Setari Cookie-uri

METODE DE COPIAT !!!

eu nu am copiat niciodata!! serios!! mi-e a draq d frica sa nu ma prinda!!
prefer sa iau un 5 p ceea c stiu, decat sa ma scoata din ex!!
anca0704
Postat pe 29 Mai 2009 23:39
si cu toate acestea, ne-ai inchis gura tuturor, nu cathysailor?
gresit!
singura care-si poate lua destinul in maini si poate face ceva in legatura cu lucrurile care nu-ti plac in viata ta esti doar TU!

iar confirmi cu varf si indesat ce am afirmat mai devreme!
kitty_krieger
Postat pe 30 Mai 2009 15:44
De la: ionia, la data 2009-05-24 18:19:05
De la: mirelacm, la data 2009-05-24 18:15:50hei, politehnistule cum sa nu stii sa copiezi? ce naiba faci politehnica, este esential sa stii a copia

si pt doamna profesoara si domnisoara care sustine ca nu exista materii nefolositoare poate imi explicati si mie de ce am fost nevoita sa stau la un curs de doua ore, de la 18 la 20, curs "drept si legislatie" la care domnul profesor vroia sa aiba sala plina cu studenti carora le a spus ca nu e nevoie sa l ascultam, putem face orice altceva vrem noi atat timp cat stam in sala si daca nu i respectam regula ne pica pe toti...asta tot in politehnica; am spus inutila materiei pentru ca eram studenti de la inginerie industriala, termoelectrica si nuclearoelectrica...

iar acest domn profesor nu este caz unic...asa ca mai lasati: "nu exista materii inutile"




Ptr ca la Politehnica se invata !!!!!!!!!!!!!!
luv4ever77
Postat pe 30 Mai 2009 22:23
De la: ionia, la data 2009-05-24 18:19:05
De la: mirelacm, la data 2009-05-24 18:15:50hei, politehnistule cum sa nu stii sa copiezi? ce naiba faci politehnica, este esential sa stii a copia

si pt doamna profesoara si domnisoara care sustine ca nu exista materii nefolositoare poate imi explicati si mie de ce am fost nevoita sa stau la un curs de doua ore, de la 18 la 20, curs "drept si legislatie" la care domnul profesor vroia sa aiba sala plina cu studenti carora le a spus ca nu e nevoie sa l ascultam, putem face orice altceva vrem noi atat timp cat stam in sala si daca nu i respectam regula ne pica pe toti...asta tot in politehnica; am spus inutila materiei pentru ca eram studenti de la inginerie industriala, termoelectrica si nuclearoelectrica...

iar acest domn profesor nu este caz unic...asa ca mai lasati: "nu exista materii inutile"




Ptr ca la Politehnica se invata !!!!!!!!!!!!!!




nu stiu daca la drept trebuia sa stai, desi nu exista un om major care nu ar trebui sa stie legiskatie lagata de profesia lui (macar ceva, acolo), dar la ore de romana ar trebui sa stai atat cat nu utilizezi semne de punctuatie....chiar aca esti la Poli.
luv4ever77
Postat pe 30 Mai 2009 22:24
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-30 15:44:14si cu toate acestea, ne-ai inchis gura tuturor, nu cathysailor?
gresit!
singura care-si poate lua destinul in maini si poate face ceva in legatura cu lucrurile care nu-ti plac in viata ta esti doar TU!

iar confirmi cu varf si indesat ce am afirmat mai devreme!




orice as zice tot ca tine rãmâne.. dacã iți place sa te rãzboiești nu o face cu mine. mi-e nu-mi plac rãzboaiele.. se pot rezolva problemele si pe cai amiabile.. trebuie doar sa sti unde sa cauți..
oricum.. fie ca tine. ma dau bãtuta... fa ce vrei, zi ce vrei, nu ma mai intereseazã.. sunt deciziile tale.. eu fac tot cum ma trece capul..
ps. nu-mi mai rãspunde nu mai intru pe acest topic.
cathysailor
Postat pe 30 Mai 2009 23:26
Avand in vedere cat timp ati pierdut lamentandu-va pe aceasta tema, mai bine v-ati fi apucat de invatat. Erati mai avantajati/avantajate oricum. O alternativa plauzibila ar fi sa va autoevaluati optiunea pt domeniul ales si sa va orientati acolo unde credeti ca v-ar placea ori considerati ca ati putea face fata.

