Setari Cookie-uri

horoscopul spune NU , ei spun DA:el-geaman, ea-fecioara

Credeti ca poate exista o relatie intre un geaman si o fecioara? Horoscopul spune ca NU insa ei cred ca sunt facuti unul pentru altul.Sigur , depinde foarte mult de hartile lor astrale.Ce parere aveti si , as fi chiar curioasa daca cineva se pricepe sa interpreteze sau sa dea sanse unei asemenea relatii.
noor
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:58
De ce depinde relatia ta de horoscop ?

Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:00
De la: Georgia99, la data 2008-11-29 16:00:49De ce depinde relatia ta de horoscop ?


Nu am spus ca e relatia mea si nici ca ar depinde de horoscop.Sunt doar curioasa sa-mi spuna cineva daca are o relatie ce dureaza si care este, sa zicem"perfecta", impotriva tuturor premiselor nefavorabile , inclusiv a unui horoscop potrivnic.E adevarat ca sunt mai interesata de natura relatiei dintre un geaman si o fecioara.
Va rog , astept mesajele voastre.
Sa auzim de bine!
noor
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:47
eu sunt de parere k aklo und este dragoste , nu mai e nevoie de horoscop si alte chestii din astea, dak vor stii sa mentina relatia eu zic k totul o sa fie ok .

Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:57
Horoscopul nu are nicio legatura cu o relatie ! Partenerii convietuiesc in acea relatie si atat..nu se invarte luna si scorpionul dupa luna etc

Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:58
Depinde de astrograma natala, Ascendent, etc. Se poate face sinastria si se poate vedea. Eu pot sa-ti spun ca ambele zodii sunt guvernate de Mercur, deci exista compatibilitate in masura in care cel din Fecioara intelege nevoia de comunicare a celui din Gemeni, iar cel din Gemeni intelege inclinatia spre detaliu si atasamentul fata de bunurile materiale ale celui din Fecioara. Mult succes!
milica_albulescu
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:16
Eu pot sa confirm ca poate exista o relatie de durata intre aceste 2 zodii.
E drept ca nu va fi o relatie obisnuita, ci una plina de amor, scintei, dragoste, certuri, impacari, pasiune, scandal, fericire, suparari, si la final IUBIRE.


Eu sint geaman, sotia mea e fecioara (ca zodie), copilul tot fecioara, si sintem impreuna de 17 ani.

Si nu avem nici un gind sa renuntam la relatia noastra, in ciuda problemelor pe care le-am avut sau pe care le vom avea.

brad71
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:05
nu e cazul sa te iei dupa horoscop.mi se pare absurd sa te iei dupa superstitii cum ar fi horoscopul sau alte chestii.daca va iubiti nu va luati dupa horoscop.fericirea nu tine cont de zodii

Postat pe 23 Ianuarie 2009 08:50
iti spun din punctul meu de vedere.nu stiu cum e la un barbat geaman si la o femeie fecioara, dar iti pot spune cum a fost la mine intr/o relatie femeie geaman, barbat fecioara.Am avut cu un barbat din aceasta zodie o relatie foarte frumoasa, care s/a sfarsit de comun acord.ne/am dat amandoi seama ca ne intelegem mai bine ca si amici, ca si doi prieteni buni decat ca si iubiti.fecioara, are prea multe idei fixe, pe care cei din gemeni de multe ori nu le pot intelege.fecioara este practica, pe cand geamanul este un visator si trece de nenumarate ori de la o stare la alta.dupa cum am mai spus, asta a fost in cazul meu.dar pastrez amintiri frumoase din aceea relatie, si am ramas prieteni.pentru ca, si dupa ce ne/am despartit, barbatul fecioara, a fost un umar pe care stiam ca pot conta la greu.poate ca nu am avut eu rabdarea necesara, ca sa inteleg o fecioara, poate la barbatul gemeni si la femeia fecioara e altfel, dar dupa cum au spus altii nu te poti lua dupa horoscop, pentru ca la ora actuala, sunt casatorita cu un barbat rac, desi nici inn horoscop din lume nu ne/ar fi dat nici o sansa de a fi impreuna.concluzie?depinde de fecare persoana in parte, nu de horoscop, ca sa faci o relatie sa mearga.
mirelamuresan
Postat pe 21 Februarie 2009 13:09
As vrea sa adaug ca ambele zodii sunt in semne mutabile, ceea ce inseamna ca amandoi va puteti schimba usor atitudinea si puteti accepta ceea ce se intampla cu voi si intre voi, invatand unul de la celalalt.
milica_albulescu
Postat pe 22 Februarie 2009 12:29
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-07 12:16:53Depinde de astrograma natala, Ascendent, etc. Se poate face sinastria si se poate vedea. Eu pot sa-ti spun ca ambele zodii sunt guvernate de Mercur, deci exista compatibilitate in masura in care cel din Fecioara intelege nevoia de comunicare a celui din Gemeni, iar cel din Gemeni intelege inclinatia spre detaliu si atasamentul fata de bunurile materiale ale celui din Fecioara. Mult succes!


