Setari Cookie-uri

m-am plictisit de prietenul meu

Suntem impreuna de 6 luni. Totul era ok la inceput, eram f entuziasmata si ma consideram asa norocoasa ca l-am gasit....Parca unul in lume era si acela era al meu. Prima data am facut dragoste pe la 3-4 luni, insa de vreo luna jumate nu am mai facut nimic. Motivele ar fi ca el lucreaza 10 ore pe zi, cu o zi libera pe saptamana si ca nu avem unde (amandoi locuim cu parintii, desi el mai are o casa in oras, unde am putea merge). Nu stiu ce sa cred, de cand n-am mai facut nimic cu el m-am schimbat total. Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez.
Plus ca, in ultima vreme, m-am gandit tot mai mult la fostul meu prieten, de care m-am despartit din cauza ca eram amandoi niste imaturi orgoliosi. L-am invitat cu vreo 3 saptamanai in urma sa bem o cafea...si uite asa am ajuns in pat cu el. A fost fantastic, am retrait trecutul gandindu-l acum cu alta mentalitate. De atunci ne intalnim in fiecare saptamana si avem niste partide grozave de sex. Suntem un fel de sex buddies la suprafata, dar stiu ca si el mai tine la mine si eu la el, ne tradam prin gesturi. Mi-ar placea sa ma impac cu el, stiu ca relatia ar decurge altfel acum, ne-am mai maturizat amandoi. Dar nu stiu daca ar fi dispus sa-si paraseasca prietena, avand in vedere ca a mai facut-o odata pt mine (aceeasi prietena).
Revenind la prietenul meu, nu mai simt nici un fel de atractie pt el. Nu petrecem mult timp impreuna, nu avem momente de care sa ne amintim. Am ajuns sa il evit, sa nu vb, sa nu ne intalnim decat de 2 ori pe sapt...Vreau sa ma despart cu el, chiar daca n-o sa ma impac cu fostul prieten. Vreau mai mult de la un prieten. Am racit relatia, sperand sa aiba si el aceeasi reactie si s-o lasam balta. El se pare ca tine cat de cat la mine, ma tot intreaba ce am, eu ii spun cu un ton neutru, dar care sa-l puna pe ganduri "n-am nimic, ti se pare". I-am zis totusi zilele trecute ca m-am plictisit, fapt ce l-a cam lasat fara cuvinte p moment. Nu am curaj sa vb deschis cu el despre faptul ca vreau sa ne despartim, pt ca pur si simplu nu am motive concrete care l-ar lamuri, ci pur si simplu asa simt. Nu-l mai vreau.
SFATURI? :|
floc_89
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:52
Draga mea, spune-i deschis ce simti. Nu-l lasa sa-l inunde incertitudinea. E nasol. Fii sincera, vorbeste cu el si traieste-ti viata mai departe asa cum doresti. Mai bine o suferinta scurta decat o boala lunga. Bafta!
luchianramona
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:56
pff..de ce esti lasa?eu zic k e o pierdere de timp ce faci u...un fel de "lungeste doamne boala"...si eu m am desp din plictiseala si poti sa i spui f clar k nu l mai simti aproape de tn si k vrei sa pui punct la ceea ce numiti voi relatie in prezent!e logic k nu te mai simti atrasa de el dak u faci sex cu ex-ul si te gandesti la o posibila impacare intre tine si el...ai curajul sa ti asculti sentimentele si nu ti bate joc de sentimentele altora..
angel_in_disguise
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:59
in final...s ar putea sa ramai fara nici unul si sunt sigura k nu ti ar fi prea bine...
angel_in_disguise
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:02
Nu stiu daca la asta te-ai gandit cand ai scris, sau doar nu ai fost atenta la subantelesul frazei , dar din ceea ce spui"Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez" reiese dorinta ta de a avea o activitate "de experimente"si zau ca nu suna deloc promitator pentru un barbat care ar fi avut de gand sa te ia de nevasta . Ma refer la majoritatea barbatilor , caci bineanteles ca sunt si exceptii........In rest e alegerea ta si cred ca nu te opresc pe tine, niste constrangeri de orice fel ar fi ele .
cornelia_leia
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:05
Nu am mari sperante de impacare cu fostul, nu ma bazez pe asta. Iar cu actualul nu are rost sa continui. Asa ca, de-ar fi sa raman fara amandoi, n-ar fi tragedie. Merg mai departe, baieti tot sunt :)
Problema e ca... daca as vb cu prietenul, sigur mi-ar spune ca o sa incerce sa gaseasca o rezolvare, dar eu n-o vreau. Simt ca s-a dus tot farmecul, daca nu l-a intretinut la timp. In ultima vreme il vad cam din topor, nu e baiatul finutz cum il vedeam la inceput.
Ms pt sfaturi
floc_89
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:09
İo zic sa-i zici ca nu mai simti nimic pentru el.Daca te iubeste o sa sufere acaeasta despartire de tine,dar nici de mila nu poti sta cu el.O sa ajungi sa te culci si cu el si cu altul.Eu am avut o relatie de 2 ani si am pus eu capat in felul acesta.İmi era mila de fostul prieten,imi ziceau ai mei ca inca ma cauta acasa cand eu nu eram acasa.Pur si simplu ma plictisisem,stiu ca e trist,dar uite ca se intamlpa.Dar nu era un tip extraordinar.Ma maturizasem(el fiind primul meu iubit) si am vrut sa mai cunosc si pe altcineva.
Si cand i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna,devenise patetic...practic imi cersea dragostea.
kassandry
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:13
De la: cornelia_leia, la data 2008-12-09 15:05:13Nu stiu daca la asta te-ai gandit cand ai scris, sau doar nu ai fost atenta la subantelesul frazei , dar din ceea ce spui"Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez" reiese dorinta ta de a avea o activitate "de experimente"si zau ca nu suna deloc promitator pentru un barbat care ar fi avut de gand sa te ia de nevasta . Ma refer la majoritatea barbatilor , caci bineanteles ca sunt si exceptii........In rest e alegerea ta si cred ca nu te opresc pe tine, niste constrangeri de orice fel ar fi ele .


