Setari Cookie-uri

va puneti sufletul pe o tava imediat ce-i cunoasteti?

va intreb pentru ca eu am avut o relatie destul de tumultoasa apoi o alta diferita , a doua m-a ajutat sa nu disper din cauza primei si apoi a venit EL .

cand l-am intanlit descoperisem ca mi-e bine singura si compromisuri n-as fi facut deloc , am facut cateva teste de genul "ma suporta?" si a rezistat . am incercat sa-mi deschid si sufletul putin cate putin ..despre fosti ( lui ii placea sa-i povestesc spunea ca asa ma cunoaste si asa va stii ce sa nu faca) si putin cate putin am inceput sa gandesc in doi ( eu care mereu am fost singura chiar si-n doi) dar cumva nu mi-am amintit exact ..erau unele lucruri care par importante dar eu la acel moment nu le-am vazut asa ..nici nu stiu dar nu mi le-am amintit
i-am dat acces la tot ..mail, geanta casa ne-am casatorit ..daca nu exista el nu m-as fi maritat dar cumva avand acces la tot a dat peste jurnale ..erau lucruri ce le gandeam atunci sau au fost scrise cu un scop ..si de aici neincrederea ce am zis eu dupa ani la rece cand ii povesteam lui si ce am scris in acele jurnale , ce am facut la inceputul relatiei cand ma uitam la el si nu-mi vedea sa cred ca-i adevarat si nu era loc de compromis

de ce nu am inclus si ce scria in jurnalele alea in testele mele ..dar testele sunt teste ..sufletul e altceva ..si credeti-ma erau unele lucruri de care chiar nu-mi aminteam

de ce nu am fost sincera de la inceput?? asta-i marea lui intrebare...de ce nu am spus tot?
eu nu mai inteleg nimic ..isi aminteste cineva tot absolut tot sau tot ce-i important? cand intanlesti pe cineva care-i perfect iti pui sufletul pe tava din prima ? si cand zic tot zic tot

va rog frumos raspundeti-mi
daca chiar am gresit as vrea sa stiu sunt eu anormala ?
chiar nu mai stiu ce sa fac

eram atat de fericita si acum nu mai stiu nimic imi vine sa-mi sparg capul uituc si precaut

CMBSTPMN
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:43
azi a zis ca nu mai poate ca atunci cand e cu mine totul e frumos dar gandurile ca n-am fost sincera nu-l lasa
intai a zis ca vrea o pauza dar pauza ...eu nu vreau sa stau fara el de cand il stiu n-am stat o zi fara el
apoi mi-a zis ca vom sta singuri amandoi ..am crezut ca ne vom muta singuri, stam cu ai mei( naiva de mine) dar de fapt spunea ca ca vom sta cu ai mei impreuna dar singuri si am acceptat imediat ..dar daca nu vine ..

ieri era hotarat sa nu se mai gandeasca la acea relatie pe care o tot descoase , l-am rugat daca vrea sa ma verifice sa o faca cu lucruri de acum , nu ce s-a inatmplat acu mult timp si ne impacasem dar azi ..
CMBSTPMN
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:54
nimeni n-a vrut sa vorbeasca cu mine in seara mai sus mentionata
DAR a vrut EL
CMBSTPMN
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:33
nu poti sau nu esti nevoita sa spui ABSOLUT tot despre tine.ai si tu dreptul sa pastrezi anumite lucruri din trecut numai pentru tine.dar daca intervin anumite discutii si te intreaba anumite lucruri relevante si importante pentru relatia voastra trebuie sa fi sincera.sinceritatea este motorul unei relatii.daca intervin minciunile atunci se spulbera totul.
nu mi se pare totusi corect din partea lui sa iti citeasca jurnalele..dupa cum spuneam ai dreptul si tu la spatiul tau privat.
mult succes,si sa fiti foarte sinceri unul cu celalalt..minciuna este otrava unei relatii
razz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:32
in sfarsit multumesc razz

ideea nu era de minciuna ..nici nu s-a pus problema sa mint ..de aceea i-am si dat acces la tot ..problema era ca nu-mi amintesc tot

adica el ma intreaba ceva si eu imi amintesc doar o parte ...( ce mi s-a parut mie mai important .. el vroia sa-mi amintesc exact cat a durat .. exact ce am facut sau am zis .. si eu nu-mi amintesc chiar tot

oricum a venit in seara aceea si am vorbit si acum e ca la inceput
CMBSTPMN
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:04
Minciuna si secretomania distrug orice relatie frumoasa garantat. Daca-ti pui tot ce ai mai bun pe tava foarte repede e riscant si poti suferi mult. Daca incerci sa ai o comunicare graduala si selectiva, total sincera insa, poti avea mai multe sanse de reusita..... Intr-un anumit punct mai avansat insa, eu cred ca e mai bine sa nu mai existe secrete. Cum poti cunoaste integral pe cineva daca nu stii totul despre el ?!? Prin semne, prin mimica, gestica, prin telepatie, cum ?!? Evident, prin comunicare sincera si neingradita. Dar asta, la momentul potrivit, nu chiar de la inceput.....

Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:51
DA, pe e o tava la cuptor, cu mirodenii, cu sos, iamiii
metal
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:51
ooo..
ma inviti la pranz???
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:27
sa-mi citeasca jurnalul...chiar mi-as dori asta...dar trebuie sa invete sa citeasca ungureste, deci nu sunt sanse...macar scapam si eu de intrebari de genul'tu ce ai simtit cand m-ai vazut prima oara?'...eu imi pun sufletul pe tava de fiecare data cand fac praji la cerere, ca nu-mi place sa fac...


on topic...hmm..nu e cazul sa pui sufletul pe tava, sa-i dai o portie mica din cand in cand

Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:42
ii dai un pic la inceput si il lasi sa vezi ce face ,,,daca e rau ii pui lesa ,,si apoi iti arati adevarata fata ,,,ca toate femeile aveti o alta fata nu????????a si barbati de altfel
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 15:11
o alta fata?
de ce esti tu asa sigur?
daca ne enervam la anumite chestii si izbucnim, nu ins ca avem o alta fata ci doar ca ne-a ajuns!
morticia_adams
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:38
Cred ca sunt unele lucruri pe care trebuie sa le tii pentru tine, cum ar fii jurnalele, accesul la mail, sau in orice caz nu sa i le pui la dispozitie de la inceput... Eu una nu as suporta sa fiu controlata, pentru ca asa m-as simtii in locul tau...
Si trecutul tau e al tau, nu are nimeni dreptul sa iti ceara explicatii sau sa te judece pentru ce ai facut inainte sa fie el in viata ta.
Mi se pare normal ca in conditiile in care te intreaba ceva din diverse motive sa ii raspunzi sincer, dar nu sa faca subiect de discutii din asa ceva, mai ales ca nu l-ai mintit.
my_melody
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:59
De la: al3andra, la data 2008-11-18 19:43:36va intreb pentru ca eu am avut o relatie destul de tumultoasa apoi o alta diferita , a doua m-a ajutat sa nu disper din cauza primei si apoi a venit EL .

cand l-am intanlit descoperisem ca mi-e bine singura si compromisuri n-as fi facut deloc , am facut cateva teste de genul "ma suporta?" si a rezistat . am incercat sa-mi deschid si sufletul putin cate putin ..despre fosti ( lui ii placea sa-i povestesc spunea ca asa ma cunoaste si asa va stii ce sa nu faca) si putin cate putin am inceput sa gandesc in doi ( eu care mereu am fost singura chiar si-n doi) dar cumva nu mi-am amintit exact ..erau unele lucruri care par importante dar eu la acel moment nu le-am vazut asa ..nici nu stiu dar nu mi le-am amintit
i-am dat acces la tot ..mail, geanta casa ne-am casatorit ..daca nu exista el nu m-as fi maritat dar cumva avand acces la tot a dat peste jurnale ..erau lucruri ce le gandeam atunci sau au fost scrise cu un scop ..si de aici neincrederea ce am zis eu dupa ani la rece cand ii povesteam lui si ce am scris in acele jurnale , ce am facut la inceputul relatiei cand ma uitam la el si nu-mi vedea sa cred ca-i adevarat si nu era loc de compromis

de ce nu am inclus si ce scria in jurnalele alea in testele mele ..dar testele sunt teste ..sufletul e altceva ..si credeti-ma erau unele lucruri de care chiar nu-mi aminteam

de ce nu am fost sincera de la inceput?? asta-i marea lui intrebare...de ce nu am spus tot?
eu nu mai inteleg nimic ..isi aminteste cineva tot absolut tot sau tot ce-i important? cand intanlesti pe cineva care-i perfect iti pui sufletul pe tava din prima ? si cand zic tot zic tot

va rog frumos raspundeti-mi
daca chiar am gresit as vrea sa stiu sunt eu anormala ?
chiar nu mai stiu ce sa fac

eram atat de fericita si acum nu mai stiu nimic imi vine sa-mi sparg capul uituc si precaut


Da...imediat ce-l cunosc...pacat insa ca nu poti cunoaste niciodata un om....i
ocs
Postat pe 5 Martie 2009 13:50
pe tava nu....................incepem cu farfuriile de aperitiv.................pe parcurs poate ii dau si o tava
portitza_Maria
Postat pe 5 Martie 2009 13:52
voi faceti misto, dar. .
in fine ..forumul asta nu-i doar ca se distreze unii

unii / altii chiar au nevoie de un sfat

in cazul meu ...s-a ajuns la cuvantul cu "D'
CMBSTPMN
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parintii lui sunt prea bagaciosi 8 De la: Anonima_007 9 Ianuarie 2010 03:07
ce prefera barbatii? 257 De la: battleofwits 29 Noiembrie 2010 13:58
Ce cadou sa-i cumpar? 4 De la: vocea_inimii 10 Aprilie 2010 19:18
dilema.. 7 De la: anutzzaa 13 Iulie 2010 23:06
ce reprezinta femeia pentru unii barbati 13 De la: faith742011 7 Noiembrie 2011 17:01