Setari Cookie-uri

nu ma atrage.. sa raman cu el?

sunt foarte indecisa.. si chiar nu stiu ce sa fac.. sunt cu un tip de ceva timp, ne intelegem mai mult decat bine, dar ca amici doar.. si credeam ca el nu isi va da seama, sau cel putin nu asa curand.. dar se pare ca este mai mult decat evident ca ceva ma retine si ca nu pot sa am relatii intime cu el.. nu stiu daca sa renunt la el doar pt ca nu ma atrage din punct de vedere sexual sau sa incerc sa ascund asta in continuare si poate pe parcurs totul va fi normal.. pls help
dj_sonia
Postat pe 31 Martie 2010 02:21
NU POTI RAMANE LANGA UN BARBAT CARE NU TE ATRAGE DIN PUNCT DE VEDERE SEXUAL PAREREA MEA NU CRED CA ARE ROST SA CONTINUI RELATIA
kudika121258
Postat pe 31 Martie 2010 03:39
poate ca acel tip vrea sa te cunoasca mai bine...atunci cand v-a simtii ca are nevoie de tine , adica sa avetzi o relatie impreuna sa stie cum sa te ia ... sa stie cand esti suparata, cand te doare ceva...
eu cred ca tipul este ok si zic sa mai astepti si sa inveti sa ai si rambdare, asta conteaza cel mai mult...
nick_burick
Postat pe 31 Martie 2010 05:41
Situatia mea e identica.Suntem de mult timp impreuna...
Nici eu nu stiu daca ..sa mai continui sau nu.Nu ma atrage deloc..
Pentru el,insemn viata dar el pentru mine inseamna doar un bun prieten.
De multe ori am vrut sa ma despart de el dar era un sentiment ciudat ..parca n-as fi vrut pentru ca mi as fi pierdut bunul prieten care imi era aproape MEREU si ma ajuta cu orice.
E destul de dificil...
blondiewishes
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:07
Fetelor...un sfat...dk vreti....nu repetati greseala mea...pt care platesc destul de scump acum...si nu mai stiu cum sa am eliberez....nu o sa fiti fericite never...cu timpul o sa ajungeti la lacrimi ,regrete amarnice....eu acum nu mai stiu cum sa fac ca sa ma eliberez...mai ales ca avem si un copilas mic...e tare greu...cu timpul o sa va indragostiti de altcineva
si o sa vreti sa fiti cu el...o sa fie mai greu atunci.....fiecare doarme asa cum isi asterne...eu zic doar ca nu e deloc ok sa traiesti cu cineva pt care nu simti nici cea mai mica atractie...mai ales sa faceti si sex cu gandul in alta parte sau la altcineva.... si cu timpul ajungeti
eu am 5 ani de cand suport...

Eliza_T
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:14
De la: Metal_spell, la data 2010-04-07 19:07:17Situatia mea e identica.Suntem de mult timp impreuna...
Nici eu nu stiu daca ..sa mai continui sau nu.Nu ma atrage deloc..
Pentru el,insemn viata dar el pentru mine inseamna doar un bun prieten.
De multe ori am vrut sa ma despart de el dar era un sentiment ciudat ..parca n-as fi vrut pentru ca mi as fi pierdut bunul prieten care imi era aproape MEREU si ma ajuta cu orice.
E destul de dificil...



asa simteam si eu candva...si ma ajuta mereu cu orice...de am ajuns la casatorie...si dupa 5 ani nici verigheta nu o mai port...nu ma mai simt deloc sotia lui...e doar un coleg un prieten in ochii mei...simt mila pt el...iar acum simt ca ma ofilesc,ca mor ca sotie si femeie....
Eliza_T
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:16
Fugi cat te tin picioarele vezi cum reusesti sa pui capa relatiei discret...ma cam contrazic ce-i drept.. dar fugi dupa ce ii explici ca nu o sa mearga....crede-ne!Chiar nu o sa mearga.Fi un pic egoista si gandeste-te doar la tine,fie-ti mai mila de tine decat de el
Te pup scumpo...si asteptam sa ne zici ce ai decis
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:26
Ce tie nu iti place,altuia nu face !
Si nu uita..ca roata se intoarce .....la fiecare
blaa
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:57
De la: Eliza_T, la data 2010-04-07 20:14:01Fetelor...un sfat...dk vreti....nu repetati greseala mea...pt care platesc destul de scump acum...si nu mai stiu cum sa am eliberez....nu o sa fiti fericite never...cu timpul o sa ajungeti la lacrimi ,regrete amarnice....eu acum nu mai stiu cum sa fac ca sa ma eliberez...mai ales ca avem si un copilas mic...e tare greu...cu timpul o sa va indragostiti de altcineva
si o sa vreti sa fiti cu el...o sa fie mai greu atunci.....fiecare doarme asa cum isi asterne...eu zic doar ca nu e deloc ok sa traiesti cu cineva pt care nu simti nici cea mai mica atractie...mai ales sa faceti si sex cu gandul in alta parte sau la altcineva.... si cu timpul ajungeti
eu am 5 ani de cand suport...



