Setari Cookie-uri

sagetator......calitati defecte

buna, ce parere aveti de sagetatoare....ce predomina calitatile sau defectele....
izvolinschi
Postat pe 12 August 2008 20:34
depinde de imprejurari, si de compatibilitate draguta
dancer
Postat pe 12 August 2008 20:39
De la: izvolinschi, la data 2008-08-12 20:34:34buna, ce parere aveti de sagetatoare....ce predomina calitatile sau defectele.... [/quote
am o parere extraordinara.inteligente, sufletiste, buuuune( la suflet, bineinteles, la ce va ganditi?!),altruiste, cu simtul umorului si mai ales modeste. am uitat sa specific faptul ca sunt femeie sagetator.

Postat pe 12 August 2008 20:56
in orice imprejurari...nu ma refer la o situatie anume dar daca vrei sa faci tu referire la ceva anume....devin curioasa
izvolinschi
Postat pe 14 August 2008 11:55
Bunã sunt nouã pe aici ºi ironie sau nu sunt chiar sagetãtoare.Depinde mult de împrejurãri,de compatibilitate, dar în general suntem prea naive ºi mult prea bune, la suflet ma refer, ca sã ne gãsim persoana potrivitã.
roxi1379
Postat pe 15 August 2008 11:24
fa-te rea si tupeista... caracterul nu-i batut in cuie... mie mi-a trecut de mult starea de blegeala..

Postat pe 15 August 2008 16:20
ooooo da:P si eu sunt sagetatoare...
dydy88
Postat pe 17 August 2008 15:08
hai s-o zicem pe aia buna si pe sleau: suntem bune in pat,comunicative,deschise catre tot ceea ce este nou, f sociabile,petrecarete suntem sufletul unei petreceri..uneori naive,optimiste,fericirea celorlati e si fericirea noastra,amuzante,nu sarutam de ori la fel...si akum k sa completez cele spuse de mine,dau un copy paste la e am mai gasit despre femeia sagetator lectura plakuta
Femeia sãgetãtor: Este înaltã, zveltã, cu picioare lungi si având ceva de felinã în gesturi si în mers. Pare întotdeauna mândrã si retinutã, degajând o anume afectare si fiind foarte hotãrâtã în ceea ce face. Ca sotie e foarte agreabilã, fãrã a fi însã o femeie de interior. Uneori poate deranja un sot mai posesiv prin preocupãrile sale exterioare, nu neapãrat foarte multe, dar constant mentinute. Dacã nu se simte apreciatã la justa ei valoare îsi va revendica fãrã întârziere dreptul la relatiile conjugale mai bune si mai echilibrate. Cu timpul, nefericirea îi poate accentua unele trãsãturi negative. Va fi întotdeauna o bunã prietenã, sociabilã, veselã, având însã si frecvente cãderi în melancolie si usoarã izolare. Îi plac complimentele si aprecierile pe linie profesionalã si îsi va directiona o mare parte din forte pentru obtinerea unui loc bun în ierarhia socialã si la serviciu. Este indicat sã nu i se încalce libertatea si spiritul de independentã, cãci nu poate suporta acest lucru si va deveni foarte combativã. Într-un anume sens, dincolo de planul ratiunii ei limpezi, este naivã si poate face greseli grave în probleme mai serioase. Îsi pãstreazã tineretea fizicã si spiritualã pânã la vârste foarte înaintate, si din acest punct de vedere are un aer inocent de femeie-copil. Spiritul camaraderesc îl transferã si în relatiile materne, fiind o adevãratã prietenã pentru copiii sãi (ca si tatãl-sãgetãtor, dealtfel). Uneori are tendinta de a-i rãsfãta si în acest caz va fi plinã de surprize plãcute. Este, fãrã a strãluci, o bunã bucãtãreasã, cu un meniu destul de variat. Bãrbatul care îi trebuie este unul suficient de cult si de dinamic, ea detestând închistarea si inactivitatea si având nevoie de cineva cu care sã opereze în permanentã schimbãri în modul ei de viatã, în ansamblul mobilierului cãminului si în alte activitãti. Se cãsãtoreste ori foarte devreme, ori foarte târziu (sau rãmâne singurã) si acestea din cauza nesigurantei si vulnerabilitãtii sale în problemele serioase de care era vorba mai sus
dydy88
Postat pe 17 August 2008 15:17
si ca sa-i raspund lui izvolinschi...cred k la noi predomina caliatatile..citeam undeva ca daca femeia sagetator pe langa caliatile ei morale mai este si frumoasa poate fi intruchiparea Afroditei in fine,uite nijte motive in care eu uan ma regasesc si nu uitati sa fiti mandre k sunteti sagetatoare

