cum iubesti?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent cum iubesti?: (5 din 2 voturi)

mora_dolphin Avatarul lui mora_dolphin

3 mesaje

tu cum iubesti,cu inima sau cu sufletul?care e diferenta dintre a iubi din "inima" sau a iubi cu "sufletul"?crezi in dragoste la prima vedere?ti s-a intamplat sa-ti iasa in fata persoana de care sa te indragostesti?
Raporteaza abuz de limbaj
S.G.
Fosta membra Kudika.ro
mai era un subiect asemanator...
da dragoste la prima vedere frumos...eu traiesc aceasta poveste..si iubesc din tot sufletul meu
pup pt soata mea
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

De la: mora_dolphin, la data 2009-06-17 14:20:18tu cum iubesti,cu inima sau cu sufletul?care e diferenta dintre a iubi din "inima" sau a iubi cu "sufletul"?crezi in dragoste la prima vedere?ti s-a intamplat sa-ti iasa in fata persoana de care sa te indragostesti?

ore o fi vreo diferenta!!!???
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
Fosta membra Kudika.ro
nu... sunt una si aceasi....
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE

2054 mesaje

De la: pamela_1, la data 2009-06-19 13:01:01nu... sunt una si aceasi....

multumesc
Fosta membra Kudika.ro

se zice iubesc din tot sufletul..din toata inima....sunt aceleasi ...
tu cum iubesti sorpi?
Fosta membra Kudika.ro
De la: mora_dolphin, la data 2009-06-17 14:20:18tu cum iubesti,cu inima sau cu sufletul?care e diferenta dintre a iubi din "inima" sau a iubi cu "sufletul"?crezi in dragoste la prima vedere?ti s-a intamplat sa-ti iasa in fata persoana de care sa te indragostesti?

din cuvinte.........
Cand inima unui barbat este deprimata de atatea preocupari, ceata este imediat imprastiata in momentul in care apare o femeie.

2054 mesaje

De la: pamela_1, la data 2009-06-19 13:06:49
se zice iubesc din tot sufletul..din toata inima....sunt aceleasi ...
tu cum iubesti sorpi?

nu pot descrie in cuvinte,e ceva de nedescris,sunt ok asa cum sunt
Fosta membra Kudika.ro
citeodata cuvintele sunt doar ca forma.... ..poate ai vrut sa zici fapte?
paula82_ Avatarul lui paula82_

8 mesaje

Am citit undeva ca iubim in trei moduri: 1. iubim ,,pentru ca”, 2. iubim ,,daca” si 3. iubim ,,chiar daca”. Primele doua sunt moduri conditionate de a iubi iar cel de al treilea mod este modul neconditionat de a iubi, pe care si-l doreste fiecare.
Fosta membra Kudika.ro
conteaza cum iubim..... iubirea este frumoasa
GreenScorpio Avatarul lui GreenScorpio

71 mesaje

De la: mora_dolphin, la data 2009-06-17 14:20:18tu cum iubesti,cu inima sau cu sufletul?

sincer si cu patima
kitu_athena Avatarul lui kitu_athena

37 mesaje

iubesc cu mintea fara creier nu am putea simti nimic.. a nu se confunda cu iubesc rational ... eu , asa mentala cum sunt, numai rationala nu pot fi cand vine vorba de el ...
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: kudika006102, la data 2009-06-25 10:09:57Am citit undeva ca iubim in trei moduri: 1. iubim ,,pentru ca”, 2. iubim ,,daca” si 3. iubim ,,chiar daca”. Primele doua sunt moduri conditionate de a iubi iar cel de al treilea mod este modul neconditionat de a iubi, pe care si-l doreste fiecare.

f interesant.si posibil f adevarat!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Printesa_Lia Avatarul lui Printesa_Lia

13 mesaje

iubesc vulcanic, asemenea apelor care rup barajele....il vad divinitatea mea ...e vb de un singur barbat, prietenul meu...
Printesa Lia
necunoscut Avatarul lui necunoscut

