Setari Cookie-uri

cum sa distrugem monotonia dintre noi2?

fetelor am o relatie de 4 ani de zile...totul era bine si frumos..me intelegeam super..dar de cateva luni simt ca am intrat intr-o monotonie fara scapare...ce ma sfatuiti???va pooop si ast parerile voastre
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:54
Detaliaza...locuiti impreuna?...daca nu, de cate ori va vedeti pe saptamana?...mai exista tensiune sexuala intre voi?
OrizonturiDeschise
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:33
nu,nu locuim impreuma...stam la doar 5min distanta unul de celalalt
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:35
ne vedem in fiecare zi!!! dar nu cred k asta ar fi problema..ce zici?
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:37
De la: vanda_4_me, la data 2008-12-09 10:54:16 fetelor am o relatie de 4 ani de zile...totul era bine si frumos..me intelegeam super..dar de cateva luni simt ca am intrat intr-o monotonie fara scapare...ce ma sfatuiti???va pooop si ast parerile voastre

plecati undeva, numai voi.stii cum se zice, schimbi locul, schimbi norocul.........faceti si alte lucruri decat cele pe care le faceti in fiecare zi.......cumpara-ti lenjerie noua......
mkdisk
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:48
pare simplu...dar...nu e chiar asa..am incercat destule si diverse chestii noi..si fara nici un rezultat...nu stiu ce sa mai fac si cum sa ies din aceasta situatie..nu pot intelege ce se intampla..nu pun problema infidelitatii..pt k nu e cazul...tu ce parere ai?
vanda_4_me
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:20
Fa i o surpriza...si rezerva o cabana la munte. si vorbeste cu prietenii comuni sa mergeti intr un weekend, asta fara sa stie el. si in ziua de dinainte de a merge la munte...anunta l adica du te la el noaptea si convinge l cum numai tu stii.
anit_
Postat pe 5 Martie 2009 11:34
Adevarat......este cam devreme sa intervina rutina. TE AI GANDIT VREO CLIPA CA POATE NU ESTE PERS POTRIVITA PT TN?? Scz poate par fff directa dar eu asta inteleg.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 5 Martie 2009 11:48
De la: vanda_4_me, la data 2008-12-09 11:37:21ne vedem in fiecare zi!!! dar nu cred k asta ar fi problema..ce zici?


Daca ati sta si impreuna CUM ar mai fi (sau cum ar fi fost)? Iti poti imagina?

Este corect ca-ti pui problema. SEXUL NU-i totul, intelegerea nu-i nici aceasta totul, si NIMIC din toate celelalte nu-s totul chiar la un loc ... oricat de bune, DAR, pe ansamblu, fiecare CLIPA, fiecare AMANUNT au VALOAREA LOR, iar adunarea lor intr-un manunchi al momentelor de FERICIRE constitue o mare realizare. Munca in sine de a creea ceva impreuna cu celalalt, pentru celalalt, sau pur si simplu pentru faptul caci celalalt a fost alaturi de tine in realizarile tale de-a lungul vietii, au o anume VALOARE. Dar acesta valoare ramane la latitudinea fiecaruia dintre noi sa o constientizam. Uneori reusim, alteori ne este mai greu ...

Aceasta VALOARE nu trebuie sa ne faca sclavi; nimic nu ar trebui sa ne transforme in vre un fel in sclavi. Putem doar sa ne bucuram pur si simplu de ceea ce avem sau am avut :)

Iti doresc in continuare o viata FRUMOASA prin cat mai multe impliniri (fie ele fericite, fie prin puterea constientizarii a ceva de dincolo de implinirea prin incercari)!

Monotonie?
Da, si aceasta mi-a fost dat mai nou sa o percep INSA NUMAI in cazul unei boli :(

Ai vre-o depresie?
Cum altfel poti percepe viata ta ca fiind monotona, si inca in cuplu



Cat timp NU te-a DOBORAT (!) ceva in viata, NU AI CUM SA SIMTI ''MONOTONIA'' de dupa un anumit tip de MOARTE ...
NU te mai copilari! Uita-te MAI BINE in jurul tau

Simply_i
Postat pe 29 Martie 2009 16:53
Buna,as avea si eu o "mica" problema pe subiect.Eu si prietenul meu suntem "impreuna" de 1 an.Spun "impreuna" pentru ca eu locuiesc in Timisoara iar el in Constanta.Vine el pe la mine,merg eu pe la el ( ne vedem cam o data la 3 luni).De vreo cateva luni avem certuri foarte dese ( chiar 2,3 pe zi) si foarte mari care se finalizeaza cu reprosuri(din partea lui), jigniri(din partea mea) si chiar ne despartim si juram sa nu ne mai impacam in veci.Problema e ca fie il caut eu,fie el dar ideea e ca nu ne putem desparti cu adevarat.Ne impacam.suntem bine o perioada (uneori cateva ore alet ori 1 zi) si ne certam din nou.Am impresia ca suntem intr-un triunghi al bermudelor si nu gasim nici o rezolvare cu adevarat.Ce parere aveti?
Duygu
Postat pe 9 Aprilie 2009 08:25
De la: Duygu, la data 2009-04-09 08:25:19Buna,as avea si eu o "mica" problema pe subiect.Eu si prietenul meu suntem "impreuna" de 1 an.Spun "impreuna" pentru ca eu locuiesc in Timisoara iar el in Constanta.Vine el pe la mine,merg eu pe la el ( ne vedem cam o data la 3 luni).De vreo cateva luni avem certuri foarte dese ( chiar 2,3 pe zi) si foarte mari care se finalizeaza cu reprosuri(din partea lui), jigniri(din partea mea) si chiar ne despartim si juram sa nu ne mai impacam in veci.Problema e ca fie il caut eu,fie el dar ideea e ca nu ne putem desparti cu adevarat.Ne impacam.suntem bine o perioada (uneori cateva ore alet ori 1 zi) si ne certam din nou.Am impresia ca suntem intr-un triunghi al bermudelor si nu gasim nici o rezolvare cu adevarat.Ce parere aveti?


parerea mea este sa gasesti pe cineva in orasul tau. gandeste-te ca nu este acelasi lucru k atunci cand stai in acelasi oras. hai sa privesti lucrurile realist. se poate intampla oricand sa gaseasca o fata numai pt k nu esti lg el. asa ca next
cristi_nne
Postat pe 9 Aprilie 2009 08:53
ms pt sfat dar treaba e k am spus deja k nu se prea poate sa ne despartim.ne despartim si ne impacam din nou.si sa zicem k mi-as gasi pe cineva din orasul meu (lucru kre nu ma incanta pt k vad o gramada de mitocani si mi s-a cam luat de ei), prietenul meu ma mai ia prin surprindere si vine la mine la usa fara sa stiu.vine,ma gaseste cu "next" si ce face?sufera...ori nu sunt prea de acord cu suferintele...deci eu inca ma simt inkisa in cerc si kiar nu pot sa ies.
Duygu
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt taur el este sagetator...e de bine?:D 16 De la: kudika032552 21 Iunie 2010 08:35
ce sa fac???sa raman cu el sau sa ma despart 45 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:53
Ce reprezinta femeia pentru mine! 581 De la: fante_de_dorobanti 16 Mai 2012 14:32
Autosugestie sau chiar se poate intampla asa ceva? 16 De la: kudika_958771 28 Aprilie 2014 18:07
hai turnatzi tot: o luarati or ba de 1 aprilie?? 5 De la: dehha1 26 Mai 2009 17:22