Setari Cookie-uri

va rog un sfat,ca nu mai stiu ce sa fac ...

Buna fetelor,am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 2 ani...la inceput nu am crezut ca o sa se ajunga la 2 ani pt ca eu stateam la oras si el la sat, si ma gandeam ca distanta ne va desparti..dar nu a fost asa...relatia inca continua...si e destul de nasol as putea spune...il iubesc si el ma iubeste mult,dar nu sunt fericita...este un barbat bun,responsabil,harnic,cu job foarte bun,genul de barbat care se trezeste la 3 noaptea sa incalzeasca lapte la copil,care se duce sa imi cumpere o ciocolata daca imi este pofta,este familist convins,fidel..daaar...este gelos,de cand sunt cu el nu mai am nici o prietena,daca imi trimite vreo prietena mesaj il sterg imediat sa nu vada ca se supara,daca merg cu el la nunta sau undeva mi frica sa vorbesc cu cineva ca stiu ca nu ii place,eu as vrea sa mai mergem in club sa ne distram,el nu,nu ma simt in largul meu cu el..parca nu pot sa fiu eu...m-am mutat la sat pt el,dar nu imi place aici,nu am meseria care mi-am dorit,sunt monotona,iar inainte eram cea mai energica persoana,simt ca ma plafonez..ne si certam des pe chestiii minore,total aiurea,si el tine suparare,tot eu imi cer iertare chiar daca nici unul nu a gresit,si se lasa foarte greu,imi trebuie 2 zile sa il conving sa nu mai fie suparat..mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita si nu stiu ce sa fac,mi greu sa pun capat relatiei pt ca il iubesc si invers,familia imi spune ca asa un barbat gasesc mai rar..dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim,dar eu m-am schimbat pt el enorm de mult si consider ca am facut sacrifici,dar el pt mine nu se schimba,e orgolios..nu mai pot sa fiu sociabila cu nimeni ca el tot interpreteaza una alta...nu mai am nici o prietena , nimic..am si uitat cand m-am distrat ultima data, sau cand m-am simtit in largul meu...ce sa fac fetelor?un sfat va rog ca am nevoie,timpul trece,il iubesc mult si totusi nu sunt fericita... :(
kudika_6458
Postat pe 3 Mai 2012 11:13
De la: kudika_6458, la data 2012-05-03 11:13:00Buna fetelor,am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 2 ani...la inceput nu am crezut ca o sa se ajunga la 2 ani pt ca eu stateam la oras si el la sat, si ma gandeam ca distanta ne va desparti..dar nu a fost asa...relatia inca continua...si e destul de nasol as putea spune...il iubesc si el ma iubeste mult,dar nu sunt fericita...este un barbat bun,responsabil,harnic,cu job foarte bun,genul de barbat care se trezeste la 3 noaptea sa incalzeasca lapte la copil,care se duce sa imi cumpere o ciocolata daca imi este pofta,este familist convins,fidel..daaar...este gelos,de cand sunt cu el nu mai am nici o prietena,daca imi trimite vreo prietena mesaj il sterg imediat sa nu vada ca se supara,daca merg cu el la nunta sau undeva mi frica sa vorbesc cu cineva ca stiu ca nu ii place,eu as vrea sa mai mergem in club sa ne distram,el nu,nu ma simt in largul meu cu el..parca nu pot sa fiu eu...m-am mutat la sat pt el,dar nu imi place aici,nu am meseria care mi-am dorit,sunt monotona,iar inainte eram cea mai energica persoana,simt ca ma plafonez..ne si certam des pe chestiii minore,total aiurea,si el tine suparare,tot eu imi cer iertare chiar daca nici unul nu a gresit,si se lasa foarte greu,imi trebuie 2 zile sa il conving sa nu mai fie suparat..mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita si nu stiu ce sa fac,mi greu sa pun capat relatiei pt ca il iubesc si invers,familia imi spune ca asa un barbat gasesc mai rar..dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim,dar eu m-am schimbat pt el enorm de mult si consider ca am facut sacrifici,dar el pt mine nu se schimba,e orgolios..nu mai pot sa fiu sociabila cu nimeni ca el tot interpreteaza una alta...nu mai am nici o prietena , nimic..am si uitat cand m-am distrat ultima data, sau cand m-am simtit in largul meu...ce sa fac fetelor?un sfat va rog ca am nevoie,timpul trece,il iubesc mult si totusi nu sunt fericita... :(



DACA NU ESTI FERICITA,CE ROST ARE CEREREA TA?

"dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim"-----GANDESTE-TE LA ACESTE RANDURI SI LA CEEA CE VOR SA REDEA!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 11:28
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 11:28:49
De la: kudika_6458, la data 2012-05-03 11:13:00Buna fetelor,am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 2 ani...la inceput nu am crezut ca o sa se ajunga la 2 ani pt ca eu stateam la oras si el la sat, si ma gandeam ca distanta ne va desparti..dar nu a fost asa...relatia inca continua...si e destul de nasol as putea spune...il iubesc si el ma iubeste mult,dar nu sunt fericita...este un barbat bun,responsabil,harnic,cu job foarte bun,genul de barbat care se trezeste la 3 noaptea sa incalzeasca lapte la copil,care se duce sa imi cumpere o ciocolata daca imi este pofta,este familist convins,fidel..daaar...este gelos,de cand sunt cu el nu mai am nici o prietena,daca imi trimite vreo prietena mesaj il sterg imediat sa nu vada ca se supara,daca merg cu el la nunta sau undeva mi frica sa vorbesc cu cineva ca stiu ca nu ii place,eu as vrea sa mai mergem in club sa ne distram,el nu,nu ma simt in largul meu cu el..parca nu pot sa fiu eu...m-am mutat la sat pt el,dar nu imi place aici,nu am meseria care mi-am dorit,sunt monotona,iar inainte eram cea mai energica persoana,simt ca ma plafonez..ne si certam des pe chestiii minore,total aiurea,si el tine suparare,tot eu imi cer iertare chiar daca nici unul nu a gresit,si se lasa foarte greu,imi trebuie 2 zile sa il conving sa nu mai fie suparat..mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita si nu stiu ce sa fac,mi greu sa pun capat relatiei pt ca il iubesc si invers,familia imi spune ca asa un barbat gasesc mai rar..dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim,dar eu m-am schimbat pt el enorm de mult si consider ca am facut sacrifici,dar el pt mine nu se schimba,e orgolios..nu mai pot sa fiu sociabila cu nimeni ca el tot interpreteaza una alta...nu mai am nici o prietena , nimic..am si uitat cand m-am distrat ultima data, sau cand m-am simtit in largul meu...ce sa fac fetelor?un sfat va rog ca am nevoie,timpul trece,il iubesc mult si totusi nu sunt fericita... :(



DACA NU ESTI FERICITA,CE ROST ARE CEREREA TA?

"dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim"-----GANDESTE-TE LA ACESTE RANDURI SI LA CEEA CE VOR SA REDEA!!!

fato...pare cã te-ai ales cu Despot-Vodã...dã-i papucii...cã-i doar un þãrãnoi limitat...care te-a subjugat....tu..fiind evident vulnerabilã...probabil îl iubeºti...sã vezi ce-o sã-i iubeºti pe necºtii ...nu te speria...sunt PR-ul missrainboawei...ea-i la piºi...nu poate sã te consilieze oportun
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 11:38
.."mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita ...."


n-as mai sta o clipa pe ganduri
nu poti fi TU impreuna cu el,inseamna o relatie jalnica care te va umple de frustrari si neimpliniri
lasa-l ,esti foarte tanara si cu siguranta nu-l iubesti
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 12:14
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:14:35.."mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita ...."


n-as mai sta o clipa pe ganduri
nu poti fi TU impreuna cu el,inseamna o relatie jalnica care te va umple de frustrari si neimpliniri
lasa-l ,esti foarte tanara si cu siguranta nu-l iubesti

dupã ce-l vei fi lãsat...ia-o pe Ame_lica...io aºa aº face...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:17
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:17:35
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:14:35.."mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita ...."


n-as mai sta o clipa pe ganduri
nu poti fi TU impreuna cu el,inseamna o relatie jalnica care te va umple de frustrari si neimpliniri
lasa-l ,esti foarte tanara si cu siguranta nu-l iubesti

dupã ce-l vei fi lãsat...ia-o pe Ame_lica...io aºa aº face...



tu nu mai visa la cai verzi pe pereti
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 12:26
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:26:28
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:17:35
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:14:35.."mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita ...."


