Setari Cookie-uri

de ce aproape toti barbatii se poarta ca si copii ?

eu nu pot sa inteleg de ce aproape toti barbatii se poarta ca si copii? am o relarie cu un barbat strain , arab mai exact , care nu face decat sa isi imagineze tot felul de filme si in realitate nu face nimic concret. cum as putea sa il fac sa se trezeasca la realitate si sa inceapa sa se poarte ca un om matur si sa ia viata in mana ? pana acum am incercat toate modalitatile care mi-au trecut prin minte si credeti-ma ca nu putine dar acum nu stiu ce sa mai fac
daca ati putea sa imi dati un sfat as aprecia
chrispopescu2005
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:34
Pai dragutza...toti barbatii sunt niste copii:)) foarte tarziu se maturizeaza sa stii...L-ai putea ajuta sa discuti cu el sa-i spui ce asteptari ai iar daca te iubeste o sa tina cont de parerile tale.Ai putea face si indirect acest lucru...arata-i cat de matura esti...si inspira-i si lui maturitate.Eu inteleg ce spui...si eu traiesc alaturi de un barbat..care nu s-a maturizat in totalitate..dar nu e chiar cum spui tu.Singura solutie pe care eu una o vad...este comunicarea.Sincer face minuni cand gasesti momentul potrivit.Multa bafta! astept vesti noi din partea ta (de bine normal).pupici
elenya83
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:46
...si incearca sa nu mai reuseasca sa vada atatea filme
bestiuitza
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:50
ai putea incepe prin a-i cere imperios sa inceapa sa-si imagineze si una-doua piese de teatru sau chiar un spectacol cu clowni , nu doar niste filme amarate ( mai ales daca sunt din acelea indiene )... incep sa va inteleg nemultumirile ... este unanim recunoscut de oamenii de stiinta din intreaga lume ca barbatii raman in sufletul lor niste copii ... iar cine stie sa se descurce cu un copil , ehei , se poate descurca cu 20 de barbati fara probleme !
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:52
eu peronal prefer lego si masinutele teleghidate ... se ofera cineva ?
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:54
dar cum nu?
ofer telecomanda universala pentru monopost, merge putin cam greu pe forward, dar excelent pe reverse.
googoodoll
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:56
nu-mi place sa dau cu spatele ...
claudio
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:19
De la: claudio, la data 2008-12-04 22:19:42nu-mi place sa dau cu spatele ...



bravo ! un barbat straight in plus

Postat pe 4 Decembrie 2008 22:22
De la: claudio, la data 2008-12-04 22:19:42nu-mi place sa dau cu spatele ...


nu-i nimic, daca tot merge bine botonu' il schimb cu rerun :D
googoodoll
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:36
Oare de ce barbatii au un proces lent de maturizare iar femeile tot timpul se maturizeaza repede ....nici una din voi (femeile) nu ati simtit nevoia macar o zi sa va comportati ca un copil?Bine asta nu inseamna sa iei papusha Barbie si sa te apuci sa o tunzi sa mai stiu eu ce...si sincer eu unul prefer uneori sa vad realitatea prin ochii unui copil si sa ma port ca un copil dar asta nu inseamna ca nu pot gandi matur in acelasi timp........asa ca prietenului tau poate ii e teama sa priveasca problemele de zi cu zi ca un adult si alege sa fie copil....si ca sa ii deschizi ochii arunca televizorul pe fereastra ca sa nu mai vada atatea filme

Postat pe 18 Ianuarie 2009 05:04
DA..sunt niste copii barbatii nici eu nu ai inteleg, nu vor sa setrezeasca, poatepe la 30-40 de ani deabia devin adulti..pacat
iubi7a_lui
Postat pe 19 Ianuarie 2009 01:38
Agugugu...agugugugu...uuuuaaaa...bine bine...barbati se comporta ca si copii dar femeile de ce se comporta ca si babele?
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 11:47
pt ca se pricep mai bine la crescut copii....
_oktober_
Postat pe 27 Februarie 2009 12:20
De la: _oktober_, la data 2009-02-27 12:20:05pt ca se pricep mai bine la crescut copii....



bine zis....
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 13:19
De la: chrispopescu2005, la data 2008-12-03 01:34:40eu nu pot sa inteleg de ce aproape toti barbatii se poarta ca si copii? am o relarie cu un barbat strain , arab mai exact , care nu face decat sa isi imagineze tot felul de filme si in realitate nu face nimic concret. cum as putea sa il fac sa se trezeasca la realitate si sa inceapa sa se poarte ca un om matur si sa ia viata in mana ? pana acum am incercat toate modalitatile care mi-au trecut prin minte si credeti-ma ca nu putine dar acum nu stiu ce sa mai fac
daca ati putea sa imi dati un sfat as aprecia


90 % dintre masculi (e impropriu sa le spui "barbati") sunt si se poarta ca niste copii. Asta e dura realitate. Din pacate, pt femei. Pe de alta parte, situatia se prezinta in conditii asemeanatoare si in cazul femelelor (idem).
Asadar, tre' facuta o foarte clara distinctie:
Una e sa fi BAIAT, alta e sa fi BARBAT.
Una e sa fi FATA, alta e sa fi FEMEIE.
Bine, relatia e parte-intreg. Dar daca ajunge sa predomine PARTEA (fata, baiat), atunci e relativ nasoala treaba. Dupa cum se poate usor constata, in practica!

