Setari Cookie-uri

si baietii plang cate-odata

Distinse doamne si domnisoare, indraznesc plin de smerenie sa ma adresez Dvs. in dorinta de a afla, poate, un raspuns si chiar un sfat la intrebarea care ma macina de mai bine de o saptamana: sa continui sau nu aceasta ciudata relatie? Scuze anticipat pentru lungimea povestii, dar onorata instanta are nevoie de toate faptele (si emotiile, fireste)

Ea: 35 , letona, foarte frumoasa, foarte sexi, desteapta, divortata de aprox. 3 ani, o fetita de 16 ani. Motivul divortului dupa 12 ani de casatorie, adulterul. Sotul incepuse sa o insele, si apoi si ea a inceput acelasi lucru cu un tip mai tanar si mai vartos. Si-a descoperit feminitatea, si-a descoperit sexualitatea (dupa ce ani de zile sotul i-a spus ca-i frigida), si cand au vazut ca nu mai tine ,au divortat. A ajuns in strada (locuia in casa socrilor), doar cu un geamantan si un serviciu decent intr-un spital. Fetita a ales sa stea cu tatal. A luat-o de la capat, a cumparat un apartament cu un credit de la banca, si-a schimbat serviciul cu unul mai bun. Timp de 3 ani a fost o devoratoare de barbati, din ambitie, plictiseala, dorinta de razbunare, distractie, etc. S-a simtit libera si dupa atatia ani facea ce vroia, cand vroia, cu cine vroia. Cu nici unul nu a fost mai mult de doua luni, cu exceptia un neamt (bogat, de aprox. 50 de ani), cu care au avut o relatie deschisa aprox 2 ani - ea mergea la el in fiecare weekend cand era libera (el ii trimitea biletele de avion si mergea acasa la el), dar intre doau revederi, fiecare avea relatii de lunga sau scurta durata cu alti parteneri. Ea sustine ca l-a iubit.

El: 40, roman care lucreaza in strainatate (Serbia). Divortat de aprox 3 ani, dupa un mariaj de 14 ani. O fetita de 14 ani. Motivul divortului: a disparut iubirea. Din ambele parti. Si din respect pentru celalalt, cei doi au ales aceasta cale. Fetita plus absolut toate proprietatile au ramas la mama. El se muta dintr-o tara in alta, in functie de unde il trimite compania. Stare materiala f buna, dar in privinta relatiilor nimic serios. Aproape complet dezinteresat de femei. Cu o exceptie: s-a indragostit fulgerator si prostesc de o femeie maritata, care dupa o relatie ca o flacara, s-a intors la sotul ei dupa ce ramasese insarcinata cu acesta (cu sotul).

Daca mai rezistati, acum incepe adevarata poveste!
Se cunosc pe internet, intra intr-un dialog sincer si fara ocolisuri. Zilnic sesiuni de chat sa si videocam, vorbe frumoasa, spuse din suflet. El ii trimite flori prin curier, ea accepta, si fac planuri sa se vada. Ea decide sa il viziteze in Serbia pentru 3 zile, el in al noualea cer, ii trimite biletul de avion. Se vad si incepe o poveste de dragostea ca in povesti. Apoi el mergea la ea (dupa 3 saptamani), tot scurt 3 zile, apoi ea vine la el in toamna si locuiesc impreuna 5 saptamani. 5 saptamani de vis, cu wekenduri in capitalele europene, cu cadouri costisitoare, cu dragoste crescanda pe zi ce trece. De neinchipuit, indragostiti pana peste urechi!

El incepe sa-i trimita bani pentru renovarea apartamentului in Riga, nu multi, dar sume pe care ea nu si le putea permite. A fost dorinta lui, si la insistentel sale, ea a acceptat. Vorbeau zilnic, la telefon sau skype. Sincer, deschis, fara oprelisti despre orice (asa credea el). Inclusiv un posibil mariaj la un moment dat (subiect deschis de ea). In noua luni au fost fizic impreuna 62 de zile cumulate din vizite.

In decembrie, ceva rau se intampla, dar pe care el nu avea cum sa-l anticipeze! El trebuie sa revina in Romania, pentru sarbatori, fara ea. Scurt, fara chef, au acceptat ambii aceasta situatie, cu mult regret. Dar s-au sunat aproape zilnic, ca de obicei. Si totul parea OK.

