Setari Cookie-uri

ea varsator, el rac...compatibilitate

Exista oare compatibilitate intre varsatori si raci? Din cate am vazut nu prea dar ma intereseaza un asemenea caz cum fac sa reziste impreuna
mia200000
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:12
si eu sunt varsator si el rac/Suntem de 6 ani impreuna si ne iubim ff mult.Am mai avut si discutii,dar nu ceva grav.Ma iubeste ,imi aduce flori,ma rasfata ,avem o relatie f buna,iar cei din jurul nostru chiar spun ca suntem o familie foarte reusita! Eu zic ,dupa cum simt, ca merge ff bn relatia.

Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:29
F frumos, ma bucur pt voi, din pacate eu cu racul meu nu am reusit sa avem o relatie prea lunga, a fost minunat cat a fost, eu m-am indragostit nebuneste de el si i-am aratat-o cu fiecare ocazie, dar se pare ca ori a fost mai mult ori nu a fost de ajuns caci pur si simlu a plecat si nu am mai auzit de el cateva luni bune pana a revenit si eram f aproape sa lucram impreuna la un proiect dar nu s-a mai intamplat asta, eu am crezut ca l-am uitat dar m-am pacalit singura inca mai sunt indragostita de el...cand i-am simtit din nou mirosul a revenit totul ca si cum nu au trecut acele luni in care am crezut ca l-am uitat.

mia200000
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:56
Eu sunt rac si el varsator. Relatia este foarte buna, ne potrivim din multe puncte de vedere, suntem diferiti si practic ne completam!
O singura problema am intalnit! Eu sunt foarte sensibila, ma afecteaza tot, pe cand el nu pune totul la suflet si din aceasta cauza nu ma intelege de multe ori, nu intelege de ce ma framant din niste fleacuri! As vrea sa fiu ca el, sa trec mult mai nusor peste orice, dar din pacate nu pot! Eu cred ca farmecul este ca fiecare din noi admira la celalalt ce nu are...
stefanya23
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:12
De la: stefanya23, la data 2008-12-04 09:12:31Eu sunt varsator si el rac. Relatia este foarte buna, ne potrivim din multe puncte de vedere, suntem diferiti si practic ne completam!
O singura problema am intalnit! Eu sunt foarte sensibila, ma afecteaza tot, pe cand el nu pune totul la suflet si din aceasta cauza nu ma intelege de multe ori, nu intelege de ce ma framant din niste fleacuri! As vrea sa fiu ca el, sa trec mult mai nusor peste orice, dar din pacate nu pot! Eu cred ca farmecul este ca fiecare din noi admira la celalalt ce nu are...[/quo

gabitzu2008
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:55
De la: gabitzu2008, la data 2008-12-04 09:55:55
De la: stefanya23, la data 2008-12-04 09:12:31Eu sunt varsator si el rac. Relatia este foarte buna, ne potrivim din multe puncte de vedere, suntem diferiti si practic ne completam!
O singura problema am intalnit! Eu sunt foarte sensibila, ma afecteaza tot, pe cand el nu pune totul la suflet si din aceasta cauza nu ma intelege de multe ori, nu intelege de ce ma framant din niste fleacuri! As vrea sa fiu ca el, sa trec mult mai nusor peste orice, dar din pacate nu pot! Eu cred ca farmecul este ca fiecare din noi admira la celalalt ce nu are...
si,totusi suntem de 16 ani impreuna.,si ne iubim ca la inceput.
gabitzu2008
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:08
se vor folosi urmatoarle relatii matematice pt a afla compatibilitatea intre diverse zodii:
combinari de 12 luate cate doua , ca variabile avem cel putin 4 intre care sexul respectivilor(si aici luam combinate de 2 luate cate 2femei si barbati) pe urma avem varsta ca variabila, apoi de ce nu avem situatia materiala...si nu in ultimul rand soacrele
cand ati terminat de aflat situatia relatiei in functie de variabilele date,poate o sa incepeti sa va traiti viata si dupa alte certitudini din viata voastra in afara de afurisitele astea de zodii

