Setari Cookie-uri

dati-va cu parerea, va rog..

...eu nu am cunostinte foarte bogate in ceea ce priveste caracteristicile zodiilor si nici nu pot spune ca, cred cu tarie in horoscop dar am observat ca unele particulariati se regesesc la o majoritate a indivizilor nascuti intr-o anumita zodie si o curiozitate din ce in ce mai mare nu imi da pace in ultima vreme, asa ca acum fac apel la cunostintele, parerile voastre, celor care aveti mai multa experienta si cunostinte in acet domeniu. eu sunt nascuta pe 21 august-leoaica, prietenul meu este nascut pe 08 iunie-gemeni. in mare parte ne intelegem bine, ne simtim bine unul cu celalalt, dar cum am mai spus doar in mare parte si sunt destule sectiuni la care ne impotmolim. va rog daca puteti sa imi acordati 5 min si sa imi spunti ce fel de compatibilitate exista intre aceste zodii...
jennyfer
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:44
iarasi zodii??sunt mii de pagini pe net despre compatibilati dak tot vrei sa asculti tampenii!!iti dau un sfat...traieste-ti viata clipa cum vrei sa o iei fara sa te stresezi cu intrebari de genul "ne potrivim?" "oare ce spun astrele?" nu te mai ghida dupa aparente...sunt multe situatii in kre 2 persoane nu se potriveau domne in zodiac si se intelegeau minunat...deasemenea e valabila si reciproca!lasa astea pt altii...
angel_in_disguise
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:50
eu zic sa nu va mai luati dupa zodii..vedeti cu cine va intelegeti si cine va intelege cu adevarat..daca tot vreti sa va agatati de ceva..folositi zodiacul chinezesc..e cel mai complet..dar ,vedeti cu cine aveti lucruri in comun nu va mai aruncati cu capul inainte..trebuie sa realizati ca este o chestie f serioasa sa-ti gasesti un partener sa te inteleaga..eu..de ex sunt scorpion sotul rac ..se spune ca avem afinitati..dar cateodata am impresia ca nu mai putem comunica ..in zodiacul chinezesc el e caine ..eu mistret...
CESSONIA
Postat pe 18 Decembrie 2008 08:59
"Leii sunt foarte atrasi de sex-appeal-ul nativilor din Gemeni. Istetimea acestora din uram este considerata foarte atractiva, umorul fiind in aceasta relatie un element care ii apropie si mai mult pe protagonisti. Leii trebuie sa isi controleze iesirile dramatice si lenea care ii cuprinde cateodata, altfel partenerul s-ar putea indeparta si relatia se va termina inainte de a incepe cu adevarat. Exista un foarte bun potential in ceea ce priveste relatiile strict fizice, dar cei doi s-ar putea trezi ca s-au indragostit fara sa-si dea seama, ceea ce va duce la o relatie stabila, de lunga durata. Casnicia va implica in mod sigur si o apropiere de familie, copiii fiind un element foarte important in aceasta relatie. Un lucru care nu trebuie scapat din vedere este ca nu trebuie sa existe secrete in aceasta relatie, iar comunicarea trebuie sa fie prioritara"

Postat pe 21 Decembrie 2008 10:33
"Dragostea si barbatul Gemeni"
Cind esti indragostita ai un placut si cald sentiment de securitate. E acea minunata seninatate pe care ti-o da constiinta faptului ca cineva iti va fi mereu alaturi cind vei avea nevoie de el, ca nu mai esti singura pe drumul vietii. Toate indoielile pe care le aveai inainte se topesc.
Asta doar in cazul in care nu esti implicata intr-o relatie cu un barbat influentat de Mercur, caci acest lucru ti-ar cam taia acel "cald sentiment de securitate". De fapt, te vei adapta mult mai bine relatiei cu un Geaman daca-l vei trimite la piine luni si nu te vei astepta sa apara pina joi.
Nu-l astepta niciodata decit cind il vezi aparind la coltul strazii si nu te agata de el cind vrea sa plece. O data ce te-ai obisnuit cu incapacitatea lui de a sta intr-un loc si cu spiritul lui imprevizibil, ai sanse sa faci relatia sa mearga.
Nu conta pe el sa-ti fie alaturi, caci probabil nu vei sti niciodata cind si unde va fi, ceea ce iti va sadi in suflet o parte dintre acele indoieli pe care o idila le indeparteaza in mod normal. E adevarat ca atunci cind esti indragostita de un mercurian nu esti niciodata singura.
Ai tot timpul in preajma cel putin doua persoane... si amindoua sint el, caci -dupa cum stii - e nascut in zodia Gemenilor, iar acestia nu sint niciodata identici. Natura duala a Gemenilor combina doua personailtati complet distincte. S-ar putea sa fii indragostita chiar de unul dintre acei mercurieni care sint tripleti sau cvintupleti, asa ca ai o multime de persoane care sa-ti tina de urit, chiar si atunci cind esti singura cu el. Geamanul tipic e favoritul fiecarei gazde, pentru ca ii plac oamenii.

