Setari Cookie-uri

Speranta sau Uitare?

Salut, am sa va povestesc o mica-mare intamplare mai pe scurt care nu prea ma lasa sa dorm si nu-mi da pace deloc.
Acum ceva timp mai exact luna noiembrie 2013 am intrat in discutie cu o frumoasa si afland mai apoi desteapta, fermecatoare domnisoara, am tot vorbit noi aproape in fiecare zi si cu cat discutam cu atat ma indragosteam mai tare, ne mai certam din te miri ce discutie, dar ne reveneam pana la urma, pana cand i-am facut clare intentiile mele ca vreau sa o vad, sa ne intalnim cumva (apropo ea statea la vreo 100 de km distanta) nu era problema pt mn, dar ea imi spunea sa mai asteptam si chestii de genu asta si asta pana am "interogat-o" eu despre fostele relatii ea dandu-mi de inteles ca ultima relatie nu a uitat-o inca, bun m-am gandit eu ca o va uita sau cel putin va trece peste asta, dupa toate aceste chestii, dupa o vreme ne-am cam certat la cutite sa zic asa pt ca eu ii ziceam ca o plac si vreau sa imi zica ce are de gand ne intalnim sau ce facem ...la care ea mi-a zis clar ca putem fi doar amici si nmk mai mult, mi-a picat cam greu si nu imi venea sa accept si in consecinta am incercat cu rabdare spunandu-i ca astept cat va fi necesar, am vbt cateva zile apoi iarasi cearta pe aceeasi tema dupa care m-a scos evident, eu dupa aceea ii mai tot lasam mesaje offline cu scuze si diferite chestii...ea nmk nu dadea inapoi, din contra mai primeam si cate o jignire pana cand m-am lasat pagubas.
Apoi intr-una din zile a venit in vizita in orasul care stau si surprinzator am dat nas in nas cu ea, nu-mi venea a crede, m-am dus la ea sa ii vb , ea nmk, ma evita in pas grabit,am simtit ca imi rupe inima si m-am indepartat de ea, mi-am zis ca nu merita o astfel de persoana sa imi ocupe din gandire si timp si ma impacasem cu ideea pana cand intr-o zi frumoasa imi lasa un mesaj in care isi exprima scuzele pentru felul cum s-a comportat,am iertat-o si mi-am zis fie ce o fi poate ca va exista ceva in viitor intre noi dc nu?.Toate bune si frumoase pana cand o vad postand diverse chestii despre trecut si fosta iubire, mai rau nici ca puteam fi pedepsit, mai rau ma simteam, am incercat sa o inveselesc sa ii dau de stire ca mai exist si eu pe acolo prin universul asta pe undeva, ea din contra devenea mai nervoasa cu toane din zi in zi, cand era super de treaba cand incapatanata si toate asta pana cand a inceput sa nu-mi mai dea atentie sa nu-mi raspunda la mesaje desi cate odata flirta cu mine se vedea clar, nici nu mai stiam ce vrea, eu tot ii ziceam sa ne vedeam ea tot imi spunea ca nu poate deocamdata, pana cand a amutit complet, la care eu suparat de atata indiferenta din partea ei am cedat si i-am zis ca nu are rost sa mai continuam aceasta conversatie, ea nu zicea nmk, am sters-o din telefon de pe fb, desi eu oricum speram ca intr-un final va spune cv, isi va cere scuze,imi va spune ce a patit, dar surpriza dupa vreo 2 zile dupa ce o scosasem de la prieteni am zis sa ma uit sa vad a postat cv, ce o mai face , voiam ca tot eu sa imi cer scuze chiar dak ma purtasem cu ea exemplar si cand vad adaugase niste poze recent ea cu un tip in brate, am dedus rpd ca era fostul si ca tocmai se impacase, ce sa mai ma simteam cum nu ma mai simtisem in viata mea, cu ochii in lacrimi ii lasasem un mesaj ca sper sa fie fericita si ca putea macar sa imi spuna sa nu mai interpretez eu diverse chestii si cu toate ca imi pica greu la suflet intelegeam ca nu se poate...
Si chestia e ca acum inca mai am acele amintiri in minte despre ce am discutat si inca mai sper ca poate nu se vor intelege bine si se vor certa iarasi , ca din cate imi povestise ea se mai certase akm vreo 2 ani si se impacase si iar se certase si sunt pe deplin constient ca si dak se vor certa nu cred ca l-ar putea uita sau cel putin trece peste acea mare iubire a ei, nush tot sper sa mai imi zica cv candva, nu stiu ce am, dar mi-a intrat adanc in suflet aceasta fiinta...

