Setari Cookie-uri

ce pedeapsa credeti ca ar merita misoginii???

de ce le e atat de greu sa accepte faptul ca femeile se pot descurca singure...si ca in foarte multe situatii sunt mai bune decat ei..fara sa se abata de la anumite principii..nu sa auzi ca vai tu tot ce a realizat asta a fost facut"pe fund"un exemplu...si cate alte chestii...care ar fi ce mai aspra pedeapsa pt acesti masculi...:))???sugestii...
ingerdemon69
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:42

eu i-as condamna la un an pe o insula fara femei, numai cu barbati.... ba nu, la 10 ani

Postat pe 4 Decembrie 2008 21:58
Sunt de acord ca barbatii au tras mult in jos femeile, dar de asemenea, femeile s-au tras mult in jos unele pe altele. Barbatii intre ei sunt uniti. Femeile se critica unele pe altele foarte tare. Ceea ce vreau sa subliniez e ca un misogin va avea de infruntat doar o parte din femei, o femeie care vrea sa reuseasca, va trebui sa infrunte atat pe ceilalti barbati, cat si o parte din femeile care o vor critica. Daca femeile ar fi fost unite, de mult timp ar fi avut drepturi egale. E mult mai greu cand cei in care ar trebui sa te regaseti, te trag in jos.
Aladiah
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:05
io zic sa le taiati jucariile! ciucurei! hars-hars!!
poate asa ii cade si guvernu' elenei udrea!


Postat pe 5 Decembrie 2008 09:01
De la: crista_galli, la data 2008-12-04 21:58:16
eu i-as condamna la un an pe o insula fara femei, numai cu barbati.... ba nu, la 10 ani
....super! super!
iar tu lecabel decide-te in ce tabara esti ca prea ii descrii ca pe niste ingeri

Postat pe 5 Decembrie 2008 09:32
De la: geo32, la data 2008-12-05 09:01:53io zic sa le taiati jucariile! ciucurei! hars-hars!!
poate asa ii cade si guvernu' elenei udrea!

...solutia ta nu e practica....

Postat pe 5 Decembrie 2008 09:37
pedeapsa suprema ar fii ca intr-o viata viitoare sa se nasca femei usoare sau prostituate de lux si sa isi aduca aminte de viata anterioara.

