Setari Cookie-uri

scorpion vs pesti ??

scorpion vs pesti?? ce parere aveti?
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:03
Versus? Adica? Zodiile se atrag si asta pentru ca sunt foarte diferite. Scorpionul are energie, entuziasm, sexualitate agresiva...pestii imaginatie, dragoste mistica, mister, erotism rafinat. Combinatie cam exploziva, as spune eu...Nu stiu cat ar tine in timp, dar ar iesi sigur artificii!
cristinarudi
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:16
pestii stiu sa scoata tot ce-i bun dintr-un scorpion...iar in pat ies scantei
anniko
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:39
De la: anniko, la data 2008-12-27 10:39:50pestii stiu sa scoata tot ce-i bun dintr-un scorpion...iar in pat ies scantei



de acord
alle_xandra
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:47
am niste cunostinte el-peste , ea scorpion.sunt extraordinar de rai.se potrivesc la sex si la aviditatea de bani! el e cu 30 de ani mai mare ca ea....sunt curioasa cum o sa le fie in viitorul apropiat caci cam raman fara bani....
lauracris
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:49
tu esti buna!!! te si grabesti sa te bucuri de pierderile lor? iti iese ceva??
kica
Postat pe 18 Ianuarie 2009 00:19
Sunt doua zodii de Apa, deci poate exista multa armonie intre cei doi, o relatie de iubire frumoasa. Scorpionul este atras de mistere, in general, iar o persoana in Pesti ii ofera din plin acest lucru. Asa cum spuneam si la alte topicuri de acest gen, depinde de astrograma natala a fiecaruia, dar rar se intampla sa existe compatibilitate/incompatibilitate 100%.
milica_albulescu
Postat pe 21 Februarie 2009 21:12
SCORPIONUL cu PESTII - Fuziunea dintre dvs. si persoana din pesti duce la descoperirea a numeroase puncte de atractie si interes comun de ambele parti. Sunteti doua elemente de apa incarcate cu multa pasiune si imaginatie. Combinatia este insa putin dezechilibrata din cauza modului fiecaruia de a vedea lucrurile, unul decis, celalalt imaginativ. Aveti insa suficienta putere de lupta, ceea ce va compensa slabiciunea pestelui, iar pestele la randul sau va tempera impulsivitatea dvs. iar temerile pe care le aveti vor lasa loc ideilor optimiste. Este totusi posibil ca anumite secrete sa invaluie cuplul, insa, nici unul nu veti ridica pretentii exagerate fata de celalalt.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:45
De la: vanda_4_me, la data 2008-12-09 14:03:09scorpion vs pesti?? ce parere aveti?
SIDONIA69
Postat pe 19 Martie 2009 11:01
INCEARCA*********SI VEI AJUNGE LA STELE!!
INCEARCA**SI VEI STIIII!!!
SIDONIA69
Postat pe 19 Martie 2009 11:02
Combinatia barbatscorpion , nativa pesti e supranumita "BOMBA SEXUALA" a zodiacului din cauza predominantei elementului apa ..erotismul
all_the_love
Postat pe 19 Martie 2009 11:03
Eu sunt o nativa a Pestilor, El-un Scorpion focos. De multe ori ne certam constant ...la telefon. Dar,cand ne vedem, suntem doar noi pe lume . Si cred k asta conteaza mult. am fost impreuna 2 ani si am stat despartiti 6 luni. Suntem iarasi impreuna de 2 luni si desi ne certam ca intotdeauna, ne iubim mai mult ca oricand
Practic am "crescut" impreuna de la 16 ani si poate asta a contat si mai mult.
Fiecare am avut relatii serioase in intervalul de 6 luni, dar tot unul spre altul am "innotat".
El a fost singurul care m-a adus cu picioarele pe pamant si de la care am avut mereu ce invata.
Imi este cel mai bun prieten.Este insa si cel mai bun amant
Sexul e FENOMENAL si nu ma mai satur de el.
Ca Peste,ma plictisesc repede, El a fost singurul de care nu m-am plictisit pentru ca stie sa contribuie la a aduce ceva nou in relatie.
Este de asemenea foarte gelos. Dar, ai grija, si foarte razbunator. Nu am simtit asta pe pielea mea,pentru ca nu i-am dat niciodata motive, insa am observat cu cei din anturaj.
Apropo de anturaj, tine mult la prieteni si nu accepta sa ii fie judecati.Familia e pe primul loc pentru un Scorpion,se descurca de minune sa "aduca painea in casa" si e foarte protector.
Daca stii cum sa il dai pe brazda,si sa il faci sa se indragosteasa de tine vei avea un partener fidel, pe care te poti baza intotdeauna
laura0801
Postat pe 19 Martie 2009 16:29
Depinde... poae avea succes sau se poate termina tragic
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 23:18
e o poveste de adormit copii...zodiile astea se potrivesc sau nu la fel de bine cum s-ar potrivi cu oricare alta. e un mit...sau mai bine zis o minciuna din gura-n gura...pina-n zilele noastre. eu sunt "pesti " si nu suport nici un scorpion sau rac....racii sunt fatalisti si te trag inapoi iar scorpionii certareti si mitocani. or fi sensibili dar la factorii de mediu, care-i perturba...se lamenteaza mai mereu si se prefac victime.eu am un barbat in balanta....si scrie ca nu ne potrivim. aiurea!!!! ne intelegem foarte bine.asa ca nu cred toate prostiile.
kica
Postat pe 21 Martie 2009 22:27
De la: tantric_mistery, la data 2009-03-19 11:03:44Combinatia barbatscorpion , nativa pesti e supranumita "BOMBA SEXUALA" a zodiacului din cauza predominantei elementului apa ..erotismul