n-as mai sta o clipa pe ganduri
nu poti fi TU impreuna cu el,inseamna o relatie jalnica care te va umple de frustrari si neimpliniri
lasa-l ,esti foarte tanara si cu siguranta nu-l iubesti

dupã ce-l vei fi lãsat...ia-o pe Ame_lica...io aºa aº face...



tu nu mai visa la cai verzi pe pereti

...pe pereþi ?...eºti verde ?...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 12:29
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:29:16
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:26:28
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:17:35
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:14:35.."mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita ...."


n-as mai sta o clipa pe ganduri
nu poti fi TU impreuna cu el,inseamna o relatie jalnica care te va umple de frustrari si neimpliniri
lasa-l ,esti foarte tanara si cu siguranta nu-l iubesti

dupã ce-l vei fi lãsat...ia-o pe Ame_lica...io aºa aº face...



tu nu mai visa la cai verzi pe pereti

...pe pereþi ?...eºti verde ?...


pe alocuri
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 12:33
E clar ca nu sunteti compatibili. Esti tanara, ai abia 22 de ani! Ce-ti trebuie sa te legi la cap de la varsta asta, cu un tip gelos care nu te lasa sa iesi din casa? Stai linistita ca barbati sunt destui, ai de unde alege!
Micaell
Postat pe 3 Mai 2012 12:46
De la: kudika_6458, la data 2012-05-03 11:13:00Buna fetelor,am 22 de ani si sunt intr-o relatie de 2 ani...la inceput nu am crezut ca o sa se ajunga la 2 ani pt ca eu stateam la oras si el la sat, si ma gandeam ca distanta ne va desparti..dar nu a fost asa...relatia inca continua...si e destul de nasol as putea spune...il iubesc si el ma iubeste mult,dar nu sunt fericita...este un barbat bun,responsabil,harnic,cu job foarte bun,genul de barbat care se trezeste la 3 noaptea sa incalzeasca lapte la copil,care se duce sa imi cumpere o ciocolata daca imi este pofta,este familist convins,fidel..daaar...este gelos,de cand sunt cu el nu mai am nici o prietena,daca imi trimite vreo prietena mesaj il sterg imediat sa nu vada ca se supara,daca merg cu el la nunta sau undeva mi frica sa vorbesc cu cineva ca stiu ca nu ii place,eu as vrea sa mai mergem in club sa ne distram,el nu,nu ma simt in largul meu cu el..parca nu pot sa fiu eu...m-am mutat la sat pt el,dar nu imi place aici,nu am meseria care mi-am dorit,sunt monotona,iar inainte eram cea mai energica persoana,simt ca ma plafonez..ne si certam des pe chestiii minore,total aiurea,si el tine suparare,tot eu imi cer iertare chiar daca nici unul nu a gresit,si se lasa foarte greu,imi trebuie 2 zile sa il conving sa nu mai fie suparat..mi firca sa ma despart de el ca altul ca el nu mai gasesc,dar imi lipsesc multe lucruri...nu sunt fericita si nu stiu ce sa fac,mi greu sa pun capat relatiei pt ca il iubesc si invers,familia imi spune ca asa un barbat gasesc mai rar..dar totusi nu ma simt in largul meu..cu el am vorbit si mi-a zis ca daca nu imi convine de el sa ne despartim,dar eu m-am schimbat pt el enorm de mult si consider ca am facut sacrifici,dar el pt mine nu se schimba,e orgolios..nu mai pot sa fiu sociabila cu nimeni ca el tot interpreteaza una alta...nu mai am nici o prietena , nimic..am si uitat cand m-am distrat ultima data, sau cand m-am simtit in largul meu...ce sa fac fetelor?un sfat va rog ca am nevoie,timpul trece,il iubesc mult si totusi nu sunt fericita... :(

