Setari Cookie-uri

Help.... (inca un subiect banal)

asaaa e prima oara can scriu pe un forum dar.. nu stiu ce sa fac simt nevoia sa ma descarc la oricine. Am 17 ani si am avut un prieten de 1 an jumate.Mentionez ca el este in liceu cu mine...in clasa cu mine....in banca cu mine...Ne-am iubit un an jumate a fost prima mea dragoste adevarata.NU...nu mi-am inceput viata sexuala cu el ar fii fost cea mai mare tampenie...Oricum el s-a indragostit de alta din clasa pe care eu ...normal o credeam prietena mea...Il placea pe iubitul meu ce cand eram impreuna . Ea s-a bagat in sufletul lui pana el a acceptat mi-e foarte greu sa trec peste asta am nevoie de ajutor si sfaturi.Mai mentionez ca el nu ma mai iubeste considera ca trebuia sa ne despartim mai demult si ma face nebuna negand relatia lor.In fiecare zi de liceu e un calvar ...
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:13
cand* off e greu sa tastezi printre lacrimi
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:14
Prima dragoste este un lucru special si greu de uitat ...cel mai bine e sa incerci sa treci peste...poate un timp cu prietenele tale la o cafea,la un suc,la o barfa ...te va ajuta..incearca sa te gandesti la altceva....sau sa te orientezi spre altceva....mult noroc...sper sa te ajute ce ti-am scris

Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:17
Buna...ai facut bine ca ai venit pe forum alaturi de noi...sa ne impartasesti momente din viata ta...apreciem!...ceea ce eu vreau sa iti spun este ca si eu am avut o experienta asemanatoare si am acuzat-o pe prietena mea ptr.ca stia cat de mult il iubesc pe baiatul respectiv,dar in final viata mi-a aratat ca nici el nu merita mai mult decat indiferenta mea...lumea e plina de persoane care asteapta sa te iubeasca cu adevarat...incearca sa treci peste asta si arata-le faptul ca ai depasit momentul...stiu ca e greu dar curand vei descoperi ca viata e mult mai roz decat o vezi acuma...decat sa iti oferi sufletul cuiva care nu te merita,mai bine ti-l pastrezi...pupici si succes
tupeista
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:19
nu cred ca pot trece peste asta chiar nu pot nu am mancat de 2 zile si nu am dormit de 4 mama e speriata iar prietena mea nu ma recunoaste .... e in banca cu mine curand se va muta cu noua lui iubire care tot ii spunea sa ma lase ca nu merit...:( nu am zis nimic nu vreau sa ma tiganesc si sa-mi fac probleme... dar ma doare cum se privesc 8 ore pe zi zilnic :(( nu-mi vine sa cred ca am ajuns in postura asta nici eu nu ma recunosc nu-mi vine sa cred prin ce trec
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:24
Nu fi trista,cred ca ar trebui sa fii fericita,ca ti s-a intimplat la o virsta asa frageda,Lucrurile acestea se intimpla de mii de ani,si s-au intimplat absolut cu toata lumea,Explicatia principala este imaturitatea unei persoane intr-o relatie, se pare ca fostul tau prieten nu a fost destul de matur pentru tine sau pentru dragostea ta.
Te rog sa ma crezi ca lucrurile care acum ti se par dureroase,vor face din tine o fata mai puternica,mai inteleapta,iar dupa trecerea timpului i-ti vei da seama ca ceea ce sa intimplat a fost spre binele tau.Cineva acolo sus te iubeste.
ROSSDA
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:26
ok...nu mai ai mult si vine vacanta...incearca sa fii tare pana atunci si de sarbatori detaseaza-te...du-te undeva cu o amica si fa-ti de cap...mediteaza...daca tu nu te respecti si nu te ajuti pe tine,cine sa o faca?...iubeste-te tu insuti ptr a f iubita...nu il iubi pe el pana ajungi sa iti faci tie rau...autosugestioneaza-te cu lucruri bune...si cand ai nevoie de cineva ,noi vom fi aici ptr tine
tupeista
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:28
De la: ludovicus, la data 2008-11-25 21:26:31Nu fi trista,cred ca ar trebui sa fii fericita,ca ti s-a intimplat la o virsta asa frageda,Lucrurile acestea se intimpla de mii de ani,si s-au intimplat absolut cu toata lumea,Explicatia principala este imaturitatea unei persoane intr-o relatie, se pare ca fostul tau prieten nu a fost destul de matur pentru tine sau pentru dragostea ta.
Te rog sa ma crezi ca lucrurile care acum ti se par dureroase,vor face din tine o fata mai puternica,mai inteleapta,iar dupa trecerea timpului i-ti vei da seama ca ceea ce sa intimplat a fost spre binele tau.Cineva acolo sus te iubeste.
iti multumesc pentru sfaturi,eram sceptica in legatura cu o "descarcare" virtuala dar nu as vrea sa ajung sa nu mai invat si sa apuc pe alte drumuri gresite...pur si simplu mi-a facut inima bucatele si a calcat pe ele acum ei doi sunt multumiti de suferinta mea mai ales respectiva chicoteste intr-una sunt barfita pe la toate colturile nu inteleg ce se intampla cu mine si cu viata mea...nu o sa mai am incredere niciodata in nimeni nici macar in mine ..nu-mi vine sa cred ca am ajuns in situatia asta chiar nu pot trece as face totul sa trec peste e imposibil
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:36
De la: tupeista, la data 2008-11-25 21:28:03ok...nu mai ai mult si vine vacanta...incearca sa fii tare pana atunci si de sarbatori detaseaza-te...du-te undeva cu o amica si fa-ti de cap...mediteaza...daca tu nu te respecti si nu te ajuti pe tine,cine sa o faca?...iubeste-te tu insuti ptr a f iubita...nu il iubi pe el pana ajungi sa iti faci tie rau...autosugestioneaza-te cu lucruri bune...si cand ai nevoie de cineva ,noi vom fi aici ptr tine


