Setari Cookie-uri

Eu si el on and off...ce fac?

Buna , fetelor. Am si eu o problema. Eu am 24 de ani , el are 35. Toate bune si frumoase la inceput, mi se parea barbatul perfect dar tot ce face e sa ma caute azi, sa ma uite maine si sa revina dupa o saptamana.Eu si el on and off... Nu inteleg ce vrea pana la urma..."prieteni si mai mult decat atat", spune el mereu...nici nu renunta definitiv nici nu se implica serios. I-am dat de ales, ori ramane cu mine si incercam sa avem o relatie stabila, ori ne despartim definitv. Raspunsul lui :"Ramanem amici foarte buni, eu nu ma insor...esti o persoana extraordinara, meriti mai mult", insa nu ezita sa ma caute mereu, chiar si pe ymessenger...ar sta o zi intreaga sa vorbim asa, daca ar fi sa ne intalnim, nu vrea , refuza. Ok...totusi...cu un amic nu stai non stop de vorba. Ce vrea? Ce e in capul lui? Nu pot sa-l inteleg... Punem punct , ii pare rau, se intoarce, iar punem punct si tot asa...asa nu mai merge... Cine-l intelege? Ma depaseste!!! Heeeelp!
sweet_adrya23
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:53
suficient sa nu il mai bagi inseama....se va decide ...ori cu tine ...ori ..fara.....tu sa fii hotarata...
unicabela
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:56
suficient sa nu il mai bagi inseama....se va decide ...ori cu tine ...ori ..fara.....tu sa fii hotarata...
unicabela
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:56
nu vreau sa te intristez dar parerea mea e ca nu tine la tine!un barbat care te vrea doar pe "mess" e clar ca vrea sa fie si cu altele...ca esti extraordinara si e prea mult pentru el...asta e vrajeala pe care nici el n-o crede si s-ar traduce cam asa : "esti buna,dar nu destul de buna pentru mine ca sa renunt si la restul femeilor,ori te multumesti cu mine cand te impart cu altele,ori cauta-ti altul care sa te aprecieze si sa vada la tine ce n-am vazut eu"
lief
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:01
cam are dreptate lief.tipu asta e neserios...te tine pe tine de rezerva probabil pt perioadele cand duce lipsa,dak ma intelegi ce vreau sa zic...ia mai da-l in masa si gata.nu meriti sa te tina cineva in sah..ai si tu viata ta proprie si dreptul la ceva serios si stabil.good luck
razz
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:11
te foloseste! fie pt sex,fie pt zilele/noptile in care se simte singur.
daca el te-ar considera buna pt el,ar renunta la alte femei si si-ar face timp pt tn.un barbat care tine la tine si care te vrea,face orice sa petreaca timp cu tine.
dai prea multa importanta faptului k vb mult p messenger.e asta oare mai important decat faptul k nu vrea sa te vada?ia sa vedem,care atarna mai greu in balanta?
am citit un lucru despre barbati,cum ca unul din motivele pt care ei pot inkeia o relatie este k se sperie de faptul in incep sa simta ceva pt femeia respectiva ciudat,dar cred k este adevarat. si in cazul asta,trebuie pus la punct: da-i un ultimatum si lasa-l in pace.dak te vrea,o sa vina la tine!!!dak nu vine,n-o s-o faca fie pt k nu te vrea,fie pt k-i e frica,si atunci fi sincera,kiar vrei un barbat las langa tine?
bafta
buburuza22
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:48
Ai dreptate, a recunoscut chiar el ca tine la mine foarte mult si trebuie sa ne despartim pentru ca , daca mai continuam, trebuie sa-si asume niste responsabilitati si nu vrea :D I-am dat si ultimatuum , sa aleaga, ori cu mine, ori fara mine si reactia lui : "Ramanem prieteni foarte buni."
sweet_adrya23
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:31
Din pacate, dupa raspunsul pe care ti l-a dat, pentru mine cel putin, e clar: No romance in cazul asta. Stiu ca ai fi vrut sa auzi altceva... dar, asta e realitatea. N-are rost sa te minti singura. Sa nu uitam, ca, de cele mai multe ori, barbatii au si ei momente in care spun intr-adevar ceea ce gandesc. Si daca el ti-a spus"Nu te iubesc", atunci fii sigura ca asta gandeste si simte. Barbatii nu se joaca de-a "alearga dupa mine ca sa te prind", cand un "nu" poate insemna "da'. Si in ce priveste acel "Esti prea buna pt mine", asta e modul lui "elevat" de a -ti spune ca de fapt, nu esti ceea ce-si doreste pt el.
Imi pare rau daca te-am dezamagit...
Dar am trecut si eu - demult, demult- prin asta... Si m-am mintit inutil ca , 'Poate"...
arielle
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:25
Ignora-l,cel putin pentru o perioada.Daca nu poti face fata ,adica dai curs solicitarilor ori de cite ori apare atunci
raspunsul exista tocmai in tine,si nu cere ajutor de la altii.Situatii de acest fel vei mai intilni in viata de te saturi sa tii evidenta lor.
Viorica336
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:34
De la: sweet_adrya23, la data 2008-12-04 17:31:33Ai dreptate, a recunoscut chiar el ca tine la mine foarte mult si trebuie sa ne despartim pentru ca , daca mai continuam, trebuie sa-si asume niste responsabilitati si nu vrea :D I-am dat si ultimatuum , sa aleaga, ori cu mine, ori fara mine si reactia lui : "Ramanem prieteni foarte buni."