Cat priveste situatia profesorului caruia nu-i pasa daca studentii il asculta ori ba, consider ca pt dansa/dansul era destul de limpede ca "cine are urechi, sa auda". Foarte multi profesori universitari apreciaza ca din moment ce esti capabil sa urmezi cursurile unei facultati, ai si bunul simt de a-l asculta macar, in pofida faptului ca multora li se pare inutil ce se vorbeste acolo. Ba chiar e de mirare ca se mai intelege ce vorbeste profesorul din moment ce majoritatea studentilor e convinsa de inutilitatea cursului respectiv ori fiind plictisita/preocupata de altceva sau chiar adormita. In speta, fiind vorba de "drept si legislatie" (si nu numai - in general), e inutil a mai adauga ca baza acumularii cunostintelor ramane studiul individual aprofundat, cu atat mai mult ca oricine stie ca dreptul nu-i o materie pe care sa o aprofundezi (s-o prinzi din zbor) intr-un curs de 2 ore............
vallyeddy
Postat pe 30 Mai 2009 23:58
eu ii dau un sfat fetii si ea zice ca ma razboiesc...

ce-ai fatoooo????

ok, poate nu m-am exprimat nici eu cum trebuie dar ii urasc din tot sufletul pe cei care nu stiu decat sa se planga
kitty_krieger
Postat pe 31 Mai 2009 16:37
De la: vallyeddy, la data 2009-05-30 23:58:06Avand in vedere cat timp ati pierdut lamentandu-va pe aceasta tema, mai bine v-ati fi apucat de invatat. Erati mai avantajati/avantajate oricum. O alternativa plauzibila ar fi sa va autoevaluati optiunea pt domeniul ales si sa va orientati acolo unde credeti ca v-ar placea ori considerati ca ati putea face fata.

Cat priveste situatia profesorului caruia nu-i pasa daca studentii il asculta ori ba, consider ca pt dansa/dansul era destul de limpede ca "cine are urechi, sa auda". Foarte multi profesori universitari apreciaza ca din moment ce esti capabil sa urmezi cursurile unei facultati, ai si bunul simt de a-l asculta macar, in pofida faptului ca multora li se pare inutil ce se vorbeste acolo. Ba chiar e de mirare ca se mai intelege ce vorbeste profesorul din moment ce majoritatea studentilor e convinsa de inutilitatea cursului respectiv ori fiind plictisita/preocupata de altceva sau chiar adormita. In speta, fiind vorba de "drept si legislatie" (si nu numai - in general), e inutil a mai adauga ca baza acumularii cunostintelor ramane studiul individual aprofundat, cu atat mai mult ca oricine stie ca dreptul nu-i o materie pe care sa o aprofundezi (s-o prinzi din zbor) intr-un curs de 2 ore............


subscriu
kitty_krieger
Postat pe 31 Mai 2009 16:38
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-31 16:37:10eu ii dau un sfat fetii si ea zice ca ma razboiesc...

ce-ai fatoooo????

ok, poate nu m-am exprimat nici eu cum trebuie dar ii urasc din tot sufletul pe cei care nu stiu decat sa se planga


cine s-a plâns iubita? eu doar am spus crudul adevãr.. o iei cum vrei...
cathysailor
Postat pe 1 Iunie 2009 20:16
De la: ada_dulce, la data 2009-03-20 16:25:26
2. daca ai rabdare...si nu esti prea comod/comoda scrie tot ce vrei cu un pix fara pasta...in lumina naturala poti citi destul de usor ce ai scris mai ales daca ai fost si putin atent cand ai fact copiutza...eu km astea le-am folosit...
..

Asta e o metoda foarte buna, si eu am folosit-o. Cand scrii cu poxul fara pasta, tu practic zgarii foaia. Iar in timpul testului, scrii cu pix cu pasta normala peste zgarieturi :D (PS: se recomanda sa scrii asa pe foi A4, nu pe dinalea de caiet)

De la: ada_dulce, la data 2009-03-20 16:25:263. asta functioneza destul de bine....cand nu stiu un subiect,n-am dupa ce copia...citesc subiectul...si....improvizez...incerc sa-miimaginez unde as aplik chestia respectiva in viata mea d zi cu zi...imposibil s nu primesti makr 0,50 p...e totusi ceva...mail ales daca esti intre 4 si 5...

Nu-mi dau seama cu m-ar putea ajuta pe mine metoda asta, din moment ce am, sa zicem, de invatat 1000 de formule la mate si fizica. Ce asocieri sa fac intre formule si viata de zi cu zi?