Draga , Milica , se pare ca stii ce spui. Esti la curesnt cu zodiile mult mai in amanunt decat noi , muritorii care citim horoscopul din ziare. Iti multumesc pentru interventia ta.
noor
Postat pe 22 Februarie 2009 18:50
Frumoasa interventia ta si plina de speranta , de viata . Felicitari pentru relatia ta si multumesc.
noor
Postat pe 23 Februarie 2009 13:53
Draga Mirela , stii cum se spune , decat mult si prost , mai bine putin si bun. Cam asa cred ca a fost la tine in relatia cu un barbat din zodia fecioarei. Si sunt convinsa ca oricine prefera sa iasa frumos dintr-o relatie care chiar nu mai merge , decat sa se agate de ....nimic. Mi-a placut . Merci frumos.
noor
Postat pe 23 Februarie 2009 13:58
Gemeni - Fecioara

Gemeni si Fecioara : Aer nestapânit si Pamânt gânditor... Cam cât ar putea dura pâna când unul sa zica "gata!"?

Bun, nu sunteti deloc o pereche astrologica clasica, Aerul si Pamântul nu prea se amesteca... DAR! Daca vrei neaparat o relatie cu cineva atât de diferit (si de ce nu?), nu uita ca stati amândoi sub semnul lui Mercur, care este reprezentarea lui Hermes, cel ce purta mesajele zeilor. Vorbeste, comunica, oricum la asta te pricepi cel mai bine : iar asta poate face orice relatie sa mearga.

E adevarat ca Mercur se manifesta diferit în fiecare dintre zodiile voastre : Mercurul Gemenilor este cu comunicarea, iar cel al Fecioarei este cu gândirea. Faptul ca îl aveti amândoi ca stapân al zodiilor voastre va ajuta mult, însa tot va trebui sa faci ceva eforturi. Fecioara pricepe foarte bine tot ceea ce i se spune, dar... cu putina întârziere. Tie, care gândesti atât de repede, ti se pare ca pur si simplu nu pricepe deloc! Indiferent despre ce e vorba, fie ca era un mesaj filosofic, fie ca e ideea despre care tocmai vorbeati, uneori pur si simplu îi scapa ceva. Ei, de fapt nu e chiar asa : Fecioara gândeste si rumega ceva mai mult. Da, stiu cât de mult te scoate chestia asta din sarite...

Un alt punct câstigat este ca Fecioara nu e prea posesiva si nu cere foarte mult de la tine, asa ca mult dorita ta libertate o sa-ti ramâna (aproape) intacta. În plus, este o zodie atât de organizata si de pasionata de detalii (amândoua sunt calitati care tie-ti lipsesc, iar unii Gemeni chiar le considera defecte...), încât va aduce un binevenit punct de sprijin în relatia voastra.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:33
Gemeni - Fecioara

În general, însa, Geamanul vede partea conservatoare a Fecioarei (care este mai de moda veche) si se plictiseste destul de repede, mai ales când aude critici. Iar la asta, sa recunoastem, Fecioara este maestra : nimeni nu stie sa analizeze si sa critice mai bine si mai obiectiv decât o Fecioara! Iar principala chestie pe care o sa ti-o tot reproseze o sa fie lipsa ta de organizare, care i se pare de-a dreptul nebuneasca!

Fecioara este idealista si perfectionista, asa ca viata ta putin cam dezordonata o s-o cam sperie, dar o s-o si fascineze în acelasi timp... Numai ca, fiind destul de conservatoare, la un moment dat exact esenta zodiei tale � acea "tinerete fara batrânete" � o sa-i cam miroasa a imaturitate Fecioarei.