283 mesaje

Traiesc cu un barbat cu 11 ani mai in varsta decat mine, care iubeste banii femeilor bogate si isi doreste o casatorie cu o asemenea femeie, nu cu o sarantoaca cum sunt eu, (artista, bugetara), asa ca, fiind mai mult singura, m-am concentrat asupra profesiei si ma pregatesc sa-mi dau admiterea la doctorat. Macar sa incasez un spor consistent la sarmanul meu salariu si sa-mi permit sa-mi cumpar o camaruta care sa fie numai a mea. Nu vrea sa renunte la mine, pentru ca sunt frumoasa si inteligenta, desi in realitate "zestrea" conteaza si astazi, in secolul 21, nu alte calitati. Ma indoiesc ca alt barbat s-ar dovedi diferit fata de el. Cred ca toti urmaresc sa traiasca bine, din banii unei femei bogate, mai ales in timp de criza. In rest, nu mai iubesc de mult timp. Imi iubesc parintii si sora si pisicile mele, neconditionat. Iubirea fata de un barbat sau altul mi-a oferit doar amaraciune si dezgust. Asta e parerea mea despre dragoste: e conditionata de bani.
NN
chiocollatee Avatarul lui chiocollatee

3 mesaje
Oras: brasov

buna ...buna...ce sa zic...faptul ca el este mai mare ca tine u 11 ani nu conteaza foarte mult..insa faptul ca e un interesat....este de toata rusinea....ma bucur ca in viata mea am intalnit numai barbati cu foarte multa ambitie...si carora le placea sa fie ei realizati...e urat ca il si iubesti...ca altfel...ar merita un sut mare in fund....scuze de expresie....
Fosta membra Kudika.ro
iubim pe cineva atunci cand exista compatibilitate pe trei planuri :intelectual, sufletesc si fizic(atractie sexuala) daca nu sunt indeplinite aceste 3 conditii eu de ex nu pot iubi pe cineva.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Printesa_Lia, la data 2009-07-01 20:07:48iubesc vulcanic, asemenea apelor care rup barajele....il vad divinitatea mea ...e vb de un singur barbat, prietenul meu...
spunea cineva :cand iubesti ,,rupi camasa de pe tine" ...asa este si asa ar trebui sa fie ...doar ca iubirea la aceasta intensitate nu tine mult
lonely_soul Avatarul lui lonely_soul

419 mesaje
Oras: bistrita

De la: kudika025094, la data 2009-07-01 20:51:27iubim pe cineva atunci cand exista compatibilitate pe trei planuri :intelectual, sufletesc si fizic(atractie sexuala) daca nu sunt indeplinite aceste 3 conditii eu de ex nu pot iubi pe cineva.

Da. Asa este. Eu am crezut ca poti trece peste cel putin unul dintre cele 3 planuri (intelectual) dar nu se poate. Abia acum mi-am dat seama.
gretutza Avatarul lui gretutza

1 mesaj

sa stiti ca nu e pe buen faza ca iubirile vulcanice nu tin consider ca astea tin ce mai mult e sentimentul ala ca nu poti sa staiu o clipa fara EL ca nu poti sa respiri daca nu e cu tine ca nu poti sa iti inkipui restul vietii fara el cred ca asta e succesul unei iubiri durabile fara doar si poate iar genu asta de iubire trece peste toate barielele financiare de varsta si de ce mai vreti voi
Fosta membra Kudika.ro
Iubirea poate fi amorala , imorala si antimorala... Era doar o vorba a unui prieten...
Cu respect , Roxy si Marius
Fosta membra Kudika.ro
da cred in dragoste la prima vedere...mi s-a intamplat de doua ori
Fosta membra Kudika.ro
IUBIM ASA CUM NE E FIREA, ASA CUM VREM SA FIM IUBITI.
kudika051628 Avatarul lui kudika051628

8 mesaje
Oras: tecuci

dak iubesty q inima knd aceasta inceteaza sa mai bata se termina sh dragostea ta ptr acea pers dar dak iubesty q sufletul iubirea este nemuritoare la fel k el
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

iubesc cu tot sufletul:X
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.