Setari Cookie-uri

eu fecioara el leu

ce stiti despre compatibilitatea dintre ea fecioara si el leu?au vreo sansa in a forma o relatie pt tot restu vietii?noi suntem de 2 ani si 3luni impreuna suntem artisti amandoi intrun ansamblu folcloric,eu solista el instrumentist saxofon,avem si album impreuna scos,si cred k vom mai continua relatia dar voi ce ziceti?
mama_mya1986
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:13
desi citesc foarte mult zodiacul si sunt foarte interesata dde compatibilitate ,eu zik k nu conteaza zodia inneaparat.Cand iubirea e in floare, chiar nu mai conteaza zodia http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/21477.html#
si eu sunt feccioara,si am avut un iubit leu...sincer nu imi placea delok din mai multe motive.Vrea sa comande si eu nu ma las comandata.Incearca sa cauutzi pe internet si o sa gasesti .Orikum ,iti doresc fericire alaturi de el!

Postat pe 27 Decembrie 2008 16:02
Eu am incheiat de mai bine de un an deja relatia cu leul meu (eu fiind fecioara)... il iubesc si acum si el ma iubeste pe mine (cel putin asa cred). Desi fiecare avem pe altcineva ne sunam periodic si investigam amandoi despre viata celuilalt. La noi a fost muuuulta pasiune si chiar si acum, dupa ce ne-am despartit ii mai simt mana in jurul meu cand dorm , dar... viata nu e intotdeauna asa cum vrei si nu tot timpul ai ceea ce iti doresti.
Sper ca la voi sa fie altfel si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.. asta pt ca mie, relatia cu el mi s-a parut o poveste frumoasa, desi s-a sfarsit urat pt ca a intervenit mama lui si apoi si mama mea... iar acum nimeni nu ne mai poate ajuta sa fim impreuna.
De aia zic: Nu lasati pe nimeni sa intervina intre voi, problemele vi le rezolvati singuri, nu impreuna cu ai lui sau ai tai!
Toate cele bune si mult succes cu albumul!

P.S. asa ca poate acum o sa ma ajute si pe mine cineva sa trec de faza asta...
corinuta2u
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:46
Iubitul meu actual a fost casatorit cu o fecioara 7 ani ;au divortat si fiecare merge pe drumul lui.Acum imi spune MIE ca sint iubirea vietii lui,ca a trebuit sa cunoasca iubirea adevarata la 40 de ani. E adevarat sint f.iubitori,tandrii, te tin numai in brate si pe brate, te saruta din talpi pina-n virful capului, m-ar minca .Se bosumfla daca nu-i stau in brate si stau pe scaun linga el sau pe fotoliu linga el ,nu ma lasa sa cumpar o paine fara el (chioscul e la parterul blocului), ma saruta si imbratiseaza pe strada, la locul meu de munca in prezenta colegilor, la chefuri, spuna tuturor " fata asta e iubirea vietii mele " sau "o iubesc rau de tot pe femeia asta" ma suna tot timpul ..... Dar LEII sint egoisti, iresponsabili,nu sint in stare sa ia o decizie singuri,tot timpul altii trebuie sa hotarasca pt.ei le vor pe toate pe tava si numai ce-i mai bun . Suntem impreuna de 1 an si jum. dar ....nu mai vreau . Sa se-mpece cu fosta nevasta sau sa-si gaseasca pe altcineva pt.ca eu sint coplesita,sufocata ,nu mai sint eu. Au impreuna 2 copii ...sa se duca frate ca m-am saturat si LEI in viata mea sa nu mai vad. Trebuia sa stiu si sa ma-nvat minte pt.ca mai cunoscusem un leu ; caracteristicile sunt aceleasi.
Dar voua fecioarelor va spun ca niciodata leul n-o sa va mai vrea inapoi; sunt doar eleganti,politicosi si nimic mai mult dar sa reinodati relatia ....veci ,pururi n-o sa va revedeti leii in asternuturi.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:15
Imi pare rau sa te contrazic, tocmai asta e problema, leul meu ma vrea inapoi in asternuturi, dar cred ca doar acolo, pt ca e prea orgolios incat sa recunoasca in fata vre-unui cunoscut comun ca ne-am fi impacat... probabil pt ca el este victima in fata lor, nu stiu...
In rest sunt perfect de acord cu tine: hotararile le lua maica-sa, este si va fi egoist si iresponsabil, chiar daca ne-am despartit inca imi mai spune ca ma iubeste (probabil e faza cu asternuturile la mijloc)
corinuta2u
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:21
Fecioara - Leu

Fecioara si Leu? Pesimistul si optimistul? Astrologia clasica strâmba din nas în fata acestei relatii. Sa vedem si de ce.