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:44
Nu, nu spun ca sunt ingeri! Dar gandeste-te numai la folosirea anesteziei la nastere, in secolul 19. Acest lucru a fost blamat nu doar de barbati, dar si de foarte multe femei, doamnele credincioase. In Biblie scria ca femeia trebuie sa nasca in durere, durerile facerii, aceasta a fost parte din pedeapsa pe care Eva a primit-o la alungarea din Eden. Pana cand regina Angliei insasi, nu a apelat la anestezie in momentul nasterii, blamarea nu a incetat. Gandeste-te la femeile care dupa razboiul mondial au preferat sa continue sa lucreze, (practic , aici s-a castigat eliberarea, cel putin material) si sa aduca bani in casa, decat sa se intoarca la rolul traditional. Au fost judecate de mamele, soacrele sau chiar de cele de varsta lor care nu lucrau. In prezent, cand nu mai conteaza daca o femeie este casatorita sau nu (secole de-a randul, asta era menirea unei femei- sa fie meritata, altfel putea considera ca viatza ii era ratata)-oare nu este ea judecata in functie de acest lucru? Sau o femeie care a facut un copil fara a fi casatorita, are aceleasi sanse cu o femeie maritata? La orice loc de munca se barfeste, si de obicei sunt femeile care despica viatza personala a celorlalte femei. Un barbat care a facut un copil nefiind insurat are exact aceleasi sanse un un barbat insurat. Este un exemplu, nu e cazul meu. Sau o femeie care ajunge la 35 de ani, nefiind maritata, oare nu este ea privita diferit in grupul ei de prietene care au soti si copii? Barbatii insa isi pastreaza grupul lor de baieti cu care merg la bere.
Aladiah
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:33
cred ca a fost si interesul sa existe mancatoria asta intre femei. La urma urmei, cand doi (doua ) se cearta, al treilea castiga
Aladiah
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:39
De la: lecabel, la data 2008-12-05 10:33:21Nu, nu spun ca sunt ingeri! Dar gandeste-te numai la folosirea anesteziei la nastere, in secolul 19. Acest lucru a fost blamat nu doar de barbati, dar si de foarte multe femei, doamnele credincioase. In Biblie scria ca femeia trebuie sa nasca in durere, durerile facerii, aceasta a fost parte din pedeapsa pe care Eva a primit-o la alungarea din Eden. Pana cand regina Angliei insasi, nu a apelat la anestezie in momentul nasterii, blamarea nu a incetat. Gandeste-te la femeile care dupa razboiul mondial au preferat sa continue sa lucreze, (practic , aici s-a castigat eliberarea, cel putin material) si sa aduca bani in casa, decat sa se intoarca la rolul traditional. Au fost judecate de mamele, soacrele sau chiar de cele de varsta lor care nu lucrau. In prezent, cand nu mai conteaza daca o femeie este casatorita sau nu (secole de-a randul, asta era menirea unei femei- sa fie meritata, altfel putea considera ca viatza ii era ratata)-oare nu este ea judecata in functie de acest lucru? Sau o femeie care a facut un copil fara a fi casatorita, are aceleasi sanse cu o femeie maritata? La orice loc de munca se barfeste, si de obicei sunt femeile care despica viatza personala a celorlalte femei. Un barbat care a facut un copil nefiind insurat are exact aceleasi sanse un un barbat insurat. Este un exemplu, nu e cazul meu. Sau o femeie care ajunge la 35 de ani, nefiind maritata, oare nu este ea privita diferit in grupul ei de prietene care au soti si copii? Barbatii insa isi pastreaza grupul lor de baieti cu care merg la bere.


hmmmm,.....grupul ala de barbati care merg la bere....acolo se creeaza un efect de turma, trebuie sa se imbete toti, sa fumeze toti iar daca unu face nota dicordanta e luat in tabarca de ceilalti...ca sa faca parte din grupul acela un barbat face si daca nu-i place tot ce considera ceilalti a fi cool....se sacrifica cam mult ca sa faca parte dintr-o gasca...naspa!...femeile au mai multa personalitate, nu se uita in gura altor prietene cand fac ceva sau vor sa fie intr-un anumit fel....fac un lucru numai daca sunt ferm convinse ca e bine pt. ele

Postat pe 5 Decembrie 2008 10:46
si barbatii se mananca intre ei ....dar ai dreptate in ce ai zis in legatura cu femeile ......mai ales in legatura cu alea maritate.....unele parca sunt posedate sa se marite oricum si in orice conditii....si chit ca sunt nefericite in casnicie se cred foarte cool ca sa sunt maritate......unele nici nu se uita pe cine iau, poate sa fie si unul de sub pod...maritate sa fie!...si se cred superioare daca reusesc....eu vb ca una care nu ma marit decat daca voi avea f. multe avantaje...recunosc!...altfel ma descurc f. bine singura

Postat pe 5 Decembrie 2008 10:52
De la: lahdo_amiy, la data 2008-12-05 09:37:40
De la: geo32, la data 2008-12-05 09:01:53io zic sa le taiati jucariile! ciucurei! hars-hars!!
poate asa ii cade si guvernu' elenei udrea!

...solutia ta nu e practica....



ba as zice ca-i unica!
daca n-are ciucurel, n-are vigoare. n-are vigoare, n-are autoritate. n-are autoritate, n-are putere. n-are putere, n-are nici curaju' de a zice ceva despre femei. n-are curaju' de a zice ceva despre femei, n-are nici de motive de hartuire sexuala. n-are parte de hartuire sexuala, n-are nici tendinta de a subevalua o femeie.


sau tu vrei totusi sa-i pastrezi ciucurelu', pentru cazuri de urgenta!!?

