Setari Cookie-uri

dar ce ziceti de combinatia fata scorpion si baiatul leu?....

astept comentariile si parerile voastre sincere
dezideria
Postat pe 24 Noiembrie 2008 05:50
Waw...
Combinatie foarte grea
Scorpionii sunt foarte grei la haracter foarteeee
Leul insa el e ca un rege care ar astepta adumi fami dami
Ce pot sa-ti spun succes si rabdare
lap24kaa
Postat pe 10 Decembrie 2008 02:53
imi pare nespus derau pentru experienta ta cu un leu si :( nu esti prima mai cunosc prietene care au avut astfel de experiente.......eu sunt cu el de 1 an si ceva si am avut certurile noastre si contradictii .....el nu era sincer cu mine ma manipula intr-un fel dar niciodata nu sa purtat urat niciodata nu mi-a vb urat mereu a fost atent cu mine.
Acum ne-am impacat de 3 saptamani si vad k au intervenit niste schimbari pozitive in comportamentul lui si sper k asta sa nu fie de fatada :)
dezideria
Postat pe 10 Decembrie 2008 18:27
FUGI CAT TE TIN PICIOARELE CHIAR DACA la inceput se fac placuti si incearca sa te cucereasca cu mici atentii sau sa te sprijine e doar de fatada.Sunt niste oameni fara principii,sunt mandrii de ei,egositi,nu au valori
nor_pufos
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:29
ahh, nu e prea buna combinatzia zik yo...Prietena mea e scorpion ji iuby ei e leu....el e foarte atent cu ea..dar si FOARTE gelos....la fel ca ea...se inteleg destul de bine, pana cand unul din ei isi scoate coltzii..ji nici vorba sa cedeze careva
laura26girl
Postat pe 20 Decembrie 2008 01:16
deci aici depinde de fiecare persoana in partee...de caracter....de cuma i fost crescut...eu sunt scorpion si pretenue leu...si crede-ma k ne intelegem bne....trebuie sa invetii s sa ai rabadare sa il cnosti cu adevarat si sa il accepti aja cum e...parerea mea...eu una zic k trebuie sa ai rabdare e o combinatie chiar frumusica....si sincer chiar merita...cu ocazia asta vezi s u ca scorpion care iti sunt limitele....si kt poti sa lasi de la tne si kt nu....eu una pot sa zic k desi sunt capoasa..incapatanata...putin geloasa....nu ma afecteaza foarte mult lucrurile dezinteresate ale leului...si modul luide abordare a situatiilor.... ...parerea meaa e sa faci cum iti spune sufletu....
Crisububule
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:38
UN dezastru ,primul meu sot a fost leu,casnicia a durat 4 ani,sunt f dificili,au impresia ca totul se invarte in jurul lor,egositi,l-am iertat ptr ca mi-a daruit o printesa de fata.
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:46
Auzi:| Leii nu sunt chiar asha cum zici tuh:|..Nu chiar totzi..te contrazic pentru ca sunt leoaica:">...si ma cunosc destul de bine..poate unii/unele fac asa dar nu totzi de exemplu eu nu fac asa..ma rog crezi cum vrei

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:05
Wow, deci mie nu-mi vine sa cred, pentru ca il cunosc pe omul asta...
wow, wow...sunt socata :)
shushica
Postat pe 6 Mai 2010 17:49
De la: shushica, la data 2010-05-06 17:49:45Wow, deci mie nu-mi vine sa cred, pentru ca il cunosc pe omul asta...
wow, wow...sunt socata :)