Draga mea, sa traiesti o viata cu un astfel de om e ca si cum te-ai aruca in flacari de buna voie.Gelozia este o boala foarte grava, care nu se vindeca niciodata ci din contra, se agraveaza.Am avut un astfel de prieten si crede-ma ca a fost cea mai mare usurare cand am reusit sa trec peste sentimente si-am avut puterea sa ma despart de el.Cu timpul te va distruge psihic, vei ajunge sa nu mai ai pe nimeni.Faptul ca ti-a spus sa va despartiti daca nu-ti convine denota in tip foarte plin de el.E mult prea sigur ca-l iubesti atat de mult ca nu ai avea puterea sa te desparti de el, si pe asta se bazeaza!!Nu mai dansa cum canta el,ca vei ajunge sa dansezi pe un fir de ata care intr-o zi se va rupe si tu vei avea de suferit.Desparte-te de el, nu mai sta pe ganduri.Chiar te incalzeste atat de tare faptul ca-ti cumpara o ciocolata cand ai pofta?? Mai bine gandeste-te cat trebuie sa induri pentru acea ciocolata, cand foarte bine ai putea sa mergi sa ti-o cumperi singura!! In curand vei manca ciocolata vanata la ochi sau cu gura sparta...sper sa-ti lase dintii...Nici nu ai idee ce pas mic e de la gelozie la violenta!!!
dany1971
Postat pe 3 Mai 2012 12:47
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:47:19
ntz,a fost la mustata,corectia
iti dai seama ca eram pregatita ,asa:

pregãtitã ?...wow...adicã...te udaºi ...fãrã preludiu ? [/quote]


adica ,wow ai inceput sa te balbai
Laurentiu lasa fanteziile
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 12:52
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:03:01
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:52:09
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:47:19
ntz,a fost la mustata,corectia
iti dai seama ca eram pregatita ,asa:

pregãtitã ?...wow...adicã...te udaºi ...fãrã preludiu ?



adica ,wow ai inceput sa te balbai
Laurentiu lasa fanteziile

inde dreak mi-e replica ?...am trimis-o oare-n altã ogradã ? [/quote]


pe langa balbaiala aferenta iti tremura s manuta pe ...mouse
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 13:04
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:07:08
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 13:04:46
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:03:01
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:52:09
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:47:19
ntz,a fost la mustata,corectia
iti dai seama ca eram pregatita ,asa:

pregãtitã ?...wow...adicã...te udaºi ...fãrã preludiu ?



adica ,wow ai inceput sa te balbai
Laurentiu lasa fanteziile

inde dreak mi-e replica ?...am trimis-o oare-n altã ogradã ?



pe langa balbaiala aferenta iti tremura s manuta pe ...mouse

...ba....mai cã-mi vine sã fac pariu cã ºi þie-þi tremurã mânuþa/mânuþele ºi multe alte pãrþi anatomice...pe propovãduitul mouse...nu-mi forþa imaginaþia ... [/quote]

bine,bine hai te crut ,de ce n-ai zis ca nu poti ,nu te mai fortam

ps:abtine-te de la pariu ,o sa pierzi detasat
Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 13:30
Pana la urma nu trebuie sa fim cu "baiatul perfect", ci cu acela care ne face fericite cu adevarate. Nu are sens doar sa pozam in cuplul perfect daca lucrurile sunt departe de a fi astfel..
GeorgianaBB
Postat pe 3 Mai 2012 13:50
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 14:03:10
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 13:30:55
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:07:08
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 13:04:46
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:03:01
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:52:09
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:47:19
ntz,a fost la mustata,corectia
iti dai seama ca eram pregatita ,asa:

pregãtitã ?...wow...adicã...te udaºi ...fãrã preludiu ?



adica ,wow ai inceput sa te balbai
Laurentiu lasa fanteziile

inde dreak mi-e replica ?...am trimis-o oare-n altã ogradã ?



pe langa balbaiala aferenta iti tremura s manuta pe ...mouse

...ba....mai cã-mi vine sã fac pariu cã ºi þie-þi tremurã mânuþa/mânuþele ºi multe alte pãrþi anatomice...pe propovãduitul mouse...nu-mi forþa imaginaþia ...


bine,bine hai te crut ,de ce n-ai zis ca nu poti ,nu te mai fortam

ps:abtine-te de la pariu ,o sa pierzi detasat

naºpa situaþie...de-l pierd...o eventualã astfel de stare de lucruri s-ar suprapune pe faptul cã eºti anostã...bãããããã... da' anostãããããããã...foc[/quote]


mai are rost in acest caz sa-ti marturisesc cat esti de boring

ps:bãããããã te exprimi elevat ,la birt ,cand iti bei banii cu amicii,nu uita da?