In ianuarie, el o viziteaza din nou in Riga. Ii ofera chiar si un inel cu diamante, insa fara prea multe vorbe. S-au inteles din priviri! EA il roaga pe EL sa-i curete laptopul de virusi. Ei bine, dezastrul se produsese deja: el descopera cu un click chaturile ei, si documentele ei. Si ce credeti ca gaseste: chaturi mai mult sau mai putin nevinovate cu o multime de masculi de prin toata lumea. Unii agatati pe net, altii din mai vechi relatii. ELrecunoaste aceleasi tipuri de mesaje: sunt singura si nimeni nu ma ajuta, hai sa ne vedem peste 3 luni pentru ca atunci am concediu, stai ca vorbim peste trei zile (era perioada cand EL venea in Riga). Dulcegarii ieftine: hy honey, can I see more of you?, I like the way you eat banana,, etc, etc. Din hystory se putea vedea ca totul se petrecuse chiar sub nasul lui in ultimele noua luni. Exact aceleasi vorbe, cu care el fusese vrajit de inocenta ei ( ce sa-i faci, asa e cand esti indragostit). Si acum urmeaza bomba: el gaseste fotografii facute la Berlin in perioada sarbatorilor. Pentru 3 zile, ea a fost sa-si viziteze ex boy friendul.

Evident a urmat dezastrul: de ce, de ce? Raspunsul ei: nu stiu, cu chatul nimic nu a fost serios, doar copilarii pe internet, n-am avut niciodata vreo intentie serioasa cu nici unul din ei. Cu ex-ul, s-a simtit parasita de sarbatori, si nu a putut rezista presiunilor lui. Ba mai mult, desi ea in confirmase lui ca nu mai exista nici o legatura, germanul a insistat si au mentinut legatura in tot acest timp. Chiar din casa lui din Serbia, chiar dupa ce el pleca la serviciu dupa ce facusera dragoste pe masa din bucatarie, ea avusese discutii pe internet (cu webcam) cu neamtul.

A urmat o zi si o noapte de cearta: ea nu avea argumente, sau cele prezentate erau puerile: n-am stiut ca iti fac rau daca stau pe chat cu baietii, nu am vrut sa te ranesc. Iar cu neamtul m-am vazut ca sa termin relatia cu el, "to check my feelings". La intrebarea, inafara de momentul Berlin, au mai fost si alte momente de ratacire, ea afirma cu mana pe inima ca nu, n-a mai fost nimeni in viata ei.

Acum ea din Letonia il suna zilnic ca ii pare rau si isi cere scuze. El ca un somnambul nu-si poate reveni din soc. Ea ii cere iertare si il roaga sa se intoarca. El e confuz, scarbit, disperat, dat nu o poate da uitarii!

Sfaturi, sugestii, reclamatii?? Multumesc anticipat
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 15:49
parerea mea...fara sens.o femeie cand tine la un barbat atunci nu o da in tramvai cu unu si altu pe net. e ok ca iti face complimente si se simte admirata pe internet dar cand deja te duci la intalniri ca sa "pui capat" unei relatii deja terminate asta e bullshit...
Buttefflypink
Postat pe 4 Februarie 2009 15:58


uuuufffff......greu
parca ar fi telenovela

dar stii cum e, pana la urma, orice sfat ti-am da noi, tot tu vei decide ce sa faci

probail ca eu nu as mai continua
ptr mine( din descrierea ta ) este clar ca gagica se ocupa cu agatatul pe net si tapatul barbatilor

mai mult nu mai spun ar fi de prisos

bafta in orice decizie ai lua

_fantoma_
Postat pe 4 Februarie 2009 15:59
chiar ca esti "greu incercat"... ce sa faci...din cate se vede ea se simte mult mai bine chat-uind cu toti barbatii de pe internet.....(cine stie cate inele cu diamante a mai primit) si din pacate ai cam fost bataia ei de joc..alaturi de multi altii...
cel mai bine este sa mergi totusi mai departe si chiar daca e greu sa depasesti relatia cu ea....ea avea nevoie de cineva care sa o intretina (chiar daca ai spus ca are un job bine platit), sa o plimbe...