Pai, foarte pe scurt : Leul este un nativ foarte pasional, iar tu nu esti chiar asa. Leul ia chestia asta ca pe un afront personal. Natura ta rezervata si mai pasiva în fata vietii îl enerveaza-frustreaza-scoate-din-sarite pe Leu si duce la certuri. A, sa nu uitam : Fecioara nu e chiar cel mai potrivit poet de curte, ca nu le are cu împartirea laudelor, ba sunteti chiar cam critici, iar Leul se hraneste cu laude, traieste din ele, respira laude. Si mai si cheltuieste ca bezmeticul, în timp ce tu esti o fire econoama. Are un stil de a domina si de a da comenzi (adica nu adauga niciodata "te rog" sau "daca vrei" la sfârsitul unei propozitii imperative...), care pe tine te aduce la disperare. Iar pe scurt : o relatie care dureaza doar putin mai mult decât traieste un fluture.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:17
Fecioara - Leu

Daca tot nu te-am convins, s-o luam pe îndelete... Cel mai îngrijorator este faptul ca Leului îi place sa dea ordine, iar Fecioara are un stil aparte de a le îndeplini fara a pune prea multe întrebari, fiindca îi place sa ajute pe altul si nu prea stie sa spuna "nu". Si ce-i rau în asta? Pai, dupa un timp, o sa înceapa sa te cam sufoce frustrarea si alte sentimente de astea care numai bine nu-ti fac.

Apoi, Fecioara este perfectionista (bravo ei), dar asta înseamna, concret, ca observa si scoate în evidenta toate defectele, mici sau mari, importante sau minore, reale sau imaginare... Iar Leului numai asta sa nu te puna necuratul sa-i spui : ca nu e perfect! Înnebuneste de furie. Bineînteles ca nu se pricepe la detalii asa de bine, el le are cu planurile "de ansamblu", cu cincinalurile, nu stie exact ce-o sa manânce mâine, stie ca peste cinci ani o sa fie milionar, fotomodel sau savant. Daca te-a mai pus naiba sa-l critici si de fata cu altii, asta e, adica asta a fost : Leul are o mândrie care nu-i permite sa accepte ASA ceva!

În pat, daca nu-i arati adoratie completa (si pamântul pe care calca e valoros, nu uita!), o sa fie dezamagit nevoie-mare. Leului trebuie mereu sa-i arati, sa-i demonstrezi, sa-i spui ca e cel mai cel, ca nu-i nimeni ca el.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:18
Fecioara - Leu

Daca chiar vrei neaparat sa mearga relatia asta (desi stau si ma întreb de ce-ar vrea o Fecioara cu scaun la cap asa ceva...), câteva sfaturi : e mai încapatânat ca tine, asa ca mai bine cedezi când vezi ca i s-a pus pata pe vreo chestie. Apoi, Leului îi place fix ce-i place oricarei feline : sa-l mângâi pe burta, des si-ndelung (la figurat). Tot ca orice pisica, e vanitos si putintel arogant. Sigur, o sa te simti în centrul lumii alaturi de un Leu, asa ca adesea chiar merita efortul de a-l lauda, de a-i spune cât e de nemaipomenit.

Daca ai ceva de criticat sau de comentat, exista un truc simplu care merge cu orice Leu : fa-ti timp, du-te la Maria Sa si vorbeste-i despre cât de nemaipomenit este, fa-i câteva complimente si lasa-l câteva minute sa se scalde-n fericire. Dupa asta, poti sa-i spui aproape orice, e deja sigur ca ai sa reusesti. Nu uita, aproape orice Leu veritabil are o natura "princiara" si cere sa i se recunoasca chestia asta.