Wow
Intr-adevar,povestea ta m-a pus si mai mult pe ganduri ..
blondiewishes
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:29
Offffff un sfat pt toate fetele care raman cantonate intr-o relatie care nu le satisface: viata este prea scurta pt a ne multumi cu putin, desteptati-va si fiti un pic mai egoiste!
miss_darine
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:58
De la: Metal_spell, la data 2010-04-07 19:07:17Situatia mea e identica.Suntem de mult timp impreuna...
Nici eu nu stiu daca ..sa mai continui sau nu.Nu ma atrage deloc..
Pentru el,insemn viata dar el pentru mine inseamna doar un bun prieten.
De multe ori am vrut sa ma despart de el dar era un sentiment ciudat ..parca n-as fi vrut pentru ca mi as fi pierdut bunul prieten care imi era aproape MEREU si ma ajuta cu orice.
E destul de dificil...

esti prea mica fata scumpa ca sa ai un iubit doar din dorinta de a nu pierde un prieten bun, please wake up!
miss_darine
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:03
De la: miss_darine, la data 2010-04-08 22:03:00
De la: Metal_spell, la data 2010-04-07 19:07:17Situatia mea e identica.Suntem de mult timp impreuna...
Nici eu nu stiu daca ..sa mai continui sau nu.Nu ma atrage deloc..
Pentru el,insemn viata dar el pentru mine inseamna doar un bun prieten.
De multe ori am vrut sa ma despart de el dar era un sentiment ciudat ..parca n-as fi vrut pentru ca mi as fi pierdut bunul prieten care imi era aproape MEREU si ma ajuta cu orice.
E destul de dificil...

esti prea mica fata scumpa ca sa ai un iubit doar din dorinta de a nu pierde un prieten bun, please wake up!


mare adevar graiesti!!!!
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:31
De la: miss_darine, la data 2010-04-08 21:58:57Offffff un sfat pt toate fetele care raman cantonate intr-o relatie care nu le satisface: viata este prea scurta pt a ne multumi cu putin, desteptati-va si fiti un pic mai egoiste!


intelept sfat!!!

dk tineti la voi si vreti fericire...e un sfat al naibii de bun de urmat!!!!
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:32
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-04-07 20:26:28Fugi cat te tin picioarele vezi cum reusesti sa pui capa relatiei discret...ma cam contrazic ce-i drept.. dar fugi dupa ce ii explici ca nu o sa mearga....crede-ne!Chiar nu o sa mearga.Fi un pic egoista si gandeste-te doar la tine,fie-ti mai mila de tine decat de el
Te pup scumpo...si asteptam sa ne zici ce ai decis



offf offf cat as vrea sa dau timpul inapoi si sa repar greseala asta....sa fi fugit si sa nu fi acceptat casatoria cu el..
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:33
De la: Metal_spell, la data 2010-04-08 00:29:47
De la: Eliza_T, la data 2010-04-07 20:14:01Fetelor...un sfat...dk vreti....nu repetati greseala mea...pt care platesc destul de scump acum...si nu mai stiu cum sa am eliberez....nu o sa fiti fericite never...cu timpul o sa ajungeti la lacrimi ,regrete amarnice....eu acum nu mai stiu cum sa fac ca sa ma eliberez...mai ales ca avem si un copilas mic...e tare greu...cu timpul o sa va indragostiti de altcineva
si o sa vreti sa fiti cu el...o sa fie mai greu atunci.....fiecare doarme asa cum isi asterne...eu zic doar ca nu e deloc ok sa traiesti cu cineva pt care nu simti nici cea mai mica atractie...mai ales sa faceti si sex cu gandul in alta parte sau la altcineva.... si cu timpul ajungeti
eu am 5 ani de cand suport...