sau poate vrea sa se razbune pe toti barbatii pentru ceea ce a patit cu sotul ei....daca e asa...si vrei sa continui cu ea....atunci ajuto sa inteleaga ca totusi nu toti barbatii sunt la fel si ca tii la ea si vei lupta...

dar....numai tu stii exact ce poti face, daca merita... s.a.m.d
adutu01
Postat pe 4 Februarie 2009 16:04
De la: vas25, la data 2009-02-04 15:59:29

uuuufffff......greu
parca ar fi telenovela

dar stii cum e, pana la urma, orice sfat ti-am da noi, tot tu vei decide ce sa faci

probail ca eu nu as mai continua
ptr mine( din descrierea ta ) este clar ca gagica se ocupa cu agatatul pe net si tapatul barbatilor

mai mult nu mai spun ar fi de prisos

bafta in orice decizie ai lua



vas se poate un rezumat nu am avut rabdare sa citesc
donttouch
Postat pe 4 Februarie 2009 16:04
De la: vas25, la data 2009-02-04 15:59:29

uuuufffff......greu
parca ar fi telenovela

dar stii cum e, pana la urma, orice sfat ti-am da noi, tot tu vei decide ce sa faci

probail ca eu nu as mai continua
ptr mine( din descrierea ta ) este clar ca gagica se ocupa cu agatatul pe net si tapatul barbatilor

mai mult nu mai spun ar fi de prisos

bafta in orice decizie ai lua

[

are dreptate vas..e ca o telenovela..si totusi nu toate au un sfarsit cu "pana la adanci batraneti"..si daca e o tanti care nu se multumeste cu un nene care ii da cam tot ce isi poate dori o femeie si vrea mai mult atunci e pierdere de vreme..pt tine bineinteles..
Buttefflypink
Postat pe 4 Februarie 2009 16:07
O sa-mi spun si eu parerea ..,este doar o parere,.....

Daca nu poate trai fara ea ,sa mai incerce o data,sa-i mai dea o sansa.Indiferent ce a facut ,sa o ia de la zero.Este posibil ca in timp sa nu mai fie asa dependent de dragostea si prezenta ei sau ea se poate schimba .
Numai moartea este de neantors.

Astept pietrele!!

ps:este singurul text de dimensiunea asta de pe forum pe care l-am putut citi.Nu am rabdare de obicei



ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 16:41
Multumesc mult pentru comentarii! Da, e ca o telenovela, dar e vorba despre a doi oameni, adevarati, cu sentimente, cu bune si rele. Si inca odata, scuze pentru lungimea textului, dar s-au intamplat prea multe pentru e nu fi evidentiate.

Eu n-am mare pasiune a chatului pe calculator, si evident nici timpul necesar. Chiar am cumpanit bine daca sa scriu si sa trimit acest mesaj in eter.

Un alt lucru care ma macina infiorator este ca nu a marturisit ca a gresit. Am fost acuzat de ce am umblat prin calculator, pentru ca i-am calcat intimitatea. Cand ziua de azi e mai mult cibernetica decat reala, inteleg acum ca de foarte multe ori calculatorul e partea din viata ta, chiar si in domeniul relatiilor.

Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca nu as fi descoperit (marturisesc cu rusine) chaturile si pozele?

Am uitat sa va spun ca i-am cunoscut mama, prietenii, colegii de serviciu si era de fiecare data foarte mandra de mine!



Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 16:55
Daca nu poti trece peste ce a facut ea si o sa va impacati totusi ,va transformati viata in cosmar.

Probabil ca nu i-a placut ca a fost prinsa ,de aceea a reactionat asa.Toti avem micile noastre secrete ,sa fim seriosi! Nu vreau sa ii iau apararea ,dar daca o iubesti asa mult poti sa-i mai acorzi o sansa.

Numai tu stii cat de mult poti indura.Ca intr-adevar,ai de indurat
Unii o sa-ti spuna sa o lasi,ca nu te merita...ca o sa gasesti alta...dar numai tu stii ce este in sufletul tau.