Ai inteles gresit. Nu ma refer sa experimentez dincolo de limita moralului, dar vreau sa am parte de sex normal, sa fiu in bratele lui, sa ma simt iubita, nu doar sa ne rezumam la cateva sucuri in oras si o iesire pe luna in club. E logic sa vreau sex. Si n-am de gand sa am parte de el o data la 2 luni. Tu ai accepta?
floc_89
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:15
De la: floc_89, la data 2008-12-09 15:09:59Nu am mari sperante de impacare cu fostul, nu ma bazez pe asta. Iar cu actualul nu are rost sa continui. Asa ca, de-ar fi sa raman fara amandoi, n-ar fi tragedie. Merg mai departe, baieti tot sunt :)
Problema e ca... daca as vb cu prietenul, sigur mi-ar spune ca o sa incerce sa gaseasca o rezolvare, dar eu n-o vreau. Simt ca s-a dus tot farmecul, daca nu l-a intretinut la timp. In ultima vreme il vad cam din topor, nu e baiatul finutz cum il vedeam la inceput.
Ms pt sfaturi


are dreptate sandra...dragoste din mila sau cu de a sila mai bine nu...important e sa te simti u impacata cu tn!eu am invatat k trebuie sa ti pese mai intai de tn si apoi de altii...sa fii egoist in unele situatii te scuteste de multe suferinte...bafta!
angel_in_disguise
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:16
se spune ca nu realizezi ce ai pana nu pierzi... pana n-am dat de lipsa, n-am stiut cat de important e sexul
floc_89
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:17
De la: cornelia_leia, la data 2008-12-09 15:05:13Nu stiu daca la asta te-ai gandit cand ai scris, sau doar nu ai fost atenta la subantelesul frazei , dar din ceea ce spui"Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez" reiese dorinta ta de a avea o activitate "de experimente"si zau ca nu suna deloc promitator pentru un barbat care ar fi avut de gand sa te ia de nevasta . Ma refer la majoritatea barbatilor , caci bineanteles ca sunt si exceptii........In rest e alegerea ta si cred ca nu te opresc pe tine, niste constrangeri de orice fel ar fi ele .
La 19 ani cam zburda hormonii si ai nevoie de dragoste din plin.Probabil ca si baiatul acesta era prea cumintel,ea are nevoie de distractii nu de maritis.Are nevoie de cineva care sa aiba mai mult timp pentru ea.Poate ca genul de cumintel o sa ii priasca atunci cand i se va face lehamite de dicoteci si o sa vrea sa se aseze la casa ei.
kassandry
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:19
tru tru FLOC89
CICI72
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:20
Asta e,viata e dura,suntem egoisti,facem pe altii sa sufere pentru a ne salva fericirea noastra...
kassandry
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:21
fi linistita in privinta asta,iti dau dreptate, dorinta ta este perfect normala si nu ar acepta nimeni(casatorit sau concubin) o situatie asa ciudata decat daca ar avea niste obligatii morale(poate).
cornelia_leia
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:27
De la: sandra26, la data 2008-12-09 15:19:14
De la: cornelia_leia, la data 2008-12-09 15:05:13Nu stiu daca la asta te-ai gandit cand ai scris, sau doar nu ai fost atenta la subantelesul frazei , dar din ceea ce spui"Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez" reiese dorinta ta de a avea o activitate "de experimente"si zau ca nu suna deloc promitator pentru un barbat care ar fi avut de gand sa te ia de nevasta . Ma refer la majoritatea barbatilor , caci bineanteles ca sunt si exceptii........In rest e alegerea ta si cred ca nu te opresc pe tine, niste constrangeri de orice fel ar fi ele .
La 19 ani cam zburda hormonii si ai nevoie de dragoste din plin.Probabil ca si baiatul acesta era prea cumintel,ea are nevoie de distractii nu de maritis.Are nevoie de cineva care sa aiba mai mult timp pentru ea.Poate ca genul de cumintel o sa ii priasca atunci cand i se va face lehamite de dicoteci si o sa vrea sa se aseze la casa ei.