Wow
Intr-adevar,povestea ta m-a pus si mai mult pe ganduri ..


crede-0ma ca e o poveste reala....si a naibii sa fiu dk mint!

nici nu mai stiu sa zambesc...am ajuns in halul in care nici sa nu ma mai pot bucura....zice si maica mea ca de cand m-am maritat...m-am schimbat f mult...ca sunt ca o bomba cu ceas....m-am facut rea,nesimtita....si imi zice ca nu imi mai stie zambetul.....chiar asa am ajuns....ma uitam la pozele mele din tinerete...si eram o pers atat de plian de viata...radeam...zambeam mereu....dk ma enervam imi trecea repede....dar acum...m-am inchis in mine mult...nici sa mai vb cu lumea nu imi mai place...ii resping pe toti din cauza nefericirii mele,greselii mele...cu mila mea........nu e bine cum am ajuns....sper sa pot repara!
Eliza_T
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:36
De la: Eliza_T, la data 2010-04-09 13:33:13
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-04-07 20:26:28Fugi cat te tin picioarele vezi cum reusesti sa pui capa relatiei discret...ma cam contrazic ce-i drept.. dar fugi dupa ce ii explici ca nu o sa mearga....crede-ne!Chiar nu o sa mearga.Fi un pic egoista si gandeste-te doar la tine,fie-ti mai mila de tine decat de el
Te pup scumpo...si asteptam sa ne zici ce ai decis



offf offf cat as vrea sa dau timpul inapoi si sa repar greseala asta....sa fi fugit si sa nu fi acceptat casatoria cu el..


Eliza, la ce varsta te-ai casatorit cu el? Este foarte complicat daca zici ca insemni totul pt el , iar pe tine nu te mai atrage nimic... si totusi, e bine si nu e bine ca suporti...e bine pentru ca e singura chestie care te-ar face sa te simti nevinovata si nu e bine pt ca te tormentezi singura.
Chiar crezi ca nu mai e nimic de salvat? Este terifiant ce spui...simteai ceva pt el cand te-ai maritat macar? Adica, il simteai a - ti fi iubit sau a iti fi prieten? Imi doresc sa nu raspunzi ca-l simteai ca fiindu-ti iubit, pt ca este teribil daca dragostea ta pt el s-a stins asa repede.
Scuza-ma daca suna un pic prapastios
All the best , bafta !
dedeeea
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:47
De la: dedeeea, la data 2010-04-09 13:47:19
De la: Eliza_T, la data 2010-04-09 13:33:13
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-04-07 20:26:28Fugi cat te tin picioarele vezi cum reusesti sa pui capa relatiei discret...ma cam contrazic ce-i drept.. dar fugi dupa ce ii explici ca nu o sa mearga....crede-ne!Chiar nu o sa mearga.Fi un pic egoista si gandeste-te doar la tine,fie-ti mai mila de tine decat de el
Te pup scumpo...si asteptam sa ne zici ce ai decis



offf offf cat as vrea sa dau timpul inapoi si sa repar greseala asta....sa fi fugit si sa nu fi acceptat casatoria cu el..


Eliza, la ce varsta te-ai casatorit cu el? Este foarte complicat daca zici ca insemni totul pt el , iar pe tine nu te mai atrage nimic... si totusi, e bine si nu e bine ca suporti...e bine pentru ca e singura chestie care te-ar face sa te simti nevinovata si nu e bine pt ca te tormentezi singura.
Chiar crezi ca nu mai e nimic de salvat? Este terifiant ce spui...simteai ceva pt el cand te-ai maritat macar? Adica, il simteai a - ti fi iubit sau a iti fi prieten? Imi doresc sa nu raspunzi ca-l simteai ca fiindu-ti iubit, pt ca este teribil daca dragostea ta pt el s-a stins asa repede.
Scuza-ma daca suna un pic prapastios
All the best , bafta !


