Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi,ajutati-ma

E mult de povestit,am sa va spun pe scurt povestea mea de iubire.Sunt cu un baiat de un an de zile si acum cateva luni mi-a dezvaluit un secret de al lui care ma ranit rau de tot,mi-a spus ca e insurat si ca are si un copil cu nevastasa.Am crezut ca o sa mor knd l-am auzit.Era tot timpu k mine,knd iesea de la serviki se vedea mereu k mine,nu parea sa aiba pe nimeni,ca zi de zi era k mine.Mi-a zis k e insurat de 4ani jumate si copilul are 4 ani.Mi-a zis k ma iubeste si nu vrea sa ma piarda deaia mia zis adevarul.Ma doare sufletul cand am aflat,ne iubim foarte mult suntem fericiti amandoi.nu putem sta departe unul de celalalt,nu stiu ce sa fac...cu el sunt cea mai fericita dar in acelasi timp imi vine sa mor de durere numai knd stau si ma gandesc ca e insurat si nu o sa am niki un viitor cu el.Si-a luat casa ca sa stam impreuna in ea,nevastasa nu stie de casa aia akolo.Mi-a zis k pe mine ma iubeste mult,mai mult decat baiatul lui,pt nevastasa a zis k nu simte nmk.A si aflat de noi si nu a facut nmk ca sa il desparta de mine,il lasa sa umble mereu,nu prea il intereseaza de el.pleaca dimineata si mai vine seara tarziu aksa la nevasta.Nu stiu ce sa cred.Mi-a demonstrat mereu k ma iubeste cu adevarat,dar nu stiu ce sa fac mai ales k am aflat ca e insurat.Ajutati-ma,nu stiu ce sa fac,Va rog frumos...
deea_nebunatik
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:27
Cred ca ai ale deja,ai spus ca ai aflat acum cateva luni ca e insurat,deci ai continuat in lunile care au urmat pana acum...
Barbie30
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:37
Te sfatuiesc!
Deci, pe nevasta-sa nu o intereseaza ce face el, stie de tine si nu-i pasa?!
Zic sa mergi sa o cauti, singura, singurica, fara ca el sa stie si sa o intrebi.
Sa-i zici exact de cand e cu tine, ca nu ai stiut, sa-i zici ce-ti " toarna" el, cum ca ei nu-i pasa de tine, de el....si daca-i asa sa-ti spuna daca are de gand sa-l lase.( sau si mai OK ar fi sa-i zici lui ca ai de gand sa discuti cu nevasta lui si sa lamuriti lucrurile)......cum crezi, poate a doua varianta e mai buna, pt. ca sa-i vezi si reactia lui.
Cred ca " domnul" tau e cam mincinos si ar vrea o viata dubla, plus ca nu e DOMN deloc, zice ca nu-si iubeste copilul ca pe ochii din cap, plus ca el confunda iubirea de parinte cu cea de o femeie.....
In plus, el nu a fost sincer cu tine de la inceput, s-a gandit doar la EL, doar EL sa nu te piarda, El sa aiba tot, negandindu-se ca poate rani oameni in jurul lui!
Cand o sa-ti limpezesti, sa spun asa TU singura toate " apele" astea, o sa stii incotro o apuci.
Pe el, sfatul meu e sa nu-l mai crezi deloc.
Daca o sa continui asa in " ceata" in care esti acum.....o sa imbatranesti ( fiind o amarata de amanta)asteptand la poarta un barbat care nu-i al tau, si peste cativa ani o sa cresti pisici...
stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:51
cum poti iubi o femeie, mai mult decat propriul tau copil ????
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:01
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-04 23:01:18cum poti iubi o femeie, mai mult decat propriul tau copil ????


Iubirile-s de multe feluri:) si intensitati:))).....cea mai intensa e de copii, care-i au.
Domnul le confunda, la fel cum face si cu viata lui.
stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:08
Confunda iubirile.confunda femeile...
Barbie30
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:12
De la: stem_29, la data 2010-09-04 23:08:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-04 23:01:18cum poti iubi o femeie, mai mult decat propriul tau copil ????