esti cumva Peste tantric_mistery? De aceea ma abordai?
cristinarudi
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:31
De la: kica, la data 2009-03-21 22:27:31e o poveste de adormit copii...zodiile astea se potrivesc sau nu la fel de bine cum s-ar potrivi cu oricare alta. e un mit...sau mai bine zis o minciuna din gura-n gura...pina-n zilele noastre. eu sunt "pesti " si nu suport nici un scorpion sau rac....racii sunt fatalisti si te trag inapoi iar scorpionii certareti si mitocani. or fi sensibili dar la factorii de mediu, care-i perturba...se lamenteaza mai mereu si se prefac victime.eu am un barbat in balanta....si scrie ca nu ne potrivim. aiurea!!!! ne intelegem foarte bine.asa ca nu cred toate prostiile.


Asta ptr ca Pestii si Balantele se potrivesc de minune fata mea, crede-ma! Si nu vb in urma unei singure experiente...

Pe urma....uiti ascendentul....care e deseori cel ce transforma mult zodia. A nu se uita nici ca zodiile predispun, nu dispun in locul nostru. Predispozitiile se inlatura si se corecteaza prin stradanie!
cristinarudi
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:34
Scorpion - Pesti

Scorpion si Pesti. Apa si Apa? Presupun ca-ti vuiesc urechile de sloganul "partenerul ideal". Mai ales pe Internet, cam toate horoscoapele zic asta si, desi aveti toate sansele pentru o relatie superba, se poate foarte bine întâmpla ca ea sa fie doar mediocra pentru tine.

Sa fim bine întelesi : din punctul de vedere al unui Peste ce si-a gasit un Scorpion care sa-l suporte, relatia este excelenta. Dar nu te-ncrede în toate acele texte care-ti spun ca doar un Peste sau un Rac te poate face "CEL MAI fericit". Într-adevar, combinatiile între zodiile de Apa sunt cele mai "bine cotate", dar adesea tam-tam-ul acesta nu ia în seama realitatea. De aceea, am sa insist nu doar pe punctele bune (care exista din plin), ci si pe câteva avertismente, folositoare mai ales Scorpionului.