chiar iti multumesc dar imi este extrem de greu ...sunt cam incapatanata in privina viitorului meu sunt o proasta nici nu-mi dadeam seama ce se intampla intre ei m-a lovit puternic dar un an jumate inseamna mult sunt in clasa a 11 a si mai am pana o sa ma detasez de lumea asta groaznica
andreea121
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:41
Capul sus , ai scapat de doua persoane care nu ti-au fost prieteni in tot acest an jumate cat ai fost cu ei.
Acum ai doua optiuni :

1.Stai si suferi ca proasta , timp in care daca nu te hranesti cum trebuie in primul rand vei arata groaznic din punct de vedere fizic ( un motiv in plus pentru ea sa-i spuna tipului ca uite ce urata e fosta ta prietena ) ...cearcane si toate cele , cred ca le observi si singura cand te uiti in oglinda iar in al doilea rand ( care ar trebui sa fie primul defapt dar de ,nu cred ca asta te intereseaza pe tine acum ) iti vei pierde concentrarea la ore si s-au dus dracu toate studiile tale.

Acum nu stiu cat de bine inveti dar o scadere a notelor nu cred ca-ti surade plus ca tipa respectiva ar mai avea un motiv de ras ( sa te faca proasta ca ai luat nota mica la teza de exemplu )

2.A doua optiune (eu personal asa as face ) ar fi sa incepi sa ai grija de tine , sa te aranjezi frumos si sa pui burta pe carte sa le dai peste nas la amandoi.

Fii vesela tot timpul ,in pauze gaseste-ti o ocupatie sau un grup de prieteni,cand esti in preajma lor zambeste ( dar nu tamp....zambeste ca si cum tu ai stii ceva ce ei nu stiu ),iesi cu prietenii in oras .....FA CEVA , ORICE dar nu sta in casa .

Ai putea de exemplu sa-l rogi pe vecinul/varul/amicul tau care arata super bine sa vina sa te ia de cateva ori de la liceu,doar atat cat sa te vada cu el si cat sa-ti dea tie incredere in tine.