Vreun sfat daca mi-ati da l-as primi cu bratele deschise, sau daca cineva a avut o experienta asemanatoare mi-ar placea sa o "aud"... :)
PS: Imi cer scuze ca am scris romane, dar mie unul imi plac detaliile si totusi am incercat sa minimalizez aceasta intamplare.
Only_One
Postat pe 2 Noiembrie 2014 22:26
De la: Only_One, la data 2014-11-02 22:26:34Salut, am sa va povestesc o mica-mare intamplare mai pe scurt care nu prea ma lasa sa dorm si nu-mi da pace deloc.
Acum ceva timp mai exact luna noiembrie 2013 am intrat in discutie cu o frumoasa si afland mai apoi desteapta, fermecatoare domnisoara, am tot vorbit noi aproape in fiecare zi si cu cat discutam cu atat ma indragosteam mai tare, ne mai certam din te miri ce discutie, dar ne reveneam pana la urma, pana cand i-am facut clare intentiile mele ca vreau sa o vad, sa ne intalnim cumva (apropo ea statea la vreo 100 de km distanta) nu era problema pt mn, dar ea imi spunea sa mai asteptam si chestii de genu asta si asta pana am "interogat-o" eu despre fostele relatii ea dandu-mi de inteles ca ultima relatie nu a uitat-o inca, bun m-am gandit eu ca o va uita sau cel putin va trece peste asta, dupa toate aceste chestii, dupa o vreme ne-am cam certat la cutite sa zic asa pt ca eu ii ziceam ca o plac si vreau sa imi zica ce are de gand ne intalnim sau ce facem ...la care ea mi-a zis clar ca putem fi doar amici si nmk mai mult, mi-a picat cam greu si nu imi venea sa accept si in consecinta am incercat cu rabdare spunandu-i ca astept cat va fi necesar, am vbt cateva zile apoi iarasi cearta pe aceeasi tema dupa care m-a scos evident, eu dupa aceea ii mai tot lasam mesaje offline cu scuze si diferite chestii...ea nmk nu dadea inapoi, din contra mai primeam si cate o jignire pana cand m-am lasat pagubas.
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 07:16
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 07:16:13
De la: Only_One, la data 2014-11-02 22:26:34Salut, am sa va povestesc o mica-mare intamplare mai pe scurt care nu prea ma lasa sa dorm si nu-mi da pace deloc.
Acum ceva timp mai exact luna noiembrie 2013 am intrat in discutie cu o frumoasa si afland mai apoi desteapta, fermecatoare domnisoara, am tot vorbit noi aproape in fiecare zi si cu cat discutam cu atat ma indragosteam mai tare, ne mai certam din te miri ce discutie, dar ne reveneam pana la urma, pana cand i-am facut clare intentiile mele ca vreau sa o vad, sa ne intalnim cumva (apropo ea statea la vreo 100 de km distanta) nu era problema pt mn, dar ea imi spunea sa mai asteptam si chestii de genu asta si asta pana am "interogat-o" eu despre fostele relatii ea dandu-mi de inteles ca ultima relatie nu a uitat-o inca, bun m-am gandit eu ca o va uita sau cel putin va trece peste asta, dupa toate aceste chestii, dupa o vreme ne-am cam certat la cutite sa zic asa pt ca eu ii ziceam ca o plac si vreau sa imi zica ce are de gand ne intalnim sau ce facem ...la care ea mi-a zis clar ca putem fi doar amici si nmk mai mult, mi-a picat cam greu si nu imi venea sa accept si in consecinta am incercat cu rabdare spunandu-i ca astept cat va fi necesar, am vbt cateva zile apoi iarasi cearta pe aceeasi tema dupa care m-a scos evident, eu dupa aceea ii mai tot lasam mesaje offline cu scuze si diferite chestii...ea nmk nu dadea inapoi, din contra mai primeam si cate o jignire pana cand m-am lasat pagubas.



Tinere,las-o in pace,te-a mintit inca de la inceput,ii place joaca,o face poate din plictiseala sau din dorinta de a diversifica relatiile!!!Mai exista si alte tinere pe suprafata pamantului,care pot fi corecte fata de tine!!!

kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 07:20
Te salut , hai sa-ti zic o mica povestioara !
Asemenea tie am fost si eu , dar pt f mult timp , undeva la 9 luni :D , am suferit in draci in vara trecuta SI ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt mai ok .
Ei bine , eu cu fata asta inca suntem in grupa ( vara trecuta a durut-o in 14 , nu m-a bagat deloc in seama , iar acum e numai dupa mine dupa ce a avut cateva zile de indiferenta crancena , crede-ma , m-a durut rau , dar oricat m-a durut nu am bagat-o in seama , chiar daca are prieten ).
Ei bine , cei care au citit povestea stiu cum sta treaba , anul asta am imbratisat-o si bine mi-a explodat inima sa zic asa , am imbratisat-o a doua oara , mi-a venit o scarba de nu mai puteam gandidu-ma ce mult m-a facut sa sufar !
Chiar daca acum vorbesc cu ea imi tot zice , aceleasi chestii ca anul trecut ( nu a venit cu ceva nou :))) , si nu numai asta , a incercat de multe ori sa ma sarute si am facut si un test , o data i-am raspuns sa-mi dau seama daca mai sunt asa topit ca vara trecuta , ghici ce ? NU MAI SUNT!

Ea a profitat de tine , stii dc ? Pt ca iubitul ei nu mai era , cand s-a intors a durut-o in 14 !!!
Blocheaza-i nr , sterge-l , stergei facebook-ul , dar nu o jigni , nu te razbuna , stiu ce simti , eu am simtit asta din iunie pana octombrie ca trebuie sa ma razbun , dar nu am facut-o , soarta se razbuna pentru toti in egala masura , daca il faci pe unul sa sufere vei suferi si tu!

Inca ceva , stai linistit , ciorba reincalzita nu rezista niciodata.
Ea te va mai cauta , ai sa vezi :) stai tu linistit , dar desigur nu vei putea sa-i raspunzi cu aceeasi moneda cum a facut ea ,,, daca nu iti trece indragosteala de ea! Eu nu i-am raspuns cu aceeasi moneda , dar sunt precaut si constient ce s-a intamplat anul trecut , iar acum nu tb sa se mai intample !