Asa e El e un tip f distractiv, are o multime de prieteni. Iar in discutiile noastre imi sugera ca e genul f activ sexual, ca ii place s-o faca des si in locuri ciudate. Insa mi-a demonstrat contrariul. I-am spus de mai multe ori sa mergem in apartamentul gol, dar refuza pe motiv ca e frig, nefiind incalzit daca nu e locuit Motivul e stupid, eventual fac si un foc de tabara in mijlocul camerei daca e nevoie, ce naiba!
floc_89
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:09
Esti tanara chiar tu ai zis ca vrei sa te bucuri de tinerete deci NEXT
anderson
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:25
mai floc.....sa stai tu fara orgasmuire?
treci la nesatisfacute..........gasesti activitate...si nu te plictisesti

Postat pe 10 Decembrie 2008 11:37
da daca te-ai plitki del treci pe pliktisexeala:D poate iti revine cheful de el:)
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:52
prietenul nu ma satisface, fostul da
floc_89
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:06
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:54
De la: floc_89, la data 2008-12-09 14:52:06Suntem impreuna de 6 luni. Totul era ok la inceput, eram f entuziasmata si ma consideram asa norocoasa ca l-am gasit....Parca unul in lume era si acela era al meu. Prima data am facut dragoste pe la 3-4 luni, insa de vreo luna jumate nu am mai facut nimic. Motivele ar fi ca el lucreaza 10 ore pe zi, cu o zi libera pe saptamana si ca nu avem unde (amandoi locuim cu parintii, desi el mai are o casa in oras, unde am putea merge). Nu stiu ce sa cred, de cand n-am mai facut nimic cu el m-am schimbat total. Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez.
Plus ca, in ultima vreme, m-am gandit tot mai mult la fostul meu prieten, de care m-am despartit din cauza ca eram amandoi niste imaturi orgoliosi. L-am invitat cu vreo 3 saptamanai in urma sa bem o cafea...si uite asa am ajuns in pat cu el. A fost fantastic, am retrait trecutul gandindu-l acum cu alta mentalitate. De atunci ne intalnim in fiecare saptamana si avem niste partide grozave de sex. Suntem un fel de sex buddies la suprafata, dar stiu ca si el mai tine la mine si eu la el, ne tradam prin gesturi. Mi-ar placea sa ma impac cu el, stiu ca relatia ar decurge altfel acum, ne-am mai maturizat amandoi. Dar nu stiu daca ar fi dispus sa-si paraseasca prietena, avand in vedere ca a mai facut-o odata pt mine (aceeasi prietena).
Revenind la prietenul meu, nu mai simt nici un fel de atractie pt el. Nu petrecem mult timp impreuna, nu avem momente de care sa ne amintim. Am ajuns sa il evit, sa nu vb, sa nu ne intalnim decat de 2 ori pe sapt...Vreau sa ma despart cu el, chiar daca n-o sa ma impac cu fostul prieten. Vreau mai mult de la un prieten. Am racit relatia, sperand sa aiba si el aceeasi reactie si s-o lasam balta. El se pare ca tine cat de cat la mine, ma tot intreaba ce am, eu ii spun cu un ton neutru, dar care sa-l puna pe ganduri "n-am nimic, ti se pare". I-am zis totusi zilele trecute ca m-am plictisit, fapt ce l-a cam lasat fara cuvinte p moment. Nu am curaj sa vb deschis cu el despre faptul ca vreau sa ne despartim, pt ca pur si simplu nu am motive concrete care l-ar lamuri, ci pur si simplu asa simt. Nu-l mai vreau.
SFATURI? :|
Daca nu il mai vrei ce sfaturi astepti?cauta un barbat sa stati in pat sa faceti sex daca asta te plicteste si vrei mai mult si gata
nor_pufos
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:48
vezi sa nu-ti lipseasca alte lucruri de la actual ...si sa-ti dai seama prea tarziu!
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:58
aaaaaaa 6 luni e ff mult draga schimba-i ca pe sosete si poate o sa dai de draq ...
jipa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:45
de fapt eu chiar sper sa ramai fara nici unu...si sa ti se duca vorba...nu te-ai nascut tu sa te joci cu oamenii
Bibyshol
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:40
De la: Bibyshol, la data 2009-01-21 19:40:18de fapt eu chiar sper sa ramai fara nici unu...si sa ti se duca vorba...nu te-ai nascut tu sa te joci cu oamenii

