Setari Cookie-uri

m-am plictisit de prietenul meu

De aceeasi baricada cu majoritatea de aici... Ce mai cauti langa el daca nu aveti nimic de impartit, de discutat, de experimentat? Da vorbeste deschis cu el, ca sa nu ramai cu resentimente, si sa nu te lipesti de vorba aia " roata se invarte"...
In plus, ai grija pe ce criterii il alegi pe urmatorul... ca doar n-o sa faci preselectie... Fii mai sigura pe tine, si gandeste inainte de a actiona... Ce am inteles eu din ceea ce ai scris, ca sunteti de 6 luni impreuna, dupa patru luni aprox. ati facut sex, si de o jum. de luna, n-ati facut nimic... Cat poti sa cunosti un om care vine la 22.00 de la serviciu si va vedeti de 2 ori pe saptamana? Cred ca trebuia sa-ti stabilesti prioritatile de la inceput... Pana te hotarasti ce faci, ia-ti un catel, in loc de iubit, si gandeste-te mai mult data viitoare. SUCCES!
Kathhy
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:48
De la: Kathhy, la data 2009-04-18 21:48:21De aceeasi baricada cu majoritatea de aici... Ce mai cauti langa el daca nu aveti nimic de impartit, de discutat, de experimentat? Da vorbeste deschis cu el, ca sa nu ramai cu resentimente, si sa nu te lipesti de vorba aia " roata se invarte"...
In plus, ai grija pe ce criterii il alegi pe urmatorul... ca doar n-o sa faci preselectie... Fii mai sigura pe tine, si gandeste inainte de a actiona... Ce am inteles eu din ceea ce ai scris, ca sunteti de 6 luni impreuna, dupa patru luni aprox. ati facut sex, si de o jum. de luna, n-ati facut nimic... Cat poti sa cunosti un om care vine la 22.00 de la serviciu si va vedeti de 2 ori pe saptamana? Cred ca trebuia sa-ti stabilesti prioritatile de la inceput... Pana te hotarasti ce faci, ia-ti un catel, in loc de iubit, si gandeste-te mai mult data viitoare. SUCCES!


De aceeasi parte a baricadei... si tre' sa mai merg si la slujba... la Inviere.
Kathhy
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:53
acelasi lucru mi sa intamplat shi mie,adik p akolo...Cel mai corect ar fi sa ii spui pur si simplu k nu mai simti nimik pt el si nu are rost s continuati o relatie care defapt nu duce nicaieri.gandeste-te la faptul k tu oarecum il inseli si ar putea afla si gandeste-te cum sar simti atunci???te inteleg si p tn,este greu sa ai un prieten doar cu numele cand de fapt voi 2 nu prea aveti timp de aceasta relatie.zik mai bine sa va despartiti odata,chiar dak spui tu k nu ai motive concrete,eu cred k cel mai bun motiv este acela k nu mai simti nimik pt el si nu are rost s continui.BAFTA!!!
yokoscumpika
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:47
De la: floc_89, la data 2008-12-09 14:52:06Suntem impreuna de 6 luni. Totul era ok la inceput, eram f entuziasmata si ma consideram asa norocoasa ca l-am gasit....Parca unul in lume era si acela era al meu. Prima data am facut dragoste pe la 3-4 luni, insa de vreo luna jumate nu am mai facut nimic. Motivele ar fi ca el lucreaza 10 ore pe zi, cu o zi libera pe saptamana si ca nu avem unde (amandoi locuim cu parintii, desi el mai are o casa in oras, unde am putea merge). Nu stiu ce sa cred, de cand n-am mai facut nimic cu el m-am schimbat total. Deodata sexul a devenit f important pt mine si e normal, avand in vedere ca sunt tanara si vreau sa experimentez.
Plus ca, in ultima vreme, m-am gandit tot mai mult la fostul meu prieten, de care m-am despartit din cauza ca eram amandoi niste imaturi orgoliosi. L-am invitat cu vreo 3 saptamanai in urma sa bem o cafea...si uite asa am ajuns in pat cu el. A fost fantastic, am retrait trecutul gandindu-l acum cu alta mentalitate. De atunci ne intalnim in fiecare saptamana si avem niste partide grozave de sex. Suntem un fel de sex buddies la suprafata, dar stiu ca si el mai tine la mine si eu la el, ne tradam prin gesturi. Mi-ar placea sa ma impac cu el, stiu ca relatia ar decurge altfel acum, ne-am mai maturizat amandoi. Dar nu stiu daca ar fi dispus sa-si paraseasca prietena, avand in vedere ca a mai facut-o odata pt mine (aceeasi prietena).
Revenind la prietenul meu, nu mai simt nici un fel de atractie pt el. Nu petrecem mult timp impreuna, nu avem momente de care sa ne amintim. Am ajuns sa il evit, sa nu vb, sa nu ne intalnim decat de 2 ori pe sapt...Vreau sa ma despart cu el, chiar daca n-o sa ma impac cu fostul prieten. Vreau mai mult de la un prieten. Am racit relatia, sperand sa aiba si el aceeasi reactie si s-o lasam balta. El se pare ca tine cat de cat la mine, ma tot intreaba ce am, eu ii spun cu un ton neutru, dar care sa-l puna pe ganduri "n-am nimic, ti se pare". I-am zis totusi zilele trecute ca m-am plictisit, fapt ce l-a cam lasat fara cuvinte p moment. Nu am curaj sa vb deschis cu el despre faptul ca vreau sa ne despartim, pt ca pur si simplu nu am motive concrete care l-ar lamuri, ci pur si simplu asa simt. Nu-l mai vreau.
SFATURI? :|
.