12 motive pentru care te aflii in zodia SAGETATOR
1. Esti o ratusca norocoasa.
2. Motto-ul tau: Media mea este buna, pe bune! Vorbesc serios!
3. Vei calatori oriunde pentru orice.
4. Viata de petreceri.
5. Bun simt al umorului.
6. Iti plac prietenii tai la nebunie.
7. Mai multa rabdare decat o stanca.
8. Nu suporti sa ti se puna pumnul in gura.
9. Fa un eveniment olimpic decat sa fi un antrenor de pampalai.
10. Extrem de competitiv.
11. Momentul cel mai important - Prezentul.
12. Open mind: Simplele realitati ale vietii cotidiene au o legatura importanta cu lumea idealurilor
dydy88
Postat pe 17 August 2008 15:21
dyana88....foarte adevarat ceea ce ai gasit tu despre Femeia Sagetator...exact asa sunt si eu ....parca m-au caracterizat pe mine....

Postat pe 20 August 2008 12:28
Eu nu sunt sagetator, dar din ce stiu si din ce am observat, sunt cam rai de gura, dar nu au un suflet rau, le cam place sa se laude, vorbesc mult, uneori sunt destul de naivi, si se lasa pacaliti usor.

Postat pe 24 August 2008 15:29
De la: paradyse_dream, la data 2008-08-24 15:29:53Eu nu sunt sagetator, dar din ce stiu si din ce am observat, sunt cam rai de gura, dar nu au un suflet rau, le cam place sa se laude, vorbesc mult, uneori sunt destul de naivi, si se lasa pacaliti usor.

Postat pe 26 August 2008 03:04
Depinde ...cred ca oricine poate deveni rau de gura daca este jignit,naiv este oricine,cel putin o data in viata...de laudat...cred ca modestia nu este buna la nimic,trebuie sa stii sa te pui in valoare ,altfel altii iti vor lua locul...Ceea ce spun eu despre mine,ca Sagetatoare ,este ca sunt impulsiva ,uneori, si spun la nervi cuvinte pe care apoi le regret,daca afirm ceva ,este clar ca acel lucru este foarte bine fundamentat pe cunoastere maxima si de aceea chestia cu contrazisul imi cam este proprie...Dar daca omul vine si-mi baga-n ochi dovada ca ma insel,tot respectul...Altfel , no way!Sunt de acord cu tine doar daca-mi demonstrezi..Si nu inteleg ce e aia sa-ti dau dreptate doar pentru ca ai mai multi ani,sau pentru ca-mi esti tata,mama sau mai stiu eu ce..Nu! dovada clara si jos palaria! Va pup pe toti...

