Setari Cookie-uri

Eu balanta...el rac...

eu sunt balanta si el e rac si tot incercam si fie ceva de 6 ani si parca nu merge .........in toate zodiacele e scirs ca nu avem nici treaba dar noi parcA Tt ne iubim :))
n3buna171
Postat pe 5 Decembrie 2008 22:47
Stiu despre ce vorbesti, poate mai bine decat iti dai seama... Si noi tot 6 ani avem, dar, sincer, exista momente cand imi propun sa renunt. Sunt momente in care simt ca fara el nu am sens. Sunt momente in care imi doresc sa nu mai stiu nimic despre el si ma gandesc cum ar fi fost daca nu ne intalneam...
Im raspund singura... Il iubesc si chiar nu cred ca mi-ar fi bine fara el... Poate ca ne vom desparti, dar... cine stie???
andfarcasanu
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:05
Mda..e cam aiurea cu chestiile astea ..k nu stii ce sa mai crezi.cand iti merge bn cand o dai in bara..si eu am 4 ani si 5 luni cu prietenul meu..dar am eu impresia k parca nu se leaga nimic..si k orice am face..ceva tot tre sa ne stea in cale..
mikaela_croco
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:18
va contrazic si va spun k si eu sunt rac si iubitu meu balanta si ne intelegem minunat!suntem impreuna de aproape 4 ani si ne iubim ca in prima zi......stim totul unul despre celalalt,totul tine de comunicare si respect si nu atat de mult de zodie bafta si iubiti-va mult
anuzza
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:26
fetele rac sunt total diferite de baietii rac.....[prietena mea mai buna e rac si facut totul pentru relatie ei.........e altfel............
n3buna171
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:10
buna.eu sunt o rac iar iubitul meu este balantza,am citit in toate horoscopuriile ca raci si balantele leaga prieteni f bune si ca o casatorie intre aceste 2 zodii ar fi un adevarat esec.eu una stau tot timpul si analizez miscariile lui ,gesturii ....tot,si simt k ma iubeste si ca nu este minciuna ca de doar sunt rac si am o intuitie de aur.si eu nu cred ca are treaba asa mare astrele daca stiti sa va respectati, sa va spuneti adevarul in fata chiar daca uneori doare,sa nu fiti egoiste voi sa cereti libertatea dar voi sa nu o dati pe a lui in schimb si iubiti-va.
syrena_20052005
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:22
Salut,
Prea multe nu am ce spune,un singur lucru este cert,eu sint rac si iubesc o balanta ,Ea sustine de doi ani ca ma iubeste dar nu vrea sa faca pasul decisiv(casatoria),ma iubeste dar cauta mereu obiectii,pe care i le prezint si ii demonstrez ca fiind nefondate dupa care i-mi cere intotdeauna timp de analiza si gindire,relatia dureaza de exact 2.ani si am impresia ca sint pe post de (roata de rezerva sentimental ).Prin urmare am decis sa inchei relatia cu balanta,motivatia mea este ca nu mai am incredere in siguranta si viitorul relatiei noastre.In plus vreau sa-i dau si libertatea in a-si gestiona sentimentele si viata deoarece este foarte indecisa in tot ceea ce face,si poate din aceasta cauza nu stie ce sa faca cu viata ei.Ea spune ca ma iubeste,dar poate nu stie si nu intelege sentimentul iubire,poate il confunda cu alte sentimente,acesta poate fi motivul care sa o faca sa fie nehotarita.In orice caz ii doresc sa fie fericita si sa-si gaseasca jumatatea pentru care se va decide sa spuna:DA
Ar mai fi si alte lucruri care influenteaza decizia ei,parintii,rudele,religia,dar trebuie sa tinem cont si de virsta ei,la 29 de ani trebuie sa fii matur in a lua decizii,daca nu spui DA cel putin spune NU.
Deci:cam atit despre experienta mea cu zodia balanta.
ROSSDA
Postat pe 3 Ianuarie 2009 13:12
la tine e o mare diferenta TU esti Racul si el Balanta. La noi e problema k barbatii raci sunt altfel. Eu sunt de 5 ani cu el si e acelasi lucru, simt k nu e pentru mine, dar in acelasi timp face parte din viata mea si nu pot sa/mi comcep existenta fara el. Dar e foarte greu k timpul trece...... V/am pupat fetelor si poate o sa ne fie mai bine
alexa_sandu
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:29
buna....eu sunt balanta si iubesc un rac insa relatia noastra s-a terminat in urma cu un an de zile dar tot nu am reusit sa il uit.am citit peste tot ca nu dureaza relatia cu un rac insa refuzam sa cred asta.ne loveam in incapatanare,ne contraziceam mereu insa toate aveau farmecul lor A continuat sa ma caute mult timp dupa ce ne-am desp insa refuza sa ne impacam zicand ca eu nu m-am schimbat.zicea ca daca isi pune ceva in cap indiferent ce va fi, chiar daca va avea de suferit nu va mai da inapoi.Sunt constienta ca nu va mai fi ceva intre noi insa nu pot sa il uit, ce sa fac?
vyvianee
Postat pe 5 Februarie 2009 14:41
buna....eu sunt balanta si iubesc un rac insa relatia noastra s-a terminat in urma cu un an de zile dar tot nu am reusit sa il uit.am citit peste tot ca nu dureaza relatia cu un rac insa refuzam sa cred asta.ne loveam in incapatanare,ne contraziceam mereu insa toate aveau farmecul lor A continuat sa ma caute mult timp dupa ce ne-am desp insa refuza sa ne impacam zicand ca eu nu m-am schimbat.zicea ca daca isi pune ceva in cap indiferent ce va fi, chiar daca va avea de suferit nu va mai da inapoi.Sunt constienta ca nu va mai fi ceva intre noi insa nu pot sa il uit, ce sa fac?
vyvianee
Postat pe 5 Februarie 2009 14:41
Hello...sunt un Rac care a avut o relatie de 2 ani cu o Balanta foarte incapatanata...ne-am despartit acum 6 luni dar tot mai imi zboara gandul la clipele petrecute impreuna,la toate certurile si discutiile noastre in contradictoriu...adevarul este ca a fost frumos,noi ne certam noi ne impacam...numai k ea ma inselat de prea multe ori si pana la urma a plekat definitiv...in viata mai si pierzi
BogdanPaul
Postat pe 6 Februarie 2009 08:48
De la: BogdanPaul, la data 2009-02-06 08:48:57Hello...sunt un Rac care a avut o relatie de 2 ani cu o Balanta foarte incapatanata...ne-am despartit acum 6 luni dar tot mai imi zboara gandul la clipele petrecute impreuna,la toate certurile si discutiile noastre in contradictoriu...adevarul este ca a fost frumos,noi ne certam noi ne impacam...numai k ea ma inselat de prea multe ori si pana la urma a plekat definitiv...in viata mai si pierzi