Iubirile-s de multe feluri:) si intensitati:))).....cea mai intensa e de copii, care-i au.
Domnul le confunda, la fel cum face si cu viata lui.



A zis k il iubeste si pe fiuso dar pe mine ma iubeste mai mult,nu stiu ce sa mai cred
deea_nebunatik
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:25
E in stare sa spuna ca te iubeste mai mult decat orice,ce crezi ca e prost sa scape "desertul"?
Barbie30
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:29
De la: deea_nebunatik, la data 2010-09-04 23:25:57
De la: stem_29, la data 2010-09-04 23:08:42
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-09-04 23:01:18cum poti iubi o femeie, mai mult decat propriul tau copil ????


Iubirile-s de multe feluri:) si intensitati:))).....cea mai intensa e de copii, care-i au.
Domnul le confunda, la fel cum face si cu viata lui.



A zis k il iubeste si pe fiuso dar pe mine ma iubeste mai mult,nu stiu ce sa mai cred


Nu ai ce sa crezi, minte.
stem_29
Postat pe 4 Septembrie 2010 23:39
[/quote]


A zis k il iubeste si pe fiuso dar pe mine ma iubeste mai mult,nu stiu ce sa mai cred[/quote]
Eu cred ca iti place si sa te minti singura.
anutzzaa
Postat pe 5 Septembrie 2010 01:10
[/quote]


A zis k il iubeste si pe fiuso dar pe mine ma iubeste mai mult,nu stiu ce sa mai cred[/quote]

Eu cred ca iti place si sa te minti singura.
anutzzaa
Postat pe 5 Septembrie 2010 01:12
LASAL CIT DE URGENT CA VEI TRAI NUMAI IN MINCIUNA ASA CUM A MINTIT SI PINA ACUM PROBABIL MAI TIRZIU ISI VA GASI ALTA SI TOT LA FEL VA FACE SAU VORBESTE CU SOTIA LUI CA NU CRED CA NU O INTERESEAZA PT CA AU UN COPIL IMPREUNA PACAT DE COPIL EL ESTE UN MINCINOS SI PROFITOR NU TE INJOSI LA UN MINCINOS DE BARBAT BAFTA SI INCREDERE CA VEI REUSI SA TRECI PESTE O IUBIRE FALSA
kudika319857
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:19
Parerea mea este sa-i doresti numai fericire si sa dea Dumnezeu sa-i dea o femeie care sa fie mai mincinoasa ca el.Ba sa fie asa de mincinoasa, incat sa nu mai aiba replica si sa le inghita pe ale ei din cauza ca ramane cu gura cascata
kudika023770
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:23
De la: kudika023770, la data 2010-09-07 20:23:38Parerea mea este sa-i doresti numai fericire si sa dea Dumnezeu sa-i dea o femeie care sa fie mai mincinoasa ca el.Ba sa fie asa de mincinoasa, incat sa nu mai aiba replica si sa le inghita pe ale ei din cauza ca ramane cu gura cascata


ioano, mi-ai furat gandurile.
exact asta cred si io. adica motiv de despartire mai beton ca asta, n-ai sa mai vezi. imaginatie tata, nu gluma!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:27
Tu esti ceea ce el nu are in casnicie sau in viata reala,il implinesti sub anumite aspecte.Cand avem o senzatie de bine langa cineva,putem crede ca iubim.Cateodata asa este.Dar cateodata,in cazul lui,fugim de responsabilitatile vietii si ne refugiem in lucruri mai simple si placute.Cum ar fi bratele tale.
Te sfatuiesc sa ai o discutie cu el in care sa-i spui frumos ca da,crezi in iubirea voastra,crezi in voi si,tocmai de aceea vei dori si tu sa va casatoriti si sa aveti familia voastra intr-o zi. Urmareste-i reactia si eventualul raspuns.
Eu il stiu deja.
Sper doar sa te lamuresti si tu.
:)
blue_domes
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:26
De la: blue_domes, la data 2010-09-08 11:26:03 Tu esti ceea ce el nu are in casnicie sau in viata reala,il implinesti sub anumite aspecte.Cand avem o senzatie de bine langa cineva,putem crede ca iubim.Cateodata asa este.Dar cateodata,in cazul lui,fugim de responsabilitatile vietii si ne refugiem in lucruri mai simple si placute.Cum ar fi bratele tale.
Te sfatuiesc sa ai o discutie cu el in care sa-i spui frumos ca da,crezi in iubirea voastra,crezi in voi si,tocmai de aceea vei dori si tu sa va casatoriti si sa aveti familia voastra intr-o zi. Urmareste-i reactia si eventualul raspuns.
Eu il stiu deja.
Sper doar sa te lamuresti si tu.
:)