Nu toti nativii unei zodii împartasesc toate calitatile generale ale acesteia. Unii Scorpioni sunt mai gelosi, mai posesivi, mai introvertiti, dar altii nu sunt astfel. Tot asa, unii Pesti sunt altruisti, generosi si fara pretentii de dominare, dar evident, nu toti sunt astfel. Combinatia clasica dintre doua semne de Apa este, în teorie cel putin, menita sa dureze. Si, foarte adesea, chiar asa si este.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:44
Cand Scorpionul si Pestii se intalnesc se bucura de o uniune splendida. Ei impart acelasi element, apa, si de aceea se pot intelege usor unul pe celalalt. Scorpionul este foarte contemplativ si acoperit, deseori preocupat prea mult cu propriile planuri secrete, in timp ce Pestii sunt idealisti si cauta nuantele unei situatii. Cu toate acestea nativul Pesti are tendinta de a se retrage in propria minte si il poate ierta pe Scorpion ca este misterios si retras cateodata.
Ambele semne sunt caracterizate de intuitie si inteleg subtilitatile inteRactiei umane. Scorpionul il poate ajuta pe Pesti sa-si indeplineasca visurile si ambitiile - sa transforme ideile in realitate. El poate oferi o baza stabila in jurul careia relatia se poate dezvolta. In schimb, Pestii ofera blandete pe care Scorpionul o admira si o apreciaza. Scorpionul e interesat in anumite conforturi materiale si drame emotionale intense. el nu poate cateodata intelege atitudinea simplista, caritabila a Pestilor. Planurile lor de viitor pot fi complet diferite. Odata ce inteleg si trec Peste aceste diferente de opinie, relatia lor va fi foarte reustia.
Scorpionul este guvernat de plantele Marte si Pluto si Pestii sunt guvernati de Jupiter si Neptun. Marte este anticul zeu al razboiului si Scorpionul este dovada agresivitatii, curajului si indraznelii acestuia. Cand este combinata cu Pluto, aceasta planeta formeaza un ciclu care simbolizeaza renasterea si noi inceputuri. Scorpionul este capabil sa reziste mai multor abuzuri si sa-si revina. Pestii sunt guvernati si de Juptier. Aceasta planeta reprezinta filozofia, expansiunea si excesele. Influenta lui Neptun aspura Pestilor le ofera acestora o aura visatoare si o iubire pentru cultura si media. Aceasta energie visatoare il inmoaie pe Scorpion. Natura acestei combinatiei planetare ofera o relatie complementara imbibata in intriga emotional. Cu toate acestea Scorpionul trebuie sa aiba grija sa nu sufoce Pestii cu prea multe cerinte.
Scorpionul si Pestii sunt ambele semne de apa. In general ei sunt foarte compatibili. Pestii s-au nascut ca sa conecteze omenirea si cand se unesc cu tenacitatea si intriga Scorpionului formeaza o legatura foarte puternica. In plus Scorpionul are o viziune absolutista asupra vietii; totul este alb sau negru. Pestii il pot ajuta sa descopere mai multe posibilitati decat una singura. Scorpionul se poate plictisi de instabilitatea Pestilor, care la randul lor pot simti ca Scorpionul este egoist si insensibil la nevoile lor. Va fi destul de usor pentru ei sa geseasca un compromis.
Scorpionul are tendinta sa se concentreze asupra unui singur proiect in timp ce Pestilor le place sa sara de la proiect la proiect dupa cum simt la momentul respectiv. Pestii pot deveni usor o parte integranta a timpului liber cat si a proiectelor Scorpionului. In schimb Scorpionul trebuie sa ofere Pestilor libertatea de a urma interese personale. Pestii ii pot arata Scorpionului ca flexibilitatea este cateodata mai buna decat hotararea acerba si ca compromisul poate da rezultate. Cele doua semne zodiacale se hranesc bine cu energia celeilalte si ar trebui sa fie compatibile in dragoste si afaceri.
Cel mai bun aspect al relatiei dintre Scorpion si Pesti este similitudinea naturii lor emotionale. Ei se completeaza unul pe celalalt foarte bine. Devotamentul amandurora este lucrul care tine legaturile stranse si de mare durata.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:44
parerea mea este ca aceasta relatie nu o sa mearga niciodata.... mai bine va despartiti acum
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:11
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-20 21:11:33parerea mea este ca aceasta relatie nu o sa mearga niciodata.... mai bine va despartiti acum

ce aberatie! sa se desparta pentru ce? ca el e scorpion si ea pesti, sau?! ! Sau poate am inteles eu prost...
kruger
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:22
De la: kruger, la data 2009-04-26 21:22:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-20 21:11:33parerea mea este ca aceasta relatie nu o sa mearga niciodata.... mai bine va despartiti acum

ce aberatie! sa se desparta pentru ce? ca el e scorpion si ea pesti, sau?! ! Sau poate am inteles eu prost...