Cat despre lungimea textului..Am spus ca este singurul pe care l-am citit ,pentru ca mi-a placut .

ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 17:11
Am citit si eu tot mesajul ,stai linistit ca-s altele mult mai lungi decat al tau

Internetul este cea mai usoara cale de a face bani , daca mai esti si femeie si arati binisor ....presari printre picaturi problemele tale financiare dar in acelasi timp ai grija sa spui tipului ca tu NU accepti ajutoare de la nimeni .....cale sigura de a-l face pe barbat sa creada ca are in fatza femeia visurilor lui si incepe sa-i trimita bani fara sa ii ceara nimic fatuca.

La fel procedeaza si prietena ta .......si pentru ca niciodata nu este de ajuns un prost ,trebuie sa se asigure ca are mai multi prosti care o ajuta in acest fel.

Acum sper sa nu te supere mesajul meu dar asta este adevarul.

Daca ai avea acces la contul ei sau ai putea afla cati bani a primit in ultimele 2-3 luni de zile si de la ce persoane ai fi de acord cu mine.

Eu nu vad unde este telenovela pentru ca nu e cazul , este un caz clasic de furt financiar cu acordul pagubitului .

iris_4_ever
Postat pe 4 Februarie 2009 18:31
Multumesc, iris pentru mesaj. Sunt convins ca nu dimensiunea financiara a fost sau este cea care a motivat-o sa faca ceea ce a facut cu mine. Niciodata nu mi-a cerut nici un ban, tot ceea ce i-am oferit a primit cu multa retinere, calatoriile facute le-am decis doar eu.

Pe scurt nu e o femeie intretinuta pentru ca da, i-am vazut conturile bancare si traieste modest dintr-un salariu de aprox 700 de euro, cu o rata la credit de 280 pe luna, plus cheltuielile lunare care sunt uriase in letonia. Am locuit cu ea, si mi-am putut da seama limpede de acest lucru. Plus familie, prieteni, anturaj!

Multumesc mult pentru gandurile tale, inca o data!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 19:40
ela, multumesc ca ai avut rabdare sa-l citesti. Chiar ma simt super ca sunt oamenii carora chiar le pasa de povestea asta. Dar din pacate, e reala si nu mi-a fost usor sa astern aceste lucruri "pe hartie".

Ai dreptate. totul e in capul meu si in sufletul meu. Am explicat faza cu partea materiala: ce nu inteleg (pentru ca nu am timp sa stau pe net) sunt cele doua lucruri: chatul cu cunoscuti si necunoscuti si pana unde se poate merge asa, in lumea asta virtuala.

Doi: cand am intrebat-o de ce a plecat la Berlin, mi-a spus ca s-a simtit parasita. Si asa a si fost! A fost o femeie parasita. De ce a mintit, de ce nu a recunoscut ca mai simte ceva pentru neamtzul ala, si multe - multe altele.

Nici nu vreau sa o transformam intr-un monstru, si nici eu intr-o victima. Incerc sa ma gandesc la fapte, nu la sentimente.

Grea decizie, ce sa spun! Dar nu vreau sa-i transform si sa-mi transform viata intr-un cosmar!

No women, no cry!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 19:48
De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 19:40:31Multumesc, iris pentru mesaj. Sunt convins ca nu dimensiunea financiara a fost sau este cea care a motivat-o sa faca ceea ce a facut cu mine. Niciodata nu mi-a cerut nici un ban, tot ceea ce i-am oferit a primit cu multa retinere, calatoriile facute le-am decis doar eu.

Pe scurt nu e o femeie intretinuta pentru ca da, i-am vazut conturile bancare si traieste modest dintr-un salariu de aprox 700 de euro, cu o rata la credit de 280 pe luna, plus cheltuielile lunare care sunt uriase in letonia. Am locuit cu ea, si mi-am putut da seama limpede de acest lucru. Plus familie, prieteni, anturaj!

Multumesc mult pentru gandurile tale, inca o data!



Te las pe tine sa-ti raspunzi singur !