Hai sa-ti dau un exemplu de situatie chiar de aseara :))) vezi e recent : Mi-a zis sa merg la ea sa mai stam impreuna etc bla bla , i-am zis sa vina ea la mine ( stam la 2 minute unul de altul) ca eu nu ies . NU a vrut , ca se simte rau ca o doare fruntea sa vin eu ca ii este sila , raspunsul meu a fost simplu compus dintr-un cuvant: NU! apoi am completat SI MIE IMI E SILA!

Fii tare , si trage aer in piept , stiu nu vrei sa iesi afara , nu vrei sa faci nimic , dar sa iesi la alergat , oboseste-te si o sa mananci si dormi , e o senzatie ciudata , dar e buna , nu te poti gandi la ea , sau poti juca warcraft =))) te ajuta mult :)) daca ai si bani pe care sa-i arunci :)))
Spor si da-o naiba , nu-ti merita inima si sufletul!
now000
Postat pe 3 Noiembrie 2014 12:23
De la: now000, la data 2014-11-03 12:23:28Te salut , hai sa-ti zic o mica povestioara !
Asemenea tie am fost si eu , dar pt f mult timp , undeva la 9 luni :D , am suferit in draci in vara trecuta SI ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt mai ok .
Ei bine , eu cu fata asta inca suntem in grupa ( vara trecuta a durut-o in 14 , nu m-a bagat deloc in seama , iar acum e numai dupa mine dupa ce a avut cateva zile de indiferenta crancena , crede-ma , m-a durut rau , dar oricat m-a durut nu am bagat-o in seama , chiar daca are prieten ).
Ei bine , cei care au citit povestea stiu cum sta treaba , anul asta am imbratisat-o si bine mi-a explodat inima sa zic asa , am imbratisat-o a doua oara , mi-a venit o scarba de nu mai puteam gandidu-ma ce mult m-a facut sa sufar !
Chiar daca acum vorbesc cu ea imi tot zice , aceleasi chestii ca anul trecut ( nu a venit cu ceva nou :))) , si nu numai asta , a incercat de multe ori sa ma sarute si am facut si un test , o data i-am raspuns sa-mi dau seama daca mai sunt asa topit ca vara trecuta , ghici ce ? NU MAI SUNT!

Ea a profitat de tine , stii dc ? Pt ca iubitul ei nu mai era , cand s-a intors a durut-o in 14 !!!
Blocheaza-i nr , sterge-l , stergei facebook-ul , dar nu o jigni , nu te razbuna , stiu ce simti , eu am simtit asta din iunie pana octombrie ca trebuie sa ma razbun , dar nu am facut-o , soarta se razbuna pentru toti in egala masura , daca il faci pe unul sa sufere vei suferi si tu!

Inca ceva , stai linistit , ciorba reincalzita nu rezista niciodata.
Ea te va mai cauta , ai sa vezi :) stai tu linistit , dar desigur nu vei putea sa-i raspunzi cu aceeasi moneda cum a facut ea ,,, daca nu iti trece indragosteala de ea! Eu nu i-am raspuns cu aceeasi moneda , dar sunt precaut si constient ce s-a intamplat anul trecut , iar acum nu tb sa se mai intample !

Hai sa-ti dau un exemplu de situatie chiar de aseara :))) vezi e recent : Mi-a zis sa merg la ea sa mai stam impreuna etc bla bla , i-am zis sa vina ea la mine ( stam la 2 minute unul de altul) ca eu nu ies . NU a vrut , ca se simte rau ca o doare fruntea sa vin eu ca ii este sila , raspunsul meu a fost simplu compus dintr-un cuvant: NU! apoi am completat SI MIE IMI E SILA!

Fii tare , si trage aer in piept , stiu nu vrei sa iesi afara , nu vrei sa faci nimic , dar sa iesi la alergat , oboseste-te si o sa mananci si dormi , e o senzatie ciudata , dar e buna , nu te poti gandi la ea , sau poti juca warcraft =))) te ajuta mult :)) daca ai si bani pe care sa-i arunci :)))
Spor si da-o naiba , nu-ti merita inima si sufletul!



Daca ai reusit sa depasesti episodul nefericit din viata ta,nu pot decat sa te felicit!!!

Tinere,retine un mare adevar,viata nu este intotdeauna asa cum dorim sa fie,dar,paradoxal,tocmai esecurile,infrangerile ,dezamagirile,care apar inevitabil in urma unor situatii neplacute,ne impulsioneaza sa mergem mai departe!!Viata usoara nu este destinata fiintei umane,stiu,este greu de acceptat aceasta idee,dar este reala!!!Fiecare avem calea noastra,ca stim sau nu sa pasim pe ea este numai si numai in functie de vointa noastra si de abilitatile avute sau dobandite in timp!!!Bafta !!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 13:04
ONLY viata ta e numai una ......si e scurta , in timp ce te gandesti la o persoana care nu te merita , tineretea ta fuge si nu se mai intoarce ....nu mai pierde timpul degeaba , fa ceva cu viata ta !Ceva bun! succes!
kudika_956659
Postat pe 3 Noiembrie 2014 14:09
Mersi de incurajare, ai mare dreptate si sunt constient ca m-a folosit, dar na vorba ta stii tu cum e cu indragosteala asta "e mai rea ca di*reea" ...si daca nu ma va mai contacta nu-i nmk voi merge mai departe pt ca sunt de felul meu optimist , dar dak va relua legatura cu mine sper sa fiu destul de puternic sa o pot refuza, diplomatic bineinteles sau imi voi amplica suferinta riscandu-ma sa vb din nou cu ea.
MS inca odata! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 14:52
De la: Only_One, la data 2014-11-03 14:52:19Mersi de incurajare, ai mare dreptate si sunt constient ca m-a folosit, dar na vorba ta stii tu cum e cu indragosteala asta "e mai rea ca di*reea" ...si daca nu ma va mai contacta nu-i nmk voi merge mai departe pt ca sunt de felul meu optimist , dar dak va relua legatura cu mine sper sa fiu destul de puternic sa o pot refuza, diplomatic bineinteles sau imi voi amplica suferinta riscandu-ma sa vb din nou cu ea.
MS inca odata! :)