23 ani aveam...si eram proaspat divortata,speriata pe atunci....si adevarul e ca nu l-am iubit never...il priveam doar ca pe un bun prieten...tineam la el ca la un bun prieten...si mai vedeam si un tata f bun pt copii mei...si avem deja un copil...
Eliza_T
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:28

Eu te sfatuiesc sa cauti inauntrul tau si sa te gandesti daca il mai iubesti catusi de putin. A aparut cumva altcineva pe fir care-ti atrage atentia? Probabil ca "acel cineva" te atrage doar din punct de vedere sexual si iti doresti doar o aventura. Gandeste-te ca nu e normal sa il parasesti daca el te iubeste inca si esti ratiunea lui de a trai. Faci un mare pacat si roata o sa se intoarca la un moment dat. Eu zic sa incerci sa-l redescoperi...chiar nu mai e nimic de salvat? Nu stiu ce e de fapt intre voi....rutina nu este, rutina intervine pentru ambele parti, pe cand doar tu esti cea indecisa. Sexual te mai atrage? Pupici...sunt pro-discutie daca te ajuta !
dedeeea
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:02
De la: dj_sonia, la data 2010-03-31 02:21:46sunt foarte indecisa.. si chiar nu stiu ce sa fac.. sunt cu un tip de ceva timp, ne intelegem mai mult decat bine, dar ca amici doar.. si credeam ca el nu isi va da seama, sau cel putin nu asa curand.. dar se pare ca este mai mult decat evident ca ceva ma retine si ca nu pot sa am relatii intime cu el.. nu stiu daca sa renunt la el doar pt ca nu ma atrage din punct de vedere sexual sau sa incerc sa ascund asta in continuare si poate pe parcurs totul va fi normal.. pls help

daca nu te atrage,pleaca.nu va merge relatia.
ella13
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:06
...dã-i papucii...în atari condiþii...ºi rãmâi cu mine...
pseudonius
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:47
De la: dedeeea, la data 2010-04-11 19:02:50
Eu te sfatuiesc sa cauti inauntrul tau si sa te gandesti daca il mai iubesti catusi de putin. A aparut cumva altcineva pe fir care-ti atrage atentia? Probabil ca "acel cineva" te atrage doar din punct de vedere sexual si iti doresti doar o aventura. Gandeste-te ca nu e normal sa il parasesti daca el te iubeste inca si esti ratiunea lui de a trai. Faci un mare pacat si roata o sa se intoarca la un moment dat. Eu zic sa incerci sa-l redescoperi...chiar nu mai e nimic de salvat? Nu stiu ce e de fapt intre voi....rutina nu este, rutina intervine pentru ambele parti, pe cand doar tu esti cea indecisa. Sexual te mai atrage? Pupici...sunt pro-discutie daca te ajuta !


chiar nu cred ca sunt ratiunea lui de-a trai....nici nu comunica cu mine...si cand ii fac observatie imi zice :"pai...cam ce e de vb?nu vad ce4 e de vb" de parca as fi o nebuna...si se intoarce la ale lui...sincer nu il iubesc deloc...am ajuns frustrata,sa plang serile...si cand fac sex cu el...tot ma apuca plansul...sunt f frustrata...in fine...
Eliza_T
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:17
totusi eu nu pricep cum poti sa stai cu un individ pe care nu il iubesti.. nu esti atrasa de el.. ba mai e o persoana pe aici de are un copilas cu un barbat pe care nu il iubeste... am si eu o intrebare, poate mai dura, sa'mi fie cu iertare.. dar voi cu ce ganditi cand va bagati intr'o relatie cu un barbat care nu va atraga?
capul nu e... ca ratiunea nu te lasa.
vaginul nu e.. ca vad ca nu prea iese ceva si din asta,
de inima nu se poate discuta pt ca nu este iubire intre voi.. deci.. sau de fapt nu ganditi? fara misto .. i don't get it.
felixcat
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:50
cand esti tanar ii mai crezi si pe "binevoitorii" care iti spun ca e OK daca e baiat bun, ca atractia va apare cu timpul