De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 15:49:42 ELrecunoaste aceleasi tipuri de mesaje: sunt singura si nimeni nu ma ajuta, hai sa ne vedem peste 3 luni pentru ca atunci am concediu, stai ca vorbim peste trei zile (era perioada cand EL venea in Riga). Dulcegarii ieftine: hy honey, can I see more of you?, I like the way you eat banana,, etc, etc. Din hystory se putea vedea ca totul se petrecuse chiar sub nasul lui in ultimele noua luni. Exact aceleasi vorbe, cu care el fusese vrajit de inocenta ei ( ce sa-i faci, asa e cand esti indragostit).
iris_4_ever
Postat pe 4 Februarie 2009 19:49
Te-a lasat sa-i cunosti familia pentru ca probabil te placea mai mult decat pe altii sau avea alte planuri cu tine doar ca nu era absolut sigura ca tu esti the one asa ca a dorit sa se asigure ca are alti prieteni in eventualitatea in care ceva intre voi doi nu mergea cum trebuie.

Ca nu vrei sa accepti aceasta idee e alta treaba ,din afara insa ....asa pare.
iris_4_ever
Postat pe 4 Februarie 2009 19:54
Eu stiu ce sa zic, greu cu "dragostile noastre", vorba lui Nichita! mersi de sfat si urari!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 20:01
adutu, am spus adineaori, nu e o femei intretinuta si nu are nevoie de banii nimanui. Cred ca pe net a fost o prosteala de doi bani, cu care isi petrecea timpul in lungile nopti si zile de singuratate. Sau nu, habar n-am!

Mi-a marturisit de multe ori ca nu are incredere in barbati, mai ales dupa faza cu dobitocul de ex-sot! De ce n-a tras linia intre trecut si prezent, numai mintea feminina poate sti!

Oricum, multumesc din suflet pentru sfaturile si gandurile tale!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 20:08
ai perfecta dreptate si a recunoscut acest lucru la momentul destainuirilor. Inseamna ca e vina mea, pentru ca nu i-am oferit destula incredere, asa-i? Dar as fi incercat sa fac mai mult, daca as fi stiut sau banuit ca nu are incredere deplina. De ce nu "am simtit" asta? Am fost orbit de dragoste"

Acum imi zice ca sunt "the chosen one" ca e convinsa pe deplin! Dar asta mi-a zis si inainte, chiar inainte de a pleca la Berlin!!! Eu ce sa cred, zi si tu?
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 20:14
De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 19:48:48ela, multumesc ca ai avut rabdare sa-l citesti. Chiar ma simt super ca sunt oamenii carora chiar le pasa de povestea asta. Dar din pacate, e reala si nu mi-a fost usor sa astern aceste lucruri "pe hartie".

Ai dreptate. totul e in capul meu si in sufletul meu. Am explicat faza cu partea materiala: ce nu inteleg (pentru ca nu am timp sa stau pe net) sunt cele doua lucruri: chatul cu cunoscuti si necunoscuti si pana unde se poate merge asa, in lumea asta virtuala.

Doi: cand am intrebat-o de ce a plecat la Berlin, mi-a spus ca s-a simtit parasita. Si asa a si fost! A fost o femeie parasita. De ce a mintit, de ce nu a recunoscut ca mai simte ceva pentru neamtzul ala, si multe - multe altele.

Nici nu vreau sa o transformam intr-un monstru, si nici eu intr-o victima. Incerc sa ma gandesc la fapte, nu la sentimente.

Grea decizie, ce sa spun! Dar nu vreau sa-i transform si sa-mi transform viata intr-un cosmar!

No women, no cry!


cu riscul de a parea o maaaare idioata iti spun sa-ti faci un pic de timp sa stai pe net...eu de o saptamana nu mai dorm...nu mai mananc
Poti "cunoaste" persoane deosebite ,crede-ma.Si greu te mai lipsesti..
Doar ca test ,sa vezi ca e placut.

Eu nu mi-am pus problema banilor...si chiar mi se parea ca sunt cam fraiera ca nu m-am gandit si eu.
Daca vrei sa te gandesti la fapte ,atunci e clar ca nu a fost "cuminte" .Dar pana la urma cine e curat ca lacrima?Singura diferenta intre ea si altele ,este ca ea s-a lasat prinsa

Eu zic sa cantaresti bine situatia ...cum e fara ea si cum e cu ea!Alege!





ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 20:21
De la: ella_c, la data 2009-02-04 20:21:03
De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 19:48:48ela, multumesc ca ai avut rabdare sa-l citesti. Chiar ma simt super ca sunt oamenii carora chiar le pasa de povestea asta. Dar din pacate, e reala si nu mi-a fost usor sa astern aceste lucruri "pe hartie".

Ai dreptate. totul e in capul meu si in sufletul meu. Am explicat faza cu partea materiala: ce nu inteleg (pentru ca nu am timp sa stau pe net) sunt cele doua lucruri: chatul cu cunoscuti si necunoscuti si pana unde se poate merge asa, in lumea asta virtuala.

Doi: cand am intrebat-o de ce a plecat la Berlin, mi-a spus ca s-a simtit parasita. Si asa a si fost! A fost o femeie parasita. De ce a mintit, de ce nu a recunoscut ca mai simte ceva pentru neamtzul ala, si multe - multe altele.

Nici nu vreau sa o transformam intr-un monstru, si nici eu intr-o victima. Incerc sa ma gandesc la fapte, nu la sentimente.

Grea decizie, ce sa spun! Dar nu vreau sa-i transform si sa-mi transform viata intr-un cosmar!

No women, no cry!


cu riscul de a parea o maaaare idioata iti spun sa-ti faci un pic de timp sa stai pe net...eu de o saptamana nu mai dorm...nu mai mananc
Poti "cunoaste" persoane deosebite ,crede-ma.Si greu te mai lipsesti..
Doar ca test ,sa vezi ca e placut.

Eu nu mi-am pus problema banilor...si chiar mi se parea ca sunt cam fraiera ca nu m-am gandit si eu.
Daca vrei sa te gandesti la fapte ,atunci e clar ca nu a fost "cuminte" .Dar pana la urma cine e curat ca lacrima?Singura diferenta intre ea si altele ,este ca ea s-a lasat prinsa

Eu zic sa cantaresti bine situatia ...cum e fara ea si cum e cu ea!Alege!







Multumesc de sfat (socializare pe net), dar nu cred ca cel putin in perioada urmatoare o voi face. In primul rand nu am timp (conduc o multinationala), in al doilea , sunt o persoana sociabila si am prieteni reali cu care ma vad, discut, in putinul timp pe care il am la dispozitie. Si in al treilea rand, deocamdata port resentimente acestui mijloc de comunicare. Cred ca intelegi de ce! Cand am intrebat-o de ce a stat pe net, a zis ca e fun (si se pare ca asa e), si ca pe net toata lumea minte, de ce n-ar minti si ea din cand in cand?

Asta si fac, incerc sa cantaresc bine situatia si sa iau o decizie inteleapta. Dar MI-E ATAT DE GREU!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 20:58
Amice... esti naiv...
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 21:14
Multumesc de sfat (socializare pe net), dar nu cred ca cel putin in perioada urmatoare o voi face. In primul rand nu am timp (conduc o multinationala), in al doilea , sunt o persoana sociabila si am prieteni reali cu care ma vad, discut, in putinul timp pe care il am la dispozitie. Si in al treilea rand, deocamdata port resentimente acestui mijloc de comunicare. Cred ca intelegi de ce! Cand am intrebat-o de ce a stat pe net, a zis ca e fun (si se pare ca asa e), si ca pe net toata lumea minte, de ce n-ar minti si ea din cand in cand?

Asta si fac, incerc sa cantaresc bine situatia si sa iau o decizie inteleapta. Dar MI-E ATAT DE GREU![/quote]

sa te mai inveselesc un pic..Cred ca ai destule probleme cu criza economica,asa ca traieste-ti iubirea asa cum simti tu mai bine.Cred ca nu e musai sa te insori...Iubeste-o si atat.Timpul va decide...

Tu conduci o multinationala ..hmm...Sper sa nu fii seful meu!!

Cu toate ca sefii mei( am mai multi) sunt casatoriti toti.


ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:14
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:14:12Tu conduci o multinationala ..hmm...Sper sa nu fii seful meu!!

Cu toate ca sefii mei( am mai multi) sunt casatoriti toti.