POATE TE AJUTA ASTA .....asculta cu atentie !http://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c
! bafta multa !
kudika_956659
Postat pe 3 Noiembrie 2014 14:56
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 13:04:13
De la: now000, la data 2014-11-03 12:23:28Te salut , hai sa-ti zic o mica povestioara !
Asemenea tie am fost si eu , dar pt f mult timp , undeva la 9 luni :D , am suferit in draci in vara trecuta SI ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt mai ok .
Ei bine , eu cu fata asta inca suntem in grupa ( vara trecuta a durut-o in 14 , nu m-a bagat deloc in seama , iar acum e numai dupa mine dupa ce a avut cateva zile de indiferenta crancena , crede-ma , m-a durut rau , dar oricat m-a durut nu am bagat-o in seama , chiar daca are prieten ).
Ei bine , cei care au citit povestea stiu cum sta treaba , anul asta am imbratisat-o si bine mi-a explodat inima sa zic asa , am imbratisat-o a doua oara , mi-a venit o scarba de nu mai puteam gandidu-ma ce mult m-a facut sa sufar !
Chiar daca acum vorbesc cu ea imi tot zice , aceleasi chestii ca anul trecut ( nu a venit cu ceva nou :))) , si nu numai asta , a incercat de multe ori sa ma sarute si am facut si un test , o data i-am raspuns sa-mi dau seama daca mai sunt asa topit ca vara trecuta , ghici ce ? NU MAI SUNT!

Ea a profitat de tine , stii dc ? Pt ca iubitul ei nu mai era , cand s-a intors a durut-o in 14 !!!
Blocheaza-i nr , sterge-l , stergei facebook-ul , dar nu o jigni , nu te razbuna , stiu ce simti , eu am simtit asta din iunie pana octombrie ca trebuie sa ma razbun , dar nu am facut-o , soarta se razbuna pentru toti in egala masura , daca il faci pe unul sa sufere vei suferi si tu!

Inca ceva , stai linistit , ciorba reincalzita nu rezista niciodata.
Ea te va mai cauta , ai sa vezi :) stai tu linistit , dar desigur nu vei putea sa-i raspunzi cu aceeasi moneda cum a facut ea ,,, daca nu iti trece indragosteala de ea! Eu nu i-am raspuns cu aceeasi moneda , dar sunt precaut si constient ce s-a intamplat anul trecut , iar acum nu tb sa se mai intample !

Hai sa-ti dau un exemplu de situatie chiar de aseara :))) vezi e recent : Mi-a zis sa merg la ea sa mai stam impreuna etc bla bla , i-am zis sa vina ea la mine ( stam la 2 minute unul de altul) ca eu nu ies . NU a vrut , ca se simte rau ca o doare fruntea sa vin eu ca ii este sila , raspunsul meu a fost simplu compus dintr-un cuvant: NU! apoi am completat SI MIE IMI E SILA!

Fii tare , si trage aer in piept , stiu nu vrei sa iesi afara , nu vrei sa faci nimic , dar sa iesi la alergat , oboseste-te si o sa mananci si dormi , e o senzatie ciudata , dar e buna , nu te poti gandi la ea , sau poti juca warcraft =))) te ajuta mult :)) daca ai si bani pe care sa-i arunci :)))
Spor si da-o naiba , nu-ti merita inima si sufletul!



Daca ai reusit sa depasesti episodul nefericit din viata ta,nu pot decat sa te felicit!!!

Tinere,retine un mare adevar,viata nu este intotdeauna asa cum dorim sa fie,dar,paradoxal,tocmai esecurile,infrangerile ,dezamagirile,care apar inevitabil in urma unor situatii neplacute,ne impulsioneaza sa mergem mai departe!!Viata usoara nu este destinata fiintei umane,stiu,este greu de acceptat aceasta idee,dar este reala!!!Fiecare avem calea noastra,ca stim sau nu sa pasim pe ea este numai si numai in functie de vointa noastra si de abilitatile avute sau dobandite in timp!!!Bafta !!!



Frumose cuvinte si foarte adevarate, pe unde ma duc mereu invat cate ceva si astazi nu a fost o zi pierduta, am invatat ceva de la voi!
VA MULTUMESC pentru sfaturi! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 14:57
De la: Only_One, la data 2014-11-03 14:57:44
Frumose cuvinte si foarte adevarate, pe unde ma duc mereu invat cate ceva si astazi nu a fost o zi pierduta, am invatat ceva de la voi!
VA MULTUMESC pentru sfaturi! :)



Tinere,toti invatam,unii de la altii,trebuie sa o facem,caci toti suntem plamaditi din acelasi aluat,doar modestia,decenta,toleranta si bunul simt deosebindu-ne unii de ceilalti!!Sa nu iti fie teama sa o iei de la capat,caci viata ta nu s-a oprit la acea tanara,fii curajos,dar demn in intentiile tale,nu iti transforma viata in estrada sentimentala,ci fii selectiv si alege numai ce este benefic pentru tine!!! Invata sa asculti mesajele aduse de esecuri,ce este pierdut,inseamna ca nu ti-a fost destinat,decat,poate,pasager in viata ta!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:07
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 15:07:26
De la: Only_One, la data 2014-11-03 14:57:44
Frumose cuvinte si foarte adevarate, pe unde ma duc mereu invat cate ceva si astazi nu a fost o zi pierduta, am invatat ceva de la voi!
VA MULTUMESC pentru sfaturi! :)