cunosc fraza asta...poate trebuie sa il lasi momentan,probabil nu stie ce vrea!!!! probabil nu vrea sa se implice deocamdata...vezi ti de viatza ta,poate intre timp revine si el la sentimente mai bune...nu e o idee buna sa rupi definitiv legatura cu el,pentru ca tu iti doresti sa fii cu el...fii putin mai indiferenta...bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:22
De la: buburuza22, la data 2008-12-03 10:48:54te foloseste! fie pt sex,fie pt zilele/noptile in care se simte singur.
daca el te-ar considera buna pt el,ar renunta la alte femei si si-ar face timp pt tn.un barbat care tine la tine si care te vrea,face orice sa petreaca timp cu tine.
dai prea multa importanta faptului k vb mult p messenger.e asta oare mai important decat faptul k nu vrea sa te vada?ia sa vedem,care atarna mai greu in balanta?
am citit un lucru despre barbati,cum ca unul din motivele pt care ei pot inkeia o relatie este k se sperie de faptul in incep sa simta ceva pt femeia respectiva ciudat,dar cred k este adevarat. si in cazul asta,trebuie pus la punct: da-i un ultimatum si lasa-l in pace.dak te vrea,o sa vina la tine!!!dak nu vine,n-o s-o faca fie pt k nu te vrea,fie pt k-i e frica,si atunci fi sincera,kiar vrei un barbat las langa tine?
bafta



de ce un ultimatum mai?? nu poti sa pui un pistol la tampla nimanui,si nici sa i spui ca are de gandit timp de X zile,saptamani daca te vrea sau nu!!!! ea ar trebui sa renunte pentru o perioada lunga la comportamentul asta sufocant...cred ca omul e constient ca ea il vrea...acum e decizia lui mai departe...
si eu am auzit de faza ca multi se tem sa intre intr o relatie pentru ca se sperie k incep sa simta ceva!!! dar atata timp cat el stie k ea are ganduri serioase si vrea sa fie cu el,nu are dc sa se sperie...eu zic ca asta se numeste ca "ne jucam de a soarecele si pisica",ceea ce include pierdere de timp,multi nervi si tristete...
stiu cum e...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:29
Nu vreau sa iti dau sfat, iti spun un caz concret, al prietenei mele cele mai bune.
A avut un prieten de 35 de ani, ea avand 23...diferenta destul de mare zic eu. dar lucrurile cred k erau mai diferite decat la voi. se sunau, se cautau, la un moment dat el era chiar stresant, in sensul k devenise foarte gelos...s'a ajuns la faza cu cererea in casatorie, tipul avea planuri mari, se pregatea sa cumpere si inelul, dar prietena mea i'a zis k ink cel putin doi ani de acum in colo nu are planuri de maritis....momentan au luat o pauza...dar nu s stie dak se vor mai impaca sau nu.

Daca crezi k tipul tine la tine...nu esti de parere k ar trebui sa faca km acelasi lucru ,nu??..inel, planuri si alte alea...k totusi are o varsta...
husky_girl
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:36
la barbati varsta nu e direct proportionala cu maturitatea
bestiutza_relouded
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:41
Nu vrea o relatie...da-l incolo, altul nu mai gasesti ? Trebuie sa te legi de un ,,jucator'' ?
Puteti sa ramaneti prieteni care stau la taclale uneori si iti poti gasi si un iubit !
Peace of cake ! -asta daca vrei

Postat pe 22 Aprilie 2009 23:42
Eu am o astfel de relatie de 1 an, nu se schimba cu nimic el. Asa va fi mereu. Nu spera mai mult ca nu vei obtine nimic. El nu vrea decat distractie, un loc sigur in care sa se refugieze. Ultima statie in drum spre casa. Stiu ca nu asta vroiai sa auzi, dar e crudul adevar. Fii realista si renunta la el cat inca mai poti. Bafta multa!
12lorelei75
Postat pe 11 Mai 2009 09:07
LASA L MAI SUNT SI ALTI!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika022491
Postat pe 11 Mai 2009 17:57
diferenta de varsta nu are nimik de a face cu modul lui de a se comporta , dar undeva tu zici ca el iti spune " ca meriti ceva mai bun "..... oare nu -ti da de gandit , oare ce se intelege ...... ca el nu e sufiecient de bun ptr tine , asa ca ..... lasa-l sa traiasca in lumea lui si vezi-ti de viata ta . esti la varsta cea mai fr si merita sa o traiesti din plin . nu mai astepta semnalele lui ,nu merita ..... hotararea iti apartine ..... nu-i mai rasp. la mesaje , mess si alte cele si ai sa vezi ce reactie are....... se pare ca el are alte obligatii la care nu poate renunta , din motive obiective probabil , dar stii.... daca mai e si cineva in plus in viata lui ... ii convine de minune , de asta nu te lasa in pace .fii tare si renunta ... e doar un sfat, depinde de tine ce vrei ...... bafta multa
anamaria_marin
Postat pe 13 Mai 2009 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el sirian, eu romanca = mariaj??????? 53 De la: syronna 1 August 2012 22:51
nu pot sa merg mai departe.. 4 De la: criss_sweet 6 Iulie 2009 16:58
Barbatul scorpion si femeia pesti. 27 De la: lilyfleur81 28 Februarie 2012 03:24
.... 8 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:48
ce parere aveti? 21 De la: steffy91 19 Ianuarie 2012 20:56