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:28
se potrivesc racii cu leii???
hubba_bubba
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:52
khristine
Postat pe 8 Decembrie 2008 22:18
cred ca zodiile astea au un rost, eu cred in zodiac si din pacate e cam adevarat ce se spune acolo...
mia200000
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:42
Eu sunt rac..el varsator. Relatia se prezinta foarte bine momentan dar din simplul fapt ca lasam foarte mult de la noi. ...se pretind corecti, dau impresia ca k le stiu pe toate (asa o fi ..cine stie?). Dac nu stii sa te impui pot deveni o sursa de stress permanenta... Partea cea mai placuta e atunci cand trec foarte repede de la starea de suparare la cea jucausa..alintata cu care reusesc sa te faca sa uiti ca te-au suparat. DAR trebuie sa ai grija..caci data viitoare o va lua de la capat. Nu mai punem la socoteala faptul ca sunt egoisti si suspiciosi...chiar insensibili si destul de rautaciosi uneori.Le place sa aiba totul sub control(..si sub "papuc") si sa coordoneze totul..
De apreciat in schimb bunul lor simt fata de cei din jur-knd e cazul- si responsabilitatea..din monemtul in care s-au maturizat deja. Daca nu stiti sa lasati de la voi ajungeti sa va..
De tinut cont faptul ca nu toti din zodile noastre sunt lafel.
Sunt persoane sub acelasi semn zodiacal..cu ascendent diferit..si la caracter sunt total opusi.Asa ca nu va lasati influentati de zodia sau caracterul altora sub aceeasi zodie pe care aveti impresia ca o cunoasteti..
verronica_ro
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:55
eu sunt varsator si el rac...am avut o rel de 2 ani pana aqm 4 zile knd mi a zis k nu "mai poate"..il iubesc foarte mult si nu stiu cum sa fac sa fim din nou impreuna..la inceput totul a fost f frumos...imi aducea flori ,ma rasfata,se poarta impecabil..cu timpul toata magia a disparut...kred k mai mult din vina mea,eu fiind mai posesiva,,as vrea mult sa fim din nou impreuna..dar qm sa fac?am incerkt sa vb q el dar nu se poate este f hotarat..toata lumea imi zice k isi doreste libertate si ca se va intoarce..dar oare asa sa fie?
blonda20bb
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:56
Varsator - Rac

Varsator si Rac? Aer si Apa. Credeti ca e posibil asa ceva?

Putem pleca de la premisa ca Varsatorul e prea mental iar Racul prea senzitiv; putem crede ca Varsatorul este un aventurier înnascut iar Racul este un casnic convins si de moda veche, punând astfel în opozitie o libertate imprevizibila si un conservatorism declarat, adesea orb. Un "gen de care pe care" ce poate imita oricând, într-o relatie de cuplu, celebrul conflict dintre generatii.

Nu este întotdeauna asa. Semnele incompatibile ca Varsatorul si Racul se cauta aunci când le vine vremea sa faca un salt decisiv pentru evolutia lor spirituala.

Racul are nevoie sa învete sa fie liber si sa nu mai depinda de nimeni, iar Varsatorul are nevoie sa învete sa primeasca iubire, sa se lase coplesit, invadat, "inundat" de sentimentele Racului.

Varsatorul poate scoate pentru totdeauna un Rac din cochilia sa închistatoare, tot asa cum Racul îl poate învata pe Varsator sa cunoasca lumea si prin intermediul celor cinci simturi.
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:07
Varsator - Rac

Este deci posibila o astfel de relatie, în care creativitatea fecunda a Racului îsi poate gasi expresia si manifestarea prin inventivitatea si originalitatea mentala a Vasratorului.

O relatie în care Racul va plonja catre arhetipurile fundamentale ale omenirii, iar Varsatorul le va concretiza, spontan, în noi productii mentale pentru generatiile care urmeaza.

Adesea, un cuplu Varsator-Rac chiar poate schimba lumea.
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:07
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:45
Compatibilitati zodii: capricorn-balanta
capricorn-taur
varsator-scorpion
varsator-balanta
pesti-berbec
peste -rac
berbec -balanta
berbec-taur
taur-gemeni
gemeni-rac
leu-fecioara
fecioara-scorpion
sagetator-gemeni
Astfel de cupluri au rezistat in timp avand in spate 20-30 de ani de casnicie.
Este valabil si pentru ascendente .



kudika014052
Postat pe 18 Iunie 2009 07:43
De la: _dulcik_, la data 2009-03-13 16:07:21Varsator - Rac

Varsator si Rac? Aer si Apa. Credeti ca e posibil asa ceva?

Putem pleca de la premisa ca Varsatorul e prea mental iar Racul prea senzitiv; putem crede ca Varsatorul este un aventurier înnascut iar Racul este un casnic convins si de moda veche, punând astfel în opozitie o libertate imprevizibila si un conservatorism declarat, adesea orb. Un "gen de care pe care" ce poate imita oricând, într-o relatie de cuplu, celebrul conflict dintre generatii.

Nu este întotdeauna asa. Semnele incompatibile ca Varsatorul si Racul se cauta aunci când le vine vremea sa faca un salt decisiv pentru evolutia lor spirituala.

Racul are nevoie sa învete sa fie liber si sa nu mai depinda de nimeni, iar Varsatorul are nevoie sa învete sa primeasca iubire, sa se lase coplesit, invadat, "inundat" de sentimentele Racului.

Varsatorul poate scoate pentru totdeauna un Rac din cochilia sa închistatoare, tot asa cum Racul îl poate învata pe Varsator sa cunoasca lumea si prin intermediul celor cinci simturi.


Mai ales dacã racul are o relație toxicã cu soția sa care este scorpion!!!
kudika_976762
Postat pe 28 Noiembrie 2015 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezie ,poezie continua..Incearca-ti talentul 371 De la: doi_ochi_caprui 8 Decembrie 2011 16:52
de ce nu inteleg barbatii ca i iubesti 18 De la: kudika330764 22 Ianuarie 2011 10:59
mesaj 10 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:36
Leu 29 De la: mitura 20 Iunie 2010 16:05
dati-va cu parerea, va rog.. 7 De la: lory_love 11 Iulie 2009 13:57