Postat pe 29 Iunie 2009 18:17
De la: ionia, la data 2009-05-24 18:19:05


De la: mirelacm, la data 2009-05-24 18:15:50

hei, politehnistule cum sa nu stii sa copiezi? ce naiba faci politehnica, este esential sa stii a copia

si pt doamna profesoara si domnisoara care sustine ca nu exista materii nefolositoare poate imi explicati si mie de ce am fost nevoita sa stau la un curs de doua ore, de la 18 la 20, curs "drept si legislatie" la care domnul profesor vroia sa aiba sala plina cu studenti carora le a spus ca nu e nevoie sa l ascultam, putem face orice altceva vrem noi atat timp cat stam in sala si daca nu i respectam regula ne pica pe toti...asta tot in politehnica; am spus inutila materiei pentru ca eram studenti de la inginerie industriala, termoelectrica si nuclearoelectrica...

iar acest domn profesor nu este caz unic...asa ca mai lasati: "nu exista materii inutile"




Ptr ca la Politehnica se invata !!!!!!!!!!!!!!




nu stiu daca la drept trebuia sa stai, desi nu exista un om major care nu ar trebui sa stie legiskatie lagata de profesia lui (macar ceva, acolo), dar la ore de romana ar trebui sa stai atat cat nu utilizezi semne de punctuatie....chiar aca esti la Poli.



pana in facultate am stat la toate orele draga doamna; nu pun cratima fiindca nu am eu chef, e un spatiu deci din punctul meu de vedere se subintelege ca exista o cratima iar pt lipsa virgulelor sa mi se ierte enormitatea greselii, ce este drept comparativ cu pustoaicele carora le predati domnia voastar in aceste momente , la care "c"a devenit "k" etc...nu le stiu pe toate eu stiu sa scriu si sa vorbesc corect; multumesc pt sfat, dar in profesia mea nu este nevoie de "drept si legistatie" si nu e cazul sa instati ca e necesar ca profesia de inginer de destul de larga, nu stiti ce fel de inginer...asa ca mai usor cu critica, nu sunteti perfecta
mirelacm
Postat pe 30 Iunie 2009 20:29
Eiii, uite asta imi trezeste mie cele mai frumoase amintiri : copiatul.
alegro6543
Postat pe 7 Noiembrie 2011 21:24
Hmmm, daca aveam atata imaginatie si originalitate... invatam lectia.
alegro6543
Postat pe 7 Noiembrie 2011 21:32
De la: alegro6543, la data 2011-11-07 21:32:15Hmmm, daca aveam atata imaginatie si originalitate... invatam lectia.