si din pacate sunt destui care dau sfaturi de genul asta...de ce, numai ei stiu....
DayC
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:02
parerea mea este ca ar fi bine sa ramai doar o buna amica cu el , nu merita sa te sacrifici pt nimeni doar daca intradevar iubesti cu adevarat sau simti ceva pt persoana de langa tine . gandestete ca mai tarziu vei gasi jumatatea te perfecta pt tine si atunci ce vei face . ai sa suporti in continuare aceasta situatie doar de dragul unui copil , sau din mila pt el . asta nu e viata sunt atatia baieti lumea e mare si plina de baieti.gandeste de 100000000 inainte de a face un pas gresit ................. bafta spunei ce sinti tu pt el si ca doar amici puteti fi daca vrea bine daca nu ................
kudika072961
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:45
sonia, trebuie sa vorbesti cu el, spune-i ca il apreciezi mult dar...ca prieten si nu vrei sa pierzi asa ceva. o sa inteleaga. altfel el va avea iluzii in privinta ta si ii vei face rau. el sa te iubeasca si tu nu. e bine sa stie cum stati.
delicacy
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:27
De la: Eliza_T, la data 2010-04-09 13:36:08
De la: Metal_spell, la data 2010-04-08 00:29:47
De la: Eliza_T, la data 2010-04-07 20:14:01Fetelor...un sfat...dk vreti....nu repetati greseala mea...pt care platesc destul de scump acum...si nu mai stiu cum sa am eliberez....nu o sa fiti fericite never...cu timpul o sa ajungeti la lacrimi ,regrete amarnice....eu acum nu mai stiu cum sa fac ca sa ma eliberez...mai ales ca avem si un copilas mic...e tare greu...cu timpul o sa va indragostiti de altcineva
si o sa vreti sa fiti cu el...o sa fie mai greu atunci.....fiecare doarme asa cum isi asterne...eu zic doar ca nu e deloc ok sa traiesti cu cineva pt care nu simti nici cea mai mica atractie...mai ales sa faceti si sex cu gandul in alta parte sau la altcineva.... si cu timpul ajungeti
eu am 5 ani de cand suport...



Wow
Intr-adevar,povestea ta m-a pus si mai mult pe ganduri ..


crede-0ma ca e o poveste reala....si a naibii sa fiu dk mint!

nici nu mai stiu sa zambesc...am ajuns in halul in care nici sa nu ma mai pot bucura....zice si maica mea ca de cand m-am maritat...m-am schimbat f mult...ca sunt ca o bomba cu ceas....m-am facut rea,nesimtita....si imi zice ca nu imi mai stie zambetul.....chiar asa am ajuns....ma uitam la pozele mele din tinerete...si eram o pers atat de plian de viata...radeam...zambeam mereu....dk ma enervam imi trecea repede....dar acum...m-am inchis in mine mult...nici sa mai vb cu lumea nu imi mai place...ii resping pe toti din cauza nefericirii mele,greselii mele...cu mila mea........nu e bine cum am ajuns....sper sa pot repara!
kudika045103
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:59
nhu ai fost atrasa de el de la inceput?sau doar acum........ca poate ofi intrevenit rutina, iar in acest caz tre sa faceti ceva amndoi sa iesiti din ea, eu cred ca e normal la cuplurile de lunga durata...dar alum nu stiu care e sit ta...
jeanpierre
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:21
nhu ai fost atrasa de el de la inceput?sau doar acum........ca poate ofi intrevenit rutina, iar in acest caz tre sa faceti ceva amndoi sa iesiti din ea, eu cred ca e normal la cuplurile de lunga durata...dar alum nu stiu care e sit ta...
jeanpierre
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:21
fii indiferenta cu el,ptr cateva zile sau luni,lasa-l sa te caute el,asa fac si eu,desi ...vreau sa il sun mereu sa vb cu el,dar nu...el treb sa ma caute
kudika096098
Postat pe 16 Aprilie 2010 23:17
Sincer nici n-am stat sa vad ce ai scris. Am citit doar titlul topicului, si iti pot spune sincer ca poti s-o lasi balta. Nu te atrage......Ce mai astepti? Cauta unul care te atrage!
lollitta
Postat pe 17 Aprilie 2010 09:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Misoginism ... 97 De la: pisicuta_razboinica 19 Septembrie 2009 02:41
Ce este mai presus de sex pe lumea asta? 27 De la: _oktober_ 29 Iulie 2009 13:11
are sunt cei mai mari mincinosi???barbatii sau femeile? 14 De la: pamela_1 23 Iunie 2009 13:10
Oare mai sunt virgina?:-s 26 De la: IngerashuPetru 4 Octombrie 2010 06:28
Nu stiu ce sa mai cred: ma insala sau nu 10 De la: doridor 13 Decembrie 2010 21:44