Postat pe 26 August 2008 03:13
Buna,
Va vorbeste o sagetatoare care nu crede-n horoscoape, insa citind cele de mai sus, poate confirma totul si mai poate adauga cate ceva din ceea ce o caracterizeaza.
In primul rand, in relatiile stabilite de nativele acestei zodii (pe care le cunosc si bineinteles eu), vorbim de relatii de prietenie/profesionale/sociale, merg pe principiul: TOTUL SAU NIMIC, DAR MAI BINE TOTUL! Si muncesc asiduu ptr atingerea acelui TOT urmarindu-si metodic si cu tenacitate scopurile propuse. Niciodata nu i se va parea un tel prea sus ptr a fi atins de ea.
In al doilea rand, sunt caracterizate de determinare si responsabilitate ptr ceea ce face/afirma.
P.S.: sa nu pui niciodata la incercare ambitia si incapatanarea unei sagetatoare! Fereasca Sfantul!
puiut_77
Postat pe 26 August 2008 12:24
De la: puiut_77, la data 2008-08-26 12:24:11Buna,
Va vorbeste o sagetatoare care nu crede-n horoscoape, insa citind cele de mai sus, poate confirma totul si mai poate adauga cate ceva din ceea ce o caracterizeaza.
In primul rand, in relatiile stabilite de nativele acestei zodii (pe care le cunosc si bineinteles eu), vorbim de relatii de prietenie/profesionale/sociale, merg pe principiul: TOTUL SAU NIMIC, DAR MAI BINE TOTUL! Si muncesc asiduu ptr atingerea acelui TOT urmarindu-si metodic si cu tenacitate scopurile propuse. Niciodata nu i se va parea un tel prea sus ptr a fi atins de ea.
In al doilea rand, sunt caracterizate de determinare si responsabilitate ptr ceea ce face/afirma.
P.S.: sa nu pui niciodata la incercare ambitia si incapatanarea unei sagetatoare! Fereasca Sfantul!

iar tu m-ai caracterizat pe mine asa e...as mai adauga si ca fericirea celor din jur e si fericirea nostra..avem un suflet imens.
dydy88
Postat pe 27 August 2008 10:39
la fel o sagetatoare a deschis subiectul....si acum dupa ce am citit mai multe idei imi dau si eu cu parerea.....suntem fff sufletiste si cand punem noi suflet nu prea mai e cale de intors.....cand avem o pasiune traim si respiram pentru acea pasiune nu renuntam niciodata....uneori suntem niste fiare cand vine vorba de lupta noastra.....avem simtul proprietatii fff bine dezvoltat de aceea nu prea veti intalni o sagetatoare care sa fie inselata si a doua oara iar in dragoste.....ne indragostim repede....dar ne trece la fel de repede nu depindem de nimeni si nu putem face economii........
izvolinschi
Postat pe 27 August 2008 18:24
De la: izvolinschi, la data 2008-08-27 18:24:35la fel o sagetatoare a deschis subiectul....si acum dupa ce am citit mai multe idei imi dau si eu cu parerea.....suntem fff sufletiste si cand punem noi suflet nu prea mai e cale de intors.....cand avem o pasiune traim si respiram pentru acea pasiune nu renuntam niciodata....uneori suntem niste fiare cand vine vorba de lupta noastra.....avem simtul proprietatii fff bine dezvoltat de aceea nu prea veti intalni o sagetatoare care sa fie inselata si a doua oara iar in dragoste.....ne indragostim repede....dar ne trece la fel de repede nu depindem de nimeni si nu putem face economii........