profuuunda replica....

on topic...
NEXT!!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:15
si eu ! tot sper la iubirea vietii , dar numai nu vine odata
te astept si pe tine cu un vot la poza mea ! Aici ai linkul ! Si ma poti adauga in lista ta de prieteni , sa vorbim :) Thanks ! http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:10
De la: floc_89, la data 2008-12-09 14:52:06Suntem impreuna de 6 luni. Totul era ok la inceput, eram f entuziasmata si ma consideram asa norocoasa ca l-am gasit....Parca unul in lume era si acela era al meu. Prima data am facut dragoste pe la 3-4 luni, insa de vreo luna jumate nu am mai facut nimic. Motivele ar fi ca el lucreaza 10 ore pe zi, cu o zi libera pe saptamana si ca nu avem unde (amandoi locuim cu parintii, desi el mai are o casa in oras, unde am putea merge). Nu stiu ce sa cred, de cand n-am mai facut nimic cu el m-am schimbat total. Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez.
Plus ca, in ultima vreme, m-am gandit tot mai mult la fostul meu prieten, de care m-am despartit din cauza ca eram amandoi niste imaturi orgoliosi. L-am invitat cu vreo 3 saptamanai in urma sa bem o cafea...si uite asa am ajuns in pat cu el. A fost fantastic, am retrait trecutul gandindu-l acum cu alta mentalitate. De atunci ne intalnim in fiecare saptamana si avem niste partide grozave de sex. Suntem un fel de sex buddies la suprafata, dar stiu ca si el mai tine la mine si eu la el, ne tradam prin gesturi. Mi-ar placea sa ma impac cu el, stiu ca relatia ar decurge altfel acum, ne-am mai maturizat amandoi. Dar nu stiu daca ar fi dispus sa-si paraseasca prietena, avand in vedere ca a mai facut-o odata pt mine (aceeasi prietena).
Revenind la prietenul meu, nu mai simt nici un fel de atractie pt el. Nu petrecem mult timp impreuna, nu avem momente de care sa ne amintim. Am ajuns sa il evit, sa nu vb, sa nu ne intalnim decat de 2 ori pe sapt...Vreau sa ma despart cu el, chiar daca n-o sa ma impac cu fostul prieten. Vreau mai mult de la un prieten. Am racit relatia, sperand sa aiba si el aceeasi reactie si s-o lasam balta. El se pare ca tine cat de cat la mine, ma tot intreaba ce am, eu ii spun cu un ton neutru, dar care sa-l puna pe ganduri "n-am nimic, ti se pare". I-am zis totusi zilele trecute ca m-am plictisit, fapt ce l-a cam lasat fara cuvinte p moment. Nu am curaj sa vb deschis cu el despre faptul ca vreau sa ne despartim, pt ca pur si simplu nu am motive concrete care l-ar lamuri, ci pur si simplu asa simt. Nu-l mai vreau.
SFATURI? :|



E normal la vorsta ta sa experimentezi , sau aveai de gind sa te casatoresti cumva ? , Tine cit de cit la tine tu nu mai vrei te ai plictisit ... nu mai pune intrebari ... raspunsul il stii tu singura ... next is the best