eu sunt rac prietena mea e balanta
adevarul e ca nu ne intelegem .. defat noi nu ne prea vedem ... nu reusesc sa o inteleg de si incer de vreo 3 ani .. nu stiu cum sa ii mai expun problema ca sa ajungem la un consens pana acum nu ma convins decat ca nu mai merita sa o astept
andrei_dracu
Postat pe 6 Februarie 2009 09:41
Salut Andrei,

Dupa parerea mea,cred k treb sa ai o discutie serioasa cu prietena ta si sa ii spui pe fata ce te deranjeaza si ce iti-ai dori tu pe viitor de la ea,asa pe indelete,pas cu pas si dak te intelege foarte bn dak nu...mai bn va despartiti si ramaneti amici(parerea mea,nu treb neaparat sa o urmezi),dupa mn o relatie in care "nu prea va vedeti" nu e o relatie,e o pierdere de timp
BogdanPaul
Postat pe 6 Februarie 2009 12:59
buna!si eu sant rac si sotia este balanta,avem 11 ani de cand santem impreuna,si pot spune ca si la noi exista discutii contradictorii,dar de multe ori las eu de la mine ca sa fie bine,in general asa sunt balantele le plac sa te contrazica,cred ca au intotdeauna dreptate si le stiu pe toate,(chiar daca gresesti fata de ea sa nu o minti niciodata,mai bine ii spui adevarul,detesta foarte mult minciuna si pe urma numai are incredere in tine,)daca si tu esti prea orgolios nu ai nici o sansa de reusita cu o balanta,la noi mai avem un atu in plus ca ne intelegem fff bine pe plan fizic
sile
Postat pe 24 Martie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL BALANTA MINTE ASA GRAV CAND SE SIMTE AMENINTAT DE PARASIRE ?? 4 De la: kudika_35236 2 Iunie 2013 09:25
ce parere aveti de anticonceptionalele Karissa?? 200 De la: Sabynutza 8 Octombrie 2015 23:14
eu scorpioanca in tot sensul cuvantului el fecioara 16 De la: bloody_queen 10 August 2010 07:55
eu sagetatoare el fecioara :X:X 14 De la: miss_darine 7 Martie 2011 19:28
tu, sagetatorule, cu cine te potrivesti? 17 De la: ioana_blondyna89 13 Martie 2011 10:55