Asadar, eforturi sustinute, laude cât cuprinde si adoratie din belsug. Daca rezisti, Leul poate sa-ti faca într-adevar viata frumoasa, fiindca alaturi de o creatura princiara nu se poate trai decât regeste.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:18
Offf fetelor, sunteti geniale. Cred in compatibilitati dar cred si in exceptii. Eu sunt Leu, cel egoist, mandru, care se asteapta la laude si toarce la ele ....... alea alea. Am o relatie de aproape 10 ani cu o scorpioanca veritabila (stiu, conform recomandarilor/compatibilitatiilor zodiacale e blasfemie) dar uite ca a durat ceva. Totul este de a analiza ce poti oferi celuilalt si ce iti ofera el, daca va completati .... etc.

Sfatul meu, daca iti e bine cu el si nu e asa de mandru,egosit. etc ramai cu el. Oricum sansele sa gasesti ceva mai bun sau mai rau sunt cam egale, nu te vei apuca sa intrebi pe cei cu care vei avea contact ce zodie sunt si sa faci selectie in functie de compatibilitati

Succesuri
kudika027890
Postat pe 20 Mai 2009 09:13
Eu am fost impreuna cu o balanta 6 ani. Pana cand am intalnit leul....barbatul leu. Comparandu-i pe cei doi, barbatul balanta si barbatul leu, va spun ca leul se potriveste muuult mai bine cu femeia fecioara.
Iti da atentie, te ajuta in gospodarie, poti vorbi cu el tot timpul, nu-i niciodata prea ocupat sa nu-ti raspunda la telefon sau sa nu te ajute atunci cand ai ceva de rezolvat. Ii pasa de tine, te alinta, te simti foarte bine cand este langa tine pentru ca te simti iubita.
Pe cand barbatul balanta e un dezastru total. Nu are nici o treaba cu casa, cu familia. In societate se poarta cu „jumatatea lui„ foarte rece, face glume proaste la adresa ei pentru a-si face audienta sa rada. La balante conteaza numai persoana lor si atat, conteaza sa mearga la cumparaturi si sa-si etaleze hainele, bijuteriile, masinile.
Deci....am avut cum sa compar un barbat leu cu unul balanta si va spun sigur ca il aleg pe primul pentru ca am nevoie sa stiu ca am sprijin in leu si ca nu ma simt singura alaturi de el. Si nu are chiar atat de mari pretentii de a-l slavi in continuu. Mie imi place ca el sa fie centrul universului meu si eu sa fiu singura persoana la care se gandeste mereu......ca asa este. Leii sunt barbatii care, dupa ce si-au gasit femeia potrivita, nu se mai obosesc sa mai caute alte dovezi ca sunt irezistibili si atragatori pentru celelalte femei. Cauta stabilitate si muncesc pentru a intretine o relatie .......
E adevarat ca si barbatul balanta cauta stabilitate, dar doar pentru a fi sigur ca acasa il asteapta intotdeauna o femeie disponibila.......balanta nu se sinchiseste sa-ti dea atentie, daca nu are ceva de gastigat, daca nu urmareste sa obtina de la tine ceva. altfel....nu existi, numai el munceste si numai el este un om extraordinar de ocupat, numai el are dreptate.....asta-i parerea lui despre el.
V-am destainuit putin din ce stiu despre barbatul leu.......un om extraordinar. Dupa ce traiesti cu un om cu capul mereu in nori si suflet de gheata (asa cum este barbatl balanta), solarul leu e raiul pe pamant pentru tine, te face sa simti ca ai motive sa faci planuri de viitor.
kudika029977
Postat pe 27 Mai 2009 14:02
fara leu pentru fecioara femeie..primul meu a fost leu si niciodata nu am fost bine . Au fost aproape 4 ani de suisuri si coborasuri..., niciodata nu spunea ce simtea , mama era stapan , se stie!!! ne-am despartit de vreo 12 ani ... el este insurat, copil , dar il vad si acum cum ma priveste , nu e ferict , dar ce mai conteaza!!! Important e ca a facut totul ca la carte sau cum a vrut lumea... Daca il iubesti cu adevarat lupta, ca eu am fost o lasa..
bad_ralu_k
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dubii relatie 8 De la: 17 Ianuarie 2013 11:01
buna 8 De la: Dontyyy 12 Mai 2010 12:51
Eu Pesti si el Pesti, eu orgolioasa si el ...si mai orgolios 3 De la: kudika111672 8 Aprilie 2011 10:22
sex pana mori.... 61 De la: adyna2905 13 Aprilie 2011 21:14
varsatorul cu taurul......greu tare!!!! 4 De la: scorpyoW 17 Iunie 2009 15:47