Setari Cookie-uri

eu pesti,el gemeni .ce sanse credeti ca avem?

crazy_butterfly_4u
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:36
o sa mearga...daca poti sa rezisti felului sau de a se manifesta,adica mai rece,pe cand tu doresti sa isi exprime sentimentele(pestii au nevoie de asta)
laura_laura
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:49
doamne ... m-am saturat de replica aiai cu gardul.... acu inventez una nou....
"e mare calea Lactee si multe combunatiile de zodii...multe ale naibi!!!"



dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:56
Eu sunt gemeni, el este rac. Pesti si raci sunt foarte sentimentali, pasionati, iar daca i-ai suparat te va tine minte mult timp.

Cei drept, raci sunt luptatori, smecherosi, descurcareti financiar, prefacuti. Pe cand pesti sunt visatori cu orele, iar banii nu trag la ei. Un peste... in`chimb, daca are un banut, va trage cu dintii de el.

Pe pesti ii poti ranii foarte usor, starea lor schimbandu`se brusc de la o extrema la alta. Pe un peste nu te poti supara niciodata, dar el poate s-o faca, iar cand o face sa nu-i porti pica.

Fratele meu din mijloc este in Pesti si e un visator nemaintalnit. Cei drept, este foarte grijuliu cu toate fetele pe care le intalneste.

De cele mai multe ori, mi se pare ca este prea latent, prea incet, prea linistit. Daca nu l-as fi avut pe fratiorul meu in pesti, nu cred ca asi fi suportat vreodata un peste.

Acuma... daca tu esti peste - fara suparare - dar cred ca esti mai tot timpul in cautare unei linisti interioare, unei dragoste ca in basme; adica mai tot timpul cu capul in nori.

Daca el este gemeni, fi sigura ca, el va avea de 2 ori mai multe defecte, va fi de 2 ori mai nerabdator, se va plictisi de 2 ori mai repede, decat orice alta zodie de aer. Iar in comparatie cu o zodie de apa, multiplul nu este 2, ci este 20...

In concluzie, relatia nu va merge, cel putin nu din punct de vedere amoros !!!!!

Postat pe 11 Decembrie 2008 20:11
eu sunt peste si el in gemeni, suntem casatoriti din 1983...socoteste tu de cati ani...indiferent de zodie intr-o relatie trebuie sa faci concesii, las eu...lasa el...ca treaba sa mearga. Daca esti sigura ca va iubiti, treaba va merge...daca ai indoieli...mai bine mai reflecteaza. Succes !
teudosia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 07:11
Eu, pestisor, el...gemeni. Am fost prieteni 6 ani si suntem casatoriti de...17. Totul e OK. Curaj. In orice relatie, indiferent de zodie exista urcusuri si coborâsuri. Totul e sa sti sa treci peste ele ramanand in doi. A... si avem si un baietel , ma rog bãiat, ca are14 ani . Un pestisor ca mama lui, pe care o iubeste enorm. Bafta multa! Hai ca merge !!!
dudu
Postat pe 20 Februarie 2009 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea gemeni , El taur. 2 De la: ladydyy31 21 Iulie 2009 10:43
capricorn- leu, capricorn-scorpion 5 De la: ABeby 15 Septembrie 2009 16:49
barbatul pesti 52 De la: Pysyk 16 Iulie 2009 16:57
El sagetator eu...varsator 12 De la: kudika225148 7 Iulie 2010 16:14
femeia taur si barbatul rac????!!!!! 23 De la: AndreezlA 26 Mai 2013 00:58