL......IA INCEARCA VEGETARIANISMUL....DAR TREPTAT NU DINTR O DATA CAM IN 6 LUNI...SA DEVI,,,,OVO LACTO VEGETARIANA.......MULTE FRUCTE ....VERDETURI SI ZARZAVATURI....SALATELE CU PAINE TE AJUTA FFFF MULT CONTRAR TUTUROR OPINIILOR CA PAINEA INGRASA ...NUMAI ATUNCI CAND E MANCATA CU CARTOFIII ...CARNE SI CARBOHIDRATI DIN BELSUG.....DAR SECRETUL ESTE SA MANANCI MULTE MESE SI IN CANTITATI MICI.....





ELECTRO STIMULAREA...POATE AJUTA IN ALTA PARTE :):):):):)....CAND O SA AI DESTUI ANI POATE O SA O FOLOSEST:):):):) ...DAR NU AJUTA LA SLABIT....POATE DOAR LA CURENTAT...CUM AU MAI FOST CAZURI......PA PA
gratuit89
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:08
LA MULTI ANI FERICITI...PT TOTI UTILIZATORII ACESTUI TOPIC...
gratuit89
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:54
si daca esti in strainatate cum se procedeaza cu primirea acestui Super slim100??m-ar interesa o cutie pt o luna, de proba Sunt sanatoasa tun si as vrea sa dau jos maxim 5kg...am o adresa si pot primi prin posta fara probleme si eventual sa platesc la primirea pachetului??astept un raspuns
cristal253
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:32
scuze ma refeream la SuperSlim, ca sa primesc o cutie, de proba, in strainatate cum se procedeaza?'
cristal253
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:34
Desigur se poate!
Scrie-mi pe mail la super_slimm100@yahoo.com specifica-mi tara si discutam acolo detaliile.
super_slimm100
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:51
Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com
dianaxdianaxdiana
Postat pe 9 Februarie 2009 12:47
mey dragutza...nu ai nevoie de nici un regim. si de altfel la varsta asta nici nu ar fi recomandat. ai si tu rabdare, ca silueta se modifica mult in perioada asta si intr-o zi te trezesti ca dispar aia cativa colacei de care-ti faceai griji. Insa, chiar nu inteleg cine ti-a bagat in cap ca ai fi grasa. e o greutate normala pentru inaltimea ta.
ecce_cortex
Postat pe 10 Februarie 2009 01:56
De la: luci02, la data 2008-11-29 20:37:3762 kg la 167 cm?si te crezi grasa?eu cred ca esti prea bine.


si la 15 ani!?!

Nu m-am cantarit cand aveam 15 ani, insa la 35 aveam 55Kg la 1,70m
Iar acuma am luat din nou ceva in greutate, dupa ce imi revenisem la forma initial, si se si vede - pentru ca am avut o perioada de cateva luni in care nu am mai facut miscare - 61Kg, si se observa frumos si nu tocmai

Electrostimularea nu cred ca este pentru slabit! Parerea mea. Cand am dat jos 30 Kg dupa ultima sarcina - atat aveam in plus la 40 ani, am facut-o DOAR cu masaj anticelulitic. Crema este grozava, si prin masaj intra in piele mai bine si ajuta in timp sa slabesti exact acolo unde doresti, iar pielea se retrage frumos. Nici un rezultat nu se obtine brusc.

La varsta, si dimensiunile tale este foarte sanatos sa faci sport. Chiar si mersul pe role te solicita. Sala - fitness, alergat prin parc in fiecare seara, usurel dar in ritm sustinut, incetul cu incetul vei ajunge la o mobilitate si rezistenta fizica incredibile.

In nici un caz sa nu te pui pe cure de slabire. Doar sa urmaresti sa mananci CAT MAI VARIAT, cruditati, in general alimente VII, si nu uita in primul rand necesara APA.

Eu de exemplu fac acuma o legatura intre kg. luate de mine si SUCURILE baute, din comert!!!
APA este cea mai buna!

Inca nu ai motiv de ingrijorare, dar sa NU exagerezi NICIODATA. Echilibrul este foarte important pentru organism. Mananca de toate in cantitati reduse/suficiente pentru a te sustine in continuare sa cresti in INALTIME - da, da - si pentru a nu te epuiza in urma eforturilor fizice, ci pentru a-ti oferii energia vitala sa te bucuri de MISCARE
Simply_i
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BIO 5 De la: kudika226898 8 Februarie 2011 22:48
Femeia leu... 12 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:43
Grasimile care nu te ingrasa 10 De la: Sabrina_Nede 26 Noiembrie 2009 13:23
Certificat de nastere pierdut a doua oara... 3 De la: kudika_929976 5 August 2013 15:53
CODEX ALIMENTARIUS 2 De la: Ronnie_Coleman 6 Aprilie 2010 12:43