Setari Cookie-uri

Si noi, astea grasute?

Mai fetelor, va rog frumos dati-mi niste sfaturi...Problema este ca am niste kile cam multe in plus pe care sunt inm curs de a le da jos.Dar...pana le dau jos pe toate...cum sa ma imbrac sa arat totusi ok...? Exista haine cat de cat ok si pentru grasute? Unde sa caut...mentionez ca sunt din provincie...nu din Bucuresti sau un oras mare...
Va rog mult sa-mi raspundeti,
Alexandra..
alecsutza5
Postat pe 23 Ianuarie 2008 11:18
buna alexandra, pt inceput vreau sa iti spun k ai o fata foarte frumoasa,ochii mari sunt un plus si forma buzelor, deja ai doua lucruri care le poti evidentia, machiajul este foarte important, parerea mea este k te-ar avantaja nuantele de gri,cachi pt fardarea pleoapei superioare si rujurile in nuante pastelate, naturale..de asemeni poti folosi un contur cat mai apropiat de culoarea buzelor tale....care iti va da un plus de senzualitate.In locul tau pana mai scapi de cateva kg as renunta la bluzitele mulate sau pana in talia jeansilor, care de multe ori se ridica, nu sunt foarte confortabile si arata toate defectele,chiar si la o pers slaba. Data viitoare cand iesi la shopping axeaza-te pe materiale vaporoase pt bluze si modele ceva mai largute..care sunt oricum in tendinte si in care poti arata la fel de sexi k si intr-o bluza pe corp.
Haine ok exista pt oricine dar nu stiu unde stai,deci nu te pot sfatui de unde sa cumperi.daca vrei iti pot trimite si un regim pe care l-a tinut sora mea si nu este nici costisitor,nici drastic. te-ar putea ajuta si cateva exercitii facute seara sau dimineata..macar 30 min pe zi...daca reusesti sa te mobilizezi. dupa o sapt o sa te simti mult mai bine si mai plia de viata. poate imi di mai multe detalii despre stilul tau de viata si i-ar fi mai usor sa iti mai dau cate un sfat :*
monikmonik23
Postat pe 23 Ianuarie 2008 14:58
sal alexandra... in primul rad vreau sa-ti spun ca si eu sunt obsedata de slabit.. nu esti grasa esti doar putin plinuta, in privinta hainelor stiu ca in genareal negrul slabeste si iti sta bine orice haina in care tu sa te simti in largl tau::* cine te place tre sa te placa asa cum esti nu aspectul fizic conteaza:D poate gasim o reteta ceva sa mai dam jos din kg

Postat pe 24 Ianuarie 2008 02:39
sunt de acord intr-o oarecare masura cu alina,in sensul ca da, aspectul fizic nu e cel mai important...dar ,sa fim serioase,si noi preferam un baiat care arata cat de cat bine,nu neaparat sa fie un model...asa ca e valabila si viceversa...
cat despre "cine te place ,te place asa cum esti" nu sunt de acord...asta,pt ca trebuie,in primul rand sa te placi tu pe tine si sa te simti bine in pielea ta...or,aceasta nu se intampla din moment ce constientizam ca avem niscaiva kg in plus...si cand vezi cate haine faine sunt in magazine si nu iti sunt bune...mie imi vine uneori sa sparg oglinda din cabina de proba,dar mai bine as sparge farfuria...:)
simonaj
Postat pe 25 Ianuarie 2008 16:09
asa este :d si eu ma gandesc la fel sa incercam sa ne incheiem seara cu un ceai verde
:d