Concluzia ar fi ca....pentru ca tu sa te simti mai bine treuie sa le demonstrezi lor ca esti o fata puternica care nu sta sa planga din cauza unuia ce nu a stiut sa o aprecieze.
Partea buna este ca tu vei avea de castigat din demonstratia asta.
iris_4_ever
Postat pe 26 Noiembrie 2008 00:59
iti multumesc si tie iris pentru sfaturi.. da invat bine dar ea e oricum prima in clasa astazi la scoala respectiva l a pus sa se i a de mine pentru a o face pe ea fericita pur si simplu minte ca fostul sa ma certe ... traiesc o viata groaznica si nu stiu cum sa-mi revin mai repede sunt asa de proasta plus ca ii vad pe amandoi iesind si intrand in clasa in acelasi timp as vrea sa o fac sa sufere chiar daca nu sunt genul de fata care sa faca asa cv ... el ma uraste .... nu mi vn sa cred de la dragoste extrema pentru mine la ura totala din cauza fetei pe care eu o credeam prietena si colega de clasa .. offf daca as fi fost in locul vostru nu m-as intelege deloc :( azi au plecat impreuna spre casa o va conduce zilnic acasa si isi vor proteja si ascunde iubirea :( incerc sa nu ma arunc pe geam ca sa se termine o data
andreea121
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:44
si mai mentionez ca sunt deja aranjata...nu vreau sa par prea mandra de mine dar eu sunt destul de aranjata si fata respectiva e neingrijita tocmai asta ma oftica mai tare :( cum e posibil ? trebuie sa recunosc ca atunci cand eram impreuna cu fostul ea ne povestea ca pleca la fostul ei prieten si se simteau bine acasa la el .... eu ... nu mi-am inceput viata sexuala cu el ...si cred ca ea a vazut o oportunitate in ea ... :(
andreea121
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:51
andreea, daca te ajuta cu ceva, opusul dragostei e indiferenta, nu ura

Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:53
Si ia niste pupici de la mine
La varsta asta baietii vor sa experimenteze, asa ca, tot ce se poate ca el sa fi fost vrajit de amica ta din punctul asta de vedere (adica isi inchipuie ca vor face sex). Dar lasa, plangi daca vrei sa plangi si dupa ce ai terminat de plans, cauta-ti un alt baiat care sa te respecte si care sa te iubeasca.

Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:57
crede-ma ca aruncatul pe geam e doar o stare de moment, si nu cred k iti doresti cu adevarat asta..si eu am trecut printr-o situatie de genu anul trecut, tot cu un coleg,..insa am reusit sa nu-i mai acord atentie si sa nu ma mai afecteze tot ce face el.

acum cand am citit sfaturile care ti le-a dat iris parca m-am regasit putin in situatia ta.si iris are foarte mare dreptate in ceea ce zice.incerca sa iesi cu altcineva, incearca sa nu mai fi atenta la ce face el, el nu e buricul pamantului


poate ca sunt rea, si n-ar trebui sa spun asta, dar ar trebui sa profiti de faptul ca ea e o "neingrijita", sa faci si tu niste glumite acre pe seama ei ...poate nu trebuia sa spun asta (nu stiu cu cat o sa te ajute), dar in fine..am spus-o
nic0lle
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:57
De la: andreea121, la data 2008-11-26 20:44:20iti multumesc si tie iris pentru sfaturi.. da invat bine dar ea e oricum prima in clasa astazi la scoala respectiva l a pus sa se i a de mine pentru a o face pe ea fericita pur si simplu minte ca fostul sa ma certe.


Cum pana mea l-a pus sa se ia de tine mah ? si tu ce ai zis ?