Tinere,toti invatam,unii de la altii,trebuie sa o facem,caci toti suntem plamaditi din acelasi aluat,doar modestia,decenta,toleranta si bunul simt deosebindu-ne unii de ceilalti!!Sa nu iti fie teama sa o iei de la capat,caci viata ta nu s-a oprit la acea tanara,fii curajos,dar demn in intentiile tale,nu iti transforma viata in estrada sentimentala,ci fii selectiv si alege numai ce este benefic pentru tine!!! Invata sa asculti mesajele aduse de esecuri,ce este pierdut,inseamna ca nu ti-a fost destinat,decat,poate,pasager in viata ta!!

FOARTE CORECT miss Rain ! Only doar de tine depinde sa iti faci viat frumoasa sau doar un sir de regrete !inspiratie maxima!
kudika_956659
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:12
POATE TE AJUTA ASTA .....asculta cu atentie !http://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c
! bafta multa ![/quote]

Mersi, destul de interesant, creierul meu intelege foarte bine, dar mai greu cu inima asta...cat de adevarat este ceea ce spune!
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:15
De la: Only_One, la data 2014-11-03 15:15:15 POATE TE AJUTA ASTA .....asculta cu atentie !http://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c
! bafta multa !


Mersi, destul de interesant, creierul meu intelege foarte bine, dar mai greu cu inima asta...cat de adevarat este ceea ce spune![/quote]

cu drag ASCULTA SI ASTA...te va motiva si in alte aspecte ale vietiii ! http://www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ
kudika_956659
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:17
FOARTE CORECT miss Rain ! Only doar de tine depinde sa iti faci viat frumoasa sau doar un sir de regrete !inspiratie maxima![/quote]


Sunt pe deplin constient ca tu insuti esti propria ta fericire, dar acum ramane de vazut...chestia mai este ca acea domnisoara nu este o oarecare si nu mi-am facut singur iluzii despre ea, la inceput recunosc am fost fermecat de aspectul ei fizic, dar mai apoi am vazut rafinamentul si inteligenta de care dispune si pot zice ca atunci cand voia ea puteam creea o legatura intelectuala deosebita, acum este posibil sa fi nu intalnit eu asemenea persoane si de aceea sa ma fi oprit la ea cu gandul ca nu voi mai avea sansa sa cunosc pe cineva asa deosebit si pana acum am mers pe premiza ca nimeni nu e perfect si trebuie acceptat fiecare om si cu bune si cu rele, numai ca la ea "rau" insemnand dragostea fata de alta persoana si nu vreau sa fiu egosit deloc cu ceva, voi tine mereu la ea si va fi pt mn ca o experienta de viata.

Mersi inca odata pentru sfaturi si asa este eu imi pot fi propriul iad sau rai!
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:29
De la: Only_One, la data 2014-11-03 15:29:21 FOARTE CORECT miss Rain ! Only doar de tine depinde sa iti faci viat frumoasa sau doar un sir de regrete !inspiratie maxima!



Sunt pe deplin constient ca tu insuti esti propria ta fericire, dar acum ramane de vazut...chestia mai este ca acea domnisoara nu este o oarecare si nu mi-am facut singur iluzii despre ea, la inceput recunosc am fost fermecat de aspectul ei fizic, dar mai apoi am vazut rafinamentul si inteligenta de care dispune si pot zice ca atunci cand voia ea puteam creea o legatura intelectuala deosebita, acum este posibil sa fi nu intalnit eu asemenea persoane si de aceea sa ma fi oprit la ea cu gandul ca nu voi mai avea sansa sa cunosc pe cineva asa deosebit si pana acum am mers pe premiza ca nimeni nu e perfect si trebuie acceptat fiecare om si cu bune si cu rele, numai ca la ea "rau" insemnand dragostea fata de alta persoana si nu vreau sa fiu egosit deloc cu ceva, voi tine mereu la ea si va fi pt mn ca o experienta de viata.

Mersi inca odata pentru sfaturi si asa este eu imi pot fi propriul iad sau rai! [/quote]


Corect,dar iti dau un sfat:nu accepta umilinta in viata ta,caci umilinta este primul pas spre degradarea personala si spre sacrificii fara logica!!!Inteligenta unei persoane nu suplineste calitatea sufletului ei!!!Sa nu fii egoist,caci egoismul distruge valoarea sentimentelor!!!Afinittaile pot ramane in suflet,dar daca ele sunt sursa deziluziilor tale,elimina-le,stiu,este greu,dar este tot ce te pot incuraja sa faci!!!!Rabdarea este o virtute,nicidecum un defect,invata sa ai rabdare cu tine,prima venita nu este ultima,si nu uita,multe femei sunt inteligente,dar trebuie sa le descoperi!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 15:34
fii un barbat adevarat , demn si vertical ....!
kudika_956659
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:05
Si inca ceva am uitat sa-ti spun !
Nu ti asculta inima , iti spune numai prostii , ascultati ratiunea !
Si iti mai dau eu un exemplu :
Inima zice: ia-o in brate , pupo bla bla si cad asa intr-o mica capcana , dar apoi
Ratiunea: taci naiba ca eu dictez aici , nu pupi nimic si nu iei nimic in brate altfel esti un prost!
Si gata !!!
now000
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:31