Postat pe 25 Ianuarie 2008 20:31
fetelor eu locuiesc in Alba-Iulia, unde nu se gasesc mai deloc haine ptr fetele grasute...adica in tot mallul proaspat deschis am gasit o singura bluza care sa imi vina bine si sa imi placa...Am impresia k nu se acorda deloc imporanta fabricarii hainelor mari...pt k sunt cam uratele...
alecsutza5
Postat pe 27 Ianuarie 2008 13:34
Daca nu gasesti in magazine haine care sa-ti placa si care sa te avantajeze..cauta printre vecine,sau prietene o croitoreasa,care poate sa-ti faca dupa modelele vazute ceva care sa fie la moda, care sa-ti acunda defectele si sa scoata in evidenta calitatile.Eu una asa fac.....si ma simt bine in pielea si hainele mele.
giada
Postat pe 28 Ianuarie 2008 15:32
Am uitat ceva...daca vrei sa slabesti nu tine cure luate din reviste si asa mai departe.Consulta un nutritionist.Prietena mea a tinut o cura dintr-o revista,a slabit in 6 luni 20 de kg...asta i-a afectat imunitatea,ceea ce a dus la declansarea unei boli autoimune care nu este vindecabila.Prietena mea acum face tratament injectabil saptamanal,si fiindca a depasit varsta de 30 de ani.....ii este contraindicat sa faca copii...asa ca te rog sa ai grija!
giada
Postat pe 28 Ianuarie 2008 15:40
dar eu nu tin regim din revista, p[ur si simplu incerc sa ma abtin de la paine, paste, dulciuri, si alte chestii care ingrasa...Nu vreau kile date jos peste noapte ...daca ar fii sa dau jos 30 de kile cum ar trebui nici nu ma gandesc sa le dau in mai putin de un an, un an si ceva...k nu-i sanatos..Dr. Mariana Bilic, zicea k e sanatos un kil pe saptamana , daca persoana in cauza are peste 20 de kile in plus...so...eu zic k e ok,nu?
In legatura cu hainele, mersi de sfaturi...dar am gasit intr-un final sursa; imi trimite un amic din germania unde sunt si mai fietine acum, k i-am dat 20 de euro si mi-a luat 3 perechi de blugi si si o bluza.Am noroc ca tipul are gusturi bune la haine si imi cunoaste si mie gusturile...Oricum multumesc de sfaturi, sunteti toate niste dragutze pe care stiu ca ma pot baza, fara probleme...
Va poop dulce dulce si sa ne auzim mai slabe si foarte fericite...nu?
alecsutza5
Postat pe 29 Ianuarie 2008 22:55
si eu am aceeasi problema cu hainele . uneori este jenant sa intrebi de masuri mari iar croitoresele sunt si ele reticente in a lucra pt. persoane plinute.
de slabit cam greu trebuie vointa dar si sustinere din partea celor apropiati
rodyka
Postat pe 29 Ianuarie 2008 23:23
din pacate, ceea ce spui tu este pura realitate rodyka...asta e societatea in care traim ...din pacate piata accepta cu prea mare usurinta hainele chinezesti, facute pe vapor in graba , [pentru masurile celui care poate sa le imbrace...
alecsutza5
Postat pe 30 Ianuarie 2008 22:23
alecsutza..lasa hainele pentru grasute si pune mana slabeste odata.

Postat pe 1 Februarie 2008 09:25
Bun dar pana atunci trebuie sa imbrac ceva, nu?
alecsutza5
Postat pe 1 Februarie 2008 09:41
salut,pu ca sa fii sanatoasa in primul rand trebuie sa slabesti un pic...dar pana atunci nu dispera..cea mai buna rezolvare la problema ta ar fi sa-ti cosi haine la croitoreasa...alege stilul clasic-chic...adica culori care sa te avantajeze,imi pare ca verde,turcoaz,auriu,purpuriu ti se potrivesc foarte bine..cauta sa cosi tunici cu croiala dreapta din stofa grea,adica care sa cada...astfel de stofa acopera defectele...pantalonii clasici lungi indiferent de culoare fac piciorul lung si mai subtire.tocurile nu neaparat de15 cm,pot fi si de4 cm,schimba tinuta si mersul unei femei...ai un piept frumos de aceea ti-as recomanda costumul busness clasic fie un jachetel taliat si pantaloni largi clasici sau fusta creion,in nici un caz larga si vaporoasa...si un machiaj auriu,gri fumuriu cu un glos natural vei fi fermecatoare...

Postat pe 1 Februarie 2008 17:36
multumesc pentru sfaturi!!!
alecsutza5
Postat pe 2 Februarie 2008 20:11
asteptam poze before and after dieta:)...succes
simonaj
Postat pe 3 Februarie 2008 14:18
pai poza asta e after o dieta...mai am de munca oricum.Sper sa ma ajute si sesiunea sa ma stresez putin si sa dau jos...va anunt la fiecare schimbare.
alecsutza5
Postat pe 4 Februarie 2008 00:12
Off...mai fetita! Lasa gandurile astea obsesive vis`a`vis de slabit...invata sa te accepti asa cum esti. Si eu am 62kg ...si crede`ma ca am invatat sa zambesc indiferent de greutate. Nu suntem facute toate pt a merge pe podium. Imbraca hainute care sa te faca sa te simti bine, care iti plac si sunt comode. Nu te opri la negru, pentru ca nu face minuni.
Sunt sigura ca ai in jur zeci de oameni care te iubesc asa...invata sa te iubesti si tu!
Pupici...Narcisa
LAURICA1985
Postat pe 9 Februarie 2008 18:05
Servus...se pare ca suntem doua ardelence..:)..tot ce te pot sfatui in privinta inceperii unei cure de slabire este sa mananci de 4-5 ori pe zi cate putin..daca ai putea numai piept de pui ,salata si mere ar fi super..in privinta vestimentatie..poti purta blugi negri sau bleumarin evazati jos si neaparat cu talie inalta! poti purta bluze lungi dar nu neaparat f largi..un pic pe corp asa dar neaparat inchise..in privinta chipului..par drept ca iti sta si f bine si machiaj ..asa cum te simti tu bine..te pup