Atunci suna-l si dai link aici, sa povesteasca si domnul adevarul din perspectiva lui
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Mai 2010 21:57
WOWWWWWWWWW WOWWWWWWWWW îmi pun mâinile la...in cap....fugiþi cât vã tin picioarele de scorpioni, lei, sagetatori, fecioare, berbeci, pesti, balante, varsatori, tauri, raci, capricorni si gemeni....ãºtia îs fffff rãi ºi periculosi
freakbabe
Postat pe 6 Mai 2010 22:03
Nu-mi vine sa cred ce vad aici, fugiti de lei, aruncati cu pietre-n ei. Daca faci cunostinta cu un barbat intreaba-l ce zodie este si daca cumva este leu nici macar sa nu indraznesti se te uiti la el. Ei bine, eu sunt leu si m-am indragostit de o fata scorpion, din pacate. Spun din pacate pt ca nu-mi impartaseste sentimentele, insa cand i-am spus ce zodie sunt a avut o exclamatie ca si voi de altfel, parca leii au raie sau, doamne fereste, ceva mult mai rau. Recunosc ca nu las prea multe de la mine, spun aproape intotdeauna ce gandesc, imi place sa tachinez pe oricine insa sunt constient de faptul ca nu se invarte totul in jurul meu, fac si eu ca oricare altul compromisuri. Intradevar sunt ceva mai retinut cand vine vorba de impartasit sentimente in sensul ca nu o spun sus si tare insa o arat in mii si mii de feluri astfel incat sa nu existe urma de indoiala. Nu mi-am batut joc de absolut nicio fata pana in momentul de fata si am aproape 29 de ani, bineinteles ca sunt si fete care au suferit din cauza mea dar nu pt ca le-as fi tratat cine stie cum. Intotdeauna i-am dat atentia cuvenita partenerei mele si afectiunea de care a avut nevoie. Imi place sa existe armonie in relatie iar daca ea se supune 100% atunci clar nu este pt mine, barbatul leu. cum spunea cineva mai devreme, cred ca tine mai mult de educatie decat de zodie. Am iesit cu n fete, unele mai frumoase, altele mai urate, unele slabe si altele grase dar nu le-am tratat pe niciuna dupa felul cum arata ci cum am crezut eu mai bine de cuviinta. Daca vrei respect trbuie sa arati respect. Nu spun ca sunt eu cel mai si cel mai cuminte si cu bun simt pt ca toti avem scaparile noastre. Prima mea dragoste a fost o fecioara si bineinteles ca am suferit extrem de mult din cauza ei. ce ar trebui sa fac acum? Sa urlu cat ma tin plamanii: fugiti de fecioare cat va tin pisioarele!!!! Totusi daca ne uitam putin inapoi am mai suferit si dupa o leoaica si dupa una din zodia gemeni, cred ca acelasi lucru l-ati patit si voi.... deci fugiti de lei, in primul rand si apoi de gemeni, raci, tauri etc...
JustMe1
Postat pe 20 Mai 2010 01:06
cunosc si eu pe cineva cu acelasi nume, loc de munca si aceeasi zodie, ceea ce ma face sa cred ca vb despre aceeasi persoana.
dar tu stii oare despre ce vb?
in mesajul pe care si tu il mentionezi de acum 2 saptamani spui asa :
citez"relatia cu el(1 an si ceva): dezastru. este orgolios , egoist, sunt nefericita, sufar enorm . il salveaza afectiunea pe care o arata uneori si pasiunea dezlantuita. am incercat de nenumarate ori sa ma despart de el, dar imi pare rau si simt ca viata mea e goala fara el.
as vrea un sfat sa ma inteleg cu el, sa evit certurile pe care eu le incep, dar motivele mi le da el" asta spuneai in 24 nov.
iar acum (10 dec) spui asa:
citez": Ne-am despartit dupa ce am incercat de nenumarate ori timp de un an sa comunic cu el, sa-l inteleg, iar el ma respingea si ma mintea incontinuu. E imposibil ca om.
ne-am despartit pt o croitoreasa mai batrana cu 10 ani ca mine si cu un copil . m-a lasat insarcinata acum cateva luni, am facut o intrerupere de sarcina pt ca era extruterina In tot acest timp mi-a inchis telefonul de foarte multe ori, mi-a intors spatele" .
pai daca toata poveste asta ,nefericita dealtfel, s- a intamplat acum cateva luni, de ce acum 2 saptamani cereai sfaturi de la niste oameni necunoscuti despre cum sa te intelegi cu el?!
inseamna ca l- ai iertat?
dar oare a vrut si el un copil?
ati vb despre asta?
inteleg ca nu.
eu una, nu as fi stat 1 an de zile alaturi de un barbat care ma respinge, ma minte si pe care nu l inteleg. poate doar ptr pasiunea dezlantuita pe care o mentionezi, dar in cazul asta as lua- o ca atare( o relatie bazata pe sex si nu una serioasa)
de la mine lucrurile se vad extrem de simplu
nu cred ca a vrut vreodata o relatie serioasa cu tine
si cred ca ti a dat si suficiente semnale ca tu sa intelegi asta
de ce a ales o femeie cu 10 ani mai mare decat tine , ptr mine este f simplu de inteles