In cazul asta trebuie sa ai o discutie cu amandoi ( de preferat cu mai multi colegi de fata ) in care sa le aduci la cunostiinta ca nu te afecteaza cu nimic faptul ca ei doi sunt impreuna , ca ai fi incantata daca nu ar mai vorbi cu tine niciunul ,sa-i faci vant tipului din banca ta si la final sa-l sfatuiesti sa foloseasca prezervativul pentru ca nu e de gluma cu TBS-urile
iris_4_ever
Postat pe 26 Noiembrie 2008 21:10
fetelor, nu e asa de usor cum pare, e greu sa "folosesc" indiferenta dupa ce noi am avut o relatie frumoasa in care ne-am iubit foarte mult, cel putin asa cred eu..ieri am coborat la parterul liceului pana la magazin si i-am surprins sarutandu-se am alergat spre ei ca o nebuna si le-am tras o palma la amandoi nici unul nu a sarit pentru altul ... eu am revenit in clasa gandidu-ma ca am facut o prostie dar cel putin ma simteam mai bine ... pana cand respectiva a facut o tragedie din asta si s-a dus acasa pe motiv ca-i este "foarte rau" defapt ei au plecat pentru o consolare reciproca ... am vorbit cu prietena mea cea mai buna si ii spuneam ce simt, ca m-am facut foarte rea din cauza asta si ma invinovateam iar ea a avut un raspuns ferm 'stii ce?? numai din cauza ei s-a intamplat daca ea nu se baga si statea in banca ei nu mai patea nimic .si-a facut-o cu mana ei' eu consider la fel ... aseara m-au sunat parintii fostului si m-au facut albie de porci daca va mai vine sa credeti ceva... si astazi o s-o astept pe mama nesimtitei la scoala "ca sa ma duca la directoare"
andreea121
Postat pe 28 Noiembrie 2008 09:57
off stai linistita ... tuturor ni se intampla asta ( eu am scapat...sper ) dar este o chestie de care intr`un fel desi in momentul acesta nu cred ca poti sa fi bucuroasa pentru ca puteati continua asa mult si bine... gandeste`te ca puteati avea astfel ani si ani impreuna si daca ai spus ca el considera ca trebuia sa va despartiti mai demult... poate iti incepeai si viata sexuala cu el, poate chiar va`ti fi facut planuri pentru viitor si apoi cand ti se parea ca totul e foare frumos, ca va iubiti unul pe altul.... se despartea de tine dintr`o data si poate pentrru alta cum a facut si acum... eu mereu cand sunt suparata din ceva ma gandesc ca putea si mai rau... si imi imaginez ce se putea intampla si ma bucur ca nu s`a ajuns pana acolo, incerc sa fiu optimista... gandeste`te te vei indragosti de alt baiat care te va respecta si el ... good luck
my_lipps_are_yours
Postat pe 4 Martie 2009 09:27
Mergi mai departe... o noua relatie, o noua iubire si ai sa treci mai departe e normal sa fie mai naspa acum dar cu timpul o sa treaca ai sa vezi
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:58
De la: andreea121, la data 2008-11-25 21:13:48asaaa e prima oara can scriu pe un forum dar.. nu stiu ce sa fac simt nevoia sa ma descarc la oricine. Am 17 ani si am avut un prieten de 1 an jumate.Mentionez ca el este in liceu cu mine...in clasa cu mine....in banca cu mine...Ne-am iubit un an jumate a fost prima mea dragoste adevarata.NU...nu mi-am inceput viata sexuala cu el ar fii fost cea mai mare tampenie...Oricum el s-a indragostit de alta din clasa pe care eu ...normal o credeam prietena mea...Il placea pe iubitul meu ce cand eram impreuna . Ea s-a bagat in sufletul lui pana el a acceptat mi-e foarte greu sa trec peste asta am nevoie de ajutor si sfaturi.Mai mentionez ca el nu ma mai iubeste considera ca trebuia sa ne despartim mai demult si ma face nebuna negand relatia lor.In fiecare zi de liceu e un calvar ...


Nu am citit tot ce s-a postat pana acum , o sa o fac ..
Acum ti se pare foarte grav ,dar ai sa vezi ca de fapt nu e chiar o mare problema.Incepi prin a te muta cu altcineva in banca..
Relatiile care se infiripa prin magarii nu sunt de durata.
Zici ca ea s-a bagat in sufletul lui?Nu fi asa sigura..Astea sunt lucruri care se intampla fregvent.Fiind prietena ta a avut ocazia sa-l cunoasca foarte bine prin tine..La fel si el..A fost ceva reciproc..
Nu ii cauta lui scuze,chiar nu merita nici sa te mai gandesti la el.

Nu-ti pierde cei mai frumosi ani din viata suferind .Treci mai departe...Cu viata din liceu nu o sa te mai intalnesti..
ella_c
Postat pe 5 Martie 2009 06:52
De la: andreea121, la data 2008-11-26 20:51:59si mai mentionez ca sunt deja aranjata...nu vreau sa par prea mandra de mine dar eu sunt destul de aranjata si fata respectiva e neingrijita tocmai asta ma oftica mai tare :( cum e posibil ? trebuie sa recunosc ca atunci cand eram impreuna cu fostul ea ne povestea ca pleca la fostul ei prieten si se simteau bine acasa la el .... eu ... nu mi-am inceput viata sexuala cu el ...si cred ca ea a vazut o oportunitate in ea ... :(


Andreea, bine ai venit in lumea reala. Cateodata nu e frumoasa... dar stii ce? O sa mai vina vremea aia cand ai sa fii fericita. Crede-ma!