Postat pe 5 Decembrie 2008 11:25
nu Geo, dar misoginii astia chiar daca nu au cu ce, inventeaza altceva .....si la cat tupeu au in ei sunt in stare sa se creada in continuare super-zei chiar de nu au vigoare.....si de fapt nu in acel detaliu se afla secretul dispretului lor fata de femei ci in lipsa uitilitatii acelui detaliu - deci daca ii castram sa nu cumva sa fie mai virulent misoginismul lor!!!!!!!

trebuie sa vada cum e fara femei pe lumea (asa cu a zis crista_galli)
...sau sa fie transformati si ei in femei ca sa vada cum e

Postat pe 5 Decembrie 2008 11:58
si lipsa ciucurelului, nu-ti creaza tie, ca femeie , un avantaj!!?
e ca si cum l-ai decapita de creer.
poti rade, asa cum o face el de slabiciunea femeii, de incapacitatatea lui de a produce placere.
moi, asa vad lucrurile.

Postat pe 5 Decembrie 2008 12:10
tu ai dreptate intr-un fel, ca pot rade de ei....dar sunt unii asa de tupeisti ca nu te-ai putea intelege cu ei nici asa....uite, sa iti dau un exemplu: scarnavia aia de Eminem....a aparut fosta nevasta si a explicat tuturora ca e, saracul , aproape ca si castrat.....asta nu a schimbat cu nimic atitudinea lui fata de femei...mai tare ii merge melitza spurcata...ce o avea ala cu femeile nu pot sa inteleg....ala si castrat tot cu gura mare ramane!....si asa sunt misoginii toti.....cum sa le mai inchidem gura?!....ca ei daca nu au cu ce isi inchipuie ca au, prin autosugestie

dar poate definim mai bine ce inseamna 'misogin" ca sa stim despre ce vorbim.....sau cine devine misogin?...ca eu mai rar am vazut un barbat care sta bine la toate capitolele care sa fie misogin....misogini sunt numai frustratii si cei care nu pot avea o relatie normala cu o femeie

Postat pe 5 Decembrie 2008 12:41
De la: geo32, la data 2008-12-05 09:01:53io zic sa le taiati jucariile! ciucurei! hars-hars!!
poate asa ii cade si guvernu' elenei udrea!






nu e o solutie !!!
doua capete seci tot sunt mai bune decat unul plin de idei misogine
daca nu psihic, macar fizic sa simta putina dependenta. si asa sunt destui homosexuali. mai producem si eunuci??

cred ca ar trebui reinstaurat matriarhatul si poligamia (o femeie si mai multi barbati)
sa invete ce-i aia disciplina!!!

Postat pe 5 Decembrie 2008 13:07
io stiam ca-s barbati care urasc femeile.

Postat pe 5 Decembrie 2008 13:07
pai cine ajunge sa urasca femeile si mai ales DE CE?!

Postat pe 5 Decembrie 2008 13:08
In general succesul tau fie ca esti femeie fie ca esti ca barbat creeaza invidie pentru cei din jur.Dar mai stiu ca oamenilor de succes nu le pasa ce se spune despre ei in "anumite cercuri" carora le este net superior.Eu stiu o vorba "nu te baga in laturi ca te mananca porcii"!Asa ca nu-mi doresc decat cat mai mult succes ,iar despre misogini .......ma doare-n cot de parerea lor.
ana_lili36
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:18
De la: geo32, la data 2008-12-05 13:07:40io stiam ca-s barbati care urasc femeile.


.....si femei care iubesc barbatii..

Postat pe 5 Decembrie 2008 13:52
ok...sunt barbati care urasc femeile....dar daca i-as castra parca tot nu i-as pedepsi de ajuns....a zis bine veta13....sa-i chinuim putin...sa ii lasam putin dependenti si cu speranta....

mie mi-ar placea sa le inmultesc numarul astfel incat sa ajunga 20 de barbati (care mai de care mai frumos) la o singura femeie....sa vezi atunci ce frumos se vor purta....din moment ce avem de unde alege....sunt sigura ca nu vom face excese: inainte de a ne alege ursitul ii vom supune la tot felul de probe pe cei 20 - unul singur va castiga...daca nu e cuminte va stii ca e parasit imediat si nu va avea unde sa plece.....si alti 19 ar face orice ca sa ii ia locul!