Ame_li
Postat pe 3 Mai 2012 14:17
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 14:28:09
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 14:17:11
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 14:03:10
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 13:30:55
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:07:08
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 13:04:46
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 13:03:01
De la: Ame_li, la data 2012-05-03 12:52:09
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-03 12:47:19
ntz,a fost la mustata,corectia
iti dai seama ca eram pregatita ,asa:

pregãtitã ?...wow...adicã...te udaºi ...fãrã preludiu ?



adica ,wow ai inceput sa te balbai
Laurentiu lasa fanteziile

inde dreak mi-e replica ?...am trimis-o oare-n altã ogradã ?



aºa te-a dresat mnealui ?
pe langa balbaiala aferenta iti tremura s manuta pe ...mouse

...ba....mai cã-mi vine sã fac pariu cã ºi þie-þi tremurã mânuþa/mânuþele ºi multe alte pãrþi anatomice...pe propovãduitul mouse...nu-mi forþa imaginaþia ...


bine,bine hai te crut ,de ce n-ai zis ca nu poti ,nu te mai fortam

ps:abtine-te de la pariu ,o sa pierzi detasat

naºpa situaþie...de-l pierd...o eventualã astfel de stare de lucruri s-ar suprapune pe faptul cã eºti anostã...bãããããã... da' anostãããããããã...foc



mai are rost in acest caz sa-ti marturisesc cat esti de boring

ps:bãããããã te exprimi elevat ,la birt ,cand iti bei banii cu amicii,nu uita da?

[/quote]
aºa te-a dresat titularul de contract ?...sau...ºtii din propria-þi experienþã detaliile de birt...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 3 Mai 2012 14:29
va rog fara certuri si si chestii la adresa altora...
kudika_6458
Postat pe 3 Mai 2012 19:57
Iti multumesc pt sfaturi...imi este asa de greu sa ma despart de el...inainte sa fie cu mine a avut o relatie de 5 ani si tipa la inselat..poate de asta e si asa gelos...uneori ma gandesc ca ar fi bine sa plecam impreuna in strainatate si acolo stiu ca nu am pe nimeni si nu dau ochii cu cunoscutii...ca aici de exemplu,cand merg in oras cu el ma rog sa nu ma intalnesc cu nimeni mai ales de sex masculin...intr-un fel vreau sa fug...nu stiu cum sa fac...mie greu sa ma despart de el...dar..:((
kudika_6458
Postat pe 3 Mai 2012 20:02
pardon...va multumesc la toate..dar va rog fara certuri..
kudika_6458
Postat pe 3 Mai 2012 20:23
Ce simti tu nu e iubire....daca nu e si fericire nu are rost sa o lungesti.Tu faci cum iti spune inima..Mai sunt barbati pe lumea asta..asa ca..
Ioanna__
Postat pe 13 Mai 2012 11:45
De la: kudika_6458, la data 2012-05-03 20:02:50Iti multumesc pt sfaturi...imi este asa de greu sa ma despart de el...inainte sa fie cu mine a avut o relatie de 5 ani si tipa la inselat..poate de asta e si asa gelos...uneori ma gandesc ca ar fi bine sa plecam impreuna in strainatate si acolo stiu ca nu am pe nimeni si nu dau ochii cu cunoscutii...ca aici de exemplu,cand merg in oras cu el ma rog sa nu ma intalnesc cu nimeni mai ales de sex masculin...intr-un fel vreau sa fug...nu stiu cum sa fac...mie greu sa ma despart de el...dar..:((



Nu ami cauat justificari ale faptelor iubitului tau,in desfasurarea relatiei anterioare, ste corect!!!Gelozia necontrolata este o molima in viata de cuplu,,nu aduce nimic bun!!!Daca ai atat de multe temeri,,,nu mai sta pe ganduri,,,iubirea nu va face casa buna cu gelozia niciodata!!Si lipsa de incredere deopotriva!!!Cauta explicatii la el,nu la tine,,,de la gelozie la accese de paranoia,,,este, doar o punte mica, de trecut!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Mai 2012 11:57
De la: MissRainbow, la data 2012-05-13 11:57:08
De la: kudika_6458, la data 2012-05-03 20:02:50Iti multumesc pt sfaturi...imi este asa de greu sa ma despart de el...inainte sa fie cu mine a avut o relatie de 5 ani si tipa la inselat..poate de asta e si asa gelos...uneori ma gandesc ca ar fi bine sa plecam impreuna in strainatate si acolo stiu ca nu am pe nimeni si nu dau ochii cu cunoscutii...ca aici de exemplu,cand merg in oras cu el ma rog sa nu ma intalnesc cu nimeni mai ales de sex masculin...intr-un fel vreau sa fug...nu stiu cum sa fac...mie greu sa ma despart de el...dar..:((