Din contra. Stiai cum sa o fentezi.
Lucia_41
Postat pe 7 Noiembrie 2011 21:42
De ceva vreme au aparut tot felul de casti de copiat si metode de copiat cu telefoane antibruiaj,telefoane cu casca fara niciun fir ,mai sunt sisteme de copiat gen handsfree invizibil cel cu magneti pe timpan ,ceasuri cu text reader sau ceasuri cu casca wireless si multe alte chestii cu care sigur ii poti pacali atat pe profesorii de moda veche dar si pe cei tineri .
Eu am apelat anul trecut pentru bac pentru astfel de sisteme de copiat si m-am descurcat foarte bine . Cred ca daca nu aveam castile de copiat luam un 5 -6 dar cu sistemul de copiat achizitionat de pe Casti de copiat,metode de copiat,dispozitive de copiat,copiat examen - Metode de copiat | Sisteme de copiat | Telefon pt copiat | Ceas pt copiat am luat media generala 9,41.
Mentionez ca am folosit un sistem cu casca mc 200 japoneza plus un colier bluetooth .Ma rog ,cine e interesat poate intra pe siteul ala sau am mai gasit unu de curand Sisteme de copiat, Metode de copiat, Microcasti, Handsfree copiat cu acelasi profil .
Va recomand sa invatati dar sa aveti de rezerva si un astfel de sistem de copiat .
intra pe site copiat.ro
kudika_5081
Postat pe 14 Aprilie 2012 20:40
Eu pe vremea cand eram in facultate...am folosit cu succes mai multe metode de aici http://cumfacsa.ro/educatie-comunicare/cum-sa-copiezi-la-teste-si-examene
kudika_31367
Postat pe 13 Martie 2013 10:45
CELE MAI SIMPLE METODE ALE MELE DE COPIAT SUNT FOARTE SIMPLE.
1)IN SPECIAL MA MATERIILE CA MATEMATICA
ESTE DESTUL DE SIMPLU SI SUNT SANSE APROAPE NULE SA TE PRINDA DAR DACA NU STI SA ITI CONTROLEZI EMOTIILE AI INCURCATO.
DECI LA PROFESOR II ZICI DACA POTI SA SCOTI O CIORNA.ACASA PE ACEA CIORNA SCRI PE CIORNA CU UN PIX CARE NU SCRIE TOT CE AI NEVOIE...
2)AICI ITI VA TREBUI O PIONEZA SI O FOAIE MICA DE BLOC DE DESEN SAU DE CARTON
PE ACEA FOAIE SCRI TOT CE AI NEVOIE DACA ESTE POTI FACE SI MAI MULTE SI DUPA CE AI SCRIS PE EA TE DUCI LA SCOALA SI O BATI CU PIONEZA SUB BANCA
DAR ATENTIE SA LASI PUTIN LOC CA SA POTI SA O MUTI....
DECI SPER SA ITI FIU DE AJUTOR SI SPOR LA COPIAT
Andrei_Costache_1
Postat pe 19 Iunie 2013 10:22
cateva metode de copiat foarte bune gasiti aici http://www.craiovaforum.ro/electronice-electrice-diverse/handsfree-invizibil-pt-copiat-407755-4.html#post7030318 cea mai buna metoda de copiat ramane cea cu casca de copiat
kudika_37053
Postat pe 20 Iunie 2013 14:21
Aveti dreptate doamna, insa in caliattae de student va spun ca sunt cazuri si cazuri. Cel mai des m-am confruntat cu profesori ce nici macar nu veneau la cursuri, ne tranteau cate-o carte din care sa invatam pentru examen si pe de-asupra ne mai si jicneau. Cum sa nu copiezi un asemenea om. Sau situatii in care materia e asa de scarba, iar profesorul desi vede lucrurile cu o anumita logica si perspectiva( ca doar nu degeaba e profesor univ)nu are buna vointa sa te lumineze si pe de-asupra ne dau niste suporturi de curs super schematizate, fara sens, suporturi ce le cerusem sa le avem inaintea fiecarui curs ca sa putem pune intrebari, lucru ce ne-a fost refuzat bineinteles. Cu acestia ce sa ne facem???
Eu am avut ocazia sa invat pentru o perioada scurta 1 an, in Italia.... Toata lumea spune ca aia sunt prosti, ca nu se invata. Intr'adevar studentii erau sub orice critica dar profesorii... Aveam o profa de chimie care la fiecare ora ne spunea ca daca noi iesim pe usa fara sa fi inteles este o rusine pentru ea...si era dispusa sa-mi explice de 100 de ori daca nu intelegeam. Plus ca nu se invata mullllt si prost ci putin si bine. Ori aici in Romania, fara sa generalizam...caci exista si profesori buni...marea lor majoritate sunt printre aceea ce din diferte motive(sistem, cota de salarizare etc) nu-si dau minimul de ineteres in a-si face materia mai digerabila(aici vb. de materii ce vin cu teorii de pe vremea lui Stefan cel Mare ce sunt depasite total)
Asta a fost offul meu, sper sa nu fi suparat cu nimic. O zi frumoasa
Adela_Schiman_1
Postat pe 26 Iunie 2013 16:02
Deci fiti atenti incercati asa: Luati o foaie dubla si scrieti cu pixul apasat raspunsurile apoi rupeti foaia in 2 si luati-o pe aia nescrisa pt ca s-au zgariat raspunsurile in ea si se va vedea doar daca te uiti cu atentie .

Mai poti sa le si scrii pe podea la tn sub picioare pentru ca niciun profesor nu s-ar gandi sa ai raspunsurile pe podea , dar incearca sa scrii cat mai mic sa poti acoperi cu picioarele ;)

Eu am folosit a 2 a varianta la romana si mi-a iesit , maine o folosesc pe prima la mate :D
kudika_979873
Postat pe 20 Ianuarie 2015 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugãminte 7 De la: missys 30 Octombrie 2009 20:29
Diferenta de varsta... 6 De la: AdrianaR 28 Septembrie 2010 20:27
Ce iti face viata mai frumoasa?O muzica buna... 1 De la: tweety_crisss 10 Octombrie 2010 12:34
Costume de inchiriat Halloween 5 De la: Loredana_Crisu 20 Septembrie 2013 15:41
decodificarea destinului...foarte tareee 779 De la: kudika295495 18 Iulie 2016 03:17