Setari Cookie-uri

va rog sa va dati cu parerea...

Buna! Intamplarea pe care urmeaza sa o povestesc are radacini putin mai adancite in trecut...incep cu momentul in care devine interesant. La doua saptamani dupa ce m-am despartit de prietenul meu la inceputul lunii septembrie am inceput sa "imi caut iubirea pe net"; acolo am dat de un tip de 28 de ani cu care am fost o saptamana, pentru ca mai apoi sa aflu ca are ganduri de insuratoare. Evident ca nu am de gand sa ma marit de la 19 ani si nu in conditiile astea, asa ca nu am mai continuat...dupa alte 2-3 saptamani (pe 19 oct) am "pus gheruta" pe un tip care imi placea mult inca din liceu, numai ca el avea o luna si jumatate de cand s-a despartit de fosta cu care a avut o relatie de 2 ani si cu care avea de gand sa se insoare peste vreo 3 ani, asa ca tipul a vazut in mine un fel de inlocuitoare. Povestea se complica pt ca dupa o sapt de relatie am ajuns la pat si am aflat ca era virgin(are aproape 23 de ani)... Dupa o saptamana si 3 zile am pus punct pt ca devenise nepasator, am discutat problema cu el si am decis sa reluam dupa ce ii mai trece rana lasata de fosta, eu fiindu-i alaturi pe parcursul intregului proces.
Toate aproape bune si semi-frumoase, pana cand dupa 2 sapt ne intalnim la un suc intr-o seara, am decis sa venim la mine sa vedem un film pt ca eram singura acasa, am trezit amintiri despre scurta relatie si ne-am cam aprins. Am mai vorbit de atunci si am decis sa ramana intre noi. De fiecare data imi spune ca se simte vinovat si ca ii pare rau ca s-a purtat asa cu mine, dar ca nu e pregatit pt ceva serios.
In timpul cercetarilor mele de rigoare am aflat de la prietenul lui cel mai bun, care e si prietenul meu cel mai bun ca nu ma mai cauta pt ca se simte prea atras de mine si ii e frica sa nu ma faca sa sufar iar si ca oricum el vrea numai aventura acum. Alte surse imi spun ca nu mai are nicio treaba cu fosta(care de fapt l-a parasit pt unul cu mai multi bani).
In momentul de fata pot spune ca nu ne-am mai vazut de duminica seara cand am vb numai putin si pe langa fata trista pe care o are mereu cand se uita in ochii mei mai era si o anume sclipire cand se uita la fustita mea office mini.
Acum nu stiu ce sa mai cred si nici ce sa fac...sa il caut, sa il las pe el, dar imi e teama sa nu cumva sa nu pice in ghearele uneia care sa profite de el si mie sa imi franga inima de tot.
Tin la el pt ca este cel mai ok baiat care mi-a fost dat sa intalnesc si mi se strange sufletul pt ca nu poate fi al meu...Am mai aflat de la un prieten care a patit la fel(a fost parasit brutal dupa o relatie ft serioasa) ca ii poate trece peste aproximativ un an, dar eu nu o sa las clepsidra la orizontala, sunt doar un om.
Ufffff, destule detalii, pt ca va zapacesc de tot...va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez in acest caz...Multumesc.
ablazancadar
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:29
eu zic k esti tanara si sigur vei mai gasi multi baieti,nu e bine sa te bagi intr-o relatie cu un baiat care sufera dupa fosta,se va gandi mereu la ea,nu va mai avea incredere in fete,ii e frik sa mai iubeasca,vrea sa isi bata si el joc de fete...incearca sa iti cauti un alt baiat si cu el knd vrei te mai poti intalni sa iti mai linistesti inima.credema k nu are rost mai mult vei suferi dak ii vei fi alaturi pt k cu greu o va uita pe fosta mai ales k sigur a fost prima lui iubire.un baiat se uita prin alt baiat.ai incredere in ce iti spun pt k cunosc foarte bine tot ce vrei tu desi am doar 23 de ani dar sunt trecuta prin viata si prin multe experiente din kre am invatat foarte multe.te poop
nicoll3
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:19
eu zic sa nu te chinui sa vindeci ranile lasate de alta...toata treaba a fost complicata din start deci nu are rost sa te complici mai mult!inceteaza sa l astepti pe fat frumos...oricum nu exista!toate vin la timpul lor...atunci knd astepti ceva mereu intarzie sa apara...deci cel mai bine e sa ti vezi de drumul tau k marea iubire va veni singura...si knd te astepti mai putin!nu are sens sa inoti impotriva curentului..succes si sa ne tii la curent!
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:25
Va multumesc mult pentru sfaturi! Se preconizeaza ceva intrevederi saptamana viitoare, asa ca o sa am ce va povesti; sper numai sa il pot ajuta cu ceva, orice...e pacat de el, pt ca e baiat bun.
ablazancadar
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se vindeca inimioara??? 1 De la: karmenn 29 August 2008 16:16
Cand inveti...sa pierzi frumos! 41 De la: Marin_Alexandra_1 24 Noiembrie 2011 14:45
salutare 3 De la: no_money 26 Aprilie 2009 00:02
voi, cei ce iubiti! help me! 325 De la: autosoul41 24 Iunie 2011 10:53
Eu penticostala,el ortodox !??? 7 De la: Carla7 18 Mai 2014 20:25