Nu ami cauat justificari ale faptelor iubitului tau,in desfasurarea relatiei anterioare, ste corect!!!Gelozia necontrolata este o molima in viata de cuplu,,nu aduce nimic bun!!!Daca ai atat de multe temeri,,,nu mai sta pe ganduri,,,iubirea nu va face casa buna cu gelozia niciodata!!Si lipsa de incredere deopotriva!!!Cauta explicatii la el,nu la tine,,,de la gelozie la accese de paranoia,,,este, doar o punte mica, de trecut!!!



scuze,,ma grabesc cu tastarea,,,," nu este corect"!!
MissRainbow
Postat pe 13 Mai 2012 12:03
Iti este frica sa il parasesti pt ca este un barbat familist/responsabil etc, si crezi ca nu o sa mai gasesti pe cineva ca el.. Well in timp o astfel de relatie (in care nu esti fericita) se duce pe apa sambetei.. Mai devreme sau mai tarziu te vei trezii si iti vei da seama ca ti ai pierdut timpul incercand sa fi fericita si sa mentii o relatie pe care nu ti o mai doresti!
dyaaa
Postat pe 13 Mai 2012 15:18
Eiii cine tia zis tie ca nu mai gasesti un barbat ca el??? Stai cumva cu el pentru ca te descurci financiar? Draga mea in viata daca nu esti fericita poti sa ai toti banii de pe fata pamantului- cine zice ca asa un om ca el nu mai gasesti...parintii? Dar te intreb eu oare le-ai zis tu vreodata parintilor ca el nu te face fericita??? Si inafara de asta nu ar trebui sa-ti pese ce zice lumea dar totusi stiu ca de multe ori esti pusa in situatii penibile daca ceilalti stiu neintelegerile voastre. Ti-am pus astfel de intrebari pt ca o data am trecut si eu printre o situatie asemanatoare- am stat cu un barbat de dragul parintilor pentru ca ei si el se intelegeau de minune ...pana can d mi-am dat seama ca trebuie sa-mi ascult vocea inimii ....am stiut de mult ca nul iubesc i-am si zis si am stat doar din respect pt el deorece era barbatul grijuliu de care zici tu ca daca mi se facea rau mergea si mi lua ciocolata sau medicamente, dar draga mea lucrurile aste le face orice barbat pt prietena lui - a iubi inseamna mult mai mult decat ataat- a iubi inseamna a te dedica daca este posibil, trup si suflet pt persoana de langa tine - in momentul in care nu se intampla acest lucru inseamna ca persoana care nu se implica nu iubeste suficient de mult- la fel ca si in cazul tau - scuza-ma dar asta te tine doar pepost de sotie sau prietenea nu pt ca te iubeste. Sfatul meu este sa-l lasi si sa cauti un barbat langa care chiar se merita sa-ti petreci restul zilelor! Eu m-am despartit si caut sa fac astfel incat sa mi fie bine si sa fiu impacata ssufleteste...si nu ma grabesc dacava fi sa intalnesc barbatul potrivit il voi intalni daca nu nu - viata este prea frumoasa astfel incat sa lasi pe altcineva sa tio strice !!!
kudika_nikole
Postat pe 13 Mai 2012 19:29
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-13 20:06:05Dragul meu tin sa te anunt ca mia crescut de foarte mult timp ...asta asa doar sati satisfac curiozitatea ca stiu doar cat te poate duce capul...!!! Succes in contin uare la ce vei scrie despre mine !!!


Nikole...maicã...te pot întreba ceva ?...absolvirea cãror studii o consacra þinuta de gaudeamusist..cea din foto ? ...just curiosity
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 20:13
De la: kudika_5823, la data 2012-05-13 20:15:07
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-13 20:13:31
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-13 20:06:05Dragul meu tin sa te anunt ca mia crescut de foarte mult timp ...asta asa doar sati satisfac curiozitatea ca stiu doar cat te poate duce capul...!!! Succes in contin uare la ce vei scrie despre mine !!!


