Setari Cookie-uri

Nuatiu ce sa fac IL IUBESC DAR MIE FRICA

Buna tuturor este prima data cand scriu deci imi va fi greu sa scriu .Am un iubit am fost cam doi an impreuna doar ca prin aprilie el ma lasat ptr alta dar pana atunci totul era ok chiar locuiam impreuna iar intro zi sa schimbat total ...acum ceva timp sa intors la mine spunea ca sia dat seama ca a gresit si ca ma iubeste mult lam iertat am vrut sa incerc .am acceptat neam impacat acum e mai posesiv mai atent mai grijuliu totul e ok. dar... am reintalnit un prieten din copilarie acum doua luni de care mia placut mult candva dar fiindca ne aveam ca fratii mia fost rusine si jena sa fac vreun pas.bun cum spuneam acum doua luni neam regasit el mia propus sa fim impreuna mi sa parut o joaca el este la puscarie .am zis ca fiind acolo numi va ocupa prea mult timp mergeam in vizita in fiecare saptamana.problema este ca mia ocupat foarte mult timp..mia ocupat mintea sufletul si inima ...neam indragostit unul de altul eu nu mai pot fi la fel celalalt ptr ca il iubesc pe asta nustiu ce sa fac ..ce ma sfatuiti.nu vreau sal fac sa sufere nustiu cum so termin cu el..ptr ca nu pot continua asa eu il iubesc pe prietenul din copilarie si simt ca nu pot respira fara el vb in fiecare zi chiar avem perioade cand vb cate 3 ore incontinuu..ajutatima va rog .. ce trebuie sa fac?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:00
sa te hotarasti,sa te gandesti ce vrei si apoi sa ai curaj sa alegi
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:06
ms ptr sfat dar cum am mai zis eu am ales doar ca nustiu cum sa ma despart de celalalt nas vrea sal fac sa sufere iar o despartire ar parea o razbunare cum sa o fac?asta nustiu

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:13
nu vrea nimeni sa vb si cu mine sami dea si mie un mic sfat

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:43
tu stii ca despartirea nu ar fi razbunare asa ca e tot ce conteaza, vorbeste cu el, spune-i ca nu mai simti la fel .. hai curaj , daca ai ales asta ar fi ultimul pas sa fi cu cel pe care il vrei , gandeste-te la asta
broken
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:49
De la: georgiana_samyra, la data 2008-11-27 10:43:13 nu vrea nimeni sa vb si cu mine sami dea si mie un mic sfat

deci tu il iubesti pe cel din puscarie si vrei sa-l parasesti pe prietenul tau(care de altfel te-a inselat deja) pentru cel din puscarie...asa e cum zic eu? sau e altfel?
diana_cionca
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:54
da asa vreau sa ma despart de prietenul meu ptr cel din puscarie

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:56
pe cel din puscarie il iubesc foarte mult niciodata nu am mai iubit asa..cand sunt cu el nu simt decat liniste dragoste si puritate .nu am mai simtit niciodata ptr nimeni asa ceva

Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:59
lasa frica la o parte...si ai curaj sa-i spui...el te-a parasit o data si nu a avut nici o problema in a-ti spune,tu de ce ai avea?
asta e viata,si e pacat sa nu-ti traiesti viata de frica sa nu se supere sau sa nu zica ca e razbunare
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:27
De ce sta la puscarie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:33
IN 2004 IA DAT O PALMA LU UNU ALA SIA SCOS CERTIFICAT ERA NUSTIU CE CU DURBACA SI A MERS MAI DEPARTE IULI NU ASTIUT NIMIC A PLECAT IN ITALIA LA MUNCA SI CAND SA INTORS ANUL TRECUT LAU ARESTAT

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:57
Pai atunci paraseste-l pe actual pur si simplu, ce mare chestie?
Kathara
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:59
SI CEI SPUN ? II SPUN ADEVARUL SAU IL MINT? CE MOTIV II DAU ? SAU II SPUN PUR SI SIMPLU SA TERMINAT UITAMA?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:03
De la: georgiana_samyra, la data 2008-11-27 12:03:37SI CEI SPUN ? II SPUN ADEVARUL SAU IL MINT? CE MOTIV II DAU ? SAU II SPUN PUR SI SIMPLU SA TERMINAT UITAMA?

Asta depinde de tine...Orcum v-a afla probabil motivul candva...

