Setari Cookie-uri

Dragostea?

- "Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt."

Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:05
De la: Lyvyus, la data 2008-11-23 14:05:06 - "Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt."

Pey dupa parerea mea dragostea este unul dintre cele mai frumoase sentimente. Atunci cand esti indragostit nu tii cont de zodii, de cultura, religie, pur si simplu iubesti. Si numai daruind iubire celui de langa tine il poti ajuta, il faci sa se simta bine, in siguranta si protejat.
Eu cred ca dragostea este unul dintre cele mai frumoase sentimente si merita traita
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:45
oof doamne, eu cred ca este aerul , soarele, luna si cerul in acelasi timp! dragostea e totul!!!!! si ca sa il parafrazez pe marin preda...

iubiti-va mult!
loveactually
Postat pe 23 Martie 2009 22:17
ia sa incerc si eu o definitie proprie si personala

Dragostea este hmmm... este cel mai pur sentiment,este calea prin care te vezi pe tine prin altcineva,cineva care iti intregeste universul,te completeaza...
Dragoste este atunci knd iti doresti,vrei,poti... Cand vrei sa il/o privesti doar,fara cuvinte,knd gesturile spun tot,knd inima bate tare,cand cuvintele raman jumatate in gat,cand te balbai,knd tremuri,knd visezi,knd speri...
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Martie 2009 22:22
Dragostea...pur si simplu exista si este ceva frumos...nu filozofezi, o traiesti. Asa ca, enjoy love

Postat pe 23 Martie 2009 22:24
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 22:22:08ia sa incerc si eu o definitie proprie si personala

Dragostea este hmmm... este cel mai pur sentiment,este calea prin care te vezi pe tine prin altcineva,cineva care iti intregeste universul,te completeaza...
Dragoste este atunci knd iti doresti,vrei,poti... Cand vrei sa il/o privesti doar,fara cuvinte,knd gesturile spun tot,knd inima bate tare,cand cuvintele raman jumatate in gat,cand te balbai,knd tremuri,knd visezi,knd speri...

a_alex
Postat pe 23 Martie 2009 22:24
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 22:22:08ia sa incerc si eu o definitie proprie si personala

Dragostea este hmmm... este cel mai pur sentiment,este calea prin care te vezi pe tine prin altcineva,cineva care iti intregeste universul,te completeaza...
Dragoste este atunci knd iti doresti,vrei,poti... Cand vrei sa il/o privesti doar,fara cuvinte,knd gesturile spun tot,knd inima bate tare,cand cuvintele raman jumatate in gat,cand te balbai,knd tremuri,knd visezi,knd speri...


te-am pierdut , fata mea!!
ella_c
Postat pe 23 Martie 2009 22:25
De la: ella_c, la data 2009-03-23 22:25:35
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 22:22:08ia sa incerc si eu o definitie proprie si personala

Dragostea este hmmm... este cel mai pur sentiment,este calea prin care te vezi pe tine prin altcineva,cineva care iti intregeste universul,te completeaza...
Dragoste este atunci knd iti doresti,vrei,poti... Cand vrei sa il/o privesti doar,fara cuvinte,knd gesturile spun tot,knd inima bate tare,cand cuvintele raman jumatate in gat,cand te balbai,knd tremuri,knd visezi,knd speri...


te-am pierdut , fata mea!!


am spus doar ce simt,nu m ai pierdut
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Martie 2009 22:27
Dragostea este expresia iubirii de sine, proiectata in exterior.
UnYang
Postat pe 23 Martie 2009 22:29
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-23 22:27:36
am spus doar ce simt,nu m ai pierdut


simti frumos....
ella_c
Postat pe 23 Martie 2009 22:31
dragostea=incredere, respect, este atunci cand traiesti prin partener, cand ajungi sa iubesti pamantul de sub picioarele lui si aerul de deasupra capului lui
Dorina1
Postat pe 24 Martie 2009 09:40
dragostea... e aia cand mergi la restaurant si ii dai toti cartofii prajiti cuiva, fara sa-i ceri nimic in schimb... dragostea este atunci cand bunica a avut o criza de reumatism si nu se putea apleca sa-si dea cu lac pe unghiile de la picioare si bunicul a facut asta pentru ea, desi el are reumatism la maini... dragoste este cand mama il vede pe tata pe wc si nu i se pare scarbos... dragoste este cand spui unui baiat ca bluza lui este frumoasa si de atunci el vine numai cu bluza aceea... dragoste este cand mama ii face lui tata cafea si ia o gurita sa vada daca a iesit gustoasa... astea sunt raspunsurile unor copilasi la intrebarea de mai sus... din punctul meu de vedere dragostea e aia care te tine in viata...
crissa_909
Postat pe 19 Mai 2009 16:24
Dragostea te face sa accepti si sa faci cele mai mare tampeni pe care le regreti dupa ce te trezesti din ea
SugarBubbles
Postat pe 19 Mai 2009 18:15
De la: SugarBubbles, la data 2009-05-19 18:15:35Dragostea te face sa accepti si sa faci cele mai mare tampeni pe care le regreti dupa ce te trezesti din ea


aia nu e dragoste, aia e inconstienta... dragostea sa nu o regreti niciodata... plus ca o ora pasionala nu e niciodata o ora pierduta, asta ca sa ma indepartez putin de la subiect...
crissa_909
Postat pe 20 Mai 2009 18:10
esti cu adevarat indragostit cand te gasesti facand lucruri pe care nu ai fi crezut ca le vei putea face vreodata

Postat pe 22 Mai 2009 23:40
De la: Georgia99, la data 2009-03-23 22:24:10Dragostea...pur si simplu exista si este ceva frumos...nu filozofezi, o traiesti. Asa ca, enjoy love


sunt de acord cu tine.
cathysailor
Postat pe 22 Mai 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hai sa vorbim despre snobi si snobism. 24 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 11:45
O MANA DE AJUTOR, VA ROG! 83 De la: Diavolyta_ 14 Mai 2009 00:08
Casatoria=fidelitate pana la adanci batraneti ? 13 De la: angelalb 1 Iulie 2010 17:16
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25
Buna 7 De la: valy90 6 Decembrie 2010 14:39