Nikole...maicã...te pot întreba ceva ?...absolvirea cãror studii o consacra þinuta de gaudeamusist..cea din foto ? ...just curiosity
ce studii ma a furat costumu facultatea nu a terminato a plecat la cules de porumb



tu...exerseazã-þi ºarapu' pânã te scot la tablã...k ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 20:18
Eu iti recomand sa il lasi cat mai repede pe individ.......Daca ramii cu el o sa ai o viata de calvar.Esti f tanara, ai tot viitorul in fata si vei gasi pe altcineva...
marbuf
Postat pe 20 Mai 2012 15:28
sunt barbati intre barbati daca nu are gelozia are betia daca nu are betia sau gelozia are curvasaria si tot asa .nu poate sa fie perfect trb sa fie ceva care nu -ti place la o prs mergi mai departe pana unde va merge.nu mai merge fiecare cu drumul lui tu esti foarte tanara mult succes.
kudika_7890
Postat pe 20 Mai 2012 18:19
Am citit despre problema ta.Da gelozia este o boala,dar nu neaparat netratabila. Trebuie sa gasesti sursa de unde vine aceasta gelozie,sa cauti si sa descoperi ce il face gelos.Iti dau un exemplu.Sotul meu e un tip vesel.Facea glume cu fetele dar daca eu incercam sa fac acelasi lucru ca el, nu se arata,dar il simteam iritat.De multe ori il atentionam ca gesturile lui cu fetele ma pot deranja la fel de mult.Insa nu recunostea.Cand eram departe de el ma suna mereu si daca nu ii raspundeam imediat se supara si imi reprosa ca l-am uitat si ca atunci cand sunt departe de el,mie nu imi pasa de el.Si cate altele.Mereu incercam sa-l lamuresc de faptul ca in viata mea mai exista sora,frate,mama,tata la care trebuie sa ma gandesc,dar ca ma intorc la el.Zicea ca a gresit sa-l scuz,dar repeta.Intr-o seara am avut puterea de a-l convige sa imi povesteasca de ce crede el ca eu l-as insela.Cu capul intors intr-o parte,rusinos a avut puterea de a-mi spune urm,atoarele.Intr-una din zile scapand mai repedee de la serviciu s-a dus direct acasa.Si acolo a avut parte de un soc desi era destul de mare sa treaca mai usor peste.A surprins-o pe mama sa cu un alt barbat,altul decat tatal lui in pat.Si de atunci nu mai are incredere in femei.Am inteles toata teama lui,si l-am ajutat sa treaca,demonstrandu-i de fiecaredata ca poate avea incredere in mine si ca nu toate femeile sunt la fel.Acum nu mai am probleme.De aceea iti recomand sa afli daca nu cumva a avut si el in copilarie ceva care il marcheaza si a devenit atat de stapan e iubita lui.SUCCES! Si daca e un baiat bun,lupta pentru si impreuna cu el.
carmen_iulia
Postat pe 20 Mai 2012 19:12
gelozia asta e maaare paguba la casa omului.eu zic sa pleci acum pana nu-ti mai faci vreo obligatie(adica un bebe).gelozia este o boala incurabila.va ajunge sa te bata doar pentru ca te-a claxonat unul,pe care nici macar nu-l cunosti sau s-a uitat altul la tine doar asa sa vada pe langa cine trece.degeaba e painea lui Dumnezeu daca e gelos.o sa-si inchipuie tot felul de scenarii daca intarzii de la servici(cum ca ai fi cu altul)si de acolo scandal.iti zic eu ca preferi sa te lipsesti de toata bunatatea asta a lui si sa stai linistita ,ca viata alaturi de el nu merita.doar pentru faptul ca ai ajuns sa-ti fie frica sa vb cu altcineva la vreo nunta spune despre tine cat te-ai schimbat pentru el.dar nu merita,ca la final tu vei fi aia nefericita.deci fugi cat mai repede.cu oameni ca el nu e de trait.
Alina_Valina_1
Postat pe 20 Mai 2012 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ies din situatia asta? 54 De la: kudika313344 11 August 2010 03:33
Buna sa-ti fie inima. 2 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 12:58
Amor loco ! 34 De la: dark_maria87 23 Octombrie 2009 23:19
Nu Stiu ce sa fac 59 De la: kiss_my_ass 9 Decembrie 2011 15:01
Ori is eu nebuna ori este el 33 De la: the_O 27 Octombrie 2010 13:53