Postat pe 5 Decembrie 2008 14:23
macar o singura zi sa fie femei....acesti misogini......sa ii punem intr-un birou singuri (ei fiind femei) si sa intre niste alti barbati ca vai de mama lor, urati si plini de ei (care daca au venit de cateva ori cu niste hartii deja se cred amicii tai ) sa le zica "singurica?" 'ai ramas singurica in birou?" .........sa vedem ce fac....asta e numai un scenariu....mai sunt si altele

Postat pe 5 Decembrie 2008 15:13
De la: lahdo_amiy, la data 2008-12-05 13:08:45pai cine ajunge sa urasca femeile si mai ales DE CE?!


draga mea, cunosc vreo doi! si aia doi care-i cunosc, sunt destul de casatoriti , adica familisti.
numa' ca parerea lor despre femei , este undeva intre obiect sexual de recuzita si sclava isaura. sincer, nu le-am masurat ciucurelu' sa vad daca o au prea mica.
cert e ca, au si copii, sunt gelosi in sistem forte, orice femeie pentru ei este un bun creat de dumnezeu pentru placerea lor si mai presus de toate, se vad superiori doar din perpectiva jucariei. faptu' ca au o p...a, ii face sa creda ca dumnezeu le-a pus mana-n cap.

Postat pe 5 Decembrie 2008 15:50
...gata, m-ai convins.....merita taiata...ce atat tura-vura....nu aveam ce reabilita...fara ea le e mai bine

vai dar cat urasc misoginii, libidinosii si mitocanii (cei care nu cunosc sau nu vor sa respecte regurile de politete si bun-simt)


Postat pe 5 Decembrie 2008 15:58
aici nu-mi ramane decat sa-ti dau dreptate :P

Postat pe 5 Decembrie 2008 16:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-12-05 09:44:01pedeapsa suprema ar fii ca intr-o viata viitoare sa se nasca femei usoare sau prostituate de lux si sa isi aduca aminte de viata anterioara.


da, sa devina femei in viata viitoare!!!!!!!!!!am vazut si un film pe tema asta, da nu mai stiu cum se chema.....acum cativa ani.
mkdisk
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:15
era cu un barbat din asta care a murit si Dumnezeu drept peneapsa l-a transformat in femeie!!atunci a vazut si el cum e! mi-a placut filmul, pacat ca nu-mi aduc aminte deloc cum se chema......
mkdisk
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:18
Esti cam suparata pe viata.Crezi ca noi, femeile, putem trai fara barbati? Te inseli ! Cum , nici barbatii nu pot trai fara noi. Daca o sa citeasca un barbat ce ai scris tu, o sa creda ca esti androgina.Fruntea sus ! Ignora-i pe prosti, si iubeste pe cine trebuie !

Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:12
De ce oare se accepta asa usor termenul de " Femei usoare sau prostituate de lux"? Cine oare le-o fi oprit sa invete fizica,matematica si sa inventeze vreo aripa de avion, vreun cleste de taiat sirma patrata, sau aerisiri multiple la hangare, ferestre termopan si alte citeva miliarde de inventii pe care misoginii in ( misoginia lor) le-au inventat Oare am uitat termenul ( aceeasi specie?) Suntem oameni, nu femei si barbati. Sau cel putin asa imi place sa cred..!
machiajtatuaj
Postat pe 14 Iulie 2009 17:59
Aceeasi pedeapsa pe care ar merita-o si misandrele.

AndreiD
Postat pe 14 Iulie 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta.... 35 De la: hystria1 25 Iulie 2010 19:29
SPUNETI-MI VOI 24 De la: Baiat_virgin 26 Iunie 2011 11:33
Foarte indragostita de un barbat casatorit - Ce sa fac? 73 De la: acum-sunt-eu 1 Septembrie 2013 22:53
nu inteleg ce vrea de la mine!!!! 43 De la: just_me00 10 Martie 2013 14:49
De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani? 149 De la: bruneagra25 10 August 2009 08:27