Si acum cateva lectii din lumea reala. Bine ar fi sa le retii, pentru ca sunt UNIVERSAL valabile:

1 - barbatii nu te insala cu alta mai frumoasa, mai aranjata, mai inteligenta. Ei pur si simplu te inseala cu ALTA. Atat.
2 - totul e chestie de timp. Stiu ca auzi asta continuu, e deja un cliseu. Pai hai sa-ti spun ceva: e cliseu, pentru ca asa e. Acum ti se pare ca suferinta ta n-o sa aiba sfarsit in vecii-vecilor. NU e asa. O sa se sfarseasca. Dar e CHESTIE DE TIMP.
3 - daca esti o fetitza desteapta, inveti inca de pe acum sa te concentrezi in alte lucruri. Si ce daca el e langa tine mereu? A fost si inainte sa fiti impreuna, si o sa fie si cand tu o sa gasesti pe altcineva. Stiu... stiu, acum zici ca n-o sa se intample. Ei, da-mi voie sa te contrazic. La TIMPUL potrivit (vezi, revenim la factorul TIMP) o sa gasesti si o sa fii fericita iarasi.
Iar numarul 4 e un sfat:

Nu te acri! Niciodata sa nu spui tampenia de genul: de acum incolo nu o sa mai am incredere in baieti. Toti sunt la fel... si alte tampenii de gen. Stii, mai e un cliseu: "Iubeste ca si cand n-ai fost ranit vreodata"... Nu-l uita.

Daca ai sa urmezi sfaturile astea, nu-ti promit ca o sa ai o viata lina si plina de petale de trandafiri si doar reusite, dar un lucru e clar: o sa stii sa te bucuri de clipe asa cum vin si n-o sa-ti auto-sabotezi nici sansele de a fi fericita cu cineva pentru ca ii ceri sa plateasca greselile celui de dinainte.

Cam asta!
Dor_a
Postat pe 5 Martie 2009 08:23
De la: Dor_a, la data 2009-03-05 08:23:00
De la: andreea121, la data 2008-11-26 20:51:59Nu te acri! Niciodata sa nu spui tampenia de genul: de acum incolo nu o sa mai am incredere in baieti. Toti sunt la fel... si alte tampenii de gen. Stii, mai e un cliseu: "Iubeste ca si cand n-ai fost ranit vreodata"... Nu-l uita.

Daca ai sa urmezi sfaturile astea, nu-ti promit ca o sa ai o viata lina si plina de petale de trandafiri si doar reusite, dar un lucru e clar: o sa stii sa te bucuri de clipe asa cum vin si n-o sa-ti auto-sabotezi nici sansele de a fi fericita cu cineva pentru ca ii ceri sa plateasca greselile celui de dinainte.

Cam asta!





buna dimineata!
frumos mesaj!Sper sa-l citeasca!Mie mi-a facut placere!!

ella_c
Postat pe 5 Martie 2009 08:36
in povestea ta ma recunosc 100% numai k eu nu statusem cu el un an jumtae....iti spun eu e greu s treci peste atat d usor iti trbuie mult timp k s a accepti realitatea,iar knd vei accepta o s iti spui k a fost timp pierdut degeaba pt persoane kre nu merita...cel mai bn inceark s t indrepti spre alt baiat cu otata ca sufletul e l el..cu timpul stand cu altcinvea o s reusesti s uiti kte putin...iar asta nu o s fie sg incerkre grea la kre t supune viata...vor urma multe altele dar important e s vezi partea buna a lucrurilor...poate k s-au intamplat asa lucrurile tocmai k s intalnesti un alt baiat mai bun si kre s t pretuiask si iubeask asa cum meriti
death_butterfly
Postat pe 5 Martie 2009 09:03
De la: ella_c, la data 2009-03-05 08:36:48
De la: Dor_a, la data 2009-03-05 08:23:00
De la: andreea121, la data 2008-11-26 20:51:59Nu te acri! Niciodata sa nu spui tampenia de genul: de acum incolo nu o sa mai am incredere in baieti. Toti sunt la fel... si alte tampenii de gen. Stii, mai e un cliseu: "Iubeste ca si cand n-ai fost ranit vreodata"... Nu-l uita.