Corect,dar iti dau un sfat:nu accepta umilinta in viata ta,caci umilinta este primul pas spre degradarea personala si spre sacrificii fara logica!!!Inteligenta unei persoane nu suplineste calitatea sufletului ei!!!Sa nu fii egoist,caci egoismul distruge valoarea sentimentelor!!!Afinittaile pot ramane in suflet,dar daca ele sunt sursa deziluziilor tale,elimina-le,stiu,este greu,dar este tot ce te pot incuraja sa faci!!!!Rabdarea este o virtute,nicidecum un defect,invata sa ai rabdare cu tine,prima venita nu este ultima,si nu uita,multe femei sunt inteligente,dar trebuie sa le descoperi!!![/quote]


Multumesc! Asa este. Astazi chiar mi-a fost mai bine, m-am simtit mai bine citind parerile si opiniile voastre cu adevarat frumoase! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:41
De la: now000, la data 2014-11-03 19:31:27Si inca ceva am uitat sa-ti spun !
Nu ti asculta inima , iti spune numai prostii , ascultati ratiunea !
Si iti mai dau eu un exemplu :
Inima zice: ia-o in brate , pupo bla bla si cad asa intr-o mica capcana , dar apoi
Ratiunea: taci naiba ca eu dictez aici , nu pupi nimic si nu iei nimic in brate altfel esti un prost!
Si gata !!!


Amuzant si totodata adevarat ai grait. Ms! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:43
De la: kudika_956659, la data 2014-11-03 19:05:20fii un barbat adevarat , demn si vertical ....!


Sunt si voi fi! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:45
De la: Only_One, la data 2014-11-03 19:41:21
Corect,dar iti dau un sfat:nu accepta umilinta in viata ta,caci umilinta este primul pas spre degradarea personala si spre sacrificii fara logica!!!Inteligenta unei persoane nu suplineste calitatea sufletului ei!!!Sa nu fii egoist,caci egoismul distruge valoarea sentimentelor!!!Afinittaile pot ramane in suflet,dar daca ele sunt sursa deziluziilor tale,elimina-le,stiu,este greu,dar este tot ce te pot incuraja sa faci!!!!Rabdarea este o virtute,nicidecum un defect,invata sa ai rabdare cu tine,prima venita nu este ultima,si nu uita,multe femei sunt inteligente,dar trebuie sa le descoperi!!!



Multumesc! Asa este. Astazi chiar mi-a fost mai bine, m-am simtit mai bine citind parerile si opiniile voastre cu adevarat frumoase! :)[/quote]


Keep it on,good work!!!!!! Do not be afraid , be brave with your life ,because it is just your life,young man!!!!

Live your life,...only to fly!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dI30hRorelY

kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 19:53
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 13:04:13
De la: now000, la data 2014-11-03 12:23:28Te salut , hai sa-ti zic o mica povestioara !
Asemenea tie am fost si eu , dar pt f mult timp , undeva la 9 luni :D , am suferit in draci in vara trecuta SI ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt mai ok .
Ei bine , eu cu fata asta inca suntem in grupa ( vara trecuta a durut-o in 14 , nu m-a bagat deloc in seama , iar acum e numai dupa mine dupa ce a avut cateva zile de indiferenta crancena , crede-ma , m-a durut rau , dar oricat m-a durut nu am bagat-o in seama , chiar daca are prieten ).
Ei bine , cei care au citit povestea stiu cum sta treaba , anul asta am imbratisat-o si bine mi-a explodat inima sa zic asa , am imbratisat-o a doua oara , mi-a venit o scarba de nu mai puteam gandidu-ma ce mult m-a facut sa sufar !
Chiar daca acum vorbesc cu ea imi tot zice , aceleasi chestii ca anul trecut ( nu a venit cu ceva nou :))) , si nu numai asta , a incercat de multe ori sa ma sarute si am facut si un test , o data i-am raspuns sa-mi dau seama daca mai sunt asa topit ca vara trecuta , ghici ce ? NU MAI SUNT!

Ea a profitat de tine , stii dc ? Pt ca iubitul ei nu mai era , cand s-a intors a durut-o in 14 !!!
Blocheaza-i nr , sterge-l , stergei facebook-ul , dar nu o jigni , nu te razbuna , stiu ce simti , eu am simtit asta din iunie pana octombrie ca trebuie sa ma razbun , dar nu am facut-o , soarta se razbuna pentru toti in egala masura , daca il faci pe unul sa sufere vei suferi si tu!

Inca ceva , stai linistit , ciorba reincalzita nu rezista niciodata.
Ea te va mai cauta , ai sa vezi :) stai tu linistit , dar desigur nu vei putea sa-i raspunzi cu aceeasi moneda cum a facut ea ,,, daca nu iti trece indragosteala de ea! Eu nu i-am raspuns cu aceeasi moneda , dar sunt precaut si constient ce s-a intamplat anul trecut , iar acum nu tb sa se mai intample !

Hai sa-ti dau un exemplu de situatie chiar de aseara :))) vezi e recent : Mi-a zis sa merg la ea sa mai stam impreuna etc bla bla , i-am zis sa vina ea la mine ( stam la 2 minute unul de altul) ca eu nu ies . NU a vrut , ca se simte rau ca o doare fruntea sa vin eu ca ii este sila , raspunsul meu a fost simplu compus dintr-un cuvant: NU! apoi am completat SI MIE IMI E SILA!

