Setari Cookie-uri

o scorpie si un leu????? dezastru sau.....?

eu scorpion el leu? ce ziceti ar merge combinatia asta?
si app mai cunoasteti si alte cupluri in combinatia asta ?
dezideria
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:48
dezastru clar, evita-l

Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:58
pt dezideria......acucm depinde si de carcaterele voastre dak stiti cand si cum sa lasati de la voi.....eu sunt leoaik si el scorpion.....e super frumos...pasiune maxima respect maxim iubire si tot ce vrei.....avem 6 ani si totul e ca la inceput....eu zik ca merita sa incerci....sa faci intotdeauna cum iti dicteaza inima......sa nu tii cont de nimeni si nimik.....atunci cand vrei ceva cu adevarat....pupici pa
ancutza862
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:26
buna.....in legatura cu intrebarea " o scorpie cu un leu" daca ar putea fi ceva sau nu.... eu sunt scorpia si bitu meu e leu si crede-ma k ne intelegm de la ff bn in sus....bine-nteles mai apar si nentelegeri dar trec, asta pt k am invatat sa lasam de la noi cand e cazul, sa ne respectam reciproc si asa mai departe....oricum sunt sanse mari k relatia sa fie frumoasa....sper ca si u cu iubitul tau sa va intelegeti si sa va iubiti muuuulllllttttt....:) o seara placuta...pa pa

Postat pe 7 Decembrie 2008 23:32
Ma aflu in aceeasi situatie..si pot spune ca niciodata nu m-am simtit mai in siguranta, mai iubita, mai dorita.... As vrea sa nu se termine niciodata...
anadenisa
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:32
salutare! nu e nici un dezastru, e kiar contrariu... sunt scorpiutza si eu, defapt sunt kiar scorpie si sunt alaturi de un leu de ceva timp... niciodata n-am avut o relatie mai frumoasa! cu toate k am avut destule obstacole in calea noastra sintem impreuna si relatia infloreste pe zi ce trece. Nu luati in seama previziunile astrologice, mai ales cu privire la compaibilitatzi... Scorpiutzelor, doar horoscopul spune ca leii sint cele mai rele partide pentru noi, si uitati kite exemple de relatii frumoase avem aici.. va dau si eu unul: horoscopul compatibilitatilor spune ca racul este cea mai buna pereke pentru o scorpioana... Pe dracu! am avut ocazia si posibilitatea sa am ca iubiti 3 raci (unul dupa altul), si ne intelegeam ca pisica cu soarecii...
Arsena: nu cumva zici asa pentru ca doar ai citit? poti da un exemplu concret de ce ar trebui sa-l evite? eu cred ca nu!! Depinde doar de noi daca va merge relatia sau nu, dar iti spun si eu ca relatia merge de minune daca stii sal intelegi... pentru ca sunt barbati exceptionali!! Bafta!!
Lady_Shadow
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:25
la mine nu a mers... desi exista o atractie f puternik...
Pinna
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:46
De la: dezideria, la data 2008-11-30 11:48:34eu scorpion el leu? ce ziceti ar merge combinatia asta?
si app mai cunoasteti si alte cupluri in combinatia asta ?


da, eu si sotul meu. suntem doi oameni normal, cu bune si cu rele. am rezistat intemperiilor vietii si nici nu avem de gand sa renuntam la relatia noastra. ne-am cunoascut la 18 ani, ne-am casatorit la 20 si acum avem 40 de ani amandoi. ce sa va spun, relatia este si a fost foarte picanta, trebuie sa stii sa faci concesii, dar gasesti in tine puterea atunci cand iubesti. daca ar fi sa am iarasi 20 de ani nu as schimba nimic.
eu il iubesc si stiu ca si el ma iubeste. el iubeste agitatia si concediile, eu iubesc linistea; el adora sa-si cumpere tot ce apare nou, pe mine toate astea(plasma, dvd, video, sisteme hd etc) ma lasa rece; este absolut ingrozit de a face cumparaturi prin magazine, eu sunt incantata de treaba asta; el este un microbist inrait, eu fac infarct numai cand ma gandesc; lui ii place muntele, mie marea; lui ii place sa avem invitati la masa, mie imi vine sa plec de acasa cand face asta; lui ii place vara la terasa; eu as prefera sa vad un film acasa la noi; lui ii place ceaiul, mie laptele. dar amandoi o iubim pe fiica noastra, craciunul, parintii, vara, cerul senin, casa noastra si viata in general.
da, trebuie sa fie o dragoste puternica sa rezisti intr-o astfel de combinatie. dar e frumoooooss!
chandramuki_md
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:10
nush daca e dezastru dar mai asteapta si vei vedea:P

Postat pe 5 Februarie 2009 14:10
De la: pRinCe__, la data 2009-02-05 14:10:56nush daca e dezastru dar mai asteapta si vei vedea:P

Frumos spus si adevarat in acelasi timp......eu sunt scorpioana si el ...sotul meu e leul.....si da e adevarat ca daca il calci pe coada maraie,dar il alinti si ii trece......trebuie sa lasi mult de la tine in cazul in care ai o astfel de relatie si mai ales ca(z)nicie....Dar in care relatie nu exista si un pic de cazna? Oricum anul acesta vom implini 10 ani de casnicie si avand si doua fete frumoase nu imi pare rau pentru nimic din ce s-a imtamplat si se va intampla si de acum incolo pentru ca toate sunt DATE cu un scop...acela de a trece prin viata....
CERALYNA
Postat pe 16 Februarie 2009 16:40
Ce e ciudat e ca suntem atrasi de lei.Pe mine m-au fascinat tot timpul personajele acdestea si am avut o relatie cu un leu .A inceput extraordinar de frumos ,s-a sfarsit lamentabil
bebita67
Postat pe 24 Februarie 2009 14:14
De la: dezideria, la data 2008-11-30 11:48:34eu scorpion el leu? ce ziceti ar merge combinatia asta?
si app mai cunoasteti si alte cupluri in combinatia asta ?


Soarele Scorpionilor se afla in cuadratura cu cel al Leilor, aspect puternic negativ. Depinde pe ce Casa din astrograma voastra cade aceasta cuadratura, ce Ascendent aveti etc. Daca luam doar zodia nasterii pentru a verifica compatibilitatea, aceasta nu ne spune foarte multe. Depinde si de educatia fiecaruia si de mediul in care traieste...
milica_albulescu
Postat pe 5 Martie 2009 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn el gemeni????? 12 De la: january 8 Iunie 2009 19:14
salut!! 8 De la: Barbie30_ 22 Noiembrie 2010 11:41
femeia scorpion 255 De la: Lady_Shadow 12 Martie 2010 19:02
EA PESTI EU SCORPION...CE SANSE AVEM? 2 De la: AlexMag 12 August 2009 20:50
eu leu, el scorpion -credeti ca exista vreo sansa? 26 De la: Miss_Dior08 16 Septembrie 2010 18:40