Fiind amândoi zodii mobile, flexibile, sunt mari sanse sa faceti relatia sa mearga, fiindca stiti sa va adaptati atât de bine si nici unul dintre voi nu are tendinte dominatoare. Bineînteles, dintre voi doi, tu esti zodia mai flexibila, fiind si Aer. Zodiile de Pamânt, cum e Fecioara, au tendinta spre stabilitate, dar si spre încapatânare. Nu ti-ar strica, totusi, putina stabilitate, iar o Fecioara stie sa fie un foarte bun reazem pentru prieteni.

Daca te-ai îndragostit de o Fecioara, nu uita ca este aproape întotdeauna o persoana foarte loiala, devotata, dar si moralista, caci conventiile sunt importante pentru ea. Ceea ce nu e cazul Gemenilor : tu stii cel mai bine cum sa NU te încadrezi în tipare si moralitatea rigida s-ar putea sa te faca sa strâmbi din nas mai des decât este cazul.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:34
Gemeni - Fecioara

Sexul... Care sex? Cu atâta vorbarie între voi, nu m-ar mira sa cam uitati de partea asta! Daca totusi treceti de la vorbe la fapte, nu uita ca Fecioara este foarte pasionala si stie sa dea tot ce are mai bun � DACA reusesti sa o destinzi un pic (munceste prea mult, se dedica serviciului într-o masura care adesea nu-i permite sa se deconecteze prea usor) si daca nu sari prea tare peste cal cu fantezia. Altfel, se inhiba si se dezumfla cât ai zice peste. Asta va presupune un oarecare efort din partea ta : rabdare. Si nici nu ti-ar strica sa mai înveti câte ceva despre asta : Gemenii sunt atât de fermecator de expansivi si atât de nerabdatori!

Asadar, merge? La început, aproape sigur ca fiecare dintre voi îl va fascina pe celalalt, dar relatia va dura numai daca cedezi mult din caracterul tau plimbaret si nestatornic, sau daca ai sa convingi cumva Fecioara sa le accepte si pe astea, la un loc cu farmecul adolescentin pe care-l emana orice Geaman.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:34
Eu spun un mare si hotarat DA. El, spune un mare si hotarat DA astazi. Maine devine un POATE, poimaine devine un NU STIU, ca raspoimaine sa devina iar un DA si mai mare, si mai hotarat decat primul. Si asta este farmecul unui geaman, suspansul, tensiunea, imprevizibilul care zace in el. Ne cunoastem de la varsta de 13 ( eu, feciorelnica de mine ), respectiv 16 ani ( el, la patrat ). Pe atunci, eram doar niste copii care ne bucuram de o vacanta de vara impreuna ( el locuind in statiunea pe care o vizitez anual, timp de o luna si jumatate, cu ai mei ). Nu ca acum am fi adulti, avand decat 19, respectiv 22 de ani, dar atunci eram mult prea inocenti pentru a o numi relatie. Si totusi asta s`a dovedit a fi. Una la distanta, e adevarat, eu locuind in Bucuresti, dar deosebit de frumoasa pentru amandoua partile. Am fost prima iubire unul pentru celalalt, stiu, devin siropoasa ( sau "siporoasa" cum ar fi spus el ), dar asta s`a intamplat. Vara de vara ne`am reindragostit si am consolidat legatura care se formase intre noi. Suntem ca doua fete ale aceleasi monede, atat de diferiti si totusi unul si acelasi. Se spune ca o relatie sanatoasa are la baza comunicarea. Noi pe deasupra avem atat increderea, cat si prietenia. Nu avem secrete, ne spunem totul fara menajamente, si cand spun totul, ma refer la absolut orice. Nu exista subiect tabu. Admir inteligenta lui, vitalitatea, virilitatea ( oops ! ), veselia, grija care mi`o poarta si momentele de gelozie pe care nu si le`ar recunoaste nici in ruptul capului Secretul pentru a mentine un geaman langa tine ? Simplu. Nu`l tine langa tine. Ofera`i libertate si incredere si`ti va fi vesnic recunoscator. Astea sunt principalele lucruri de care are nevoie. Si inca un secret: exteriorul nu are nici o treaba cu interiorul. Desi arata ca un adult, are un suflet de copil, are nevoie de protectie, de iubire neconditionata si de intelegere cand face vreo boacana. Are nevoie de un prieten, in primul rand, de cineva care sa`l asculte si sa`l incurajeze. Oricum toate acestea ti le va spune in mod sigur, pentru ca sunt brutal de sinceri, tu doar trebuie sa stii sa`l asculti si sa aplici. Ca de incheiere asa, am sa trag o concluzie asupra relatiei dintre o femeie fecioara si un barbat gemeni. Este geniala ! Dar, trebuie respectate micile secrete pe care le`am dezvaluit. Da, e greu pentru o fecioara sa ofere incredere si libertate, dar e la fel de greu pentru un geaman sa fie stabil. Discutati ( ca doar la asta va pricepeti cel mai bine ) si totul se va rezolva de la sine. Pentru putin orgoliu cedat, primesti un infinit de satisfactii. Daca am omis sa punctez ceva ce ar putea interesa pe cineva, spuneti`mi si va ajut cu cea mai mare placere. O zi ( respectiv seara ) placuta in continuare !
Deny_Bebe
Postat pe 14 Septembrie 2011 22:42
eu cred ca iubirea o gasesti mereu indiferent de zodie 'asa ca nu mai va faceti griji pentru nimic daca zodiile nu sar potrivi nici noi nu nem intalni asa cred eu sunt fecioara iar prietenul meu gemeni si ne intelegem foooooooarte bine lasati gandurile deoparte lasati inima sa va ghideze in lantul faptelor si al sentimentelor pentru cei dragi
kudika_7329
Postat pe 13 Mai 2012 21:36
De la: noor, la data 2008-11-29 15:58:14 Credeti ca poate exista o relatie intre un geaman si o fecioara? Horoscopul spune ca NU insa ei cred ca sunt facuti unul pentru altul.Sigur , depinde foarte mult de hartile lor astrale.Ce parere aveti si , as fi chiar curioasa daca cineva se pricepe sa interpreteze sau sa dea sanse unei asemenea relatii.