2 chestiuni importante:
1. Varsta nu iti da maturitatea (desi, 'logic', ai zice ca asa ar fi 'normal'. Numai ca 'logica' si 'normalitatea' se pare ca nu fac front comun cu realitatea). Dovada: o vezi ori de cate ori deschizi o conversatie cu cineva, uneori duoa doar cateva minute.
Multi, au impresia ca daca are 25 de ani si e 'functionar', gata, e copac ajuns la maturitate si il poti face mobila. Insa, se pare ca lucrurile stau un pic altfel !

2. In cazul ambilor, ca tot se discuta intens subiectul, impresia -iarasi, generala- este ca de indata ce ti'ai inceput viata sexuala, esti BARBAT/FEMEIE. In general, nu e chiar asa. Nu e SUFICIENT, vreau sa zic. Un puzzle, nu poate avea doar o singura piesa !

Ar fi si alte chestii de spus aici, insa, te intrebi probabil, ce'i de facut ?!
Eu vad doua solutii:
1. Faci o triere dura si, consider ca, ai sansa sa gasesti partenerul care sa te merite. Asta pt primul si simplul motiv ca viata nu e o repetitie astfel incat sa iti pierzi timpul cu toti imbecilii (ei/ele) si cretinii care nu stiu decat sa duca o viata copiata de la altii, superficiala, banala, plictisitoare, adica mediocra.
Consider ca mai exista astfel de specii..printre ambele sexe. Trebuie sa stii cum si unde sa cauti.
Remember: in viata nu ai ceea ce visezi sau iti 'doresti', ci numai ceea ce IEI ! Or, optiunea asta e numai in mainile tale.
2. Sa il iei pe om si sa il educi tu. Asta e o chestie mai dificila, intrucat:
- oamenii o tin pe-a lor si, din aroganta, prostie, imbecilitate, nu ACCEPTA o educatie adevarata din partea unuia care stie.
Eu as alege si o astfel de varianta, daca e cazul, dar asta presupune ca acea persoana sa aiba dorinta de a se schimba, de a se educa cum trebuie. Trebuie sa VREA CU ADEVARAT acest lucru. Daca vrei, poti avea aproape orice. Sincer, nu am intalnit astfel de persoane, care sa isi doresca profund acest lucru. Asta pt ca majoritatea nu stiu ce vor. N-au valori, principii. N-au nimic.. Exceptand poate, o masina, un servici mediocru, o supravietuire la limita. Nu astea sunt elementele de baza ale ceea ce numim "fericire"..
- presupune ca, tu, sa ai deja o educatie relativ solida si corecta. Nu poti educa pe cineva cu ce se preda prin institutii sau vezi prin telenovele. Apropo de telenovele, cred ca asta e unul din cele mai mari focare de infectie in ce priveste deformarea personalitatii mojoritatii, femeilor (fetelor, mai corect spus ! ) mai ales, pt ca ele sunt consumatorii principali. Nu zic ca e neaparat rau sa vizionezi o telenovela sau un film oarecare. Orice film materializeaza mai mult sau mai putin toate aspectele comportamentului uman. Dar trebuie sa intelegi aceste aspecte si apoi sa deschizi filmul. INTELEGEREA e partea teoretica, FILMUL e partea practica. Una fara alta nu ruleaza bine.

*3. Alte optiuni (nerecomandate, sub nicio forma):
- te duci la manastire.
- iti iei gatul.
- blestemi destinul, statul si pe toti ceilalti.
- astepti ca altii sa te ia de nas si sa te traga dupa ei.
- speri ca peste noapte sa te metamorfozezi cumva si problemele sa se rezolve instant. Cam greu ! :)

... Tu alegi ce vrei sa faci cu viata ta.


Postat pe 27 Februarie 2009 13:53
honey... am avut un iubit cu 7 ani mai mare k mine(eu 20..el 27) care se purta uneori k si cand avea 5 ani juma'...chiar radeam cu el pe tema asta, mai ales k zicea de mine k as avea 3 ani juma' si k el se poate da in tobogan si eu nu ...cand era vorba de gluma nu ma deranja comportamentul lui infantil, din contra, chiar ma amuza si ma destindea insa ma enerva la culme cand ii ceream sa fie serios si mai responsabil si constiincios ...
deci...nu e un caz unic iubitul tau...sincer, nush nici un tratament...cred k sunt pur si simplu incurabili
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 27 Februarie 2009 20:54
eeeeeeeeeeeee ..........si femeilor le place sa fie rasfatate si alintate.Ei de ce nu pot face asta???hai sa nu fim rele uni sunt chiar dragutzi cand fac asta.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Martie 2009 13:23
De la: nico_dana2006, la data 2009-03-20 13:23:25eeeeeeeeeeeee ..........si femeilor le place sa fie rasfatate si alintate.Ei de ce nu pot face asta???hai sa nu fim rele uni sunt chiar dragutzi cand fac asta.

ai zis bine
SweetDadyD
Postat pe 20 Martie 2009 13:54
no comment , hai sa fim serios nu generaliza , ok ?
blue07scorpion
Postat pe 24 Mai 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 8 De la: kudika_1002866 7 Septembrie 2016 19:13
Este prietenia prima faza a unei relatii de dragoste 270 De la: PICCKARD 27 Decembrie 2011 22:07
cum seduci un baiat de 15 ani? 182 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
In ce conditii un barbat iti fura prietenele de suflet ? 14 De la: geo32 10 August 2008 12:25