Ori faci pauza...ori...te desparti de amandoi si cugetezi o perioada sa vezi ce vrei de la viata ,ori esti sincera cu el si ii spui verde-n fata .
ramona_elisa
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:22
asa si ... pana la urma cu cine ti'ai mai tras'o??? upsss cu cine ai mai experimentat
Diavolyta_
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:44
De la: floc_89, la data 2008-12-10 14:06:05prietenul nu ma satisface, fostul da
dar in paradis te-a dus vreunu ....lasa-mi nr tau de tel...
adrianoo33
Postat pe 24 Aprilie 2009 03:21
Pai asa sa faci.ii zici adevarul ca nu ai un motiv anume, nu e vina lui dar vrei sa te desparti.Mai bine asa decat sa il injosesti pe la spate inselandu-l.E urat lucrul asta.Oricum tu alegi ce sa faci , zic si eu asta...pt ca ma bucur pe deoparte ca sunt si fete care insala .M-am saturat sa aud ca barbatii sunt tot barbati, ca si cum ei au voie sa insele.Pe deoparte nu stiu ce sa zic , mai bine ii zici acum decat mai tarziu cand va tine mult la tine...pune-te putin in locul lui....ce ai prefera?

Postat pe 27 Aprilie 2009 16:28
Hei...por si simplu intamlestete cu ''fostu' tau iubit'' si spune asa :(dar mai intai improvizeaza)
1)intreabal ce mai face,cum o mai duce ...(vezi tu)
2) orice barbat adora propunerile directe (adika zi direct ce simti pt el)
3) daca zice ca are prietena...fato imi pare rau,dar ...asta e...
kudika334289
Postat pe 30 Noiembrie 2010 19:10
De la: kudika334289, la data 2010-11-30 19:10:02Hei...por si simplu intamlestete cu ''fostu' tau iubit'' si spune asa :(dar mai intai improvizeaza)
1)intreabal ce mai face,cum o mai duce ...(vezi tu)
2) orice barbat adora propunerile directe (adika zi direct ce simti pt el)
3) daca zice ca are prietena...fato imi pare rau,dar ...asta e...




Cred ca d'soara deja e la pensie.
D-le, nu te uiti cand s-a postat ultima oara pe un topic, nu te uiti la data?
stem_29
Postat pe 30 Noiembrie 2010 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEXUL IN 3...IN FORMULA 2B=1F ?? 12 De la: steffy91 2 Iulie 2011 18:04
Care este cel mai deosebit loc unde ati visat sa faceti sex. 9 De la: prazlea 24 Iunie 2013 18:59
sex cu alta tipa,el priveste 40 De la: alex4andra 20 Februarie 2016 13:27
Care a fost cea mai adanca penetrare de care ati avut parte 4 De la: kudika_12406 24 August 2012 19:09
scurgeri:(( 15 De la: Lucia38 14 Octombrie 2009 16:14