si yo sunt sagetatoare si sunt de acord cu tine si cu celelalte! ma regasesc in tot ce ati scris :D
matza23
Postat pe 28 August 2008 01:06
da.....si eu sunt sagetatoare, si pot sa spun ca printre defecte se numara : vorbesc uneori cu prea multa ironie si jignesc de multe ori oamenii fara sa vreau dinadins si chiar fara sa-mi dau seama...si mai si sunt copilaroasa si imi place sa ma alint ca un copil. dar, desi sunt ironica in vorbire, tin ft mult la oamenii dragi mie. de ce se zice sagetatoare?? pt ca nativele sageteaza tot ce pot si cu ce pot : cu vorba, cu privirea...
isadora
Postat pe 28 August 2008 08:53
O completare pentru nativele din sagetator...si eu sunt una si nu as schimba zodia mea pe nimic din lumea asta:P
"Independenta, optimista, crede ca sinceritatea e cea mai buna politica. Nu isi plange de mila. E foarte prietenoasa si spontana. Vrea un partener cultivat si care a calatorit prin lume. O femeie care o sa te urmeze pana la capatul lumii….
-Nu o sa vina la masa pentru ca a vazut o mata care nu mai putea sa se dea jos din copac, a sunat la pompieri si acum incearca sa ii convinga sa o lase pe ea sa se urce pe scara sa salveze pisica.
-Cand se infurie, o sa vezi o explozie care o sa te loveasca in fata inainte sa poti lua orice masura de precautie. S-ar putea sa se lase cu ceva pahare sparte si desi nu o sa uite prea repede, o sa se potoleasca in scurt timp. Dupa aia o sa povesteasca prietenilor incidentul in cele mai mici detalii. E felul ei de a se razbuna ca ai fost rau cu ea.
- Poate sa turuie 20 de minute fara sa respire. Zambeste aproape non stop.
- Probabil ca are multi prieteni barbati. Daca esti genul gelos, o sa iti cam puna rabdarea la incercare. Se asteapta sa ai incredere in ea si o sa refuze sa isi schimbe stilul de viata sau prietenii.
- Isi umple existenta cu proiecte, petreceri, cauze si prietenii pentru ca nu suporta sa fie singura.
- E cea mai independenta femeie de pe suprafata pamantului".
jaquelinne_annemary
Postat pe 28 August 2008 10:14
am si eu o prietena sagetator. sunt fericita si mandra in acelasi timp ca am cunoscut-o si suntem atat de apropiate. este persoana care nu judeca pe altii, ofera sfaturi obiective , este spontana, traieste in prezent, iubeste cu adevarat, are o mare de rabdare, si este de o sensibilitate extrema (dar nu toti cunosc asta), pe cei de langa ea nu ii incarca cu problemele ei, in schimb ea de cele mai multe ori are rolul de "mica teresa". stie sa aprecieze, dar nu-i place sa fie calau.

eu sunt un peste mic, ce stiti despre noi PESTISORII?
n_leo
Postat pe 28 August 2008 10:41
..sunt sagetatoare..
...kiar ca este de belea zodia asta fie ca vorbim despre defekte sau kalitatzi!!!
stelya
Postat pe 28 August 2008 10:53
o da ...zodia in care nativa(nativul) este cu capul in nori (dar nu iresponsabila), pluteste in visele sale, devotati (cam greu..dar si cand doresc... )guraliva si galagioasa, vesela si optimista , i se mai spune si "rautacioasa" sau "vinovata fara vina"...uneori duali..ce mai......sunt aparte,deosebiti ca sa le faci????? ii iubesti sau ii urasti....alta varianta nu exista
Arrtemiss
Postat pe 28 August 2008 11:10
..exista DOAR o varianta...sa-i iubesti...

Postat pe 28 August 2008 16:22
Si eu, sagetator!pe langa tot ce s-a scris....:( eu mai sunt si fff pretentioasa si tipicara.....
alinafrumi
Postat pe 28 August 2008 22:13
Sunt de acord cu tot ce s-a scris mai sus...as vrea sa mai adaug si faptul k atunci cand o sagetatoare se indragosteste cu adevarat da totul din ea dar are pretentia sa i se raspunda la fel.Este in stare sa renunte la multe lucruri si face compromisuri pe care in mod normal nu le-ar face...
catalinacln
Postat pe 29 August 2008 13:10
Salut! Si eu sunt o sagetatoare si ma bucur pentru acest lucru.
sonya_74
Postat pe 29 August 2008 22:58
De la: isadora, la data 2008-08-28 08:53:38da.....si eu sunt sagetatoare, si pot sa spun ca printre defecte se numara : vorbesc uneori cu prea multa ironie si jignesc de multe ori oamenii fara sa vreau dinadins si chiar fara sa-mi dau seama...si mai si sunt copilaroasa si imi place sa ma alint ca un copil. dar, desi sunt ironica in vorbire, tin ft mult la oamenii dragi mie. de ce se zice sagetatoare?? pt ca nativele sageteaza tot ce pot si cu ce pot : cu vorba, cu privirea...