De la o simpla palma sta la puscarie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:12
hmm destul de grea situatia.dar nu imposibil de rezolvat.astea se intampla zilnic si eu am fost pusa de vreo2ori in situatia asta.parerea mea e ca ar treb sa ramai q cel pe kre il iub.intr-adevar ii va fi greu celuilalt dar dk te iub q adevarat va dorii s fii fericita iar dk nu el reprez fericirea pt u atunci te va lasa s pleci.iar dk nu asta e drag q sila nu se poate la toti ne e greu.dar asta nu inseamna k o stam de mila q cnv k sa nu l ranim ptk mai mult ai suferii si u dar si el la un moment dat si ar da seama k nu l iub.dk vrei sa mai vb lasa mi id tau la msg
hate_that_i_love_u_soo
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:51
ramai cu cel pe care il iubesty................nustyu e putyn cam greu si pentru -----
kudika011800
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:25
De la: georgiana_samyra, la data 2008-11-27 10:00:10 Buna tuturor este prima data cand scriu deci imi va fi greu sa scriu .Am un iubit am fost cam doi an impreuna doar ca prin aprilie el ma lasat ptr alta dar pana atunci totul era ok chiar locuiam impreuna iar intro zi sa schimbat total ...acum ceva timp sa intors la mine spunea ca sia dat seama ca a gresit si ca ma iubeste mult lam iertat am vrut sa incerc .am acceptat neam impacat acum e mai posesiv mai atent mai grijuliu totul e ok. dar... am reintalnit un prieten din copilarie acum doua luni de care mia placut mult candva dar fiindca ne aveam ca fratii mia fost rusine si jena sa fac vreun pas.bun cum spuneam acum doua luni neam regasit el mia propus sa fim impreuna mi sa parut o joaca el este la puscarie .am zis ca fiind acolo numi va ocupa prea mult timp mergeam in vizita in fiecare saptamana.problema este ca mia ocupat foarte mult timp..mia ocupat mintea sufletul si inima ...neam indragostit unul de altul eu nu mai pot fi la fel celalalt ptr ca il iubesc pe asta nustiu ce sa fac ..ce ma sfatuiti.nu vreau sal fac sa sufere nustiu cum so termin cu el..ptr ca nu pot continua asa eu il iubesc pe prietenul din copilarie si simt ca nu pot respira fara el vb in fiecare zi chiar avem perioade cand vb cate 3 ore incontinuu..ajutatima va rog .. ce trebuie sa fac?


pune in balanta...cu defectele si calitatile amandurora...Vezi langa care te simti mai bine..si vezi care din ei iti ofera siguranta,incredere,respect,iubire.
Avand in vedere ca primul baiat,a fost cu alta,trebuie sa iei in considerare si asta.Ca majoritatea care fac asta..nu ezita si a doua oara..Cat de sigura esti ca nu ti se va mai intampla inca o data?...si cat de sigura esti ca langa al 2-lea baiat...o sa fie altfel?
m_deea14
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:30
nasol moment....daca nu il iubesti trebuie sa ai spui....ramai cu cel pe care il iubesti..insa puscarie?...de ce?...este serios?sa nu renunti la bine ...pentru mai rau...tu stii mai bine nu noi...insa ai grija ce alegere faci
pamela_1
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:42
eu zic sa i spui adevarul ca nu l mai iubesti si ca acum iubesti pe alcineva si nu fii trista nici lui nu i a pasat de tn cand s a incurcat cu alta spune i adevarul si basta noroc stiu ca e greu
alexutzzatei
Postat pe 8 Iulie 2009 15:10
e condamnat definitiv?cat mai are de stat?merita sa astepti?cum va vedeti?scuza ca in loc sa raspund pun intrebari ....eu zic sa fi cu cel care il iubesti dar ai grija sa nu fi dezamagita
aztid
Postat pe 1 Decembrie 2010 10:27
De la: aztid, la data 2010-12-01 10:27:15e condamnat definitiv?cat mai are de stat?merita sa astepti?cum va vedeti?scuza ca in loc sa raspund pun intrebari ....eu zic sa fi cu cel care il iubesti dar ai grija sa nu fi dezamagita


1.topicul e din 2008
2.e un topic aruncat de kudika
3.tu te astepti sa-ti raspunda?
Barbie30_
Postat pe 1 Decembrie 2010 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..eu peste,el...LEU !!! 22 De la: n_nimenialtul 2 Februarie 2009 10:53
Dilema 7 De la: valy90 7 Februarie 2011 12:44
bine sau rau , m-am aruncat cu capul inainte prea devreme>? 21 De la: kudika_pudika 2 Iunie 2011 12:39
de ce depinde relatia noastra 15 De la: steffy91 21 Septembrie 2011 13:11
Mama mi-a zis ca nu exista feti frumosi si relatii sau casnicii ca in povesti....Voi ce ziceti? 102 De la: Corina1205 30 Martie 2015 15:34