Setari Cookie-uri

eu fecioara el gemeni credeti ca ne potrivim

sunt de ceva timp cu un tip din zodia gemeni pana acum a mers bine dar a cam inceput sa scartaie relatia voi ce spuneti
miha3dana
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:17
ce spui si tu......

Postat pe 10 Decembrie 2008 14:18
Eu sint geaman si sotia mea e fecioara (ca zodie ca de restu...).

Relatia noastra e una din cele mai bune, ies niste scintei uneori de zici ca a luat foc blocu, dar ne iubim intens in fiecare moment.
Singura problema cu gemenii e ca au niste ochi tare alunecosi, dar o fecioara e cea mai buna solutie pentru ei, pentru ca stie cum sa le dea una dupa ceafa incit sa le vina mintea la loc :

Si avem destul de multi ani impreuna (ne apropiem de nunta de portelan) si avem si un baietel superb impreuna. Asa ca, Goooo, si nu te gindi ca scirtiie, da-i cu lubrifiant
brad71
Postat pe 13 Decembrie 2008 10:49
O relatie intre Fecioara si Gemeni este posibila daca amandoi folosesc calitatile lui Mercur, guvernatorul acestor 2 zodii: comunicare, mobilitate si spontaneitate in gandire, spirit mercantil, organizare,atentie pentru detaliu. Depinde foarte mult de astrograma voastra natala. Fecioarele au Saturn in zodia lor, care va mai sta aici pana la sf. lui octombrie si care le face sa dea raspunsuri mult prea taiaose si sa fie mult prea obsedate de ordine, ceea ce poate enerva, mai ales pe Gemeni, care timp de 8-9 luni au avut Luna Neagra in opozitie cu Soarele lor. Atentie, acum Luna Neagra tocmai a pasit in Capricorn si poate influenta negativ Fecioarele, care sunt tot zodie de Pamant, ca si Capricornii. Situatia ar putea deveni de nesuportat prin septembrie, daca mai sunteti impreuna pana atunci. In concluzie, atentie mare la comunicare. Gemenii s-au eliberat deocamdata de angoase si iritare, dar Fecioarele au in continuare probleme. Daca mai ai nevoie si de alte sfaturi, sunt aici. Toate cele bune.
milica_albulescu
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:19
Mai pe romaneste, fecioarale tocmai au intrat in SPM (sindrom pre menstrual), iar gemenii tocmai sint in a 10-a zi.
Naspa, dar dupa ani de exercitiu, inveti sa nu pui la suflet perioadele astea, ca vine un soare dupa aia, numa bun de ars, pirlit, fript... si mai gasiti voi sinonime ;)
brad71
Postat pe 13 Ianuarie 2009 00:05
sunt de 12 ani cu un geaman si......mi s-au intamplat toate....el e f gelos ,bolnav de gelos, oricat as fi de calma reuseste sa ma scoata din pepeni, avem si o fetitza impreuna si...parca spiritul sau s-a ascutit mai tare
nu va recomand combinatia asta....
deci daca sunteti fecioare...evitati gemenii
bazgodia
Postat pe 5 Februarie 2009 09:28
mai rau era dk era el fecioara,crede-ma;))....da,sunt suspiciosi si f gelosi, dar asta e o caracteristica comuna a zodiei,nu cred k o poti remedia vreodata...
kristinn_a
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:33
Nu stiu daca va potriviti, dar eu am o parere foarte proasta despre bargatii gemeni, sunt niste parsivi, egoisti, curvari, betivi, tot timpul sa-si bata joc, sa te ia peste picior cand ti-e lumea mai draga.... poate nu toti dar ... majoritatea pe care-i cunosc asa sunt .. sa ma scuze ceilalti... va pup
daniella_rona
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:40
Ai dreptate.
brad71
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia fecioara - barbatul sagetator ?!? 5 De la: lolitalola 24 Iulie 2009 17:25
EA VARSATOR SI EL RAC-CUM SE INTELEG? 14 De la: kudika435713 12 Septembrie 2011 13:34
compatibilitate 42 De la: iulia_78 8 Aprilie 2011 10:07
georgiana 3 De la: no_more 19 Iunie 2009 21:10
femeie fecioara ,barbat fecioara 2 De la: pis_mic_si_rau 12 Aprilie 2010 21:22