Setari Cookie-uri

Sa fiu...sau sa nu fiu...

Sa fiu.sau sa nu fiu ..mama purtatoare ? sa te joci de-a D-zeu acolo unde soarta a spus "nu"?...e vorba despre o soarta cruda , care a hotarat ca sora mea sa fie diagnosticata de cancer , atunci cand isi dorea sa-i daruiasca sotului ei un copil. Urmarea a fost clara..operatia care nu-i va mai permite sa fie mama . M-au rugat...cu lacrimi in ochi...sa fiu mama purtatoare pentru ei . E foarte greu sa ai incredere intr-o straina pentru asa ceva. Ideea este ...eu nu m-am casatorit inca...am 30 de ani..si ma gandesc la cate urmari poate sa lase o sarcina si o nastere asupra unui corp de femeie...ma va transforma,voi fii altfel...merita oare sa fac acest lucru ? cand ma gandesc ca in mana mea sta sansa de a avea ei urmasi pe pamantul acesta...Nu stiu de ce scriu toate lucrurile acestea aici..nu gasesc raspuns...In mine este o mare dilema si nu as vrea sa gresesc si sa regret apoi toata viata .
kudika033953
Postat pe 21 Martie 2010 09:14
nush daca conteaza daca apar modificari ale corpului tau k conteaza este faptul k daca faci acest lucru o sa fc niste oameni fericiti si mai ales acei oameni st kiar rudele tale nu am o experienta de viata vasta imi exprim opinia atata tot fa k consideri uh k este bn:-*
kudika012227
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:28
stai ca nu inteleg chestia aia cu oferitul sotului un copil ?in primul rand ar trebui sa gandeasca ca va avea ea unul si dupa sa se gandeasca sa il imparta cu el ,parerea mea este ca a tunci cand il vei simti tu in tine nu o sa vrei sa il mai dai nu te mai gandesti ca te va transforma ca este inevitabil ca da .,este decizia ta daca vei putea sa il dai dupa daca ai un simt matern nativ nu prea vad cum ai putea sa o faci ,fa cum iti dicteaza tie constiinta dar gandeste cu mult discernamant si dupa nu numai ca o vei ajuta pe sora ta ,cum vei vedea acel copil ca fiind al tau sau al ei ,catareste toata situatia pe toate partile si dupa ia o decizie ,mult noroc
floriana48
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:15
poate am raspuns cu intarziere ,daca da spune-mi si mie care a fost decizia sau poate ca ai facut-o deja in orice caz sa fie intr-un ceas bun
floriana48
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:18
nu o fa inainte de a avea tu copiii tai. te va marca prea mult din toate punctele de vedere.
DayC
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:28
Nu am facut-o inca.Ai dreptate ...si eu m-am gandit la toate astea...e cea mai mare dilema a vietii mele de pana acum..va rog sa ma scuzati si va multumesc pentru sfaturi .
kudika033953
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:49
De la: kudika033953, la data 2010-04-06 17:49:53Nu am facut-o inca.Ai dreptate ...si eu m-am gandit la toate astea...e cea mai mare dilema a vietii mele de pana acum..va rog sa ma scuzati si va multumesc pentru sfaturi .

Scuze ca intervin , dar la ideea de adoptie de copil nu s a gandit nimeni? sunt atati bebelusi abandonati de parinti care nu -si pot permite sa-i creasca , exista solutia de mama sociala , meserie platita de stat in care o femeie alege sa creaca un orfan si primeste bani pentru asta, daca cineva chiar simte nevoia acuta de a fi mama... incat mi se pare o pierdere de timp si de bani sa se recurga la tramatemente scumpe si tot felul de experiente ce pot marca viata cuiva.

La urma urmei mi se pare si egoist , nu poti cere cuiva , oricat de aproiat ar fi sa poarte un copil strain copt 9 luni ( poate doar pentru bani in tarile din lumea a 3 a ..) si s suporte toate consecintele ce apar de la chestia asta . cand exista alte solutii
kudika052198
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 6 De la: love_X 2 Iunie 2009 17:45
Eu leu..el leu?! 3 De la: sandra_bubbles 15 Aprilie 2009 04:27
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ? 31 De la: BRAILA 4 Iulie 2013 19:53
Femeia Gemeni Si Barbatul Pesti ! 17 De la: AnnaMaria482517 27 Iulie 2012 09:42
eu balanta,,,,el fecioara,,,,,, 31 De la: kudika_1034339 19 Octombrie 2018 11:59