Fii tare , si trage aer in piept , stiu nu vrei sa iesi afara , nu vrei sa faci nimic , dar sa iesi la alergat , oboseste-te si o sa mananci si dormi , e o senzatie ciudata , dar e buna , nu te poti gandi la ea , sau poti juca warcraft =))) te ajuta mult :)) daca ai si bani pe care sa-i arunci :)))
Spor si da-o naiba , nu-ti merita inima si sufletul!



Daca ai reusit sa depasesti episodul nefericit din viata ta,nu pot decat sa te felicit!!!

Tinere,retine un mare adevar,viata nu este intotdeauna asa cum dorim sa fie,dar,paradoxal,tocmai esecurile,infrangerile ,dezamagirile,care apar inevitabil in urma unor situatii neplacute,ne impulsioneaza sa mergem mai departe!!Viata usoara nu este destinata fiintei umane,stiu,este greu de acceptat aceasta idee,dar este reala!!!Fiecare avem calea noastra,ca stim sau nu sa pasim pe ea este numai si numai in functie de vointa noastra si de abilitatile avute sau dobandite in timp!!!Bafta !!!


kudika_950728
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:11
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 13:04:13
De la: now000, la data 2014-11-03 12:23:28Te salut , hai sa-ti zic o mica povestioara !
Asemenea tie am fost si eu , dar pt f mult timp , undeva la 9 luni :D , am suferit in draci in vara trecuta SI ii multumesc lui Dumnezeu ca acum sunt mai ok .
Ei bine , eu cu fata asta inca suntem in grupa ( vara trecuta a durut-o in 14 , nu m-a bagat deloc in seama , iar acum e numai dupa mine dupa ce a avut cateva zile de indiferenta crancena , crede-ma , m-a durut rau , dar oricat m-a durut nu am bagat-o in seama , chiar daca are prieten ).
Ei bine , cei care au citit povestea stiu cum sta treaba , anul asta am imbratisat-o si bine mi-a explodat inima sa zic asa , am imbratisat-o a doua oara , mi-a venit o scarba de nu mai puteam gandidu-ma ce mult m-a facut sa sufar !
Chiar daca acum vorbesc cu ea imi tot zice , aceleasi chestii ca anul trecut ( nu a venit cu ceva nou :))) , si nu numai asta , a incercat de multe ori sa ma sarute si am facut si un test , o data i-am raspuns sa-mi dau seama daca mai sunt asa topit ca vara trecuta

, ghici ce ? NU MAI SUNT!

Ea a profitat de tine , stii dc ? Pt ca iubitul ei nu mai era , cand s-a intors a durut-o in 14 !!!
Blocheaza-i nr , sterge-l , stergei facebook-ul , dar nu o jigni , nu te razbuna , stiu ce simti , eu am simtit asta din iunie pana octombrie ca trebuie sa ma razbun , dar nu am facut-o , soarta se razbuna pentru toti in egala masura , daca il faci pe unul sa sufere vei suferi si tu!

Inca ceva , stai linistit , ciorba reincalzita nu rezista niciodata.
Ea te va mai cauta , ai sa vezi :) stai tu linistit , dar desigur nu vei putea sa-i raspunzi cu aceeasi moneda cum a facut ea ,,, daca nu iti trece indragosteala de ea! Eu nu i-am raspuns cu aceeasi moneda , dar sunt precaut si constient ce s-a intamplat anul trecut , iar acum nu tb sa se mai intample !

Hai sa-ti dau un exemplu de situatie chiar de aseara :))) vezi e recent : Mi-a zis sa merg la ea sa mai stam impreuna etc bla bla , i-am zis sa vina ea la mine ( stam la 2 minute unul de altul) ca eu nu ies . NU a vrut , ca se simte rau ca o doare fruntea sa vin eu ca ii este sila , raspunsul meu a fost simplu compus dintr-un cuvant: NU! apoi am completat SI MIE IMI E SILA!

Fii tare , si trage aer in piept , stiu nu vrei sa iesi afara , nu vrei sa faci nimic , dar sa iesi la alergat , oboseste-te si o sa mananci si dormi , e o senzatie ciudata , dar e buna , nu te poti gandi la ea , sau poti juca warcraft =))) te ajuta mult :)) daca ai si bani pe care sa-i arunci :)))
Spor si da-o naiba , nu-ti merita inima si sufletul!



Daca ai reusit sa depasesti episodul nefericit din viata ta,nu pot decat sa te felicit!!!

Tinere,retine un mare adevar,viata nu este intotdeauna asa cum dorim sa fie,dar,paradoxal,tocmai esecurile,infrangerile ,dezamagirile,care apar inevitabil in urma unor situatii neplacute,ne impulsioneaza sa mergem mai departe!!Viata usoara nu este destinata fiintei umane,stiu,este greu de acceptat aceasta idee,dar este reala!!!Fiecare avem calea noastra,ca stim sau nu sa pasim pe ea este numai si numai in functie de vointa noastra si de abilitatile avute sau dobandite in timp!!!Bafta !!!


tinerico,,nu esti in masura sa vb de adevar,,poate de orgoliul ce nu l poti depasii
kudika_950728
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:13
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 15:34:44
De la: Only_One, la data 2014-11-03 15:29:21 FOARTE CORECT miss Rain ! Only doar de tine depinde sa iti faci viat frumoasa sau doar un sir de regrete !inspiratie maxima!