Daca ai sa urmezi sfaturile astea, nu-ti promit ca o sa ai o viata lina si plina de petale de trandafiri si doar reusite, dar un lucru e clar: o sa stii sa te bucuri de clipe asa cum vin si n-o sa-ti auto-sabotezi nici sansele de a fi fericita cu cineva pentru ca ii ceri sa plateasca greselile celui de dinainte.

Cam asta!


buna dimineata!
frumos mesaj!Sper sa-l citeasca!Mie mi-a facut placere!!



"Neatza Ella!
Dor_a
Postat pe 5 Martie 2009 09:11
esti foarte tanara...ignora tot si mergi mai departe...nu-ti trebuie un mitocan...
eneea_giada
Postat pe 5 Martie 2009 09:51
De la: iris_4_ever, la data 2008-11-26 21:10:34
De la: andreea121, la data 2008-11-26 20:44:20iti multumesc si tie iris pentru sfaturi.. da invat bine dar ea e oricum prima in clasa astazi la scoala respectiva l a pus sa se i a de mine pentru a o face pe ea fericita pur si simplu minte ca fostul sa ma certe.


Cum pana mea l-a pus sa se ia de tine mah ? si tu ce ai zis ?

In cazul asta trebuie sa ai o discutie cu amandoi ( de preferat cu mai multi colegi de fata ) in care sa le aduci la cunostiinta ca nu te afecteaza cu nimic faptul ca ei doi sunt impreuna , ca ai fi incantata daca nu ar mai vorbi cu tine niciunul ,sa-i faci vant tipului din banca ta si la final sa-l sfatuiesti sa foloseasca prezervativul pentru ca nu e de gluma cu TBS-urile


:)) bine zis.
foarte adevarat este si ca indeferenta e opusul iubirii. :D si e cea mai puternica arma impotriva lor. nu le arata sub nicio forma ca suferi din cauza lor. poarta-te cu cat mai multa indiferenta. dupa ce o sa se termine o sa isi dea singur pumni in cap ca te-a parasit pentru ea( vaaai ce prost am fost. ea m-a iubit am crezut-o pe asta...etc) nu incerca sa te pui intre ei sub nicio forma.sa nu creada ca tu esti aia rea. plus ca tu iesi naspa daca fugi dupa el...arata-i ca nu ai pierdut nimic.
cat despre starea ta. fa ceva pentru tine. pune mana pe telefon suna-ti cat mai multi prieteni iesiti la un bowling ceva. radeti glumiti distrati-va....la inceput numai o sa te prefaci ca te simti bine...dar chiar o sa inceapa sa iti placa.si poate chiar iti gasesti p altcineva. incearca sa ai ochi si pt alti baieti.
multa bafta in continuare! aa si iti recomand filmul Yes Man, daca nu l-ai vazut deja. ti se potriveste foarte bine. :*
dyana91a
Postat pe 5 Martie 2009 16:59
in general barbatii sunt niste nesimtitii.... tot ce tb sa faci de acum inainte este sa iti vezi de viata... sa treci mai departe si cu asta basta... esti tanara...nu merita sa suferi
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:22
norocul tau ca nu ai facut nimik cu el ...ca dupaia iti era ffff greu...si o sa treci peste asta o sa fi si u fericita ...vei vedea...doar timpu decide....si incearca sa il ignori cat mai mult cand vei gasii baiatu potrivit o sa il uiti
criuu
Postat pe 5 Martie 2009 19:47
cu timpul ai sa razi de ce ti s-a intamplat acum...resemneaza-te
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa il uit...doar il vreau inapoi:( 12 De la: deny_licious 9 Iulie 2009 15:05
Ce sa fac...? 15 De la: r_girl 2 Iunie 2009 10:18
ma simt puternica! 14 De la: kudika019861 20 Septembrie 2009 18:26
Despartire :( 56 De la: kudika_11398 10 Iulie 2012 01:07
s-o fac, sa n-o fac? 79 De la: daniela_kudica 2 Iulie 2012 11:43