Cu cit mai multi, cu atit mai bine. Rareori vei gasi un barbat din acest semn care sa nu stapineasca perfect arta conversatiei. Are un bun gust desavirsit, e plin de remarci spirituale, iar complimentele lui sunt adevarate capodopere de sinceritate calda. Maestru al manierelor impecabile si al simtului social, va fi sufletul petrecerilor.
Daca il vezi pentru prima data la o reuniune, unde isi desfasoara uluitoarea personalitate multipla, n-ai nici o sansa sa scapi. Vei fi convinsa ca e cel mai fascinant, interesant si inteligent barbat pe care l-ai vazut in viata ta si nimeni nu poate nega asta.
E firesc sa fii emotionata si impresionata. Dar, inainte sa te gindesti deja la casatorie, asigura-te ca esti in stare sa faci fata unui viitor nesigur alaturi de un barbat ale carui stari de spirit se schimba la fel de usor ca directia vintului si ale carui scopuri in viata se pot modifica drastic inainte sa se termine luna de miere. intr-o zi, barbatul tau din Gemeni poate trece pe la tine cu o maimuta pe umar ca sa te ia la bilci. iti va aduce flori, parfum, un disc vechi sau citeva carti, una poate chiar scrisa de el.

Orele vor trece pe nesimtite cind te vei scalda in lumina solara a bunei lui dispozitii, vei ride la glumele lui inteligente si te vei topi sub influenta farmecului lui galant. iti va spune "te iubesc" in o suta de feluri, asa cum nimeni altcineva nu ar fi in stare. A doua zi te va suna si va anula o intilnire fara nici un motiv, facindu-te sa-ti imaginezi tot felul de nenorociri.
Glumea oare cind ti-a spus ca te iubeste? Are pe altcineva? Are necazuri? Temerile tale pot fi intemeiate. Sau nu. Dupa o saptamana va reaparea, plin de remarci sarcastice, prost dispus si iritabil. Va fi nervos, critic si meschin. S-ar putea sa-ti critice pantofii, rujul sau gustul literar si sa-si exprime niste indoieli destul de pertinente cu privire la viitorul vostru impreuna.
Daca nu va fi asa, va fi posac, ginditor, absent, distant si rece. N-are rost sa-l intrebi de ce se poarta asa, nu vei obtine un raspuns coerent. Daca vei supravietui acestei experiente, peste citeva zile vei fi intr-o galerie de arta, la teatru, la opera sau intr-un muzeu cu Geamanul tau, absolut hipnotizata de vastele lui cunostinte si numeroasele lui subiecte de interes.
Va fi neobisnuit de tandru si va deborda de vise fragile si colorate despre viitorul vostru comun. Apoi iti va cere mina. Din senin. Fulgerator. Vei uita toate furtunile si norii negri si vei spune "Da" inainte sa se razgindeasca. Si iata-te logodita cu o enigma.

Postat pe 21 Decembrie 2008 10:35
Concluziile trage-le singura:P

Postat pe 21 Decembrie 2008 10:35
dai aici sunt de acord q tine,ai perfecta dreptate ce atatea zodii
lory_love
Postat pe 11 Iulie 2009 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TAROT 54 De la: Madalina_Iliescu_1 23 Ianuarie 2012 11:10
eu sagetator,el capricon 3 De la: kudika090185 10 Decembrie 2009 10:31
taur-pesti 63 De la: loredana_22 18 Iunie 2012 18:25
merge relatia intre un berbec si ea rac?? 8 De la: alynav24 27 Ianuarie 2009 09:14
COMPATIBILITATE 13 De la: Amora 24 Aprilie 2009 16:54