Postat pe 20 Februarie 2009 01:07
Cred ca pe tine te atrag barbatii pe care nu ii mai poti avea... cand vei fi cu alt barbat te va atrage acesta cu care ai fost sase luni de zile.... si asa mai departe......cred ca ar trebuii sa te atraga babatii pe care ii poti avea si cu care esti..... de ce?pentru ca asa nu ajungi la nici un punct comun si vei avea parte numai de scandaluri......
Baiat_Rezervat
Postat pe 20 Februarie 2009 02:11
De la: floc_89, la data 2008-12-09 14:52:06Suntem impreuna de 6 luni. Totul era ok la inceput, eram f entuziasmata si ma consideram asa norocoasa ca l-am gasit....Parca unul in lume era si acela era al meu. Prima data am facut dragoste pe la 3-4 luni, insa de vreo luna jumate nu am mai facut nimic. Motivele ar fi ca el lucreaza 10 ore pe zi, cu o zi libera pe saptamana si ca nu avem unde (amandoi locuim cu parintii, desi el mai are o casa in oras, unde am putea merge). Nu stiu ce sa cred, de cand n-am mai facut nimic cu el m-am schimbat total. Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez.
Plus ca, in ultima vreme, m-am gandit tot mai mult la fostul meu prieten, de care m-am despartit din cauza ca eram amandoi niste imaturi orgoliosi. L-am invitat cu vreo 3 saptamanai in urma sa bem o cafea...si uite asa am ajuns in pat cu el. A fost fantastic, am retrait trecutul gandindu-l acum cu alta mentalitate. De atunci ne intalnim in fiecare saptamana si avem niste partide grozave de sex. Suntem un fel de sex buddies la suprafata, dar stiu ca si el mai tine la mine si eu la el, ne tradam prin gesturi. Mi-ar placea sa ma impac cu el, stiu ca relatia ar decurge altfel acum, ne-am mai maturizat amandoi. Dar nu stiu daca ar fi dispus sa-si paraseasca prietena, avand in vedere ca a mai facut-o odata pt mine (aceeasi prietena).
Revenind la prietenul meu, nu mai simt nici un fel de atractie pt el. Nu petrecem mult timp impreuna, nu avem momente de care sa ne amintim. Am ajuns sa il evit, sa nu vb, sa nu ne intalnim decat de 2 ori pe sapt...Vreau sa ma despart cu el, chiar daca n-o sa ma impac cu fostul prieten. Vreau mai mult de la un prieten. Am racit relatia, sperand sa aiba si el aceeasi reactie si s-o lasam balta. El se pare ca tine cat de cat la mine, ma tot intreaba ce am, eu ii spun cu un ton neutru, dar care sa-l puna pe ganduri "n-am nimic, ti se pare". I-am zis totusi zilele trecute ca m-am plictisit, fapt ce l-a cam lasat fara cuvinte p moment. Nu am curaj sa vb deschis cu el despre faptul ca vreau sa ne despartim, pt ca pur si simplu nu am motive concrete care l-ar lamuri, ci pur si simplu asa simt. Nu-l mai vreau.
SFATURI? :|


parerea mea draga floc e sa fii sincera cu actualu...spune-i exact ce te deranjeaza, spune-i ca te-ai plictisit si nu te mai satisface si vrei ca fiecare sa va vedeti de vietile voastra separat...apoi poti sa experimentezi cat vrei tu si cu cine vrei....ce rost are sa-l mai tii si pe el legat de tine? daca tine la tine cu timpu o sa treaca peste suferinta...
ralucami
Postat pe 20 Februarie 2009 09:47
din cate observ esti dornica tot timpul de ceva nou..iti place necunoscutul..ai grija ka pasiunea ta te-ar putea duce la un renume de tarfa s zic mai p romaneste..si nu cred ca unui barbat i'ar conveni o relatie serioasa cu o fata cu un trecut ca tine..pei ce-i asta? esty cu actualu da faci sex cu fostu totusi nu-l vrei pe niciunu..zau asa !
calliope
Postat pe 18 Aprilie 2009 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP!!! Pot ramane insarcinata? 15 De la: coka_pusha 7 Decembrie 2009 13:17
doar orgasm clitoridian..:(( 68 De la: vitamina_c 25 Ianuarie 2011 10:51
help pls 9 De la: ella_mysterious 19 Septembrie 2010 22:45
mamasita 17 De la: roz5blue6lila7 27 Iulie 2010 21:51
Sexul la prima intalnire.. 469 De la: leo_ 19 Noiembrie 2010 12:08