Setari Cookie-uri

Eu Capricorn, El Balanta

Salut ! Capricornul si Balanta sunt compatibili?
Din cate m-am documentat eu s-ar parea ca nu prea,dar noi deocamdata nu avem probleme.
Uneori chiar ne completam reciproc,sau suntem pe aceeasi lungime de unda.
Se poate sa fim "exceptia care comfirma regula" ? :-s
I'm waiting for your answers ...>:D<
Ilonaa16
Postat pe 14 Martie 2011 08:21
am o relatie de 3 ani cu un capricorn eu fiind balanta .....de 2 ani locuim impreuna ..si chiar daca am mai avut mici certuri ca in fiecare cuplu s-au rezolvat cu usurinta.Capricornul e devotat si daca ajunge sa te iubeasca atunci va fi numai pt tine .Sunt sufletisti si stiu sa te sustina.
edelweiss20
Postat pe 21 Martie 2011 11:00

Am orelatie de 19 ani cu un capricorn, eu fiind balanta...

Capricornul (meu..) e cam imatur desi e foarte "pamantean" (asta ma omoara cu zileee uneori ..), nu are incredere in el si pana se hotaraste sa fac ceva.......
Este sau mai bine spus a fost... F.F.F .GELOS !!!
+ ca nu-i convine ca eu ma toot dezvolt...si el nu poate tine pasul...
(asta o rezolv spunandu-i ca fara el, fara sustinerea lui, eu nu as putea sa reusesc - la inceput tot incerca sa ma traga in jos si...o vreme a si reusit... Acum nu mai poate face asta, l-am facut sa inteleaga)
DAR
(acest cuvant are rolul de a "sterge" ceea ce e pus inaintea sa..)

e un partener IDEAL:
.. da..stiu la ce v-ati dus cu gandull...DA SI la SEX +
Se dedica familiei, copiilor, casei (bine...dupa vreo "munca de lamurire" de 15 ani..si asta CAND A HOTARAT EL.. )
E fidel (nu sunt idioata sa spun ca nu o fi incercat macar...desi ..nu cred..; a trait cam din plin tineretea..)
De 21 de ani (de cand ne cunoastem) nu uita sa-mi spuna F.DES "frumoasa mea", "iubita mea" (asa..cu pasiune...,nu de florile marului..) si sa ma doreasca cu pasiune parca si mai mare decat la'nceput...

Deci pentru femeie, un partener CAPRICORN e balsam pentru suflet...
"Costa" muuult insa.....
EKaterina
Postat pe 21 Martie 2011 11:34

Am o relatie de 19 ani cu un capricorn, eu fiind balanta...

Capricornul (meu..) e cam imatur desi e foarte "pamantean" (asta ma omoara cu zileee uneori ..), nu are incredere in el si pana se hotaraste sa fac ceva.......
Este sau mai bine spus a fost... F.F.F .GELOS !!!
+ ca nu-i convine ca eu ma toot dezvolt...si el nu poate tine pasul...
(asta o rezolv spunandu-i ca fara el, fara sustinerea lui, eu nu as putea sa reusesc - la inceput tot incerca sa ma traga in jos si...o vreme a si reusit... Acum nu mai poate face asta, l-am facut sa inteleaga)
DAR
(acest cuvant are rolul de a "sterge" ceea ce e pus inaintea sa..)

e un partener IDEAL:
.. da..stiu la ce v-ati dus cu gandull...DA SI la SEX +
Se dedica familiei, copiilor, casei (bine...dupa vreo "munca de lamurire" de 15 ani..si asta CAND A HOTARAT EL.. )
E fidel (nu sunt idioata sa spun ca nu o fi incercat macar...desi ..nu cred..; a trait cam din plin tineretea..)
De 21 de ani (de cand ne cunoastem) nu uita sa-mi spuna F.DES "frumoasa mea", "iubita mea" (asa..cu pasiune...,nu de florile marului..) si sa ma doreasca cu pasiune parca si mai mare decat la'nceput...

Deci pentru femeie, un partener CAPRICORN e balsam pentru suflet...
"Costa" muuult insa.....

Invers... (ceea ce stiu eu..)

femeia CAPRICORN stiu ca este f. stricta, dedicata familiei , educatiei rigide a copiilor si centrata pe achizitii materiale
pe cand barbatul BALANTA...e "fluturas" vesel si zbanghiu, vesnic visator si genul : Surprize-surprizeeeee !

Cam...dificil....
EKaterina
Postat pe 21 Martie 2011 11:38
EKATERRINA, CE SPUI TU SE POTRIVESTE PERFECT SOCRILOR MEI.
Si iti spun din suflet ca va admir si va felicit pentru rabdarea si inteligenta voastra. Sunteti demne de tot respectul meu. Soacra balanta, socrul capricorn. Eu nu reuseam sa stau langa un capricorn nici macar un an. Sunt cu totul alt temperament decat voi dragelor. Nu ma caracterizeaza rabdarea nu ma laud uneori ma izbesc u capul de pereti...da ce sa fac? Fiecare este unic in felul lui.
rubyn
Postat pe 23 Martie 2011 10:12
Buna, vreau sa-ti spun ca eu sunt capricorn si sotul meu este balanta.Avem o csnicie de 21 de ani si sunt sigura ca va dura inca multi ani de acum inainte. Secretul longevitattii unei relatii este iubirea, respectul si rabdarea de a-l asculta pe cel de langa tine! Daca-l iubesti sincer relatia voastra va dura, indiferent ce spun toate previziunile astrologice. Iti doresc sa fii fericita!
Claudia_Zina
Postat pe 12 Mai 2011 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scorpion si Leu..... 3 De la: piscolino 26 Noiembrie 2011 12:12
sal 9 De la: deelisha 1 Mai 2009 16:46
fecioara+taur? 11 De la: ice_flower 12 Februarie 2010 17:00
bunaa... 14 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 17:54
Eu Rac-El Berbec 14 De la: kudika361050 6 Martie 2014 12:04