tu chiar nika nu stii
Diavolyta_
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:31
De la: cristinarudi, la data 2008-12-25 10:16:40Versus? Adica? Zodiile se atrag si asta pentru ca sunt foarte diferite. Scorpionul are energie, entuziasm, sexualitate agresiva...pestii imaginatie, dragoste mistica, mister, erotism rafinat. Combinatie cam exploziva, as spune eu...Nu stiu cat ar tine in timp, dar ar iesi sigur artificii!
SIDONIA69
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:07
ESTE CEA MAI BUNA X-COMBINATIE ...DE CUPLU, DIN TOT ZODIACIL!!
SIDONIA69
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:08
Cel mai bun aspect al relatiei dintre Scorpion si Pesti este similitudinea naturii lor emotionale. Ei se completeaza unul pe celalalt foarte bine. Devotamentul amandurora este lucrul care tine legaturile stranse si de mare durata.
SIDONIA69
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:13
De ce ar trebui ca doua zodii sa fie concurente? E o mare prostie! Fiecare zodie are calitatile si defectele ei iar scorpionii si pestii mi se par atat de diferiti incat parca greu ar putea fi luati in concurenta.Sa zic ca o asemanare ar fi ca uneori pot iubi cu la fel de mare intensitate dar reactiile lor pe parcursul unei relatii sunt total diferite.
Amora
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-27 21:31:20
De la: kruger, la data 2009-04-26 21:22:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-20 21:11:33parerea mea este ca aceasta relatie nu o sa mearga niciodata.... mai bine va despartiti acum

ce aberatie! sa se desparta pentru ce? ca el e scorpion si ea pesti, sau?! ! Sau poate am inteles eu prost...


tu chiar nika nu stii


total de acord cu asta mica si anume:
o relatzie de ca cat,care se va finaliza foarte urat.......mai bine despartiti-va pana nu e prea tarziu
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:42
De la: anniko, la data 2008-12-27 10:39:50pestii stiu sa scoata tot ce-i bun dintr-un scorpion...iar in pat ies scantei
SIDONIA69
Postat pe 5 Mai 2009 12:07
De la: just_laura, la data 2009-04-28 16:42:07
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-27 21:31:20
De la: kruger, la data 2009-04-26 21:22:37
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-20 21:11:33parerea mea este ca aceasta relatie nu o sa mearga niciodata.... mai bine va despartiti acum

ce aberatie! sa se desparta pentru ce? ca el e scorpion si ea pesti, sau?! ! Sau poate am inteles eu prost...


tu chiar nika nu stii


total de acord cu asta mica si anume:
o relatzie de ca cat,care se va finaliza foarte urat.......mai bine despartiti-va pana nu e prea tarziu


lauriciiiiiiii
(ups .. scuze pentru intarziere )
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 01:14
of nu va merge horoscopu nu tine cu voi
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:15
EU SUNT PESTOAICA SI EL SCORPION. LA INCEPUT TOTUL AFOST BINE CU TOATE CA ZODIILE SPUNEAU CA SUNTEM FFFFFFFF COMPATIBILI DAR ACUM TOTUL A DEVENIT UN CALVAR ASA CA NU INCERCATII NICIODATA ASEMENEA COMBINATIE DAK VRETI SA FITI LINISTITI
abyby68
Postat pe 24 Mai 2009 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara el fecioara 23 De la: kamyvaly 18 Iunie 2009 11:02
ce puteti spune despre barbatul nascut pe 09.10.1968? 15 De la: kudika078571 7 Noiembrie 2009 14:56
femeia rac 80 De la: dana_brb 5 Noiembrie 2013 16:06
Eu peste- el leu 7 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:14
Need parere urgent ! 34 De la: 592777 19 Mai 2009 14:56