Postat pe 9 Februarie 2008 21:37
N-o sa permit nimanui sa jigneasca pe nimeni...sa nu te miri daca o sa primesti bann...
alecsutza5
Postat pe 10 Februarie 2008 11:09
hei uite pot sa iti dau un sfat pentru slabit ca sa zic asa :) nu l-am folosit eu pentru ca eu sunt slabutza :D a folosit-o insa sora mea...e vorba de peria k crema de dus de la nivea si e chiar buna adica se obs efectele intr-o sapt -2 :)
buna13nebuna
Postat pe 10 Februarie 2008 16:13
mersi pentru sfat buna13nebuna
alecsutza5
Postat pe 10 Februarie 2008 16:59
faceti ceva sa opriti prostii sa mai dea mesaje.m-am trezit cu un mesaj de la prostu de mai sus.cine e el sa-mi spuna ca am fata de handicapata?nici macar nu si-a pus poze.cred ca e vreun prost la pubertate.unde pot vedea cum il pot raporta sa i se blocheze contul?
oanacristina18
Postat pe 11 Februarie 2008 23:16
Hai s aiti zic...eu sunt un caz fericit asa k nu iti povestesc d emine, eu am 48 kg de la 14 ani si acum am 24.O buna prietena nu avea vointa sa slabeasca...era disperata .asa k, i-am luat o pereche de blugi cu 2 nr mai mici, erau superbi...si a slabit ptr acei blugi, ptr k voia sa ne dovedeasca noua, prietenelor k poate.Si stii ce minunata a fost ptr ea ziua knd a ven la cafea in acei blugi..?
claudia_s
Postat pe 13 Februarie 2008 08:41
buna si eu am fost grasuta acum am mai slabit.Pt a scapa de kilogramele in plus eu cred k in primul rand trebuie sa gandesti pozitiv sa ai incredere k vei slabi si sa nu mai fii atat de obsedata de aceasta idee.Te sfatuiesc sa mananci mai mult salate ,lactate si branzeturi .Dimineata sa iai micul dejun putin cat sa te simti inputere la fel si la pranz sa nu abuzezi cu mancarea seara e recomandat sa nu mananci dupa ora 6 ink ceva seara manaca ceva usor.In legatura cu ce cred k ar fii bine sa te imbraci eu cred k cel mai bine merg tinutele de culoare neagra iti dau increderea necesara dar si arati mai subtire.

Postat pe 13 Februarie 2008 12:37
Buna Alex!Si eu sunt mai "rotunda"...am incercat cu diete, dar nu prea s-au tinut de mine, nici eu de ele!Am invatat insa sa am incredere in mine, sa port haine de toate culorile.Pana la urma nu esti perfect doar dupa numarul de kg pe care le ai...fiecare cu sarmul lui!Ai putea de exemplu sa abordezi alt stil al tunsorii pentru a face o schimbare!Conteaza ce esti tu, nu ce vor altii sa fii!Pup
cori12
Postat pe 13 Februarie 2008 16:45
Daca esti mai rotunda, mai ales la fata, incearca niste accesorii mai mari, pentru ca in comparatie cu ele vei parea tu mai mica. daca ai niste cercei mai mari rotunzi sau un pandantiv mai mare te va face pe tine mai firava,insa daca porti cercei mici si lanturi foarte subtiri vei parea mai masiva in comparatie cu ele. In caz ca este stilul tau, iti recomand siteul http://accesorii-unice.blogspot.com/ unde vei gasi exemple de accesorii mai colorate si mai mari un pic

Postat pe 14 Februarie 2008 16:51
Si eu am probleme cu greutatea . Nu vreau sa se creada k fac reclama dar am luat niste pastile care sincer m-au ajutat f mult. Sunt chinezesti si cik ar fi naturale se numesc lida huahua si chiar functioneaza... Pur si simplu nu-ti mai este foame.

Postat pe 2 Iulie 2008 22:36
eutrepe, unde ai gasit acele pastile,lida huahua? Eu am ajuns la 70kg, si as vrea sa slabesc 10 kg .astept raspunsul tau. mercic.

Postat pe 9 Iulie 2008 09:31
aoleo fetelor,daca ati stii cate au intrat in spital cu boli de stomac din cauza pastilelor alea de slabit...au agenti activi foarte puternici, si daca nu sunt combinate cu o dieta adecvata+sport, fac mai mult rau decat bine.mare grija...personal sunt adepta ceaiului verde in locul cafelei, care, la fel ca pastilele, tempereaza pofta de mancare, si, in plus, detoxifica organismul
chroma
Postat pe 9 Iulie 2008 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce pot asorta la un costum gri-argintiu? 16 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 13:18
cine poate sa-mi recomande........ 3 De la: iulia069834 6 Noiembrie 2009 11:50
buna 231 De la: kudika017543 13 Octombrie 2010 18:54
unde crezi ca se duc banii 1 De la: kudika082043 25 Noiembrie 2009 21:49
Salut 14 De la: kudika003709 12 Aprilie 2009 12:32