organizãm conferinþa anualã a vracilor de trib...garantãm obscuritate...ºi afundarea-n negura vremurilor ...participanþilor le asigurãm lobotomia...moca...din partea firmei...de asemeni..toþºi participanþii vor fi decoraþi cu medalia comemorativã "odã mamei Omida"...cu spade...de fapt...cu spade ºi fuste
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 21:40
ma enerveaza zodile daca yubesti pe cineva ce te poare face fericit dar zodia zice ca nu se inseala .
kudika_7329
Postat pe 13 Mai 2012 21:43
nu e adevarat fecioara e o iubita de suces eu sunt fecioara si nu am idei fixe dar tu erai prea cu capul ca un strut
kudika_7329
Postat pe 13 Mai 2012 21:47
De la: kudika_7329, la data 2012-05-13 21:47:47nu e adevarat fecioara e o iubita de suces eu sunt fecioara si nu am idei fixe dar tu erai prea cu capul ca un strut


...pe unde eºti fecioarã ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 13 Mai 2012 21:56
salut pe mine ma cheama bianca si eu sunt leu am 8 ani si cu cine sa ma casatoresc cand o sa fiu mare?:sagetator .capricorn .leu da
kudika_14409
Postat pe 18 August 2012 02:02
Buna. Eu sunt Fecioara iar prietenul meu este in zodia gemeni si suntem împreuna de 2 ani. Ne iubim foarte mult. Nu cred in ce spune horoscopul ca femeia Fecioara si bãrbatul gemeni nu pot duce o relație .
Ciorela
Postat pe 7 Martie 2014 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbat Capricorn - Femeie Scorpion 13 De la: kudika_17868 30 Aprilie 2019 16:22
eu pesti....el capricorn...compatibilitate???? 10 De la: iulianaoana18 8 Ianuarie 2009 10:49
Previziuni astrologice 15 De la: kudika076987 26 Octombrie 2009 09:58
femeie leu , barbat balanta 8 De la: andreutza_nr1 11 Aprilie 2010 23:04
RELATIA DINTRE O FECIOARA SI UN BERBEC 14 De la: kudika448320 8 Octombrie 2011 08:44