Sunt pe deplin constient ca tu insuti esti propria ta fericire, dar acum ramane de vazut...chestia mai este ca acea domnisoara nu este o oarecare si nu mi-am facut singur iluzii despre ea, la inceput recunosc am fost fermecat de aspectul ei fizic, dar mai apoi am vazut rafinamentul si inteligenta de care dispune si pot zice ca atunci cand voia ea puteam creea o legatura intelectuala deosebita, acum este posibil sa fi nu intalnit eu asemenea persoane si de aceea sa ma fi oprit la ea cu gandul ca nu voi mai avea sansa sa cunosc pe cineva asa deosebit si pana acum am mers pe premiza ca nimeni nu e perfect si trebuie acceptat fiecare om si cu bune si cu rele, numai ca la ea "rau" insemnand dragostea fata de alta persoana si nu vreau sa fiu egosit deloc cu ceva, voi tine mereu la ea si va fi pt mn ca o experienta de viata.

Mersi inca odata pentru sfaturi si asa este eu imi pot fi propriul iad sau rai!



Corect,dar iti dau un sfat:nu accepta umilinta in viata ta,caci umilinta este primul pas spre degradarea personala si spre sacrificii fara logica!!!Inteligenta unei persoane nu suplineste calitatea sufletului ei!!!Sa nu fii egoist,caci egoismul distruge valoarea sentimentelor!!!Afinittaile pot ramane in suflet,dar daca ele sunt sursa deziluziilor tale,elimina-le,stiu,este greu,dar este tot ce te pot incuraja sa faci!!!!Rabdarea este o virtute,nicidecum un defect,invata sa ai rabdare cu tine,prima venita nu este ultima,si nu uita,multe femei sunt inteligente,dar trebuie sa le descoperi!!![/quote]

crede ma nu esti in masura sa dai sfaturi
kudika_950728
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:14

Keep it on,good work!!!!!! Do not be afraid , be brave with your life ,because it is just your life,young man!!!!

Live your life,...only to fly!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dI30hRorelY

[/quote]

Thanks! Nice song! :P :) ...I will fly but not too close to the sun! ;)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:16
Corect,dar iti dau un sfat:nu accepta umilinta in viata ta,caci umilinta este primul pas spre degradarea personala si spre sacrificii fara logica!!!Inteligenta unei persoane nu suplineste calitatea sufletului ei!!!Sa nu fii egoist,caci egoismul distruge valoarea sentimentelor!!!Afinittaile pot ramane in suflet,dar daca ele sunt sursa deziluziilor tale,elimina-le,stiu,este greu,dar este tot ce te pot incuraja sa faci!!!!Rabdarea este o virtute,nicidecum un defect,invata sa ai rabdare cu tine,prima venita nu este ultima,si nu uita,multe femei sunt inteligente,dar trebuie sa le descoperi!!![/quote]

crede ma nu esti in masura sa dai sfaturi[/quote]


Scuza-ma ca iti zic, dar nu e frumos sa zici asta cuiva care spune parerea din experienta proprie, fiecare avem una sau indiferent, intr-adevar viata ne trateaza diferit si de aceea esti binevenit sa iti exprimi si tu parerea fara a te lua de opinia altcuiva. Ms! :)
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:22
De la: Only_One, la data 2014-11-03 20:16:39
Keep it on,good work!!!!!! Do not be afraid , be brave with your life ,because it is just your life,young man!!!!

Live your life,...only to fly!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dI30hRorelY



Thanks! Nice song! :P :) ...I will fly but not too close to the sun! ;)[/quote]


Why not??It is a great feeling,young man!!!!!Be a true flying in the air from your life!!! You welcome!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:24
prietene vz de treaba ta ci nu ti mai pune inimi frante la avatar,,fi barbat daca te a lasat laso gaseste ti alta


n ai tu treaba ce am eu cu tanara de mai sus ,vz de treaba ta
kudika_950728
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:25
De la: kudika_15804, la data 2014-11-03 20:24:27
De la: Only_One, la data 2014-11-03 20:16:39
Keep it on,good work!!!!!! Do not be afraid , be brave with your life ,because it is just your life,young man!!!!

Live your life,...only to fly!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dI30hRorelY



Thanks! Nice song! :P :) ...I will fly but not too close to the sun! ;)



Why not??It is a great feeling,young man!!!!!Be a true flying in the air from your life!!! You welcome!!! [/quote]

vorbeste romaneste ca nu esti fetita de liceu
kudika_950728
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:26
De la: kudika_950728, la data 2014-11-03 20:25:35prietene vz de treaba ta ci nu ti mai pune inimi frante la avatar,,fi barbat daca te a lasat laso gaseste ti alta


n ai tu treaba ce am eu cu tanara de mai sus ,vz de treaba ta[/quote ]

Nu-mi plac contrazicerile decat daca sunt constructive,dar in fine...nu am nici o treaba cu tine, cat despre "inimi frante" e treaba mea ce fac cu ele si e clar ca tu nu ai trecut prin ceva sa ai experienta necesara sa dai tu la randul tau sfaturi din moment ce crezi ca e atat de usor sa iti gasesti alta.
Only_One
Postat pe 3 Noiembrie 2014 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,, 19 De la: jenesaispas 31 Decembrie 2008 12:44
Nedumerire... 4 De la: myriam_paradise 21 Iunie 2011 20:19
Emisferele Creierului-Cum le putem dezvolta? 34 De la: 2 Mai 2012 19:24
voi ce-ati face? 11 De la: Cristina___ 16 August 2009 17:07
Am nevoie de un sfat...URGENT... 103 De la: loredanac71 31 Ianuarie 2009 16:38