Imi place tare mult ce-ai scris. De foarte multe ori barbatii fug de responsabilitate atunci cand apare un bebe
_Cryssa_
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:32
De tine se va folosi tot timpul pentru ca esti tanara. Orice ar face, tot la nevasta lui se va intoarce. Renunta pana nu e prea tarziu si gandeste-te ca daca nu o sa faci asta vor avea de suferit foarte multi oameni.
MonikStefn
Postat pe 25 Februarie 2011 03:07
imi plac astea. is de 120 de ani cu cineva, da ieri am aflat ca i blond.

tine o tot asa. poate in trei secole vei afla ca de fapt e femeie.
rockk
Postat pe 25 Februarie 2011 04:33
De la: rockk, la data 2011-02-25 04:33:34imi plac astea. is de 120 de ani cu cineva, da ieri am aflat ca i blond.

tine o tot asa. poate in trei secole vei afla ca de fapt e femeie.

nu rade ba! surprize pot aparea toata viata sau chiar si dupa moarte la succesiune!
pickard
Postat pe 25 Februarie 2011 05:42
De la: pickard, la data 2011-02-25 05:42:41
De la: rockk, la data 2011-02-25 04:33:34imi plac astea. is de 120 de ani cu cineva, da ieri am aflat ca i blond.

tine o tot asa. poate in trei secole vei afla ca de fapt e femeie.

nu rade ba! surprize pot aparea toata viata sau chiar si dupa moarte la succesiune!


mai ales eu cand mor o sa mi las totul... MIE!
rockk
Postat pe 25 Februarie 2011 06:06
De la: rockk, la data 2011-02-25 06:06:49
De la: pickard, la data 2011-02-25 05:42:41
De la: rockk, la data 2011-02-25 04:33:34imi plac astea. is de 120 de ani cu cineva, da ieri am aflat ca i blond.

tine o tot asa. poate in trei secole vei afla ca de fapt e femeie.

nu rade ba! surprize pot aparea toata viata sau chiar si dupa moarte la succesiune!


mai ales eu cand mor o sa mi las totul... MIE!


eu am sa iau totul cu mine
pickard
Postat pe 25 Februarie 2011 06:15
buna!in primul rand te sfatuiesc sa il parasesti si eu am trecut prin ceva similar si crede-ma cel mai bine e sa tai raul din radacina...acum e foarte greu sa renunti la el dar pe masura ce va mai trece timpul vei intalni si alti barbati si vei uita de el si vei fi de o mie de ori mai fericita...
kudika189130
Postat pe 22 Septembrie 2011 15:47
parerea mea e ca daca tot tine asa demult la tine si tia aratat cat demult te iubeste de ce nu divorteaza sasi vada mai departe de fericire iar cu copilu nui nici o problema cand va mai creste si ise va explica ca cea fost intre parinti nlui va intelege iar tu trebuie sal faci pa copil sa fie cat mai fericit sa vada care e adevarata iubire si fam
kudika509592
Postat pe 19 Februarie 2012 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau si eu un bebik 6 De la: elenavioleta 26 Ianuarie 2010 15:54
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25
am nevoie de gravidute kudikuțe 3 De la: piper 29 Iulie 2009 12:27
eu taur, el scorpion, o sa mearga? 5 De la: dezsi_dianna 20 Ianuarie 2009 16:24
Seria 7 si iubitul meu 119 De la: dandanaua_reloaded 4 Iulie 2009 19:03