Eu sunt seful tau!

Nu ti-ai dat seama pana acum?
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 21:15
De la: metal, la data 2009-02-04 21:14:05Amice... esti naiv...


Da, prietene, am fost naiv, dar ce sa fac, bat-o vina de dragosteala! Nu stii cum e cand te apuca, ce naiba! Cum sa facem sa nu gresim, ca nimeni nu vrea sa fie ranit, cu toate astea ranim si suntem raniti, inselam si suntem inselati, etc. Important este sa invatam din tampenii si sa nu le repetam!

Sa credem in a doua sansa sau nu?
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 21:23
De la: metal, la data 2009-02-04 21:15:19
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:14:12Tu conduci o multinationala ..hmm...Sper sa nu fii seful meu!!

Cu toate ca sefii mei( am mai multi) sunt casatoriti toti.




Eu sunt seful tau!

Nu ti-ai dat seama pana acum?


ce-ar mai fii?
Mane cand ajunge seful meu la birou il iau dupa umeri si ii zic "ce faci Metal"??
auzi..chiar zambea ciudat....ptiuuu...
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:25
De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 21:23:01Da, prietene, am fost naiv, dar ce sa fac, bat-o vina de dragosteala! Nu stii cum e cand te apuca, ce naiba! Cum sa facem sa nu gresim, ca nimeni nu vrea sa fie ranit, cu toate astea ranim si suntem raniti, inselam si suntem inselati, etc. Important este sa invatam din tampenii si sa nu le repetam!

Sa credem in a doua sansa sau nu?


Nu stiu ce varsta ai dar la un moment dat iti inveti lectia si nu te mai lasi prostit a doua oara, parerea mea

Inselam si suntem inselati? acum ce sa zic... cine inseala nu mai are dreptul sa se planga ca a fost inselat!
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 21:27
De la: metal, la data 2009-02-04 21:15:19
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:14:12Tu conduci o multinationala ..hmm...Sper sa nu fii seful meu!!

Cu toate ca sefii mei( am mai multi) sunt casatoriti toti.




Eu sunt seful tau!

Nu ti-ai dat seama pana acum?


aha, acum inteleg cum functioneaza asta, fiecare poate sa zica ce vrea, cui vrea, cand vrea! Hmmmm ! Poate sa se si amuze, sa bage intrigi, ca de, se plictiseste lumea virtuala!

jobul meu e in belgrad!
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 21:27
De la: greu_incercat, la data 2009-02-04 21:23:01
De la: metal, la data 2009-02-04 21:14:05Amice... esti naiv...


Da, prietene, am fost naiv, dar ce sa fac, bat-o vina de dragosteala! Nu stii cum e cand te apuca, ce naiba! Cum sa facem sa nu gresim, ca nimeni nu vrea sa fie ranit, cu toate astea ranim si suntem raniti, inselam si suntem inselati, etc. Important este sa invatam din tampenii si sa nu le repetam!

Sa credem in a doua sansa sau nu?


iata cum m-am pricopsit cu doi posibili sefi!

Metal ,numai cine nu iubeste nu stie prin ce trece .

Credem...credem in a doua sansa!Oricine merita o mana intinsa....mai ales daca o iubesti!

ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:28

jobul meu e in belgrad![/quote

m-ai linistit.
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:30
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:28:50
Metal ,numai cine nu iubeste nu stie prin ce trece .


Eu stiu, am renuntat si acum cand ma uit la trecut nu imi pare rau!
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 21:35
De la: metal, la data 2009-02-04 21:35:09
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:28:50[Metal ,numai cine nu iubeste nu stie prin ce trece .[quote]

Eu stiu, am renuntat si acum cand ma uit la trecut nu imi pare rau!


esti prietenul meu...nu vreau sa te supar,dar difera de la persoana la persoana si de la caz la caz.

ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog..ajutati-ma.. 9 De la: kmykmy_grace 20 Octombrie 2010 13:34
eu Capricorn, el Varsator 5 De la: kriszta 27 August 2009 13:22
medicina 6 De la: kudika421339 28 Septembrie 2011 07:04
Ce e de facut in nebunia asta? 30 De la: kudika_970879 16 Iulie 2014 01:56
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54