iar faptul ca a preferat o tipa cu zece ani mai mare e o catastrofa?
poate doar daca tu ai deja 60 ani
si cu un copil?
si acum ca au aflat toate fetele si se vor feri de el esti fericita>?
problemele tale au disparut?
crezi ca toate femeile din lume intra pe acest site si- ti vor citi mesajul??
nu vreau sa fiu rea si nici lipsita de empatie , dar lipsa coerentei tale m- a bagat un pic in ceata.
faptul ca l cunosc pe acest om , desi nu am vb cu el de ani buni de zile, m- a facut sa scriu aceste randuri
ptr ca de la mine asa se vede, ca nu vrei decat sa faci rau
acest monstru, cum ii spui , este un tip care e avut o relatie extrem de lunga, care a rezistat in ciuda faptului ca el nu a locuit in romania niste ani, si care a functionat si dupa ce a revenit in tara.
asta mi e mi-ar spune ca este un tip destul de statornic si deloc superficial in sentimente
dar as vrea sa te gandesti la un lucru ff simplu:
daca acest copil (dc este adevarat) s- ar fi nascut si ai fi putut tine sarcina ce s- ar fi intmplat cu el?
sau ti ai fi dorit sa se nasca ?
ptr ca asta nu spui
si daca spui ca il iubesti sau l- ai iubit asa de tare de ce acum il faci albie de porci ?
nu vreau sa-i iau aparerea nimanui, sunt doar cateva remarci pe care , repet , le- am facut pe baza spuselor tale , la cel mai obiectiv mod.
iti doresc din tot sufletul sa revii la sentimente mai omenesti, ptr ca maine cand te vei trezi cu siguranta nu te vei simti mai fericita
iti doresc sa ai intr-o zi un copil
dorit de ambii lui parinti
cred ca abia atunci vei intelege, poate, ca este infinit mai bine sa le dai oamenilor din jur tot ce ai tu mai bun in tine
in schimbul rautatilor gratuite
iti doresc numai bine. eu nu te cred decat intr-o mica masura, dar daca ma insel, primeste te rog scuzele mele desi nu am facut decat sa analizez niste lucruri spuse chiar de tine.
si pe viitor, discuta lucrurile astea atat de intime si personale cu cei direct implicati
cred ca asa e frumos, mai cu seama cu cat nu ai nici un exemplu pozitiv de dat
adica ce ar trebui o tipa de 18- 20 de ani sa inteleaga ?
ca e ok sa te milogesti de un tip un an ca sa-l intelegi?>
sa stai langa cineva desi te face sa suferi enorm?
ca e ok sa faci sex neprotejat cu un tip care te respinge 1 an de zile?


constanta_gherman
Postat pe 1 Iulie 2010 20:25
Era de bine ce i-ai spus in pomelnic?Ca eu m-am pierdut la primele 2 randuri
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 20:29
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 20:29:20Era de bine ce i-ai spus in pomelnic?Ca eu m-am pierdut la primele 2 randuri


acilea suntem la'' Povestiri adevarate''
anastasia_m
Postat pe 1 Iulie 2010 20:42
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 10 De la: kudika104791 1 Decembrie 2010 15:45
Compatibilitatea zodiilor 13 De la: UnaReaFoc 23 Iulie 2009 22:31
vreau sa ne impacam 6 De la: euanca 7 Februarie 2011 14:57
barbatul peste 5 De la: lavyluc 26 Iunie 2010 13:31
asi vrea sa stiu taurii cu leii si potrivesc din puct zodiacal sa formeze un cuplu 16 De la: kudika002180 12 Octombrie 2009 19:23