foarte bine punctat cu "nativele sageteaza tot ce pot si cu ce pot : cu vorba, cu privirea..." :D:D ma reprezinta
matza23
Postat pe 30 August 2008 17:23
De la: jaquelinne_annemary, la data 2008-08-28 10:14:24O completare pentru nativele din sagetator...si eu sunt una si nu as schimba zodia mea pe nimic din lumea asta:P
"Independenta, optimista, crede ca sinceritatea e cea mai buna politica. Nu isi plange de mila. E foarte prietenoasa si spontana. Vrea un partener cultivat si care a calatorit prin lume. O femeie care o sa te urmeze pana la capatul lumii….
-Nu o sa vina la masa pentru ca a vazut o mata care nu mai putea sa se dea jos din copac, a sunat la pompieri si acum incearca sa ii convinga sa o lase pe ea sa se urce pe scara sa salveze pisica.
-Cand se infurie, o sa vezi o explozie care o sa te loveasca in fata inainte sa poti lua orice masura de precautie. S-ar putea sa se lase cu ceva pahare sparte si desi nu o sa uite prea repede, o sa se potoleasca in scurt timp. Dupa aia o sa povesteasca prietenilor incidentul in cele mai mici detalii. E felul ei de a se razbuna ca ai fost rau cu ea.
- Poate sa turuie 20 de minute fara sa respire. Zambeste aproape non stop.
- Probabil ca are multi prieteni barbati. Daca esti genul gelos, o sa iti cam puna rabdarea la incercare. Se asteapta sa ai incredere in ea si o sa refuze sa isi schimbe stilul de viata sau prietenii.
- Isi umple existenta cu proiecte, petreceri, cauze si prietenii pentru ca nu suporta sa fie singura.
- E cea mai independenta femeie de pe suprafata pamantului".


"Poate sa turuie 20 de minute fara sa respire. Zambeste aproape non stop." si mai mult :)) unde ai gasit aceasta descriere a sagetatorului? :D as vrea sa citesc ce mai este scris pe acolo merci
matza23
Postat pe 30 August 2008 17:27
si eu mah regasesc in vb. tele
si ador zodia mea
AnduM
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:50
Sunt o gramada de topicuri legate de sagetatori, barbati, femei :)) ne bucuram de f multa atentie :D si eu sunt sagetatoare si as putea sa insir niste calitati si defecte, asa amestecate:
-simtul umorului bine dezvoltat
-spirit aventurier
-isi asuma riscuri, le place pericolul
-rai cu cine merita, aparatorii dreptatii
-incapatanati, obraznici
-vorbesc f mult ( ffff muuult :))))
-iubesc muzica, natura, filmele, viata, iesirile cu prietenii, nu sutn genul care sa stea pe canapea si sa nu se miste
-au multi prieteni baieti iar acestia uneori inteleg gresit intentiile fetei sagetator ( adik sagetatoarea ii considera amici iar ei cred k este mai mult intre ei)
-personalitate din plin
-foarte curiosi
-sensibili dar nu arata, pastreaza pt ei problemele si chit k au momente d enefericire, au puterea sa zambeasca si sa para cei mai fericiti de pepamant
-originali, inventivi , multa imaginatie
-curajosi
- femeile sagetator stiu k iau dragostea in serios, daca iubesc pe cineva, acel cineva se poate considera un norocos deoarece sentimentele sagetatoarei sunt cu adevarat sincere si doar pt alesul inimii sale. cand sunt implicate intr-o relatie serioasa dau tot ce au mai bun, sunt fidele, si sunt f dezamagite daca partenerul le inseala asteptarile
-femeia sagetator este o adevarata prietena cu copiii sai

Am cam laudat sagetatorii :))) eu personal sunt convinsa de ceea ce am scris mai sus

Postat pe 8 Septembrie 2008 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Gemeni si barbatul Balanta, sunt sau nu compatibili? 13 De la: gabriela67 20 Noiembrie 2010 17:03
femeia pesti (10.martie 1984), barbatul gemeni (19.iunie 1982) 13 De la: kudika_1034339 17 Octombrie 2018 13:06
compatibilitate leu -balanta 4 De la: anca0704 14 Mai 2009 21:58
CLARVIZIUNEA NU E O PASIUNE, CI UN DAR DIVIN TRANSFORMAT INTR-O MISIUNE 30 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:58
eu 7 De la: healthyoo3274 4 August 2010 00:27